Polski i szwedzki Bałtyk

Zaczęty przez szelma, 26 Kwi 2010, 13:30:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

Plan wakacyjny na dziś to Bałtyk - najpierw polska strona, a potem prom do Szwecji. I pytanie: macie godne polecenia kwatery w okolicach Świnoujścia, Międzyzdrojów itp.? I pytanie drugie: jakieś rady co do Szwecji? Myślimy o Malmo, ale głównie tak ogólnie o Skanii - Wallander nas zainspirował, żeby tam się wybrać :). Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki :).

Lwica

Szelma jak chesz moge poprosić o namiar na mieszkanko w którym w tamtym roku siostra mieszkała w Świnoujściu. A interesuje was samo świnoujście i Międzyzdroje tylko czy coś pomiedzy i obok też?
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

szelma

#2
Dorotka1981, interesują nas okolice Świnoujścia po prostu, bo stamtąd jest prom do Ystad :). Ale nie nastawiamy się konkretnie na Świnoujście albo Międzyzdroje.

Dodany tekst: 26 Kwi 2010, 14:00:56

I :beer: z góry za namiar :).

cherry

Cytat: szelma w 26 Kwi 2010, 14:30:44jakieś rady co do Szwecji? Myślimy o Malmo, ale głównie tak ogólnie o Skanii
Bylismy kiedys odwiedzic znajomych. Bardzo polubilam Szwecje. Polecam misateczko uniwersyteckie Lund (museum Kulturen, Katedra, piekne parki), bardzo mile miasteczko. Mozna tym zachodnim wybrzezem pojechac dalej do Helsingborg w poblizu jest zamek. Jak juz jestescie w Malmö to polecam tez Kopenhage - jest tylko przez most.
Jak jedziecie jesienia to warto pojechac do Kivik - jest wtedy festyn jablka. W centrum miasteczka stoi obraz mozaika z 70.000 jablek, mozna kupic wszystko co jest jakos zwiazane z jablkiem i sprzedaja tez produkty z ryb (pierwszy raz jadlam kiebase z ryby). W okolicy Kasberga jest tez taki szwedzki Stonehenge, znam jeszcze Kullaberg, skalki nad morzem mozna zrobic fajna wycieczke. Karlskrona tez jeszcze jakos w poblizu.
Mi sie marzy Stockholm i splyw kajakowy po jeziorach w centralnej szwecji.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Jolita

Może odświeżę trochę temat dla tych, kórzy chcą się wybrać na wakacje do Szwecji. Może od początku, bo byłam z moim przyszłym małżonkiem na wyspie duńskiej Bornholm. Byliśmy zadowoleni z naszego noclegu i jestem przekonana, że właśnie na http://www.casamundo.pl/szwecja/ też znajdzie się coś odpoewiedniego w Szwecji. Z Bornholm i tak niedaleko. Też jest dużo ofert jeżeli chodzi o noclegi w Polsce. Po tamtej szwedzkiej stronie Bałtyku jeszcze nie byliśmy ale też musi być pewnie ciekawie. Oglądałam właśnie tylko fotki http://www.krajobrazy.pl/galeria.php?q=morze&qS=1&page=1&foto=5877 Wygląda ślicznie