allegro, aukcje, serwisy sprzedażowe

Zaczęty przez effik, 15 Maj 2010, 16:15:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

effik

Zakładam wreszcie wątek. W różnych innych przewijają się rady na temat sprzedawania w internecie, więc warto je tu zebrać. Inka, zapraszamy, specjalistko :D
Tu można wymieniać się radami, jak sprzedawać, jak komponować opisy, robić zdjęcia, jak licytować, jakie ceny dawać etc.
Może zbiorę tu to, co ostatnio radziły mi różne dziewczyny:
1) robić dobre, profesjonalne zdjęcia. wyraźne, z detalami, prezentujące przedmiot do sprzedaży tak, by wyglądał jak najatrakcyjniej. jak twierdzi inka - rzecz ma wyglądać tak, byśmy chciały ją same od siebie kupić :D
2) ważny jest dobry, szczegółowy opis. w przypadku ciuchów warto napisać o materiale, kolorze, wzorach, warto oprócz rozmiaru z metki podać wymiary rzeczywiste,
3) jeśli wam zależy na tym, żeby w ogóle sprzedać i nie chodzi wam o cenę, zróbcie licytację; z ceną minimalną lub bez. a nuż uda się sprzedać za cenę wyższą niż się spodziewacie?

No i nie wiem, co jeszcze. Piszcie :)
a jak ktoś ma konkretny problem, wątpliwość, też można pytać tutaj :)

marax

ja nigdy nie licytuje wczesniej zawsze uzywam programu www.snip.pl

inkageo

Czasem warto zalicytować tą minimalną kwotę, nawet jeżeli ostatecznie się zamierza użyć snajpera, bo często się zdarza, że ktoś prosi sprzedającego, żeby dodał opcję "kup teraz", albo sprzedał towar poza allegro i jeżeli nie ma licytujących, to można bez problemu odwołać aukcję, dodać opcję "kup teraz" dla kogoś, zmienić cenę wywoławczą na wyższą, skoro nie ma takiego zainteresowania jak się spodziewaliśmy. Zresztą jak jest licytujący to czasem też odstrasza zainteresowanych, bo widzą, że ktoś już się napalił ;)
Imagine there is no hate

ze_nitka

Effik, czy mogłabyś podać link do tej aukcji?

Mam stanik 65 D do sprzedania a nigdy nie wiem co tam pisać w tych aukcjach

inkageo

Jak sprzedaję stanik to podaję:
Markę, model, rozmiar, obwód mierzony bez naciągania, obwód po maksymalnym naciągnięciu, szerokość fiszbin i głębokość miseczki (czyli mierzone po jej wypukłości), do tego podaję stan (czy nowy, używany) i tyle ;)
Imagine there is no hate

ze_nitka

A używasz taki zwrotów jak:
"cudny staniczek"
"perełka"
?
;)

inkageo

Nie :) Ale jak mi się bardzo podoba to napiszę, że śliczny, a jak jest brzydki, to napiszę, że wygodny :D Ale to wtedy, gdy nazwa jest krótka i zostaje miejsce w tytule aukcji :D
Jak sprzedawałam Mimi Holliday to napisałam, że ekskluzywny.
Imagine there is no hate

ze_nitka

Cytat: inkageo w 15 Maj 2010, 17:43:55
Nie :) Ale jak mi się bardzo podoba to napiszę, że śliczny, a jak jest brzydki, to napiszę, że wygodny :D Ale to wtedy, gdy nazwa jest krótka i zostaje miejsce w tytule aukcji :D
Jak sprzedawałam Mimi Holliday to napisałam, że ekskluzywny.
O tak... słowo wygodny w aukcjach w przypadku tych staników przyciąga ;) chociaż ja nie wiem jak to może być wygodne ;) 


inkageo

Ale najczęściej tak jest, że jak mało urodziwy to chociaż wygodny :D
Ja staram się nie ściemniać, wolę nic nie napisać, niż kłamać, głupio bym się czuła ;)
Imagine there is no hate

ze_nitka

Cytat: inkageo w 15 Maj 2010, 17:53:06
Ale najczęściej tak jest, że jak mało urodziwy to chociaż wygodny :D
Ja staram się nie ściemniać, wolę nic nie napisać, niż kłamać, głupio bym się czuła ;)
I tak trzymać.

