prosto i elegancko.. ale czy nie za prosto??

Zaczęty przez eli, 09 Kwi 2010, 16:47:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

eli

Dziewczyny pomocy..

Od zawsze wiedziałam że chce prosto, gładka sukienka, mało zdobień i kalie..
Kupiłam sukienkę delikatną, muślinową, mówię na nią że jest nieco w greckim stylu, lejąca się empire, delikatnie odcinana pod biustem i do niej chcę kalie lub cantadeski ale ostatnio usłyszałam opinie że jest za skromnie i za prosto. Czy do prostej w sensie takiej jaką Wam opisałam sukienki mogę wziąć prosty bukiet z kalii? I jakie do tego dodatki? Mój narzeczony będzie w mundurze więc on będzie trochę ozdobiony, sznury itp.
Nie znoszę rad ciotek które kiedy już wszystko gotowe stwierdzają że muszą powiedzieć co myślą. Ślub już za kilka tygodni jeszcze zdążę zmienić bukiet ale czy na prawde powinnam?
Pomocy.


aniak1211

eli
pokaz suknie,
no i przede wszystkim nie pokazuj jej zadnym ciotkom ;)
one braly slub pewnie w tiulowych bufach i terza ciezko pomyslec ze ona nie modne ;):D

wrobelek0403

eli pokaz kiecke :D

ale juz ci mowie, ze prostota nigdy nie jest zła, lepiej za prosto niz za bogato ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

eli nie daj sie!!! to tobie ma sie podobac, a nie wszystkim ciotkom dookola. i tez jestem ciekawa sukienki :)

callja

Sukienka, gdzie sukienka?! wtedy będzie można doradzic konkretniej :) a prostotę w stylizacji ze swojej strony polecam ZAWSZE; poza tym powiem tak: we wspomieniach gości długo goszczą przede wszystkim skromne, mlodzieńcze i zjawiskowe Panny Młode, a tzw. ślubne choinki w tonach tiuli, falbanek i świecidełek wzbudzają raczej pobłażliwe rozbawienie, więc naprawdę nie miej obaw. W prostocie siła, zawsze!!!

I tylko mała sugestia.... nie obraź sie, proszę, ale - kantedeskie to przepiękne, eleganckie kwiaty, ale w dostojnej mięsistości swoich pąków tak pasują one do zwiewnych muślinów, jak kwiatek do kożucha... :( Jeśli zależy Ci na smukłym, prostym bukiecie ("berło"?) pomyśl może jednak o zmianie kwiatów na gatunek z delikatniejszymi płatkami i bardziej "powietrznym" kształcie kielicha... Ze smukłych, ale delikatniejszych kwiatów polecałabym amarylisy i gladiole. Na pewno kompetentnie doradzi w tym kierunku justynaaa :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

eli



Dodany tekst: pią 09 kwi 2010 18:09:49 GMT-1

Cytat: callja w 09 Kwi 2010, 18:56:55

I tylko mała sugestia.... nie obraź sie, proszę, ale - kantedeskie to przepiękne, eleganckie kwiaty, ale w dostojnej mięsistości swoich pąków tak pasują one do zwiewnych muślinów, jak kwiatek do kożucha... :(

Absolutnie się nie obrażam! Przeciwnie, jestem wdzięczna za wszelkie sugestie :)

Dodany tekst: 09 Kwi 2010, 19:12:19

Jej!! Strasznie dziękuję za światło-szybką odpowiedź!!  :thankyou:

