Jak uczymy sie/doskonalismy jezyki obce

Zaczęty przez cherry, 28 Kwi 2010, 11:15:41

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

Ja słyszę różne akcenty i dialekty i mogę dla żartu zaciągnąć po teksańsku albo zachodnioflamandzku, ale nie mówię tak normalnie - normalnie mam swój własny doopny akcent ;). I bardzo mnie to wkurza!

malybob

Nionczka, Ty po ,dwujezycznym LO jestes? Moge z ciekawosci spytac po ktorym?
Ja po Zmicho :)

justynaaaa2

Cytat: nionczka w 29 Kwi 2010, 10:53:59
Mi jedna nauczycielka w podstawówce powiedziala, ze nie mam szans na sukcesy jezykowe bo nie mam sluchu muzycznego
bingo  :aaaa: znalazłam wytłumaczenie swoich problemów z nauką języków  :P
do tego dodać szczyptę lenistwa i już mamy komplet ;D

brawurka

Cytat: justynaaaa2 w 30 Kwi 2010, 00:27:55
bingo  :aaaa: znalazłam wytłumaczenie swoich problemów z nauką języków  :P
do tego dodać szczyptę lenistwa i już mamy komplet ;D
:highfive:
szkoda, ze mi nikt tak nie powiedział, może bym się zawzięła i jak nionczka byla dziś mądra  :mocking:

justynaaaa2

Cytat: brawurka w 30 Kwi 2010, 00:34:43
:highfive:
szkoda, ze mi nikt tak nie powiedział, może bym się zawzięła i jak nionczka byla dziś mądra  :mocking:
:D no właśnie a zawsze wszyscy w kółko powtarzali "nauczysz się", oszukali nas :foch:

ishka82

Cytat: justynaaaa2 w 30 Kwi 2010, 00:27:55
bingo  :aaaa: znalazłam wytłumaczenie swoich problemów z nauką języków  :P
do tego dodać szczyptę lenistwa i już mamy komplet ;D
:highfive: :D

szelma

Proszę tu nie pieprzyć głupot :P. Skoro takie muzyczne beztalencie jak ja, które przez 4 lata symulowało katar, żeby nie śpiewać na muzyce, dało radę, to każdy da :P.

tusia

Ja chodzę do szkoły prywatnej - Profi Lingua i tam doskonalę swój Angielski :D
Poza tym czytam książki w tym języku, słucham muzyki i oglądam filmy, oczywiście bez polskiego dubbingu i bez napisów ;)
Rozmawiam także od czasu do czasu po angielsku z przyszłą "bratową" upsik  :mocking:


Ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad kursem włoskiego, bo koleżanka mnie usilnie namawia, ale ja wolałabym francuski, jeśli już ;D
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#58
Cytat: malybob w 29 Kwi 2010, 23:42:48Nionczka, Ty po ,dwujezycznym LO jestes? Moge z ciekawosci spytac po ktorym?Ja po Zmicho


Moi aussi!

Dodany tekst: 30 Kwi 2010, 13:07:47

Cytat: brawurka w 30 Kwi 2010, 01:34:43szkoda, ze mi nikt tak nie powiedział, może bym się zawzięła i jak nionczka byla dziś mądra


Ale ja sie wcale nie zawzielam. Mi jezyki przychodza bez trudu i wysilku czyli nie zaleza jedynie ani w duzej mierze od sluchu ani zdolnosci matematycznych.

Dodany tekst: 30 Kwi 2010, 14:08:39

Cytat: justynaaaa2 w 30 Kwi 2010, 01:27:55bingo   znalazłam wytłumaczenie swoich problemów z nauką języków

Pudlo! Szukaj dalej albo wez sie do nauki!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Cytat: nionczka w 30 Kwi 2010, 15:05:56Pudlo! Szukaj dalej albo wez sie do nauki!

