PIĘKNA CERA. PIĘKNE WŁOSY

Zaczęty przez Sawa, 17 Mar 2010, 12:26:27

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sawa

Włosy
Maseczka WAX kupowana w aptece (niezbyt "domowy" sposób, ale szczerze polecam)- 1 raz w tygodniu.
Maseczka: żółtko, trzy łyżki nafty kosmetycznej (do kupienia w aptece, koszt około 5 zł), parę kropli olejku rycynowego, sok z cytryny- 1 raz w tygodniu- na suche włosy, około godziny na głowie.

Twarz
Maseczka z dożdży i mleka- działanie ściągające, przeciwtrądzikowe, zwęża pory.
Olejek pichtowy (z apteki) - parę kropli wcieram w twarz zamiast toniku. Działanie silnie antybakteryjne.
Olejek rycynowy na rzęsy- umyj dokładnie pojemniczek z tuszu do rzęs, wlej tam olejek i stosuj na noc.
Drożdże jako suplement diety (w tabletkach).

Dłonie
Wyciskam na dłonie parę kropli cytryny i wcieram. Działa lepiej niż krem i nie jest tłuste jak krem.

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

to scalamy, czy dzielimy na czesci ciala? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Ja chcę wątek Piękne kolana :D.

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Cytat: golinda w 17 Mar 2010, 15:03:38ciąża

Taaaa, a potem płacz nad brzuchem, co to se na vrati, pane Havranek :P.

zwierzatko_mojej_mamy

no dobra dobra - ale co robimy z watkami ? :> moze by tak posprzatac? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia


abkasia

Cytat: golinda w 17 Mar 2010, 16:50:45
bo chyba dobrze gadasz, a przynajmniej ja chcę w to wierzyć ;)
wiara czyni cuda.. :D

Norka

Sawa :beer:
Spróbuję kupić ten olejek pichtowy. Mam cerę trądzikową (nadal.. :zly:) i dopiero olejki zaczęły mi pomagać. Czy mogłabyś jeszcze dokładniej o tej maseczce z mleka i drożdży? Jakie proporcje? Podgrzewać?

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rudasekawf

Używam ostatnio, poleciła mi fryzjerka, posyłam dalej, bo widzę duże efekty i jestem bardzo zadowolona :)

Olejek arganowy

http://www.stylownik.pl/pub/img/olejek_arganowy4f27d485e756f.png

Dla słabych, przesuszonych, łamliwych włosów. Moje po wieloletnim farbowaniu na blond przetłuszczają sie przy skórze, a przesuszone aż do końcówek. Używam od ok miesiąca, zamiast odżywki, super się rozczesują, lśnią, wyglądają o niebo zdrowiej ( opinia osoby, która nie widziała, że stosuję coś nowego na włosy).

mayagaramond

Cytat: rudasekawf w 26 Kwi 2012, 08:23:24Olejek arganowy

http://www.stylownik.pl/pub/img/olejek_arganowy4f27d485e756f.png

Dla słabych, przesuszonych, łamliwych włosów. Moje po wieloletnim farbowaniu na blond przetłuszczają sie przy skórze, a przesuszone aż do końcówek. Używam od ok miesiąca, zamiast odżywki, super się rozczesują, lśnią, wyglądają o niebo zdrowiej ( opinia osoby, która nie widziała, że stosuję coś nowego na włosy).

uzywam go od paru m-cy i jakis spektakularnych efektow nie zauwazylam... Ani nikt inny lol

Ale jest fajny, ladnie pachnie. Wydatek na poczatku spory, ale olejek jest wydajny.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"


inkageo

Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: inkageo w 26 Kwi 2012, 08:51:37
Jak się tego używa?

mozesz tylko na koncowki (kropla wystarczy) albo na calej dlugosci wlosow, jesli masz b. suche. Ja uzywam tylko do koncowek.

Oprocz tego olejek mozna stosowac jako krem do twarzy, dodatek do maseczek, wcierac w b. suche partie skory itp, ale tego nigdy nie probowalam.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Ale to się spłukuje? Nakłada na mokre/suche?
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: inkageo w 26 Kwi 2012, 10:02:24
Ale to się spłukuje? Nakłada na mokre/suche?

nie splukujesz. Mozesz nakladan na wilgotne, mozesz tez na suche.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Imagine there is no hate

rudasekawf

#19
Kupilam w salonie fryzjerskim. Uzywam na mokre wlosy, wcieram na calej dlugosci, bez skory glowy. Moje wlosy byly badzo przesuszone i na serio wygladaja duzo lepiej, niz po odzywkach.

malutenka

Również polecam olejek arganowy, po myciu nakładam na końcówki i raz w tygodniu mieszam z maską. Dużo lepszy niż jedwab, którego wczesniej używałam, żeby rozczesać włosy po myciu, olejek bardziej wsiąka niż tylko oblepia włos.