Nie lubię jak ktoś słodzi w aukcji, zdjęcia prezentują produkt jako atrakcyjny, a otrzymuje szmatę

effik

ze_nitka, posłałam na pw cosik. ja też nie piszę "zajebista ślicznusia ruszoffa sukieneczka" :D

ze_nitka

#11
Dzięki :D tylko że nic nie dostałam  :hmm:

Dodany tekst: sob 15 maj 2010 17:25:12 GMT-1

A jednak dostałam ;)
Dzięki  :beer:

wrobelek0403

inkageo a jak sie umieszcza zdjecia na allegro??? nie mozna ich wrzucic z komputera???
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Ja umieszczam na imageshack i wklejam kod, wtedy są za darmo. Z formularza dodaję tylko miniaturkę. Ale ja to robię w html, może można jakoś prościej. Albo zwyczajnie przez ich formularz :) Płaci się jakieś grosze za to.
Imagine there is no hate

wrobelek0403

#14
Cytat: inkageo w 15 Maj 2010, 18:56:41
Ja umieszczam na imageshack i wklejam kod, wtedy są za darmo. Z formularza dodaję tylko miniaturkę. Ale ja to robię w html, może można jakoś prościej. Albo zwyczajnie przez ich formularz :) Płaci się jakieś grosze za to.

dzieki, zaraz sobie wrzuce do image :D

Dodany tekst: 15 Maj 2010, 19:08:29

inkageo a ktory kod wkleja sie na allegro???
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

Cytat: inkageo w 15 Maj 2010, 17:43:55
Ale jak mi się bardzo podoba to napiszę, że śliczny, a jak jest brzydki, to napiszę, że wygodny :D
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

inkageo

Cytat: wrobelek0403 w 15 Maj 2010, 20:07:01inkageo a ktory kod wkleja sie na allegro???
Kod html ja wklejam :)
Imagine there is no hate

effik

ja też wrzucam fotki na darmowy hosting, tinypic. i potem wklejam do opisu. są większe.

inka, mam pytanie - stosujesz jakieś wyróżnienia dla swoich ogłoszeń? pogrubianie, podświetlanie, podbijanie na początek listy? to działa w ogóle? :)

inkageo

Cytat: effik w 16 Maj 2010, 15:39:26inka, mam pytanie - stosujesz jakieś wyróżnienia dla swoich ogłoszeń? pogrubianie, podświetlanie, podbijanie na początek listy? to działa w ogóle? Smiley
Nie, nie stosuję :)
Imagine there is no hate

konwalia

moja rada-nie zaznaczanie na formularzu opcji odbioru osobistego płatnego przy odbiorze, wtedy automatycznie generuje sie opcja mozliwości płatności przy odbiorze, co niektóryz rozumieja jako możliwość paczki za pobraniem

zwierzatko_mojej_mamy

konwalia to niech sie naucza czytac ;D ja kilka razy tak sprzedalam przed czasem, bo osoba byla z kraka i przez taka opcje zdecydowala sie od razu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

ja teraz zaznaczam inne i pisze możlwiy odbiór osobisty i przynajmniej w opcjach płacenia figuruje mi tylko przelew i płace z allegro

zwiezru niby tak, ale nie dla wszystkich przesyłka polecona i przesyłka polecona pobraniowa to dwie rózne rzeczy

wrobelek0403

ja zaznaczyłam odbior osobisty ale w opisie przedmiotu napisałam, ze jest mozliwy odbior osobisty, lub jesli kupujacy wyrazi taką wolę - przesyłka, ale po otrzymaniu przelewu.

mysle, ze byłam wystarczajaco precyzyjna :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

Cytat: inkageo w 16 Maj 2010, 14:58:42
Nie, nie stosuję :)

to ja już nie wiem, jak ty to robisz :D
2 osoby na razie obserwują wczoraj dodaną aukcję, obawiam się, że znów na obserwowaniu się skończy ;D

mobka

effik a dawalas gdzies na forum linki do swoich aukcji?