Hihi, zero litości :D. Ale zgadzam się w 100%!

niewiemjaka

Cytat: nionczka w 29 Kwi 2010, 11:53:59Mi jedna nauczycielka w podstawówce powiedziala, ze nie mam szans na sukcesy jezykowe bo nie mam sluchu muzycznego
kurcze jak ja taka przyglucha jestem to moze oznaczac ze przez to nie jestem muzyczna = nie - jezyczna ? :D :D :D

szelma

niewiemjaka, no wiesz - raczej nie :P. Znam z jednego forum dla tłumaczy niesłyszącą tłumaczkę angielskiego - oczywiście tłumaczy pisemnie. Problemy ze słuchem (jakiekolwiek) utrudniają rozumienie ze słuchu i mówienie - resztę można opanować :P.

niewiemjaka

szelma no kurna a juz mialam idealne wytlumaczenie czemu mam taki wbudowany opór przed angielskim, ktory notabene jest mi potrzebny w pracy :crazy:

szelma


jusia

pilnie potrzebuję podszlifowac angielski...na kurs nie chcę się zapisywać, ewentualnie korepetycje (ale tu boje się, ze nie znajde dobrego nauczyciela, a na szukanie nie mam czasu)..ang. uczylam sie "od zawsze" powiedzmy, ze w 2007, bylam na poziomie FCE...ale nie wierząc we wlasne sily zdalam tylko TELC B2 (potrzebowalam papierka do pracy) od tego czasu brak regularnego kontaktu z jezykiem...mam poblemy głównie z komunikacja...no i kolejna sprawa, znajmosc jezyka specjalistycznego- podatkow wlasciwie zadna a pożądana (jak to ogarnac, nauczyc sie slownika mam ? ;) )
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

justynaaaa2

#65
Cytat: nionczka w 30 Kwi 2010, 14:05:56
Pudlo! Szukaj dalej albo wez sie do nauki!
haha ktoś odświeżył wątek :D
walczę teraz z hiszpańskim i wiesz co robię ;)...czytam twojego irenkowego bloga po hiszpańsku ;D  :beer:
nie jestem w stanie zrozumieć całości, ale pojedyncze słowa, zwroty jak najbardziej :) pomagam sobie trochę polską wersją i staram się zapamiętać :) dla mnie to naprawdę świetna lekcja i sposób na powtarzanie :)
do tego słucham cd z muzyką po hiszpańsku, którą przywieźliśmy z dominikany i znam już teksty na pamięć jak leci, co nie oznacza że dobrze wymawiam i rozumiem ale coraz więcej :) i sprawia mi to wielką frajdę  :thumbup:

a hiszpańskiego uczę się metodą coś a'la angielski callan i dla mnie to jest super :) bo u mnie największa bariera to mówienie a tam po prostu gadać trzeba, nawet jeśli czasem nie do końca sie rozumie co się mówi ;) już kilka razy złapałam się na tym że dobrze gramatycznie odpowiadam na pytanie, bez namysłu a zrozumienie o czym mówię przychodziło dopiero po chwili jak sobie to przemyślałam :)
teraz muszę się zmobilizować i zapisać na ang. callana :)

dla mnie ta metoda jest bardzo dobra, choć pewnie każdy ma inny sposób na naukę :)
ja teraz czuję że po tych 2 miesiącach hiszpańskiego wiem więcej (jasne że brakuje mi słownictwa) niż po nauce angielskiego tradycyjnymi metodami 18 lat  :padam: :padam: :padam: (właśnie zdałam sobie sprawę że moja przygoda z ang zaczęła się 18 lat temu i w sumie to umiem wielkie NIC :crying:)

Dodany tekst: 02 Kwi 2011, 01:25:08

przemyślałam te swoje "umiejętności" angielskiego i mnie wielki dół ogarnął :(
nie wiem jak to w ogóle możliwe, ale nie przyswajam tego języka :( a maturę jakoś z niego zdałam  :hmm:
mój M. który ode mnie ściągał w liceum na klasówkach i z ang. i ros. nie ma teraz żadnych problemów żeby się porozumieć w obu językach a ja taka pierdoła :(
dno do kwadratu i wstyd, ależ mi źle ehhhh  :crazy:

Norka

Cytat: jusia w 01 Kwi 2011, 23:16:42
znajmosc jezyka specjalistycznego- podatkow wlasciwie zadna a pożądana (jak to ogarnac, nauczyc sie slownika mam ? ;) )
Jusia, byłam niedawno w księgarni PWN i widziałam małe książeczki ze słownictwem specjalistycznym - biznes i finanse, angielski w call centre, angielski konferencyjny itp. To o wiele lepsze niż słownik, bo poukładane tematycznie i uczysz się w kontekście.

cherry

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login