Malybob chce wygodnie spac

Zaczęty przez malybob, 01 Maj 2010, 19:45:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malybob

i poszukuje fajnego rozkladanego lozka do codziennego uzytku. Nie mam doswiadczenia w wybieraniu lozka, mam tylko doswiadczenie w spaniu na bardzo niewygodnych "finkach" itp.  :crazy: Przedzial cenowy -kolejny klopot, nie mam pojecia ile trzeba przeznaczyc, oczywiscie chcialabym jak najmniej.
Doradzicie cos? Warszawianki proszone dodatkowo o sprawdzone adresy :)
:thankyou: z gory

panikarola

czekaj, ale składane łóżko czyli kanapa tudzież swojska wersalka?
co to finka?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

malybob

Nie wiem jaka jest roznica miedzy wersalka a kanapa :blush: Urzadzi mnie cokolwiek, na czym moge w dzien posadzic gosci a w nocy zmienic w malzenskie loze.
A finka to dla mnie to Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ze_nitka

#3
Przyznam że nie znałam takiego określenia ;)

Ponoć bardzo funkcjonalne i wygodne są kanapy rozkładane z Ikei Beddinge

Dodany tekst: 01 Maj 2010, 18:11:57

Można wybrać rodzaj materaca

Dodany tekst: 01 Maj 2010, 19:12:57

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19874285

Mozna wybrać pokrycie, poduszki, materac.

Dodany tekst: 01 Maj 2010, 20:14:31

A tutaj masz wiele rodzajów tych sof i dodatków.

http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=beddinge&pageNumber=3

Moja koleżanka ma którąś z tych sof, i jej służy tak jak ma służyć Tobie, i jest zadowolona.

mobka

Mi teraz Beddinge z najtanszym materacem sluzy za lozko alzenskie :D I pewnie jeszcze z rok posluzy, pozniej przeniesiemy sie na naroznik w salonie ;D Ogolnie polecam, spi sie bardzo fajnie, a szerokosc 140cm jest wystarczajaca :D

szelma

My mamy w duzym pokoju Beddinge, na ktorym spalismy, kiedy nie mielismy jeszcze normalnego lozka. Polecam - my mamy materac ten drugi w kolejnosci najdrozszy i jest ok. Moi rodzice tez maja Beddinge z najdrozszym materacem i spia na nim juz ponad rok i tez sa zadowoleni.

No i sa rozne pokrowce, wiec mozna latwo zmienic, kiedy sie znudzi :D.

panikarola

Cytat: malybob w 01 Maj 2010, 19:55:47
Nie wiem jaka jest roznica miedzy wersalka a kanapa :blush:

no właśnie, dla mnie mniej więcej to to samo. wersalka może w kształcie bardziej taka jak w latach osiemdziesiątych do meblościanek stosowano, taka całkiem płaska, bez wybrzuszeń i fikuśnych upoduszkowień, które w spaniu są fatalnie niewygodne. czegoś takiego bym szukała do spania na duższą metę.

my mamy kanapę ze swarzędza, na okazjonalne spanie, bo ma oparcie i siedzisko takie na trzy dzielone. ale byly też takie zwykłe płąskie. polskie sklepy meblowe bym też prócz ikei obszukała, formę można wybrać prostą, a do tego dobrać tapicerkę - jak myśmy szukali to chyba ze 150 wzorów widziałam.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

malybob

Polewam za pierwsze podpowiedzi.
I czekam na dalsze. :)

nionczka

My teraz spimy na czyms takim: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S09840088
jesli chodzi o komfort spania to jest swietnie. Nie polecam natomiast jesli chcecie codziennie otwierac i skladac bo zeby otworzyc trezba zdjac caly pokrowiec. U nas stoi otwarte jako lozko i tak jest bardzo fajnie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

Cytat: nionczka w 04 Maj 2010, 13:22:37
My teraz spimy na czyms takim: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S09840088
jesli chodzi o komfort spania to jest swietnie. Nie polecam natomiast jesli chcecie codziennie otwierac i skladac bo zeby otworzyc trezba zdjac caly pokrowiec. U nas stoi otwarte jako lozko i tak jest bardzo fajnie.
ja tej nie polecam ;) moj brat miał taka sofe, po pol roku nadawała sie do wyrzucenia, materac sie pozapadał, ciagle cos gniotlo w plecy, no dramat.....

OlaFasola

To poradzę coś na zasadzie odradzenia ;)
My mamy coś takiego http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20126089, jako sofa sprawdza się super, bo jest duża i bardzo wygodna. Ale do spania się średnio nadaje. Próbowałam tylko raz jak odstąpiliśmy gościom naszą sypialnię i ta część która się wysuwa, żeby powstało łóżko jest potwornie twarda.

nionczka

Cytat: magdalinska w 04 Maj 2010, 15:27:15ja tej nie polecam  moj brat miał taka sofe, po pol roku nadawała sie do wyrzucenia, materac sie pozapadał, ciagle cos gniotlo w plecy, no dramat.....

