Małe auto dla początkującego kierowcy ;)

Zaczęty przez inkageo, 05 Mar 2010, 10:23:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Chyba nie dam rady się dłużej wymigiwać i muszę coś wybrać ;) Budżet ograniczony - 15 000 zł, rocznik optymalny za tą cenę 2003-2004, konieczne wyposażenie - klimatyzacja. Kolor-nie-biały, najchętniej czarny/szary/czerwony ;) Przebieg maksymalnie 110 000. Ma to być małe auto, do jazdy po mieście.
Myślałam o Fordzie Fiesta mk6 i tutaj nie wiem 3 czy 5 drzwiowy (trzy drzwiowy wg mnie lepiej wygląda), ale na ulicy spodobał mi się też Citroen c2, to auto jest mniejsze (4 osobowe), ale bardzo pomysłowo rozwiązane. Tak na marginesie dodam, że lubię japońskie, a tu wybór między dwoma na f :D Nie potrafię się zdecydować..

Tutaj jakieś poglądowe zdjęcia:
http://picasaweb.google.pl/Inkageo/Auto?authkey=Gv1sRgCIrCsvbH28DebQ#
Imagine there is no hate

zosia2007

inka juz pisalam na watku niestarajacych sie ale 5-drzwiowe sa lepiej zbywalne

ja bym kupila ibize ale ona troche drozej wyjdzie, no chyba ze chcesz slaby silnik

inkageo

#2
Oglądałam wczoraj Ibizy, ale one mi się duże wydają.. A silnik bym chciała 1.3-1.4, citroen ma słabsze, ale jest mniejszy.

Dodany tekst: 05 Mar 2010, 10:28:05

Aaaa i Ibiza też się mieści w cenie do 15 000 zł.
Imagine there is no hate

zosia2007

eee tam duze, malutkie sa. jak R kupowal pierwszy samochod to tez chcialam jak najmniejszy ale on zdecydowal ze moze toledo. mi sie ten samochod wydawal ogromny ale po kilku jazdach doszlam do wniosku ze jednak duzo lepiej sie jezdzi niz mniejszym punciakiem ;D
to moze mercedes a klasa? maly, kobiecy miejski samochodzik ;D

aja

to na początek - namawiam jednak na 5 drzwiowy samochodem - wiem,że ładneijsze i zgrabniejsze są 3
będzie Ci chociażby wygodniej - nie daj boze jak samochód dostanie w próg - ja mam wrażenie,że 5 - drzwiowe są bezpieczniejsze
a może Toyota?

szelma

inka, a do czego ma dokładnie służyć ten samochód? Ty będziesz nim jeździć czy mąż też? Ma być na dłużej czy dla Ciebie na początek, żeby nabrać doświadczenia? Więcej info poproszę :D.

aja


jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Cytat: jestynka w 05 Mar 2010, 10:31:36co sądzisz o smarcie?

Sam plastik, zero bezpieczeństwa i zawodny. Koleżanka ma i pluje sobie w brodę, a na necie czytałam dużo mało przyjemnych historii.

zosia2007

Cytat: aja w 05 Mar 2010, 10:31:35
to byłby dobry wybór - tylko cześci drogie
ale on az tak bardzo sie nie psuje, nasza justyna ma wiec inka mozesz sie jej popytac jak jej sie sprawuje ale w/g mnie super samochod na miasto. ma tez w miare fajny bagaznik, wozek Angelos sie miesci ;)

zwierzatko_mojej_mamy

1. 5 drzwi
2. japoniec ;D

konkluzja ;)

pierdy:
toyota aygo - polecana przez clarksona, a ja mu wierze bezgranicznie ;D
toyota yaris

deko wieksze:
honda jazz
honda civic

nissana micry nie polecam ze wzgledu na wnetrze obrzydliwe i brak wyposazenia w standardzie

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

#11
Tylko ja będę nim jeździć, do miasta. Jak już się nauczę, to może się wypuszczę dalej ;) Wiem, że będę miała problem z parkowaniem, w Brzegu jest pod tym względem fatalnie..
Smart odpada, boję się tak małych aut. Mercedesem klasy A trochę jeździliśmy, bo to było auto służbowe w poprzedniej kancelarii M i sprawowało się fatalnie. My mamy 5-cio drzwiową hondę civik i tym autem nigdy nie nauczyłam się jeździć, nie widzę i nie czuję gdzie się zaczyna i kończy ;)

Dodany tekst: pią 05 mar 2010 10:36:30 GMT-1

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 05 Mar 2010, 10:35:20
1. 5 drzwi
2. japoniec ;D

konkluzja ;)

pierdy:
toyota aygo - polecana przez clarksona, a ja mu wierze bezgranicznie ;D
toyota yaris

deko wieksze:
honda jazz
honda civic

nissana micry nie polecam ze wzgledu na wnetrze obrzydliwe i brak wyposazenia w standardzie


Zwierzu niestety france trzymają cenę ;D Na razie są dla mnie za drogie, ja to auto i tak rozwalę po tygodniu..
Imagine there is no hate

jestynka

Cytat: szelma w 05 Mar 2010, 10:32:52
Sam plastik, zero bezpieczeństwa i zawodny. Koleżanka ma i pluje sobie w brodę, a na necie czytałam dużo mało przyjemnych historii.

nie wiedziałam, ja tylko pod względem wyglądy patrzę, bo nie kupuję nic ;)
ale sobie zawsze myślałam, że jak bym była singielką, albo miała jedno dziecko i dwa samochody w rodzinie (mąz jeździ kombi) to wzięłabym pod uwagę ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

#13
Ten mercedes A z kancelarii M psuł się na potęgę, a miał bardzo mały przebieg.. No i wizualnie trochę nie teges dla mnie ;)

Dodany tekst: 05 Mar 2010, 10:41:21

Dodam, że zamierzam się wkrótce dorobić i kupić sobie super wypasioną furę, najlepiej z kierowcą w komplecie ;) Problem tylko w tym, że nie wiem ile czasu mi to zajmie :D
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Zwierzu 15 000 zł to absolutny maks ;) I civik, jazz, mazda za duże ;)
Imagine there is no hate

mayagaramond

nie znam sie, ale nie lubie japonczykow ;)

Polowalabym na seata Ibize, uzywane polo (nowe polo jest niewiele tansze od golfa i sie nie oplaca).
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

inkageo
ja jestem zdania, że tylko niemieckie, ew. francuzy
Może Polo? tylko nie wiem jak z ceną

szelma

zwierzu, przecież w teście małych aut w Top Gearze wyszło, że trzeba kupić Fiata 500 :D. I May jeździł Aygo, o ile dobrze pamiętam :). No ale nieważne ;). Fiata 500 bym chciała sama dla siebie, ale w BE ma problemy na przeglądzie (bodajże z zawieszeniem).

inkageo

VW są drogie i mi się nie podobają  :blush: Te które mieszczą się w moim budżecie są dla mnie nie do zaakceptowania ;)
Imagine there is no hate

szelma

Wydaje mi się, że Polo albo Gold musiałyby być mocno stare, żeby się zmieścić w 15 000... Ale mogę się mylić ;).

zosia2007

szelma ale fiat 500 w PL sa bardzo drogie jak na ta klase samochodu
inka a moze hyundai getz? maly jest ale nie wiem jak z jego awaryjnoscia, jezdzilismy takim na krecie ;D

inkageo

Cytat: szelma w 05 Mar 2010, 10:45:36
Wydaje mi się, że Polo albo Gold musiałyby być mocno stare, żeby się zmieścić w 15 000... Ale mogę się mylić ;).
Nie mylisz się ;) I mają olbrzymi przebieg ;) Ale nawet gdybym miała nieograniczony budżet to VW, Audi, Mercedesy i BMW nie są na mojej liście zakupów ;) Wizerunkowo do mnie nie pasują :D
Imagine there is no hate

zosia2007

#23
to moze Fiat 126p? :D
za 15 tys kupisz sobie kilka na kazdy dzien tygodnia inny kolor ;)

szelma

Cytat: zosia2007 w 05 Mar 2010, 10:49:26ale fiat 500 w PL sa bardzo drogie jak na ta klase samochodu

Wiem, to było tak poza konkursem na samochód dla inki ;).