Dopajanie "butelkowych" dzieci

Zaczęty przez ishka82, 21 Mar 2010, 10:18:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Mam pytanie do "butelkowych" mam. Wiem, że przy butli raczej trzeba dopajać dziecko, ale nie wiem ile powinno na dobę wypić i czego najlepiej? Zwykła woda, herbatka jakaś? Jak Wy sobie radziłyście?

magdalinska

ja mam herbatke z kopru włoskiego Hippa, w granulkach, ale dziewczyny radzily zeby kupic w torebkach, bo ta ma duzo glukozy. na razie uzywam tej w granulkach, bo ta w torebkach jest chyba od 1mca.
daje 50ml na dzien, ale nie wiem czy to nie za mało...... (n ie zawsze tyle wypije, czasami 30ml, 40)

dragonfly

ja woda przegotowana, jakos tak na wyczucie dawalam ;D gdzies wyczytalam, ze jak np dziecko je 6x120 ml mleka dziennie to powinno dopic 120 ml wody (w ciagu calego dnia, nie od razu ;) ) - u nas sie sprawdzalo :)

magdalinska

o cholera, to moj pije za mało.... dzisiaj dostanie druga porcje, moze dam mu sama wode na probe

ishka82

Ja mojej na razie daję wodę przegotowaną, ale ona jej wypije 10-30ml na dobę, a mleka to już potrafi spić i 120ml, a przeciętnie 90ml.

Angie

Lena też długo wody nie chciała i ja ją mało dopajałam ;D

ishka82

Cytat: Angelos w 21 Mar 2010, 11:17:06
Lena też długo wody nie chciała i ja ją mało dopajałam ;D
W sumie może więcej nie potrzebuje, bo siusia dużo ;D Tylko my mamy cholernie ciepło w domu i tym bardziej wydaje mi się, że jej się może chcieć pić ;)

vobi

Ishka, jak Dominika miala zakazenie drog moczowych to dobrze by bylo zeby duzo pila, bo "przeplukuje" sobie uklad moczowy, ponoc latwiej sie w ten sposob pozbyc bakterii. Nie zmusisz jej do picia, ale moze probuj jak najczesciej podawac butelke (najlepiej z przegotowana woda), im wiecej wypije tym w tej sytacji lepiej ;D

Kasia

Ja Michała bardzo mało dopajałam :D

kasiad

Cytat: Kasia w 24 Mar 2010, 22:46:52
Ja Michała bardzo mało dopajałam :D

a my Olka dużo :D
zresztą On do tej pory niemało pije  ;) najpierw nie pije cały dzień, o 23 jest ryk, dajemy butlę z herbatką i wypija nawet 150 ml wody  :crazy: i potrafi dopić jeszcze 100 ml  :crazy:

Kasia

Cytat: kasiad w 25 Mar 2010, 07:32:09
a my Olka dużo :D
zresztą On do tej pory niemało pije  ;) najpierw nie pije cały dzień, o 23 jest ryk, dajemy butlę z herbatką i wypija nawet 150 ml wody  :crazy: i potrafi dopić jeszcze 100 ml  :crazy:

my duzo dopajalismy chyba w drugim miesiącu, bo Michał chcial cały czas coś ssać, na smoka wtedy sie czasowo wypiął a lekarka zakazała przekarmiać modyfikowanym
później jak się wszystko uregulowało i smok wrócił dom lask (inny smok) to w zasadzie nie było kiedy dopajać :hmm:
bo Michał jak nie jest głodny to pic tez raczej nie chce :hmm:
na poczatku trochę się martwiłam ale tylko trochę ;)

tucha

Ja daje mojemu Antosiowi soczki Bobovita winogrono+melissa. Sporadycznie, ale on je uwielbia i sosuje top jako pewnego rodzaju "deserek", a tak woda.

tucha

Soczek winogronowy jest słodki w kategorii dzidziusiowych kubeczków smakowych, bo jak dla mnie to wogóle, natomiast smak owoce leśne : sam cukier więc chyba nie za dobrze ze względu na próchnicę...

mobka

O widzicie, dobrze, ze tu wpadlam, bo ja dopajam sporadycznie. Bo myslalam, ze tendencja jest, ze nie trzeba. A widze, ze jednak trzeba. Dobrze wiedziec :) Bede dopajac czesciej :)

feeling.good

Mój w ogóle pić nie chce. Podczas upałów pił wodę, a teraz czasami raczy wypić trochę soku marchwiowego. Niestety ze względu na uczulenia większość herbatek i soczków odpada, a może wreszcie by mu coś posmakowało...