Moja sukienka wygląda tak:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Kwiatowe ramiączko i kwiatowa stylizacja na sukience są odpinane i w miejsce kwiatów mam zamiennie romb kryształków bo wydawało mi się ze kwiaty te mogą się kłucić z kaliami które chcę w bukiecie. Ta aplikacja wygląda podobie jak w tej sukience:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Nie wiem już jednak czy powinnam je zmienić. Jestem wysoka (170) mój narzeczony jeszcze wyższy (190). Mam długie (za łopatki) ciemne włosy (ciemny brąz). Narzeczony będzie w takim mundurze ale inny kolor otoku na rogatywce (czapce)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Dziękuję serdecznie za pomoc  :daisy:

magoo

eli piekna ta sukienka i mi sie podoba z tymi kwiatami


zwierzatko_mojej_mamy

tez mi sie baaaardzo podoba i to wlasnie z kwiatowym ramiaczkiem ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

eli

Bardzo dziękuję za słowa otuchy:) Teraz cierpliwie czekam na podpowiedzi co do kwiatów. Chciałam białe wiec zielone łodyżki pasowały by do munduru lub bordowe to pasowały by do czerwonego koloru rogatywki ale skoro za sugestią "callja" nie kalie to nie bardzo wiem co. I jeśli mogę to poradźcie mi którą z aplikacji zostawić. Pozdrawiam :)

zwierzatko_mojej_mamy

ja glosuje za kwiatowa i wtedy bez kalii, tylko z czyms lzejszym ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magoo

mi tez kwiatowa aplikacja bardziej sie podoba, fajnej lekkosci nadaje

didi_loczek

eli bardzo ładną sukienkę wybrałaś! opcja z kwiatową aplikacją bardziej mi się podoba  :thumbup:

emcia

#14
obydwie wersje super


Dodany tekst: 09 Kwi 2010, 21:47:32

i jakiś taki bukiet

wrobelek0403

mnie tez sie podoba kwiatowe ramiączko.

a jaki bukiet, hmmmm

generalnie pasowałby mi cos tez takiego postrzepionego:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Tez podoba mi się to "puchate" ramiączko, będzie ładnie puentowało lekkość sukni, skontrastowaną z "oficjalnością" munduru :) ale wtey IMHO - zdecydowanie bez welonu!! bo wokół Twojej buzi zacznie się dziać za dużo dobrego... Jeśli podasz mi swój mail, postaram się podesłać Ci kilka sugestii zdjeciowych co do fryzury i ewentualnie stroika ;)

A co do bukietu - raczej byłabym za białym z zielonymi dodatkami; bordowy dopasowany "do otoka" zatupie Ci zwiewną suknię i w zestawieniu z wyrazistym ramiączkiem sprawi wrażenie, że na i wokół sukienki stanowczo za dużo się dzieje... może coś takiego:

http://zakwitnij.blox.pl/resource/miecz.JPG (tu podoba mi sie lekka forma)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

eli

#17
callja
Już wysyłam, tylko pojawia mi się jakiś błąd.

callja

Znalazłam dla Ciebie jeszcze taki bukiet - jak dla mnie powinien być nieduży, lekki, "powietrzny". Nienachalny ;)
http://forum.gazeta.pl/forum/w,619,109743032,109796285,Re_jaki_krawat_.html
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

suegro

Przepiekna suknia kolezanko eli.
Jestem za opcja z kwiatem.

A tu moja kwiatowa propozycja hand made :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

su - cuuudne te piwonie :) tylko kurka chyba nie do zdobycia w kwietniu :hmm: ale anemony też grzechu warte!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

emcia

piwonie super, a może storczyki
i mój ulubiony frezjowy

claridad

piwonie wprawiły mnie w stan ekstazy :) a sukienka śliczna, śliczna, śliczna :)
A opiniami innych się nie martw. Ja też się nasłuchałam nie wiadomo czego - że sukienka za prosta, że w ogóle nie będzie wyglądała na ślubną, że biżuteria za skroma, że jej za mało, że bukiet zwykły taki. Masa ciotek i godzilla na przedzie chciały mi wpychać inne wizje. Wielu ludziom sie wydaje, że ponieważ jest to tak wazna uroczystość to nalezy napchać czego się da bo taka okazja może się już nie powtórzyć.
A tymczasem prostota i dopasowanie elementów czynią cuda :)

effik


wrobelek0403

Cytat: effik w 10 Kwi 2010, 12:59:23i byłabym za piwoniami

ja tez, ale spojrzałam na suwaczek eli i mam watplwiosci czy na poczatku maja juz beda :hmm:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login