wędzona ryba maślana- propozycje dań

Zaczęty przez Kasia, 26 Wrz 2007, 21:17:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

Cytat: "Kasia"
Cytat: "zuzia"Możesz ew. wypróbować połączenie jej z makrelką

bede robić raczej pastę z samej maślanej bo sie boję że jeszcze pasta nie wyjdzie, nie będzie mi smakowała i pyszną makrelkę zmarnuję

to była tylko propozycja. Ale może faktycznie lepiej samą.

julka

Cytat: "zuzia"ja sobie wczoraj takiego smaka na rybę narobiłam, że kupiłam makrelę i zrobiłam z niej pastę

Mi też narobiłyście smaka  :-P , język mi do pasa wisiał, jak szłam do sklepu.
Zuzia, a masz jeszcze jakiś przepis na inną pastę/potrawę, jaką mozna przyrządzić z makreli/maślanej (zakupiłam obydwie, a N. takich ryb nie jada i mówi, ze nie lubi. Myślę, że jak mu taką rybkę przemycę w paście, to się przekona. Jak będziesz miała chwilkę, to wrzuć jakąś propozycję, oki?  ;-)

Kasia

julka,

przepisy są we wczesniejszych postach :)

oj nie wiem czy dobrze zrobiłaś kupujac tą maslaną

makrelka mniam ale ta maślana  :-x

julka

Kasia, widziałam przepisy, pytałam o jeszcze jakieś inne, bo zuzia wspominała o większej ilości przepisów  :-P  Jak zacznę robić tylko jedną pastę z makreli, to się to szybko nudne zrobi, a odnoszę wrażenie, że dziewczyny maja niezliczone ilości pomysłów na każdą potrawę. Kiedy znajdujecie na to czas?  :-o
Makrelkę samą zajadam z przyjemnością, a maślana ładnie wyglądała, aczkolwiek jeszcze nie próbowałam... ;-)

zuzia

julka,
aw jakiej wersji maślaną kupiłaś? wędzoną na zimno czy na gorąco?

[ Dodano: 28-09-2007, 14:01 ]
pasta rybna (wersja 1)

Składniki:
1 wędzona makrela, 2 jajka, 3 łyżki majonezu, 4 ogórki kiszone średnie (mogą też być korniszony), sól i pieprz

Jak przyrządzić?
z makreli usunąć ości i rozdrobnić ją na kawałki. Jajka ugotować, ogórki pokroić w kostkę. Następnie wrzucić wszystko do miski, dodać pieprzu, soli i majonezu, dokładnie wymieszać i gotowe.


pasta rybna (wersja 2)

Składniki:
2 nieduże wędzone makrele, 2 małe cebulki, szczypiorek, 5 jaj, 1/2 słoiczka majonezu, sól, pieprz.

Jak przyrządzić?
Rybkę obrać, jaja ugotować na twardo, pokroić w kosteczkę. Cebule drobno pokroić, posolić i odstawić na 1/2 godz. Zmieszać rybę, jaja, cebule, dodać drobno posiekany szczypiorek, wszystko połączyć majonezem, popieprzyć. Najlepsze jest jak postoi 3 godz. i dobrze się przegryzie.


pasta rybna (wersja 3)

rozdrobnioną rybę mieszam delikatnie z 2 ugotowanymi na twardo i poszatkowanymi jajkami, dodaję drobno posiekaną sparzoną cebulę i doprawiam solą (nie dużo!!!), pieprzem, musztardą i majonezem

julka

Cytat: "zuzia"julka,
aw jakiej wersji maślaną kupiłaś? wędzoną na zimno czy na gorąco?

Była jedna jedyna, zapytałam - pomna Twoich uwag  :->  - i pani w sklepie powiedziała, że rybka jest wędzona na ciepło, ale ja sie nie znam, więc może mnie oszukała...  :-(
One się czymś różnią? Można samemu stwierdzić, co za czort?

zuzia

Cytat: "julka"One się czymś różnią? Można samemu stwierdzić, co za czort?

bardzo łatwo.
maslana wędzona na zimno smakuje i wygląda trochę jak surowa i ma takie troche różowe mięsko. Wędzona na ciepło - ma białe mięsko.

julka

Cytat: "zuzia"bardzo łatwo.
maslana wędzona na zimno smakuje i wygląda trochę jak surowa i ma takie troche różowe mięsko. Wędzona na ciepło - ma białe mięsko.
Ha, moja ma białe mięsko  :-D

zuzia

Cytat: "julka"Ha, moja ma białe mięsko  

to cie pani nie oszukała. Ja sama się kiedyś nabrałam. tzn. nie pamietałam która jest dobra a która nie, pamiętałam że jadłam obie wersje i wysłałam K. do sklepu. Kupił ta na zimno. Ja tego nie zjadłam, ale on owszem. Tak więc są i amatorzy tej drugiej wersji.

