koldry, poduszki etc

Zaczęty przez siog, 27 Kwi 2010, 18:26:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siog

wlasnie jakie macie i jakie wolicie? naturalne z pierzem czy inne, hypoalergiczne. jeszcze jakies? czym kierujecie sie przy kupnie? musze zakupic dwie koldry i kilka poduszek..

zwierzatko_mojej_mamy

ja mam syntetyki, bo moja mama chciala mnie zabic, jak dzwonilam do niej z ikei i wspominalam o pierzastych ;) powiedziala, ze pierzaste to tylko siedlisko kurzu i roztoczy i czy mi zle, ze jeszcze zadnej alergii na nic nie mam ;) a syntetyki mozna wyprac nawet co miesiac jak ktos ma ochot ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

ja mam pierzastą. uwielbiam ją :)

zwierzatko_mojej_mamy

ja jak wracam do domu do pierzastych to mam wrazenie jakby na mnie lezalo 16 ton :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: siog w 27 Kwi 2010, 19:26:06hypoalergiczne


mamy hypoalergiczne, bo H. jest alergikiem.

Pierzastych nie lubie. A najfajniesza pod jaka spalam byla w hotelu w passau ;D

jakbym miala kupic koldre i poduszke to bym zupelnie nie wiedziala od czego zaczac...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Ja jestem uczulona na pierze, więc nie mam wyboru ;) Mamy kołdry wielosezonowe, czyli grubszą i cieńszą, można je połączyć zatrzaskami i mieć z dwóch jedną bardzo ciepłą. W praktyce latem śpimy pod cienkimi, a zimą pod grubszymi, pod podwójnymi jeszcze nie próbowaliśmy, bo tak zimno u nas nie jest. Poduszki też mamy po dwie, dwie płaskie i dwie średnio wysokie. Lubimy mieć po dwie poduszki :)
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

ja tez musze miec plaska i jaska - na plaska klade reke jak pod glowe, na to jasiek i dopiero na to leb ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

OlaFasola

My mamy kołdrę syntetyczną i jest mi pod nią czasami zimno. W domu rodzinnym miałam z pierza i bardzo ją lubiłam. Ciepła zimą, chłodna latem.
Poduchy używam dwie. Profilowaną i taką grubą z Ikea, która w środku chyba ma pierze. Muszę mieć wysoko i dość twardo pod głową.

nionczka

#8
Ja najbardziej lubie puchowe. Leciutkie i przyjemne. tez je wrzucam do pralki. Mama obiecala mi wypasiona koldre na gwiazdke bo 2 zostaly w Bilbao. Poduszki tez lubie puchowe, miekkie, do mietoszenia.
Ale my nie mamy alergii. Mamy tez jedna syntetyczna koldre i zawsze mi pod nia zimno.

Dodany tekst: 27 Kwi 2010, 22:22:32

Nie znosze za to welnianych i ciezkich.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

My mamy syntetyczną. Poduszki różne - D. ma swoją z wełny wielbłądą czy innego gada, a ja syntetyczną, taką z Ikei do spania na boku ;). Muszę mieć dość płasko pod głową, bo inaczej plecy mnie bolą, więc jasiek wala się gdzieś po łóżku, bo raczej go nie używam :).

cherry

My mamy puchowe koldry i poduszki z pierza. Sprawdzaja sie i zima i latem. Poduszki jaski (lubimy plasko) a i stelaz lozka pod glowa jest minimalnie podniesiony. Chce teraz dac przerobic poduszki 80x80 co sie walaja w szafie na 80x40. Bo jakos nie umiem spac jak mi taka poducha (80x80) pod plecami lezy.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

my śpimy pod pierzasta kołdrą super sprawa :)

szelma

Ja nie lubię spać pod pierzem - odzwyczaiłam się, bo moja sis jest uczulona na pierze, więc rodzice pozbyli się wszelkich pierzastych kołder i poduszek. I teraz pod pierzem mi ciężko, duszno i w ogóle bleeee.

panikarola

#13
ja mam wielką kołdrę z pierza i takież poduszki i jaśki, prezent slubny bdb jakości

na lato zamierzam nabyć kołdrę lekka puchową

pierze i puch można też prać nawet w pralce, tylko przydałby się dobrze nasłoneczniony ogródek do suszenia

ale syntetyczne kołdry też lubię

Dodany tekst: 28 Kwi 2010, 10:58:33

najchętniej bym właśnie wróciła do tej kołdry  :zieeew:
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: szelma w 28 Kwi 2010, 11:48:10I teraz pod pierzem mi ciężko, duszno i w ogóle bleeee.
o to to :D no 16 ton mowilam :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

ja pod pierzem też nie mogę, bo nie mam siły się w nocy przekręcić :D
na działce jeszcze ze 2 lata temu takie mieliśmy (każdy wywiózł swoje stare z domu) ale poszły w cholerę, bo to była udręka, zastąpiły je kołdry z ikei za 9,99 zł. :D

nionczka

Ale puchowe sa leciutkie :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

dzieki. musze sie rozejrzec.. ale syntetyczne tez chyba maja kilka rodzajow  :hmm:

magdalinska

Cytat: justynaaaa2 w 28 Kwi 2010, 11:04:15
ja pod pierzem też nie mogę, bo nie mam siły się w nocy przekręcić :D
no co ty!! przeciez to leciutkie!! ja pod taka spie, babcia mi kiedys zrobiła, uwielbiam ją na zime :)

emcia

Cytat: magdalinska w 02 Maj 2010, 08:07:05
no co ty!! przeciez to leciutkie!! ja pod taka spie, babcia mi kiedys zrobiła, uwielbiam ją na zime :)
mam taki komplet
teraz mój mąż dostał taką robioną poduchę od mojej mamy, bo w moim komplecie nie został przewidziany
i okazało się, że alergii na pierze nie ma, nie kicha więcej niż zwykle ;)
ale jeszcze jedna kołdra by się przydała, bo coraz częściej o nią walczymy

inkageo

#20
A to nie jest czasem tak, że pierze - to całe pióra i te są cięższe, a puch - to te miękkie części pióra i puchowe kołdry są leciutkie?
Imagine there is no hate

callja

Z dzieciństwa pamiętam puchową kołdrę, luksus niezły - wystana gdzieś w kilometrowej kolejce przez rodziców ;) Była rzeczywiście leciutka i ciepła. Potem lata całe spałam pod kołdrą z wełny (ale nie "kocową") ciężkie to było, o dziwnym wymiarze (140x180), ciężkie, a niezbyt ciepłe - poduszkę miałam z pierza.  Stopniowo obniżałam "pułap" spania, pozbyłam się najpierw podgłówka, potem jaśka, spałam tylko na dość płaskiej poduszce. Gdy dokooptowal do mnie P. zaczął się problem, bo jest uczulony na pierze.

Problem rozwiązała moja macocha, która odgórnie zadecydowała "jak na pannę młodą przystało, WIANO od rodziców dostaniesz"  :crazy: - i kupili nam dwuwarstwową kołdrę syntetyczną, chyba z wypełnieniem z silikonu (160x200) i dwie poduszki, też z syntetyku - używamy jednej. Z poduszki nie jestem zbyt zadowolona, wypełneinie błyskawicznie pozbijało się z grudy, ale w uszy nas nie uwiera ;) Za to kołdrę wręcz kocham - leciutka, ciepła, da sie pod nią spać i w trzaskające mrozy, i w upał., no i P. nie kicha śpiąc pod nią, co ważne ;) Latem zamierzam ją zanieść do pralni - wrzucania do pralki jednak wolę nie ryzykować...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

emcia

Cytat: inkageo w 02 Maj 2010, 23:16:39
A to nie jest czasem tak, że pierze - to całe pióra i te są cięższe, a puch - to te miękkie części pióra i puchowe kołdry są leciutkie?
nie sprawdzałam co jest w środku, ale ciężkie nie jest

martullek

Cytat: inkageo w 02 Maj 2010, 23:16:39
A to nie jest czasem tak, że pierze - to całe pióra i te są cięższe, a puch - to te miękkie części pióra i puchowe kołdry są leciutkie?

mi też się tak zdaje. P. miał w domu pierzynę i była ciężka jak cholera

emcia

Cytat: martullek w 04 Maj 2010, 17:23:38
mi też się tak zdaje. P. miał w domu pierzynę i była ciężka jak cholera
pierzyny są okropne, tam się te pióra turlają w środku i w jednej części jest pusto a w drugiej bąbel