Autor Wątek: kawa przepisy  (Przeczytany 12186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

justynaaaa2

Odp: kawa przepisy
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Paź 2009, 16:01:13 »
tego typu kubki sę też do kupienia w zwykłych hipermarketach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj moja mama kupiła ze 2 lata temu w tesco, kosztował niewiele, bo nie była to żadna wypasione firmówka ale spienia elegancko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zosia2007

« Odpowiedź #51 dnia: 03 Paź 2009, 16:26:23 »
znalazlam w necie forum o kawie i nawet fajne przepisy na dobra kawe sa:

callja

« Odpowiedź #52 dnia: 03 Paź 2009, 18:10:51 »
Kupiłam taki kubeczek w Megapunkcie w Galerii Dominikańskiej (info dla wrocławianek), widywałam w Duce... ceny rózne - za swój (metalowy) dałam niecałe 50 zł i jestem bbbb zadowolona.

A pianka z mleka (musi być albo mocno schłopdzone albo podgrzane do około 60 stopni - tak mi tłumaczono) wychodzi gęsta, sztywna i pyszniasta Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Podobno mocno schłodzoną kawę, nawet bez mleka, tez można w tym kubku ubić na kremowo - kiedyś spróbuję!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj /

wrobelek0403

« Odpowiedź #53 dnia: 03 Paź 2009, 18:52:31 »
A kawa w coffee heaven (bardzo lubię) jest gęsta i ma gęstą pianę, ja nie wierzę, że to z połączenia mleka z kawą, oni tam dodają jakąś chemią, na pewno nie ubijają zwykłego mleka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

gesta piane na latte lub cappucino w czasem knajpach uzyskuja za pomocą ubitych białek z jajka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

marax

« Odpowiedź #54 dnia: 03 Paź 2009, 19:06:02 »
ktory to ?

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 03 Paź 2009, 19:06:02 »

wrobelek0403

« Odpowiedź #55 dnia: 03 Paź 2009, 19:10:45 »
parę przepisów na kawę:

espresso doskonałe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
1,5 łyzeczki swiezo zmielonych ziaren na 75 ml wody (głebinówki lub przefiltrowanej)

latte:
spieniamy 150 ml mleka, robimy espresso - wlewamy po sciance na mleko, dekorujemy bitą smietaną

z korzeniami:
do łyzeczki kawy dodajemy wanilię, dwa ziarna kardamonu - zalewamy 120 ml gorącej wody i przykrywamy. Po 8 minutach przelewamy napar do filizanki i dopełniamy mlekiem w proporcji 2 cz. kawy/1 cz. mleka

z koglem - moglem (na dwie osoby):
ubijamy kogel mogel z 1 zółtka z 2 łyzeczkami cukru
zaparzamy dwie filizanki kawy (3 łyzeczki kawy na 300 ml wody)
naczynie z koglem wstawiamy do garnka z gorącą wodą i ubijamy dodając zaparzoną kawe. przelewamy do małych kubeczków

z pomaranczą:
na dno filizanki wkłądamy plaster pomaranczy i wlewamy kieliszek (50 ml) likieru pomaranczowego, zalewamy gorącą kawą zaparzoną w dowolnych proporcjach.

mayagaramond

« Odpowiedź #56 dnia: 03 Paź 2009, 19:48:20 »
ktory to ?

ja mam taki:

A takiego

uzywam do robienia frappe.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

OlaFasola

« Odpowiedź #57 dnia: 03 Paź 2009, 20:20:13 »
Kupiłam dzisiaj ten kubek.
Jest boski, piana idealna, kremowa, mmmmmniam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W sklepie firmowym tchibo za 44 PLN.
Za info o kubku polewam  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

effik

« Odpowiedź #58 dnia: 03 Paź 2009, 20:40:06 »
no to coś dla tych, co nie mają ekspresu, bo nie mają Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj nie chcą, nie stać ich, nie mają miejsca etc. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
a chcą się napić dobrej kawki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jest jeszcze opcja z kawiarką, zwaną również macchinetką (od wł. macchinetta) albo moką.

my mamy taką, bo nie możemy mieć aluminiowej ze względu na płytę indukcyjną:

aluminiowe są równie dobre i tańsze:

są też opcje droższe, ale z dodatkową funkcją cappucino Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

do tego wystarczy kupić zwykły bzyczek-spieniacz do mleka za śmieszną cenę, np. w Ikei

albo kubeczek do spieniania, już wspominany - np. taki

Do kawy można dodać np. amaretto, cukru migdałowego, korzennej przyprawy (np. z Kamisa, jak Ishka), syropu - np. miętowego.
Mniam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 03 Paź 2009, 20:40:45
wrobelek0403 cudne przepisy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 03 Paź 2009, 20:40:45 wysłana przez effik »

abkasia

« Odpowiedź #59 dnia: 03 Paź 2009, 21:44:17 »
Kupiłam dzisiaj ten kubek.
Jest boski, piana idealna, kremowa, mmmmmniam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W sklepie firmowym tchibo za 44 PLN.
Za info o kubku polewam  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mowilam, ze jest genialny!!! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 03 Paź 2009, 21:44:56
ten bzyczek do spieniania na baterie wyprobowalam i jest kiepski... najlepsza piane daje taki kubek wlasnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 03 Paź 2009, 21:44:56 wysłana przez abkasia »

mayagaramond

« Odpowiedź #60 dnia: 03 Paź 2009, 21:45:28 »
Tez mam kawiarke (aluminiowa) i mi w zupelnosci wystarcza. Do spienienia polecam jednak dzbanek a nie bzyczka, lepiej spienia. Bzyczka uzywam tylko do frappe.

ishka82

Kawa
« Odpowiedź #61 dnia: 04 Paź 2009, 11:12:00 »
Ja rozumiem, że te kubki kupują osoby nie mające ekspresu ciśnieniowego? Przecież rurką do spieniania mleka można pięknie ubić mleko, tylko trzeba trochę wprawy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj 
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

OlaFasola

« Odpowiedź #62 dnia: 04 Paź 2009, 11:28:54 »
Ja mam ekspres ciśnieniowy, ale stary baaardzo i nie ma rurki do spieniania tylko dyszę i po ok 9 latach już nie jest ona tak efektywna jak początkowo.
Poza tym chyba nie wszystkie ekspresy ciśnieniowe mają spieniarki do mleka.

abkasia

« Odpowiedź #63 dnia: 04 Paź 2009, 12:26:27 »
ja mam eksres cisnieniowy ktory pieni mleko, ale moj exspres nie jest z tych z najwyzszej polki... a piana jest 1000 razy lepsza z tego kubka...i o wiele szybciej mozna spienic wieksza ilosc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka

« Odpowiedź #64 dnia: 04 Paź 2009, 16:00:14 »
ja mam taki:

Tez kupilam dzisiaj w Tchibo za 44zl. wyglada mniej wiecej jak ten wklejony przez Maye.

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 04 Paź 2009, 16:00:14 »

effik

« Odpowiedź #65 dnia: 04 Paź 2009, 18:31:36 »
a, zapomniałam dodać - ja spieniam mleko 2% Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #66 dnia: 04 Paź 2009, 19:57:35 »
a ja pijam czarna kawe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj taka z piana i pierdolami to dla mnie deser a nie kawa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

chocoladette

« Odpowiedź #67 dnia: 04 Paź 2009, 22:44:33 »
Ja ostatnio pije plujke- zalewajke Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Ale kawe z bajerami tez lubie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #68 dnia: 08 Paź 2009, 13:30:03 »
Kupię w weekend ten kubek spieniający, ale mam jeszcze jedno pytanie  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj W kubku spieniacie zimne mleko, czy najpierw je podgrzewacie? Mój ekspres mleko sobie podgrzewa i dopiero wypluwa pianę, więc jak dodam do mleka espresso to całość jest gorąca. Jak zimne spienię i do tego dam trochę kawy, to całość będzie letnia/zimna  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Czyli najpierw trzeba jeszcze mleko podgrzać przed spienieniem w kubku?
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

abkasia

« Odpowiedź #69 dnia: 08 Paź 2009, 14:40:18 »
moze byc zimne z lodowki, lub podgrzane do ok 60 st.. ja pienie juz takie prawie gotujace- takie jak zaczyna parowac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #70 dnia: 08 Paź 2009, 14:45:03 »
Ale jak zimne z lodówki to kawa zimna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Podgrzewasz w mikrofali, aż się prawie zagotuje?

abkasia

« Odpowiedź #71 dnia: 08 Paź 2009, 14:48:04 »
na plyte stawiam w tym kubku. zanim kawa sie zaparzy to mleko juz zaczyna parowac-znak, ze jest odpowiednio podgrzane Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj zdejmuje z plyty i pienie
mikrofali nie posiadam  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 08 Paź 2009, 14:50:03
przyjdz do mnie na kawe, to stwierdzisz, czy pasuje Ci taki kubek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 08 Paź 2009, 14:50:03 wysłana przez abkasia »

OlaFasola

« Odpowiedź #72 dnia: 08 Paź 2009, 19:07:25 »
Ja ubijam zimne mleko, ale nie lubię gorącej kawy więc mi pasuje, że mleko ją schładza.

kasiad

« Odpowiedź #73 dnia: 09 Paź 2009, 20:21:12 »
Ja ostatnio pije plujke- zalewajke Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

znaczy żużluwę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #74 dnia: 09 Paź 2009, 22:25:45 »
Kupiłam kubek do spieniana w Megapunkcie (czy jakoś tak) w Galerii Dominikańskiej za 49 zł. W Duce kosztował 69 zł, a w Tchibo (obok Megapunktu) 44 zł, ale był błyszczący.