Szukam pomysłowego i praktycznego oświetlenia do łazienki

Zaczęty przez Lwica, 04 Mar 2010, 09:16:47

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lwica

No to i ja poproszę o pomoc, pomysły, linki  :blush:
Otóż skoro "dostałam" łazienkę od teściowej urządzoną już, muszę się jakoś w niej odnaleźć. Małymi kroczkami co się da wymieniam. Kafelki są nawet ładne i szkoda je wymieniać wanna fajna. Małe sanitariaty czekają na kase i zostaną wymienione.
Ale na pierwszy rzut idzie oświetlenie, które jak na nie patrze to mnie telepie i do tego mało oświetla łazienke. Szukam czegoś z tzw. odnogami żebym mogła skierować w kilka punktów w łazience oświetlenie. Ale żeby też pasowało do reszty. Daję fotki jak jest teraz. Lampa jest nad murkiem z lustrem oddzielającym umywalke i wc od wanny.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

inkageo

Lampa jest jedna i ma być nowa w tym samym miejscu?
Imagine there is no hate

elve

mnie sie ta lampa podoba, ale skoro daje mało swiatła...
reflektorki?

inkageo

Może wystarczy wymienić świetlówkę na bardzo mocną, dopowiadającą mocy 200W? Bo lampa jest neutralna, całkiem ok :)
Imagine there is no hate

Lwica

No własnie ona jest stara zwykła taka jak na klatkach schodowych są czasem. Na focie całkiem przyzwoicie się prezentuje, na żywo nie bardzo to pasuje do wszystkiego. Już wiele osób będąc u nas 1 raz zwracalo delikatnie uwage na to. Pytali czy to tylko tymczasowe??

Cytat: elvelve w 04 Mar 2010, 09:37:49ale skoro daje mało swiatła...
To nawet nie chodzi o mało światła bo tak jak inka pisała mocna żarówka i styknie. Ale np jak chce sie pomalować po drugiej stronie lustra cieżko jest, a o wannie i np. depilacji itd. no to już w ogóle.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

inkageo

Pomyślę nad lampą. A może by zlikwidować przy okazji firankę? Widzę, że jest żaluzja, więc powinna wystarczyć :)
Imagine there is no hate

Lwica

Cytat: inkageo w 04 Mar 2010, 10:03:43A może by zlikwidować przy okazji firankę? Widzę, że jest żaluzja, więc powinna wystarczyć

Póki co wisi bo żaluzja będzie wymieniana bo jest w opłakanym stanie, będziemy hurtem brać więc i do łazienki się wstawi nową.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

inkageo

Trudna sprawa bo światełka punktowe nie dają dużo światła i na dodatek rażą w oczy  :hmm:
Imagine there is no hate

jestynka

Dorotka, może kupcie podobną lampkę do tej co jest, bo ona w sumie pasuje. Dać mocną żarówkę i pobroblemie ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 04 Mar 2010, 12:08:32
ze zwyklych to taki bym dala:

http://allegro.pl/item941420864_lazienkowy_kinkiet_scienny_lampa_lustro_lampka_ice.html

a zeby zwiekszyc mozliwosci oswietleniowe to cos takiego:
http://allegro.pl/item944932158_lampyesklep_kinkiet_savona_ktl_3074_gx53_satyna.html

tylko wiecej lampek - poszukam jeszcze ;)
Ciemno będzie ;D Takimi punktowymi nawet jak będę 3 to się nie oświetli całej łazienki, a do tego pierwszego wchodzą żarówki g9 o mocy 40w, to nawet przy tym podwójnym 80w - mało, bardzo mało..
Imagine there is no hate

Lwica

Moze coś w takim stylu bardziej by podeszło??

Nie dokładnie taki bo wzięłam pierwszy lepszy. Ale coś takiego typu.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

inkageo

Cytat: Dorotka1981 w 04 Mar 2010, 12:37:06
Moze coś w takim stylu bardziej by podeszło??

Nie dokładnie taki bo wzięłam pierwszy lepszy. Ale coś takiego typu.
No w tym też będą raczej małe słabe żaróweczki.. W zasadzie chyba nie ma małych mocnych żarówek, Ty potrzebujesz odpowiednik ok. 200W żeby oświetlić tą łazienkę..
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Lwica

O zwierzu ta druga fajna! Właśnie coś w ten deseń!   :beer:
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!