allegro, aukcje, serwisy sprzedażowe

Zaczęty przez effik, 15 Maj 2010, 16:15:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

Cytat: magdalinska w 07 Lis 2011, 20:07:58
przeciez głosne byly sprawy, w ktorych ktos kupił auto za kilka zł i sąd uznał, ze aukcja byla wazna. byla tez taka sprawa jakiegos jachtu chyba, tez aukcja nie byla uniewazniona
aukcja jest wazna
ale mozna sie uchylić od jje skutków powołujac sie na błąd
jak sie nie powoła i nie uchyli to transakcja jest wazna

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magdalinska

to moze sie nie powołali, bo sąd nakazał wydanie rzeczy ;)

salsa

#102
ale tam chyba była taka sytuacja ze ktos właśnie nie podał ceny  kup teraz tylko zrobił aukcje i wylicytował 20 czy ileś ... pamiętam ze była taka sprawa.... nie wiem tez , czy ta osoba sie uchyliła pisemnie czy nie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

regulamin allegro:
3.6.
    Celem Aukcji dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, Aukcji w kategorii ,,Wakacje" oraz Aukcji w kategorii ,,Motoryzacja" (serwis motoAllegro), w podkategoriach ,,Samochody", ,,Motocykle", ,,Maszyny budowlane", ,,Maszyny rolnicze", ,,Inne pojazdy i łodzie" oraz "Usługi" nie jest zawarcie umowy, jakiekolwiek czynności podejmowane przez Użytkowników w ramach tych Aukcji nie są wiążące, a Aukcje te mają charakter wyłącznie ogłoszeniowy.

a więc ta aukcja nie jest wiążą

zmienili to jakiś czas temu, właśnie po tych głośnych "pomyłkach"

salsa

o konwalia to o tym nie wiedziałam, nie czytałam tego - dzięki za info !! :)

ja bym natomiast takiemu klientowi, który wpisał cenę   4,6 zł zamiast 4600 zł za samochód i ta cena jest oczywistą omyłką pisarską, radziłabym powołać sie na błąd i uchylić sie pisemnie

ale pewnie jakbym miała taka sprawę to bym ten regulamin przeczytała i sie dowiedziała o tym zapisie :D :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


brawurka

konwalia dzięki!
salsa z tego co zrozumiałam to koleś się nie pomylił co do ceny, dał taką, bo myślał, że najpierw ktoś zadzwoni i uzgodni z nim cenę, ta cena była fikcyjna, nie wiem po co

salsa

Cytat: brawurka w 07 Lis 2011, 22:41:51dał taką, bo myślał, że najpierw ktoś zadzwoni i uzgodni z nim cenę
jezeli sie nie pomylił to wtedy nie mogłby sie uchylić :)
ale nie wiedziałam o tym zapisie allegro :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

brawurka jak to po co ;) niska kwota początkowa to niższa opłata za wystawienie aukcji i niższa prowizja gdy auto sprzeda sie poza Allegro.

magdalinska

salsa a to moze, nie pamietam dokładnie jak to wszystko bylo, ale kupujacy sprawe wygrał.

konwalia dobrze wiedziec ;)


wrobelek0403

czytałam, ciekawa jestem bardzo całego uzasadnienia :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

jestem ciekawa co z rzeczami używanymi, które udaje się sprzedać z zyskiem? ;)


wrobelek0403

Kasia, z tego co doczytałam w artukule - ocenie podlega ilosc sprzedawanych przedmiotów, czestotliwosc, kwoty

zresztą - ten wyrok dotyczył jednej konkretnej sytuacji - stosowania ustawy o sprzedazy konsumenckiej. gdyby fiskus sie tym panem zainteresował musiałby przeprowadzic swoje postepowanie ze wszystkimi odwołaniami i skargami do WSA.

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

gdzie umieszczacie zdjecia, zeby dodac do aukcji nie przez allegro, tylko w tresci jakby? i jak to zrobic?

inkageo

Imagine there is no hate

magdalinska


margareta

Po raz pierwszy sprzedałam parę książek na allegro. Mam naliczoną prowizję, 5 zł z groszami. Czy jest jakiś określony czas na zapłacenie tego? Czy mogę poczekać aż mi się uzbiera więcej?

mobka

Cytat: margareta w 04 Wrz 2012, 20:03:56
Po raz pierwszy sprzedałam parę książek na allegro. Mam naliczoną prowizję, 5 zł z groszami. Czy jest jakiś określony czas na zapłacenie tego? Czy mogę poczekać aż mi się uzbiera więcej?
Chyba 10zl musi przekroczyc. Beda maile slali i przypominali o zaplaceniu.

margareta


vobi

#120
Cytat: magdalinska w 04 Wrz 2012, 18:52:33
gdzie umieszczacie zdjecia, zeby dodac do aukcji nie przez allegro, tylko w tresci jakby? i jak to zrobic?

a ja tutaj
http://www.galerieallegro.pl/

Dodany tekst: 04 Wrz 2012, 22:02:34

a kiedy mam rownoczesnie kilka aukcji wystawionych, to jeszcze daje panel:
http://www.paneleallegro.pl/

Kasia



magdalinska


Justynna

Cytat: mobka w 04 Wrz 2012, 20:04:39
Chyba 10zl musi przekroczyc. Beda maile slali i przypominali o zaplaceniu.
Ja się cały czas zastanawiam, ile i kiedy muszę zapłacić za jedną aukcję, bo minęło już trochę czasu, a informacji od Allegro brak.