Przeglad prasy ciekawe aktykuly - linki

Zaczęty przez cherry, 05 Maj 2010, 14:41:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


niewiemjaka

#4001
Ciekawy wywiad o psychologii zabijania, także przez Niemców Hitlera, tworzenia dyktatur i manipulowania ludźmi
Smutne pod kątem punktów wykorzystywanych przez nasz rząd

https://natemat.pl/408208,rosyjskie-zbrodnie-w-ukrainie-smierc-cywilow?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=ownsm



ddu

https://wyborcza.biz/biznes/7,159911,28803120,ilustratorka-new-yorkera-i-the-new-york-times-wszyscy-powoli.html?_ga=2.6952118.503517694.1661171304-790629474.1656105499#S.TD-K.C-B.7-L.1.duzy

ciekawy tekst ,
czytam go w kontekście w ogóle pracy kreatywnej,
tego zaplecza, doświadczenia, lat pracy, znajomości itp, które często są deprecjonowane.

czuję się czasem jak naciągaczka, między młotem a kowadłem,
kiedy zleceniodawca oburza się, że  "godzinny koncert" kosztuje tyle a tyle kasy (lata nauki, godziny prób itp) i kiedy muszę z twórcami negocjować często już niskie stawki.
czasem tego nie robię i już. zwyczajnie mi wstyd.


ddu

wstrząsnał mną ten artykuł, na różnych poziomach

od dawna wiadomo o tych prostych odcinkach, że zachęcają do przysnięcia gazu, a nadal w miastach buduje się prawie że autostrady, 
brak pomocy dla rodzin ofiar
no i oczywiście po prpstu to, jak ta Agnieszka ma dalej żyć :(
straszne, nie wyobrażam sobie

malutenka

Czy mogłabym dostać ten artykuł w pełnej wersji? kasia.lenczowska@gmail.com

Kasia


malutenka

Dzięki Kasia.
Rany, jak ten artykuł boli. Chętnie przeczytam cały reportaż jak wyjdzie.

ddu


malutenka


ddu


wrobelek0403

@malutenka @ddu czytałam ten artykuł, nie mieści mi się to w głowie. Takie podejście. Ale co się dziwić, panowie konfederaci, tfuuuuu  :zly:  :zly:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

tym razem nie artykul , ale radiowy reportaż
jeśli któraś ma patronat 357
niezwykły reportaż o seksualności dziewczyny z zespołemDowna

https://radio357.pl/twoje357/audycje/reportaz/?fbclid=IwAR2EXiVGWzGcYEo0bZBlk_bFnN2kEtGj0_9vEvnT8PNeTDLm41Yh7JYHQ5g

ddu


callja

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

wrobelek0403

@callja bylabym ostrożna w ocenie takich artykułow. Za duzo w nim histerii. Z wlasnego podworka wiem jak te "relacje" wygladają.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

callja

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

ddu

@wrobelek0403 chciałabym Cię zapytać, co sądzisz o tych wszystkich artykułach na temat zagniecia 11 letniej Wiktorii, o tych wszystkich  "ujawniono szczegóły, przebieg przesluchnua" itp..

wrobelek0403

@ddu a mozesz cos podeslac? Docieraly do mnie szczatkowe info, takie wlasnie dosc oględne. Wczoraj w Faktach tez tylko prok mowil, ze postawiono zarzuty i sad zastosowal areszt. I nic wiecej.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

Np
https://natemat.pl/503753,sosnowiec-39-latek-uslyszal-zarzuty

Mnie to dziwi, że tyle się o tym pisze. Dziewczynę łatwo namierzyć i potem będzie Żyła z latka laski,  która umówiła się z dorosłym facetem?

wrobelek0403

@ddu, ok. Czyli mówisz o prasie. Myslalam ze prokuratura znowu cos chlapnęla.

No nie powinni. Ale niestety klikalność bierze górę.

Niemniej,niestety takie bylo pierwsze moje skojarzenie bez czytania czegokowiek. Ale moze to skrzywienie zawodowe.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

Zastanawiam sie, czy te informacje faktycznie wypływają  ( np z prokuratury), czy media to wymyślają..