Autor Wątek: Przeglad prasy ciekawe aktykuly - linki  (Przeczytany 140390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cherry

Przeglad prasy ciekawe aktykuly - linki
« dnia: 05 Maj 2010, 14:41:25 »
Wpadl mi taki pomysl do glowy - moze wkleimy to linki na ciekawe artykuly
jakie znalazlysmy w prasie, albo pdfy

W Wysokich obcasach jest artykul o zdjeciach slubnych:
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

vobi

• Gość
Odp: Przeglad prasy ciekawe aktykuly - linki
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj 2010, 21:33:17 »
cherry fajny pomysl!  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka

« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2010, 20:05:56 »
W Duzym Formacie o nadwadze u dzieci Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maj 2010, 20:10:46 »
czytalam - spoko artykul - zadziwilo mnie z kolei podejscie komentujacych, ze taka walka z nadwaga to zlo i dyrektor szkoly to cham...
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

mobka

« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj 2010, 20:23:13 »
A nie czytalam komentarzy...

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj 2010, 20:23:13 »

szelma

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Maj 2010, 15:06:12 »

No i nietety tak właśnie jest - nikt w BE nie słyszał o Powstaniu Warszawskim, o kampanii wrześniowej (dla nich wojna zaczęła się w 1940 r.), Kopernik to Niemiec, Chopin i Skłodowska-Curie to Francuzi...

mobka

« Odpowiedź #6 dnia: 07 Cze 2010, 10:16:28 »

Pozostawie bez komentarza.

mayagaramond

« Odpowiedź #7 dnia: 07 Cze 2010, 10:38:16 »
Kopernik to Niemiec,

to nie jest takie proste - Kopernik byl poddanym krola polskiego, walczyl przeciwko Krzyzakom, ale nie znaleziono zadnych tekopisow po polsku. On sam nigdy nie uwazal sie ani za Polaka ani za Niemca. W tamtych czasach narodowosc nie odgrywala takiej roli jak teraz (panstwa narodowe powstaly dopiero w XIX wieku) i wg mnie nie ma w ogole sensu mowic o tym czy kopernik byl polakiem czy niemcem.

« Ostatnia zmiana: 07 Cze 2010, 10:40:10 wysłana przez mayagaramond »
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Cze 2010, 12:42:06 »
W tamtych czasach narodowosc nie odgrywala takiej roli jak teraz (

Otóż to. Tylko że my twierdzimy, że Kopernik był Polakiem, Niemcy twierdzili (nie wiem, czy dalej twierdzą?), że był Niemcem... Gdyby były podręczniki europejskie do historii Europy łatwiej byłoby zrozumieć, że nie ma sensu się w to zagłębiać, bo nie było poczucia państwowości jako takiej. Teraz nauka historii w PL skupia się na tym, jakim to Polska była wielkim krajem i jak bardzo ją historia skrzywdziła - takie mam przynajmniej odczucia własne. Szerszy obraz w kontekście europejskim dobrze by zrobił i polskim, i zagranicznym uczniom.

mayagaramond

« Odpowiedź #9 dnia: 07 Cze 2010, 12:49:25 »
Otóż to. Tylko że my twierdzimy, że Kopernik był Polakiem, Niemcy twierdzili (nie wiem, czy dalej twierdzą?), że był Niemcem...

tak, ale na niemieckich stronach na pytanie czy byl polakiem czy niemcem pisza, ze to nie ma znaczenie, ze byl europejczykiem.

Jeszcze w szkole mialam wrazenie, ze polska i niemcy nienawidzili sie od zarania dziejow, i ze hitler to kontynuacja polityki henryka II i bismarcka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Cze 2010, 12:55:59 »
hitler to kontynuacja polityki henryka II i bismarcka

Hitler to przecież kontynuacja Krzyżaków Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

mayagaramond

« Odpowiedź #11 dnia: 07 Cze 2010, 12:59:58 »
Hitler to przecież kontynuacja Krzyżaków Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

wlansie, zapomnialam o krzyzakach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nionczka

« Odpowiedź #12 dnia: 07 Cze 2010, 20:05:53 »
wg mnie nie ma w ogole sensu mowic o tym czy kopernik byl polakiem czy niemcem.
Kopernik byla kobieta, a czy Polka czy Niemka to juz sprawa drugorzedna.

evelka

« Odpowiedź #13 dnia: 07 Cze 2010, 21:06:56 »
Kopernik byla kobieta, a czy Polka czy Niemka to juz sprawa drugorzedna.
Maria Curie-Skłodowska też była kobietą  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 07 Cze 2010, 21:07:39 wysłana przez evelka »

OlaFasola

« Odpowiedź #14 dnia: 07 Cze 2010, 22:11:17 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 07 Cze 2010, 22:11:17 »

tusia

« Odpowiedź #15 dnia: 08 Cze 2010, 12:31:08 »
Pozostawie bez komentarza.
mobka, Twój brak komentarza mnie zaintrygował i zachęcił do przeczytania tego artykułu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Muszę przyznać, że jest całkiem ciekawy, a fragmentami nawet zabawny  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Anupka

• Wiedżma ze słowotokiem
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 1652
  • 16.08.2008; Mam ® na strefowe grubasiństwo :-P
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Cze 2010, 14:28:22 »
W Sydney zorganizowano pierwszy koncert dla psów: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Normalka? Przesada? Już mnie nic nie zdziwi? Co o tym sądzicie?