Na serio? my to mamy w wynajetym mieszkaniu, juz przed nami uzywane i spi nam sie swietnie. Ale prawda jest, ze my razem wazymy mniej niz wielu panóww PL w pojedynke.
Mamy tez w salonie ikeowskiego ektropa i mielismy na tym spac, ale po 2 nocach powiedzielismy, ze wolimy dzielic sypialnie z dzieckiem niz sie meczyc na tym.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

really? to ja kocham mojego ektorpa pod wzgledem spania - swietnie nam sie spalo prawie 2 lata ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malybob

Hmmm.. czyli na razie ten beddinge wgrywa.. Dzieki dziewczyny!
Aczkolwiek wolalabym cos nieikeowskiego..
A macie doswiadczenia z rodzimymi firmami typu Emilka?

Dodany tekst: 05 Maj 2010, 23:57:41

Hmmm.. czyli na razie ten beddinge wgrywa.. Dzieki dziewczyny!
Aczkolwiek wolalabym cos nieikeowskiego..
A macie doswiadczenia z rodzimymi firmami typu Emilka?

panikarola

ja mam dobre ze swarzędzem, rodzice z jakimiś innymi polskimi, ale nie znam nazw.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mobka

Ja mam teraz naroznik z BRW w salonie, ktory docelowo bedzie nam sluzyl do spania jak dzieciowi sypialnie oddamy. Spalismy na nim ponad tydzien jak malowalismy sypialnie i dl amnie bylo bardzo wygodnie - ale ja lubie twardo :D

O taki:
http://picasaweb.google.pl/Mobka1203/Naroznik?authkey=Gv1sRgCIK9hfK0gvnFxgE#5415145820392832882

mignon

Cytat: panikarola w 06 Maj 2010, 12:53:04ja mam dobre ze swarzędzem, rodzice z jakimiś innymi polskimi, ale nie znam nazw

:D  :beer:

a w temacie ;) My mamy teraz jakąś Krysię czy Tomka i śpi się bardzo wygodnie, choć jest już wysłużone i kupujemy łóżko sypialniane;
w zakupie takiej wersalki chodzi przede wszystkim o to, żeby powierzchnia spania była jak najbardziej płaska, a nie falowana i ozdobna :)

bozena.dp

#17
my mamy coś podobnego do tej sofy, ale robioną na zamówienie u znajomego - śpi się bardzo dobrze, jest twardo, płasko, a powierzchnia spania to 160x200 :D
http://www.kasprzakk.pl/?26,dj-sofa

mignon

Bożenka, o właśnie o czymś takim pisałam :)

no i najważniejsze, malybob, to cena ;) nie wiem, ile chcecie przeznaczyć, a to też ważne przy polecaniu ;)

malybob

#19
O, o BRW tez sie chcialam zapytac :) Dzieki Mobka!
Bozena, Twoja chyba najbardziej mi sie podoba jak na razie, bede szukac wlasnie czegos takiego..
AA jak cenowo mniej-wiecej wyglada Swarzec?

Dodany tekst: 06 Maj 2010, 20:49:07

Mignon, jak najmniej ;) Mysle,ze w granicach poltora tysiaca, max. do dwoch.

mignon

malybob, różnie, bo nie ma już jednego Swarzędza (zbankrutował ;) ), tylko szereg mniejszych swarzędzkich firm. My akurat mamy z firmy Alwes, tylko narożnik (czyli cos dużo większego od wersalki) i w jakiejś wypasionej tkaninie, która nie łapie brudu czy co tam, koszt - 3900; myslę jednak, że można taniej :) Wygodna bardzo, świetnie się na niej siedzi, dobrze leży :)

mobka

Cytat: malybob w 06 Maj 2010, 21:46:57O, o BRW tez sie chcialam zapytac Smiley Dzieki Mobka!

naroznik nas kosztowal 1400zl. Promocja byla, wiec szkoda bylo nie brac ;D

mignon

Cytat: mobka w 06 Maj 2010, 20:58:50
naroznik nas kosztowal 1400zl. Promocja byla, wiec szkoda bylo nie brac ;D


:padam: :padam: :padam:

nasze sofy z BRW kosztowały 2 razy tyle, a i tak się cieszę, że się ich pozbyłam ;) może my akurat źle trafiliśmy ;)

malybob

Moze faktycznie do tego BRW nalezy sie przejechac.. tylko leniwiec jestem i jednak zajrze najpierw w centrum do Emilki ;)
A "Swarzedz" to chyba jednak nie na moja kieszen, nie do wynajmowanego mieszkania przynajmniej.

mignon

#24
malybob, ja bym jednak tak nie skreślała, narożnik to prawie jak dwie sofy ;) do tego zależy jaka tkanina - są różne grupy materiałowe i one też często robią cenę :)
wierz mi, że był to jeden z tańszych, które znaleźliśmy ;D naroznik zawsze będzie droższy od wersalki :) nie bój żaby :)

a moi znajomi zadowoleni są jeszcze z Wajnerta, w sumie też z tych tańszych :)