Autor Wątek: Muffiny jogurtowe - przepis podstawowy II + propozycje  (Przeczytany 9766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

• Gość
Muffiny jogurtowe - przepis podstawowy II + propozycje
« dnia: 22 Mar 2010, 18:56:56 »
Przepis podstawowy:

400 ml jogurtu naturalnego
100 g masła
2 jajka
pół szklanki cukru (używam brązowego)
półtorej szklanki mąki
półtorej łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli

W rondelku rozpuścić masło. Dodać jajka i wymieszać trzepaczką. Dodać jogurt i zamieszać, żeby się połączyło. Mąkę, cukier, proszek i sól wsypać do miski. Dodać mokre składniki do suchych i zamieszać, żeby się połączyły. Nie trzeba mieszać bardzo dokładnie. Nałożyć do foremek i piec ok. 25-30 minut w temp. 180 stopni. Muffinki wychodzą pyszne - zostają wilgotne nawet na trzeci dzień, ale najlepsze są jeszcze ciepłe.

Robię jeszcze dodatkowo z bananami i nutellą - banany rozgniatam widelcem, dodaję trochę soku z cytryny i dorzucam do suchych składników. Nutellę nakładam łyżeczką i przykrywam ciastem (trzeba dobrze przykryć, żeby nie wypłynęła). Mmmmmm.... Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2010, 17:47:31 wysłana przez panikarola »

brawurka

Odp: Muffiny jogurtowe
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Mar 2010, 19:11:35 »
o matko kochana kolejny przepis, który musze wypróbować  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
nie mam w domu jogurtu, bo już dziś bym zrobiła
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magoo

« Odpowiedź #2 dnia: 22 Mar 2010, 19:34:24 »
szelma Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #3 dnia: 22 Mar 2010, 20:15:14 »
No i kedy ja mam to wszystko piec jak nie ma kto tego jesc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Jednego nie zdaze wyprobowac a juz nastepny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

szelma

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Mar 2010, 20:32:28 »
Moje właśnie w piekarniku siedzą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 22 Mar 2010, 20:32:28 »

brawurka

« Odpowiedź #5 dnia: 22 Mar 2010, 20:44:58 »
a ja z braku jogurtu zrobiłam zimowe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

effik

« Odpowiedź #6 dnia: 23 Mar 2010, 08:38:48 »
o, fajnie! z jogurtem chyba delikatniejsze są, hm?

kiedyś robiłam czekoladowe z nutellą, o mamo, dobre było Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Mar 2010, 09:08:26 »
Ja daję dużo ciasta i są takie fajnie ciężkie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. A dzięki jogurtowi są mocno wilgotne - lubię takie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. No i w sumie trzy dni są zjadliwe dzięki temu.

bozena.dp

« Odpowiedź #8 dnia: 25 Mar 2010, 16:41:52 »
musze koniecznie wyprobować Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i to z nutellą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magoo

« Odpowiedź #9 dnia: 25 Mar 2010, 20:08:40 »
ja zrobie na swieta, nie chce sie juz obzerac przed Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #10 dnia: 26 Mar 2010, 19:01:36 »
Jeszcze cieple,
ale przepyszne!!!!!!
Maz nie moze sie najesc tak mu smakuja Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Angie

« Odpowiedź #11 dnia: 27 Mar 2010, 17:01:15 »
Właśnie siedzą w piekarniku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Wasze ciasto też było takie luźne?
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

bozena.dp

« Odpowiedź #12 dnia: 27 Mar 2010, 17:08:41 »
ja zaraz bede robic z nutella Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magoo

« Odpowiedź #13 dnia: 27 Mar 2010, 17:49:15 »
ja zaraz bede robic z nutella Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
a ja tylko z jogurtem bo nie ma co sie opychac przed swietami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #14 dnia: 27 Mar 2010, 19:33:42 »
Moje z nutella smakowaly wszystkim Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mniam,pycha Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 27 Mar 2010, 19:33:42 »

effik

« Odpowiedź #15 dnia: 28 Mar 2010, 08:23:15 »
zastanawiam się czy zrobić jogurtowe zimowe. może wyjdą? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #16 dnia: 28 Mar 2010, 17:10:54 »
zastanawiam się czy zrobić jogurtowe zimowe. może wyjdą? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Tzn.jogurtowe z jablkiem i cynamonem???
Jogurtowe sa tak smaczne ze szkoda zabijac smak jablkiem i cynamonem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
lepiej z czekolada czy nutela

zosia2007

Muffiny jogurtowe
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Mar 2010, 15:02:10 »
własnie siedzą w piekarniku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
dolozylam nutelli do srodka wiec ciekawe jakie wyjda

Dodany tekst: [time]śro 31 mar 2010 14:42:18 GMT-1[/time]
są boskie  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2010, 17:59:12 wysłana przez panikarola »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

bozena.dp

Muffiny jogurtowe
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Mar 2010, 16:40:10 »
ja też dałam nutelli do środka - pycha Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2010, 18:02:22 wysłana przez panikarola »

jo_miekka

Muffiny jogurtowe
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Mar 2010, 21:10:13 »
nie ujmując nic żadnemu z przepisów powiem tak: moim zdaniem muffinki można zrobić z czego bądź i z czym bądź, nie ma muffinek "jakichś", jest baza, a do tego, co kto lubi. Ja mam bazę podobną do tej, którą podaje tu Szelma, ale częściej stosuję kefir lub maślankę.
A reszta jest wyłącznie kwestią fantazji.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2010, 18:02:17 wysłana przez panikarola »

tachogti

Muffiny jogurtowe
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Mar 2010, 22:31:31 »
jakie one maja miec kolor jak sa gotowe? blade czy przypieczone?  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2010, 18:02:30 wysłana przez panikarola »
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

Muffiny jogurtowe
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Mar 2010, 22:55:08 »
jakie one maja miec kolor jak sa gotowe? blade czy przypieczone?  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Pewnie jestes juz po wypiekach,
ale ja pieklam na taki zloto-brazowy kolor Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
nie czekoladowy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2010, 18:02:45 wysłana przez panikarola »

effik

Muffiny jogurtowe
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Kwi 2010, 08:21:47 »
jo_miekka to racja Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2010, 18:02:55 wysłana przez panikarola »

szelma

• Gość
Muffiny jogurtowe
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Kwi 2010, 09:32:32 »
jo_miekka, ależ oczywiście. Dlatego mam dwa wypróbowane podstawowe - jeden normalny na mleku i ten jogurtowy. A dodatki to zależy od tego, co jest pod ręką.

Co do koloru to takie złoto-brązowe się robią i takie popękane na górze.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2010, 18:03:03 wysłana przez panikarola »

aniak1211

Muffiny jogurtowe
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Kwi 2010, 15:22:36 »
i takie popękane na górze.

Moje nie popekaly Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
pewmie dlatego ze urosly az tak mocno jak powinny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2010, 18:04:34 wysłana przez panikarola »