Przeglad prasy ciekawe aktykuly - linki

Zaczęty przez cherry, 05 Maj 2010, 14:41:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Angie

Można się zalogować i masz 6 Artykułów do przeczytania za darmo.

rubin04

List do pani poseł Bernadety Krynickiej z wyjaśnieniem dlaczego została wywalona z PiS.

Szanowna pani Poseł!

Dowiedziałem się ze smutkiem, że dzisiaj Jarek wywalił Panią z hukiem z najukochańszego PiS, za to, że powiedziała Pani, iż polskie szpitale są kompletnie nieprzygotowane przez rząd do walki z koronawirusem. Pewnie pozostaje Pani w dysonansie poznawczym nie rozumiejąc dlaczego on to zrobił, skoro miała Pani dobre intencje i mówiła prawdę. Ażeby Pani to zracjonalizować i pozwolić uniknąć psychicznego urazu od doznanego szoku postanowiłem wytłumaczyć jak do tego doszło.

Pewnego razu w Roku Pańskim 1980, który w Chinach był Rokiem Małpy, Huang Li - student medycyny biegł na autobus. Nagle po twarzy musnął go przelatujący motyl, który tego wiosennego dnia wypoczwarzył się przepięknie. Huang przystanął na chwilę i obejrzał się na pięknego motyla. Niestety ten moment zatrzymania spowodował, że drzwi autobusu zamknęły się przed nim i nie zdążył na wykład poświęcony leczeniu artretyzmu.

Prawie 40 lat później Huang Li przyjmował w przychodni Wanga Xi, który przyszedł z problemem artretyzmu w ręce do przychodni rejonowej w Wuhan. Zalecił mu aspirynę, gdyż nie pamiętał jakie lekarstwa daje się na artretyzm - absencja na wykładzie to spowodowała. Następnego dnia Wang mimo bolącej ręki poszedł na targ kupić swoje ulubione młode nietoperze - sezon właśnie się zaczynał. Tuzin ssaków wrzucił, przyrządziwszy uprzednio starannie, do garnka, ale z powodu bólu w stawie ręki nie mógł prawidłowo ustawić pokrętła od kuchenki, więc za słabo się dogotowały. I dlatego zjadł je razem z ich wirusem. Po tygodniu zaczął kaszleć, a resztę Pani zna.
Czyli w skrócie: prezes Panią wyrzucił przez ten efekt motyla. Niech tak Pani sobie tłumaczy, a to pomoże przetrwać.

Zawsze życzliwy,

Roman Giertych

PS A w ogóle skąd Pani do głowy przyszło będąc w PiS mówić prawdę? Z choinki się Pani urwała, czy jak?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


wrobelek0403

Angie, ciekawe. Alez sobie obejrze.

Cos o szkołach z internatem. A autorka chodziła ze mną do SP, tylko z 2-3 klasy nizej :D


https://wyborcza.pl/7,75517,24698556,chlopczyk-pozegnal-sie-z-wlasnym-pokojem-psem-zabawkami.html#S.zajawka_magazynowa-K.C-B.3-L.1.duzy
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


wrobelek0403

Angie, widzialam to w zestawieniu z Fundacja Dajemy Dzieciom Sile. Kurwa, to jedyne co mam ochote powiedziec.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



rubin04

#3933
Analiza językowa  przemowien Kaczyńskiego
Mega ciekawe!

http://mitologiawspolczesna.pl/postepujaca-anadiploza-jaroslawa-kaczynskiego/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka


ddu

ciekawe... choć akurat przytoczone przykłady z mieszkaniem i lodówką są mocno uzależnione od budżetu...
ja też myślę, że nam pomogło w pandemii to, że ciągle siedzieliśmy gdzieś w lesie, na wsi, na Warmii..
ale gdybyśmy nie mieli na to kasy, żaden cudowny pomysł by nam nie pomógł :(

niewiemjaka

Dokładnie, to ocenianie innych swoja miarą,
ale też podejście nic na siłę, znalezienie rozwiązania
Tak na co dzień trzeba o tym pamiętać bo się zapomina




callja

#3940
Angie, czytałam i wciąż miałam z tyłu głowy Wasze ostrzeżenia przed bezkrytycznym przyjmowaniem wersji dziennikarskich...

Ode mnie:
https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,26445232,oczy-moje-zrodla-milosierdzia-kim-jest-ksiadz-ktory-prosi.html#s=BoxOpMT
Byłam krótko po maturze, gdy koleżanka usiłowała mnie wciągnąć do odnowy. Uciekłam w trakcie pierwszego spotkania. Dla mnie to było jak obrzęd voodoo, serio...
A ona nie rozumiała, czemu "nie chcę się zanurzyć w bijącym źródle miłości" :crazy:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /


wrobelek0403

Doszlam do polowy i nie moge dalej.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

Wrobelek czytałam ze łzami.
To musi być straszne przeżyć coś takiego.

mayagaramond

Przeczytalam, przerazajace jest zdanie "nikt na nami/ ze mna nie rozmawial" albo ze nie pozwolono dotknac czy zobaczyc dziecka. Albo dano dziecko w worku :( To jest jakas makabra.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Angie

To jest straszne. Te procedury powinny się zmienić.  Mam nadzieję , że już to wygląda inaczej.Jak można tak traktować kobietę w takiej sytuacji.  Zero wsparcia. Przerażające.

callja

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

konwalia

Pediatrka..mimo całego mojego równościowego podejścia nie jestem w stanie przełknąć wielu takich form.

callja

Cytat: konwalia w 16 Sty 2021, 20:25:38Pediatrka..mimo całego mojego równościowego podejścia nie jestem w stanie przełknąć wielu takich form.
No mnie (przy takim samym podejściu jak Twoje) wiele z tych form wydaje się po prostu językowymi potworkami. "Gościni", "pedagożka", "doktorka" - nie, kurna, przez usta mi to nie przechodzi!!

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/polityka-jest-nadal-sztuka-rzadzenia-ale-jej-celem-nie-jest-juz-dobro-wspolne-esej/7vrg691
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /