kawa przepisy

Zaczęty przez Kati, 09 Sie 2007, 00:39:00

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ishka82

Cytat: effik w 29 Kwi 2010, 21:06:30
bidoku, kup sobie kawiarkę! tanie są, a kawa równie dobra :)
Mam kawiarkę i niestety to nie to ;D Ale, ale, wcześniej czy później kupimy :D Najwyżej na raty ;) Nie chcę używki z Allegro, bo mam w domu używkę własną, której się naprawiać nie opłaca :zly:

effik

ishka82 też mam i uwielbiam kawę z niej ;D

calla

Cytat: inkageo w 29 Kwi 2010, 21:49:58
Ja nie widzę sensu w robieniu wzorków, bo i tak od razu mieszam cukier :D

ja cukier mieszam w kawie, zeby wlasnie pianka byla ladna :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

inkageo

A ja najpierw pienię mleko i prosto do niego wlewam kawę, więc nie da rady ;) Cukier wsypuję przed spienieniem mleka, ale i tak trzeba pomieszać ;D
Imagine there is no hate

calla

Cytat: inkageo w 29 Kwi 2010, 23:03:04
A ja najpierw pienię mleko i prosto do niego wlewam kawę, więc nie da rady ;) Cukier wsypuję przed spienieniem mleka, ale i tak trzeba pomieszać ;D

No ja robie dokladnie tak samo. Najpierw piana z mleka, potem wlewam kawe (juz oslodzona). Tylko, ze ja robie piane w szklance od razu, bo maszyny nie posiadam.

Chce sobie kupic Nespresso do ubijania piany, ale drogie jest to cholerstwo i troche szkoda mi kasy.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

effik

to spróbujcie na odwrót. mleko do kawy ;)

inkageo

Effik próbowałam  :rotfl: U mnie spienione mleko wylatuje z maszyny pod ciśnieniem, kawa była w całej kuchni :D Ja się męczyłam kilka miesięcy zanim opanowałam sztukę robienia kawy bez rozprysku na pół kuchni i bez brudzenia dodatkowych naczyń ;) Teraz spieniam do kubka, a następnie kubek z mlekiem podstawiam pod kurki z kawą :)
Imagine there is no hate

effik

#132
Cytat: inkageo w 30 Kwi 2010, 08:43:17
Effik próbowałam  :rotfl: U mnie spienione mleko wylatuje z maszyny pod ciśnieniem, kawa była w całej kuchni :D Ja się męczyłam kilka miesięcy zanim opanowałam sztukę robienia kawy bez rozprysku na pół kuchni i bez brudzenia dodatkowych naczyń ;) Teraz spieniam do kubka, a następnie kubek z mlekiem podstawiam pod kurki z kawą :)

ale niiiieeeeee lol
spieniaj mleko w kubku i z tego kubka nalewaj do kubasa z przygotowaną już kawą. nie kawę do mleka.
może ci nawet wzorek wyjdzie ;)

mayagaramond

Cytat: ishka82 w 29 Kwi 2010, 22:55:51Mam kawiarkę i niestety to nie to


to moze z kawiarka cos jest nie tak? Bo ja mam i smakuje super. W akademiku wszyscy wlosi mieli kawiarki.


cafe latte to wloska kwa z mlekiem (niemiecka milchkafffe, i francuskia cafe au lait). U wlochow to podwojne espresso i gorace mleko. Z reguly bez piany.

Latte Macchiatto to i espresso i gorace mleko i piana, ale tu sie skladnikow nie miesza, tylko robi warstwy w szklance.

Wzorkow nie robie i nie mam ambicji, zeby robic ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

effik

Cytat: mayagaramond w 30 Kwi 2010, 10:05:36Latte Macchiatto to i espresso i gorace mleko i piana, ale tu sie skladnikow nie miesza, tylko robi warstwy w szklance.

tak jest. moja ulubiona. tej jeszcze nie opanowałam ;)

zwierzatko_mojej_mamy

effik ma racje :D

prosze sie szkolic na bariste: :D

Latte art
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

effik

zwierzatko_mojej_mamy znam ten filmik, czadowy jest :D
tylko właśnie tak jak pisałam, to mleko musi być dobrze spienione, o odpowiedniej gęstości. takim, które ja sobie troszkę spieniam w kubku do spieniania nie zrobię wzorków, bo ono jest za "lekkie".

zwierzatko_mojej_mamy

#137
one more:

coffee art

Dodany tekst: 30 Kwi 2010, 09:11:39

w tym piesek jest boski :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

effik

#138
swoją drogą bycie baristą to jest chyba jedyna forma działalności artystycznej, jaką mogłabym podjąć :D

Dodany tekst: 30 Kwi 2010, 09:15:27

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 30 Kwi 2010, 10:10:49w tym piesek jest boski Cheesy

o rany lol czad!

mayagaramond

#139
Cytat: effik w 30 Kwi 2010, 10:06:30tej jeszcze nie opanowałam


nie jest taka trudno. Potrzebne Ci dobrze ubite mleko, ktore przelewasz do szlanki. I do piany wlewasz espresso, bardzo powoli, mozesz tez wlewac po lyzeczce.


EDIT - filmy obejrze pozniej.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Cytat: calla w 30 Kwi 2010, 00:14:16Chce sobie kupic Nespresso do ubijania piany, ale drogie jest to cholerstwo i troche szkoda mi kasy.

W Hadze w mieszkaniu, które wynajmowaliśmy, był ekspres Nespresso z takim kubkiem do piany - kubek mnie zachwycił :D. Wlewało się mleko, prztykało prztyczkiem i ono tam tak wirowało, podgrzewało się i pieniło. No boskie. Ale kawa z Nespresso jest taka bez rewelacji raczej - jak dla mnie może być, ale D. nie smakowała. On woli swoje Illy z kawiarki.

effik

Cytat: mayagaramond w 30 Kwi 2010, 10:25:29nie jest taka trudno. Potrzebne Ci dobrze ubite mleko

ja podjerzewam, że się da. tylko mleko ze spieniacza typu kubek nie jest aż tak dobrze ubite. ale spoko spoko, dojdę do tego ;)

mayagaramond

Cytat: effik w 30 Kwi 2010, 10:36:43
ja podjerzewam, że się da. tylko mleko ze spieniacza typu kubek nie jest aż tak dobrze ubite. ale spoko spoko, dojdę do tego ;)

hm, ale ja tez ubijam w kubku.

http://www.schauecker.com/beverly/bilder/milchaufschaeumer2.jpg
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

effik

Cytat: mayagaramond w 30 Kwi 2010, 10:47:14
hm, ale ja tez ubijam w kubku.

http://www.schauecker.com/beverly/bilder/milchaufschaeumer2.jpg

no też mam taki. ale jeszcze tak dobrze nie ubiłam. wypróbuję różne opcje kiedyś.
a jakie mleko ubijasz? w sensie ile procent i czy zimne, czy trochę podgrzane?

mayagaramond

#144
Cytat: effik w 30 Kwi 2010, 11:55:08a jakie mleko ubijasz? w sensie ile procent i czy zimne, czy trochę podgrzane?


tluste, chyba 3,5% (nie wiem, bo H. kupuje mleko ;D), zawsze podgrzewam. Ale zimne tez chyba mozna ubic, tylko wtedy kawa tez bedzie zimna. Dlatego zawsze podgrzewam.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

ishka82

Cytat: mayagaramond w 30 Kwi 2010, 09:25:29

nie jest taka trudno. Potrzebne Ci dobrze ubite mleko, ktore przelewasz do szlanki. I do piany wlewasz espresso, bardzo powoli, mozesz tez wlewac po lyzeczce.


Eno, bez jaj, ja spieniam mleko w szklance i po prostu podstawiam kawę z mlekiem pod ekspres, żeby espresso się wlało i wychodzą piękne warstwy ;D

mayagaramond

Cytat: ishka82 w 30 Kwi 2010, 12:43:27Eno, bez jaj, ja spieniam mleko w szklance i po prostu podstawiam kawę z mlekiem pod ekspres, żeby espresso się wlało i wychodzą piękne warstwy

ale ja nie mam ekspresu, pod ktorgo mam podstawic szklanke ;)  Mam kawiarke ;) Poza tym mleko ubijam w kubku (takim jak w linku)

Zreszta w kawiarni jesli maja duze ekspresy cisnieniowe reczne (nie zadne automaty) to tez nie podstawiaja szklanki, tylko odzielnie ubiaja mleko, przelewaja je do szklanki i odzielnie robia espresso i tez przelewaja do szklanki.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

ishka82

Cytat: mayagaramond w 30 Kwi 2010, 13:41:30Zreszta w kawiarni jesli maja duze ekspresy cisnieniowe reczne (nie zadne automaty) to tez nie podstawiaja szklanki, tylko odzielnie ubiaja mleko, przelewaja je do szklanki i odzielnie robia espresso i tez przelewaja do szklanki.
Wiem, wiem, ale robią to jednym szybkim ruchem ;) Mnie chyba najbardziej właśnie spienionego mleka brakuje, bo robiłam je w ekspresie, a teraz nie mam jak ;D

effik

#148
Cytat: mayagaramond w 30 Kwi 2010, 13:41:30ale ja nie mam ekspresu, pod ktorgo mam podstawic szklanke wink  Mam kawiarke wink

ja też :D

Dodany tekst: 30 Kwi 2010, 13:13:19

Cytat: ishka82 w 30 Kwi 2010, 13:09:14
Wiem, wiem, ale robią to jednym szybkim ruchem ;) Mnie chyba najbardziej właśnie spienionego mleka brakuje, bo robiłam je w ekspresie, a teraz nie mam jak ;D

ishka, kubek kup :) albo bzyczka z Ikei :D

dragonfly

#149
 :aaaa: :aaaa: :aaaa: kupilam dzisiaj  Nespresso Citiz  :aaaa: :aaaa: :aaaa: Wczesniej mielismy to Nescafe Dolce Gusto ale nie pasowalo nam do kuchni zupelnie wiec oddalismy :) Ciesze sie jak glupia, bo jeszcze sie okazalo, ze zaplace za nie 100 euro  :aaaa: :aaaa: :aaaa: :aaaa: