Lody, lody dla ochłody

Zaczęty przez sonja, 09 Maj 2010, 19:52:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonja

Dziś grejpfrutowo-szampanowy sorbet

Inspirowany tym przepisem: http://whatscookingamerica.net/SorbetChampagne.htm

300 ml szampana
400 ml świeżowyciśniętego soku z grejpfruta
250 ml wody
0,5 szklanki cukru - w zależności od tego jak kwaśny jest szampan i od indywidualnych upodobań można dać go mniej bądź więcej
sok z połówki cytryny

Szampana otworzyć, tak na 2 godziny wcześniej.
Wlać do miski.
Wodę zagotować z cukrem, tak aby dobrze się rozpuścić ostudzić.
Wodę, sok grejpfrutowy, cytynowy dodać do szampana.
Schłodzić.

Wlać do maszynki do robienia lodów i mieszać ok. 20 minut.

Przepyszne :) zwłaszcza jeśli kocha się sorbety.

mobka

sonja jaka masz maszynke do lodow?


aja

a fota ??? bo bez foty to sama nie wiem czy mam ochotę czy ... robić czy nie robić :)


mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

Można zrobić tak zwaną metodą sorbetową, raz tak robiłam: zmiksować, zamrozić lekko(tak żeby do ścianek przymarzło), znów zmiksować i zamrozić, trzeci raz zmiksować (ostatni) i zamrozić ;D

mayagaramond

Cytat: sonja w 09 Maj 2010, 21:02:50
Można zrobić tak zwaną metodą sorbetową, raz tak robiłam: zmiksować, zamrozić lekko(tak żeby do ścianek przymarzło), znów zmiksować i zamrozić, trzeci raz zmiksować (ostatni) i zamrozić ;D

o tym tez czytalam. No nic, chyba jednak wole przejsc sie do lodziarni ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

doda jasne! Za tydzień będą o smaku pinacolady, już takie mleczne :D

foszek


jo_miekka

#10
Wrzucam tutaj przepis na lody wg Jamiego Oliviera bez maszynki do lodów i bez wielokrotnego mieszania.
Kopiuję z dzisiejszych plot:

To jest tak proste i szybkie, że nie mogę uwierzyć, że dotąd tego nie robiłam!
Jedyne, co trzeba mieć to porządny blender/malakser (z opcją kruszenia lodu).

Dwa owoce mango obrałam, pokroiłam na kawałki i zamroziłam.
Zamrożone wyjęłam, zostawiłam na jakieś pół godzinki do lekkiego odtajania.
Te kawałki do malaksera i bzzzzzzzzz. Do tego łyżka miodu, 2-3 porządne łyżki jogurtu greckiego, sok z limonki/cytryny i garść mięty. I znowu bzzzzzzzz. Do powstania gładkiej masy. I znów do zamrażary.
Efekt: pyyyyyyszne lody. Pachną bosko i są mniam!
Jeśli długo siedzą w zamrażarce, warto je wyjąć trochę wcześniej, bo bardzo mocno marzną.

Zrobiłam jeszcze z kiwi oraz z truskawek z dodatkiem bazylii. Metoda identyczna. Lody pyszne!



calla

Cytat: jo_miekka w 19 Mar 2012, 21:09:58
Wrzucam tutaj przepis na lody wg Jamiego Oliviera bez maszynki do lodów i bez wielokrotnego mieszania.
Kopiuję z dzisiejszych plot:

To jest tak proste i szybkie, że nie mogę uwierzyć, że dotąd tego nie robiłam!
Jedyne, co trzeba mieć to porządny blender/malakser (z opcją kruszenia lodu).

Dwa owoce mango obrałam, pokroiłam na kawałki i zamroziłam.
Zamrożone wyjęłam, zostawiłam na jakieś pół godzinki do lekkiego odtajania.
Te kawałki do malaksera i bzzzzzzzzz. Do tego łyżka miodu, 2-3 porządne łyżki jogurtu greckiego, sok z limonki/cytryny i garść mięty. I znowu bzzzzzzzz. Do powstania gładkiej masy. I znów do zamrażary.
Efekt: pyyyyyyszne lody. Pachną bosko i są mniam!
Jeśli długo siedzą w zamrażarce, warto je wyjąć trochę wcześniej z zamrażarki, bo bardzo mocno marzną.

Zrobiłam jeszcze z kiwi oraz z truskawek z dodatkiem bazylii. Metoda identyczna. Lody pyszne!




pisalam juz, ze widzialam ten odcinek w tv, jak je Jamie robil :)

Kilka tygodni temu robil waniliowe z posypka orzechowa i czekoladowa. I chyba kawa tez tam byla...
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

jo_miekka

Cytat: calla w 19 Mar 2012, 21:39:15Kilka tygodni temu robil waniliowe z posypka orzechowa i czekoladowa. I chyba kawa tez tam byla...

jeśli to z 30 minutes meal, to te waniliowe były chyba kupne jednak a posypka z kawy i czekolady
robiłam to - super ta posypka

magoo

#13
jo ale mi narobiłas ochoty
chyba popełnię te lody

calla

#14
Cytat: jo_miekka w 19 Mar 2012, 21:41:44
jeśli to z 30 minutes meal, to te waniliowe były chyba kupne jednak a posypka z kawy i czekolady
robiłam to - super ta posypka

tak, tak. To bylo z 30 minutes meal i lody byly kupne. Posypka wygladala oblednie smakowicie :)

Musze zrobic wolna chwila i jedne i drugie :)

Dodany tekst: 20 Mar 2012, 09:31:55

Cytat: jo_miekka w 19 Mar 2012, 21:41:44
jeśli to z 30 minutes meal, to te waniliowe były chyba kupne jednak a posypka z kawy i czekolady
robiłam to - super ta posypka

tak, tak. To bylo z 30 minutes meal i lody byly kupne. Posypka wygladala oblednie smakowicie :)

Musze zrobic wolna chwila i jedne i drugie :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

joooo, mam mrozone maliny i truskawki, co do tego dodac, zeby wyszły dobre lody?? miety, limonki?? hmmmm :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Zmieszaj to z jogurtem, miodem i spróbuj po prostu tej masy.  Ja do truskawek dałam skórkę z cytryny i sok, i trochę bazylii, ale truskawka i bazylia to moja faza. Ale z miętą też będzie dobrze jak najbardziej. Możesz równie dobrze nic nie dać.

wrobelek0403

#17
:beer: bede probowac w weekend :D

Dodany tekst: 20 Mar 2012, 22:19:41

ja mam fioła na punkcie mieszanki kiwi plus bazylia :D jeny, jakie to dobre :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

jo niech Cie usciskam  bighug bighug bighug te lody sa super, taki sorbet wlasciwie, popelnilam je wlasnie :)  :beer: :beer:
a mam pytanko, czy truskawkowe i kiwi robilas tak samo (te same dodatki) ? bo nabralam checi na wiecej :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jo_miekka

jusia cieszę się, przekażę Jamiemu :D

truskawkę robiłam z bazylią, kiwi solo
miód i jogurt wedle uznania do obu
w weekend robię ananasowe

rudasekawf

Lody z truskawek siedzą w zamrażalniku, ile około trzeba będzie na nie czekać (jak długo Wam się ścinały)?

szelma

Zrobiłam wersję z kiwi i truskawkowym jogurtem greckim. Siedzą teraz w zamrażarce :D. Ciekawam rezultatu :D.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!


emcia


jo_miekka