Małe auto dla początkującego kierowcy ;)

Zaczęty przez inkageo, 05 Mar 2010, 10:23:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka


damka

uprzejmie donosze za samochód juz w garażu
bossssssssssski jest :)

dziś oblewamy , więc polewam !!!

mobka

Cytat: damka w 19 Mar 2011, 16:23:21aczenie)
uprzejmie donosze za samochód juz w garażu
bossssssssssski jest
Male miejskie auto :P Szczególnie, że to 2.0T - na miasto trochę średni silnik ;D Ale gratuluje! I zazdroszczę.

damka

co więcej dorobię mu koni  :) na urodziny prezent taki sobie sprawie...

mobka

Nie,no  mocny silnik moze byc, jestem jak najbardziej za. Ale turbina w miescie, na male dystanse przejezdzane to jest sredni wybor. Choc wielu ludzi tak jezdzi...

wis

Cytat: golinda w 19 Mar 2011, 21:22:47
a ja przy obecnych cyfrach na stacjach benzynowych szczerze współczuję...
sama mam 2.0 i 140KM i przyznam, że kieszeń boli ;D
Golinda, w benzynie to masz ?


wis

#907
Cytat: OlaFasola w 19 Mar 2011, 23:17:46
W cenie paliwa już prawie nie ma różnicy niestety....
Ale w spalaniu jest :)
Ja mam 2.0 165KM w dieslu i auto pali mi średnio 6,3l.
Chciałam kupić to samo 1.4 120KM w benzynie, pali jak się okazało ok. 9l.
U nas ON jest po 4,90zł a benzyna 95 po 5,05zł.

zuzia


damka

damy rade :) dziś sie cieszę w pon na stacji najwyżej zapłaczę  ;)

wis

Ja do pracy robię 35km w dwie strony, na paliwo mi idzie pewnie 350zł (jak jeżdżę clio...), K. ja dorwie Bravo to na jego dojazdy będzie z 400zł. I tak kasa płynie strumieniem śmierdzącej ropy..

abkasia

Cytat: damka w 05 Mar 2011, 19:12:35
sam fiesta też mnie nie rusza ale ten kolor...........hot magenta, pięęęęęęęęęęękny
a mnie rusz baaardzo :) uwielbiam ja ;D
a hot magenta jest boska :D

rudasekawf

Cytat: wis w 20 Mar 2011, 16:28:48Ja do pracy robię 35km w dwie strony, na paliwo mi idzie pewnie 350zł (jak jeżdżę clio...), K. ja dorwie Bravo to na jego dojazdy będzie z 400zł. I tak kasa płynie strumieniem śmierdzącej ropy..

na benzynę idzie strasznie dużo pieniędzy. Mój M. jeździ fordem mondeo do pracy 2.0 ok 150kM wiec pali sporo ok 40km w dwie strony. Na jego autko idzie 500zł. Ja jeżdżę uno - 12 km w dwie strony. Wraz z zakupami i takimi tam to idzie ok 250-300 zł na moje autko. Razem wychodzi nam ok 800 zł na miesiąc na nasze dojazdy do pracy. Masakra.

marlen_ka

golinda pociesze Cie troche, bo ja mam maly samochod, a w zeszlym miesiacu wydalam 1300 zl na gaz :headbang: :headbang: :headbang:

rudasekawf

Cytat: marlen_ka w 20 Mar 2011, 23:07:40golinda pociesze Cie troche, bo ja mam maly samochod, a w zeszlym miesiacu wydalam 1300 zl na gaz

o Rany to ty naprawdę albo pracujesz na drugiem krańcu Polski :/

damka


elfana

A ja myślę nad zmianą auta i tak sobie myślałam o Suzuki..  Może coś mi poradzicie bo myślałam nad SWIFTEM w benzynie 1.2  94 KM :D Poszłam się przejechać i powiem wam że śmiga :D

mayagaramond

Cytat: golinda w 20 Mar 2011, 08:53:22marzę o jednym samochodzie, niepowtarzalnym, pięknym, wspaniałym, cudownym: SŁUŻBOWYM!!!