Ja chyba skłaniam się w stronę "już nic mnie nie zdziwi"... niby fakt, że fajnie z psem wszędzie pójść, sama czasem chodzę z psem do knajpy, głównie jednak na wycieczkach, kiedy idę coś zjeść. Na koncert bym jednak nie wzięła... no to chyba jednak nie miejsce dla psa... tłum, hałas.. dodatkowo mój pies jest bardzo przyjacielski i wyzwala w ludziach uczucia pt. "koniecznie muszę pogłaskać", co czynią zresztą w większości bez pytania mnie o zgodę...
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth…

ishka82

« Odpowiedź #17 dnia: 09 Cze 2010, 21:31:10 »
Muszę przyznać, że jest całkiem ciekawy, a fragmentami nawet zabawny  mocking
Wg mnie zabawny dopóki nie pomyślimy, że na tym wychowuje się/uczy licealistów Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ja bym nie chciała, żeby kiedyś moja córka miała zajęcia z wychowania seksualnego prowadzonego wg tych podręczników Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #18 dnia: 09 Cze 2010, 23:33:52 »
Wg mnie zabawny dopóki nie pomyślimy, że na tym wychowuje się/uczy licealistów Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Ja bym nie chciała, żeby kiedyś moja córka miała zajęcia z wychowania seksualnego prowadzonego wg tych podręczników Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mam nadzieje, ze juz z niego nie ucza, bo artykul jest z 2000 roku. Goga pewnie bedzie wiedziala.
« Ostatnia zmiana: 09 Cze 2010, 23:34:10 wysłana przez mayagaramond »

wrobelek0403

« Odpowiedź #19 dnia: 10 Cze 2010, 10:47:24 »
bym nie chciała, żeby kiedyś moja córka miała zajęcia z wychowania seksualnego prowadzonego wg tych podręczników

noi coz, ishka bedziezsz musiała dziecko uswiadomic wczesniej i uczulic na "wiedze tego typu" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

IMO tylko szczera rozmowa z rodzicem, z ktorym ma sie dobry kontakt jest jedyną drogą do dobrej edukacji seksualnej. I to rozmowa nie tylko o zabezpieczeniu, ale tez o wartosciach, emocjach i asertywnosci. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

szelma

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Cze 2010, 10:50:42 »
Obawiam się, że to dalej może tak być w szkołach... Edukacja seksualna dalej tak naprawde nie istnieje... Najważniejsi w tym są rodzice - przez to że dzieciaki na porządna wiedzę nie mają co liczyć.

My w podstawówce mieliśmy zajęcia z nawiedzoną kobietą, która była kochanką księdza Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. Serwowała takie teksty, że szok. No i obowiązkowy film o aborcji...

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #21 dnia: 10 Cze 2010, 10:54:25 »
no nie dajmy sie zwariowac - kto z Was przejal sie czymkolwiek na katechezie czy tez etyce w liceum ? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj bo ja stanowczo mialam inne priorytety Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj poza i tym i tak nie wierze, ze dziecko sie przekona do czegokolwiek podawanego w ten sposob, nawet jak w domu nie przeprowadzalo sie "rozmowy na TE tematy" tylko po prostu normalnie sie gada miedzy soba i dziecko sie uczy Waszych przekonan podsluchujac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj u mnie nikt nie przeprowadzal rozmow typu "usiadzmy i porozmawiajmy", tylko jak jakis temat byl w prasie, tv, czy przyniesli ze szpitala to sobie gadali i ja sluchalam i tak se wyroslam z podobnymi przekonaniami itp Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Cze 2010, 10:59:47 »
na katechezie czy tez etyce w liceum

Nie miałam ani tego, ani tego, więc się nie przejęłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. No ale to w podstawówce to nie działało na mnie tylko dlatego, że już byłam wystarczająco uświadomiona. Myślę, że ta baba to mogła nieźle zwichrować psychę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #23 dnia: 10 Cze 2010, 11:00:44 »
Myślę, że ta baba to mogła nieźle zwichrować psychę crazy.
no takich nie uswiadczylam - ale to chyba idzie sie zorientowac, czy jakas wariatka nie uczy w danej szkole nie?

szelma

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Cze 2010, 11:03:09 »
ale to chyba idzie sie zorientowac, czy jakas wariatka nie uczy w danej szkole nie?

Idzie. Po pierwszych zajęciach z wariatką rodzice zabrali mnie z tych lekcji i już. Ale co przez pierwszą lekcję nagadała, to jej...