kawa przepisy

Zaczęty przez Kati, 09 Sie 2007, 00:39:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

bo jeszcze znalazłam cos takiego:

http://www.swiat-orkiszu.pl/kawa-orkiszowa-mielona-500g-334.html

myslisz, ze w eko sklepie kupie?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

A yerba mate, jako pobydzacz próbowałaś? Moj R sie przerzucił. Ja kiedyś napiłam sie naparu koło 18 to do 2 w nocy zasnąć nie mogłam. Tylko nie yerba w torebkach bo ta nic nie działa

wrobelek0403

zosia2007, ja chce kawyyyyy :D dla smaku i zapachu kawyyyyy :D

ale yerby sprobuje, zaciekawiłas mnie :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Cytat: Kasia w 19 Sty 2016, 13:27:33
a no co ty, to całkowicie inny smak.
z mlekiem smakuje podobnie, zresztą bez mleka też ujdzie tylko z podwójnej porcji ;)
Ja piłam po porodzie bo zwykłej w ilości 4-5 szt dziennie wolałam nie ryzykować, więc ratowalam się anatolem ;)


zosia2007

Kawę pije z kofeina wiec nie pomogę. Inki (kawy, nie naszej plotkary :D) nie znoszę, a jak urodziłam P to próbowałam pic bezkofeinowa, ochyda :(

zosia2007

Czy ja poprawnie napisałam? Ochyda czy ohyda? Chyba ochyda, zgłupiałam

calla

Wrobelek, ja jakis czas temu kupilam sobie Inke, bo mi sie smak z dziecinstwa przypomnial. Nie wiem, czy moj smak sie zmienil, czy Inka teraz jest inna jak kiedys, ale byla bleeee.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

Kasia


szelma

Ohyda.

A yerba to smakowo cos specjalnego i nie każdemu podejdzie. Ja lubię, ale ja lubię takie herbaty o smaku słomy ;-)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 19 Sty 2016, 16:42:09
bo jeszcze znalazłam cos takiego:

http://www.swiat-orkiszu.pl/kawa-orkiszowa-mielona-500g-334.html

myslisz, ze w eko sklepie kupie?
tak, to to. Myślę, że spokojnie w eko sklepie kupisz. I dla mnie to smakuje jak kawa.

wrobelek0403

Cytat: zosia2007 w 19 Sty 2016, 17:21:38bezkofeinowa

jaką? ja pijam bezkofeinową mieloną lavazze lub daylmar i dla mnie nie rozni sie w smaku od kofeinowej.


dzieki laski :beer: kupie se te inke na próbe, nie kosztuje majątku :D a jak mi nie podejdzie, poszukam tej orkiszowej :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

inka dla mnie smakuje jak inka :) wypijam raz na swa lata z mlekiem, bo chce mi się smaku wyjazdów na kolonie. Orkiszowa smakuje jak kawa. Bezkofeinowa to jest nadal kawa, ale smakuje gorzej niż kawa. A yerba mate to inna bajka i lubię, ale nie jako zastępnika czegokolwiek.

ziuta

wrobelek0403, dla mnie inka to inny smak niż kawa, ale jednak piłam w pierwszej ciąży jako substytut kawy, bo ma cechy wspólne, konsystencja, specyficzny zapach, pianka, rytuał przygotowywania...
pijesz z mlekiem? jeśli tak, to na plus, bo z mlekiem jest bardziej podobna do prawdziwej kawy niż bez
ale koniecznie kup oryginalną inkę, piłam kiedyś tego anatola w saszetkach i dla mnie to nie ma już zupełnie nic wspólnego z kawą, żadnej gęstości, żadnej pianki, taka woda, bardziej jak herbata niż kawa

wrobelek0403

ziuta, z mlekiem i to spienionym :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


rudasekawf

Ja kupiłam sobie speniaczkę w biedronce. I tez fajna sprawa. Minuta roboty, a kawa smakuje lepiej. Spieniacza w ekspresie nie używam. Gdyby był automatyczny z pojemnikiem na mleko to inna bajka.

wrobelek0403

ja uzywam kubka do spieniania, o takiego:

http://megapunkt.pl/produkt/ubijaczspieniacz-do-mleka-mikkyway-zest-for-life

troche zabawy, bo mleko trzeba najpierw podgrzac w garnuszku, ale piana bajeczna :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

w domu mam wbudowaną w ekspres dyszę spieniającą z dzbankiem itd., i byłam pewna, że to jest najlepsza metoda spieniania, w końcu we wszystkich kawiarniach spieniają mleko za pomocą dyszy z parą pod ciśnieniem, a teraz kupiłam do pracy ten indukcyjny spieniacz z nespresso i piana jest nieporównywalnie lepsza, gęsta, aksamitna, no cudna! jestem w głębokim szoku ;)

suegro

A ja bym chciała czasem, żeby mi znów latte smakowało.
Jak widzę takie fajne smakowe propozycje to moje oczy mają ochotę. :)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Su, mam tak samo :D czasami mam ochotę, zrobię sobie/kupię  a później żałuję. Czarna najlepsza a Inka dla mnie w ogóle kawy nie przypominam. Z mlekiem może ciut jak rozpuszczalna smakuje, ale tylko ciut.

calla

Cytat: ziuta w 20 Sty 2016, 10:47:04
indukcyjny spieniacz z nespresso i piana jest nieporównywalnie lepsza, gęsta, aksamitna, no cudna! jestem w głębokim szoku ;)

Aeroccino to jeden z lepszych wynalazków zaraz po stacji parowej :D
Nie wiem jak jest z mlekiem w PL, ale tutaj mleko np. z Aldi czy Lidl nie ubije się tak dobrze, puszyscie. A z jednej firmy w ogóle. Wiec jakby coś kiedyś, to nie myśl, że Ci się Aeroccino popsuło jak ja kiedyś ;)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

calla, ja mam taką obserwację, że mleko "swieze, filtrowane" ubija sie lepiej niz UHT. P pije wyłącznie to pierwsze, wiec ja juz nie kupuje "uhatego" i widze zdecydowaną róznicę.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login