ha ha, to najlepsza marka lol lol

Niestety musialabym zostac kierownikiem dzialu, a chyba predzej na ereryture przejde lol lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

siog

#918
o moj temat:)
poczytalam watek i wniosek taki: jezdzic trza umiec ale posiadac auto juz nie koniecznie  :rotfl:

claridad

A ja od miesiąca jeżdżę nowiutką Kią Vengą i jestem zakochana  :dreaming: :dreaming: :dreaming: jest absolutnie cudna (wzięta na leasing, żeby nie było, że za gotówkę :D )
Trafiła się okazja bo salon zszedł 10 tysi z ceny a ma dodatkowy pakiet bezpieczeństwa, poduszki dla wszystkich, kurtyny powietrzne, klimę, to ruszanie pod górkę (akurat to mnie nie interesowało ale jak ma to spoko ;) kontrolę trakcji i klimę :D

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:
i boski kolor champagne silver :)

magoo


natka

claridad o wow :) gratuluje :) mój mąż sie na nią zapatruje :) dlatego chętnie się dowiem czego wieciej na temat tego autka :) jaki masz silnik i skrzynie, jak ci sie prowadzi?? widzisz jakies wady?? zalety?? jak z jakoscia wykonania??

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

claridad

Cytat: natka w 16 Wrz 2011, 15:57:24
claridad o wow :) gratuluje :) mój mąż sie na nią zapatruje :) dlatego chętnie się dowiem czego wieciej na temat tego autka :) jaki masz silnik i skrzynie, jak ci sie prowadzi?? widzisz jakies wady?? zalety?? jak z jakoscia wykonania??


powiem Ci, że póki co wad nie dostrzegam :D
Ja ma diesla, silnik 1.6, skrzynia manualna, 6 biegów - to takie formalne info. Z dużych plusów:
- samochód jest naprawdę spory. Ma krótką maskę i tył więc łatwo nim zaparkować (zwłaszcza w Wawie) ale w środku jest naprawdę pojemny i przestrzenny,
- jest wysoki więc fajnie się prowadzi bo sporo widać (jestem niska więc to jest mega plus dla mnie)
- podłokietnik dla kierowcy jest boski :)
- świetna widoczność z tyłu, duże lusterka boczka
- samochód jest bardzo zwinny i na 5 ma naprawdę zajebiste przyspieszenie
-jest bardzo posłusznym samochodzikiem :) łatwo się nią manewruje - ze względu na ten brak tyłu i przód można w zasadzie wykonać dowolne manerwy na ciasnychdrogach
- ma szeroki promień skrętu więc można w zasadzie spokojnie nawet na ciasnej drodze zawrócić praktycznie na raz
- łatwy dostęp do wymiany płynów
- fajny dwupoziomowy bagażnik i siatka
- w bagażniku wejście do lodówki turystycznej :)
- dla mnie mega fajny jest też elektroniczny wyświetlacz ile kilometrów możesz przejechać do następnego zatankowania :) Jestem mega cykorem i zawsze się boję, że mi zabraknie na drodze :D A tak to wiem że plus minut na 30 km mi starczy :D
ja jestem zachwycona :) naprawdę uważam, że za taką cenę to jest świetna jakość i bardzo dobre warunki gwarancyjne. Podoba mi się też 3 letni pakiet Kia Assistance a więc wszelka pomoc na drodze (zwłaszcza, że np. nie potrafię koła zmienić ;)

Jak oglądałam Vengę w necie to mi się nie podobała, na żywo zrobiła na mnie mega wrażenie :) Wachaliśmy się między Ceedem (teoretycznie lepszym, droższym modelem) ale jak zobaczyłam Vengę to wiedziałam, że albo ona albo nic :)
Samochodzik jest cichy, silnik ładnie pracuje, biegi wchodzą gładko. Świetnie trzyma się drogi na zakrętach :)

Minus jest jeden - spalanie :( Na trasie pali bardzo mało (średnie spalanie na trasie mamy 4,5-5 l) w mieście dużo więcej - 8,9 litrów. Ale też jest tak, że ja jeżdżę w wiecznych korkach więc non stop zwalaniam - przyspieszam itd. a wiadomo, że największe spalanie przy przyspieszaniu jest :(


Wykonanie jest super, naprawdę każdy detal dopracowany. Środek jest plastikowy także nie ma co liczyc na wnęrze jak volvo no ale jakby nie ta klasa samochodu :) Środek mimo plastiku jest ładny i dopracowany. Nie ma zgrzytu (tak jak np. w Jazzie, który ma paskudne wnętrze).

Także ja polecam :)

ziuta

Wow, clari jaki profesjonalny opis :D Jestem pod wrażeniem i oczywiście gratuluję autka :)