julka

My generalnie to jesteśmy mięsożerni, poza tym  ja mało gotuję i szczerze - nie przepadam za tym, ale powoli do mnie dociera, że teściowa in spe pichci niesamowite rzeczy i trzeba się troszkę wyedukować w tym kierunku, żeby chłop za mamą nie tęsknił  :mrgreen:
A rybka w jakiejkolwiek postaci to zawsze jakieś urozmaicenie.
Jutro zrobię coś ze szpinakiem - ciekawe, czy zje? :-P

zuzia

Cytat: "julka"A rybka w jakiejkolwiek postaci to zawsze jakieś urozmaicenie.

tylko nigdy przenigdy nie próbuj jej zrobić w wersji "pomysł na...." Winiary. Jest okropna. My to zrobiliśmy bo lubimy eksperymenty i stwierdziliśmy że może warto. Nie było. zdecydowanie.
A dziś robię spagetii. Miś się tym zajada i już od kilku dni jęczy, żeby mu zrobić.

julka

Cytat: "zuzia"A dziś robię spagetii. Miś się tym zajada i już od kilku dni jęczy, żeby mu zrobić.

Masz jakiś sprawdzony przepis? Możesz wrzucić? Będę miała gości w weekend i coś im dać jeść trzeba...  :-(

A te pasty z ryb to się różnią smakiem? Składniki generalnie są podobne...
W ogóle to bardzo Ci za nie dziękuję - za godzinkę zrobię jakąś i opiszę wrażenia (zwłaszcza N.  :mrgreen:

salsa

a ja nie lubie past ryba wedzona + jajko, blleee

ja lubie awanturki, o ktorych pisałam wyzej

awanturki szczegolnie polecam z białym serkiem-taka jest moja ulubiona:
biały ser, ogorek kiszony, cebulka, troszke oliwy, przyprawy do smaki
mieszać i ugniatac widelcem az sie połaczyć  do smaku:)

ryba wedzona najsmaczniejsza jest tez na swiezym chlebku, rozsmarowana jak pasta z pomidorkiem i szczypiorkiem:P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

chcesz wersję pełną czy wersję na skróty?

julka

Cytat: "salsa"awanturki szczegolnie polecam z białym serkiem-taka jest moja ulubiona:
biały ser, ogorek kiszony, cebulka, troszke oliwy, przyprawy do smaki
mieszać i ugniatac widelcem az sie połaczyć do smaku:)
+ rybka wędzona?

[ Dodano: 28-09-2007, 15:24 ]
Cytat: "zuzia"chcesz wersję pełną czy wersję na skróty?
Pełną, ja początkująca kucharka jestem, jak będziesz miała chwilkę, nie musi być teraz, dzięki  :-D

salsa

Cytuj+ rybka wędzona?

tak:D

[ Dodano: 28-09-2007, 15:34 ]
julka,
a jaki sos do makarou sobie życzysz??
miesny czy nie, klasyczny czy tez wymysln??
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

julka

Cytat: "salsa"jaki sos do makarou sobie życzysz??
miesny czy nie, klasyczny czy tez wymysln??

Co masz pod ręką, do tej pory serwowałam sosy ze słoika i jedli i było dobrze, więc jak się wysilę i zrobię coś sama i to i tak będzie sukces, bez względu na to, czy wymyślne, czy klasyczne.  :)

salsa

julka,

hmmmmm
no to zrobmy tak: podam Ci na sos boloński według mojego pomysłu i jak bedziesz chciała inny to wtedy pogadamy:) To może załóż oddzielny watek, bo spaghetti i ryba maślana  :lol: LD  :lol:  fju fju
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

julka

Ryba maślana jest ble  :-|  
Nie da sie tego pognieść widelcem, ciągnie się i w porównaniu z makrelką nie ma smaku....
Pasta z makrelki by zuzia - pycha
Awanturka z makreli by salsa - super, palce lizać
Pasta z maślanej - tragedia  :-/

salsa

Cytat: "julka"Pasta z maślanej - tragedia :-/

czyli tak jak pisałam na początku:) wywalic i nie kupować więcej-skoro Ci nie smakowała to sie nie przekonasz:D

:mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

Cytat: "julka"Ryba maślana jest ble  

popieram

próbowałam coś z tym paskudztwem zrobić

nawet moja kota nie chciała tego tknąć

robie maslanej mówię stanowcze NIE