sypialnia Chermelle potrzebuje pomocy

Zaczęty przez Chermelle, 01 Mar 2010, 22:52:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chermelle

w końcu sie zebrałam

remont potrzebny od zaraz z tym, że to nasza przejściowa sypialnia a potem bedzie gościnna, ale i tak chce żeby była piękna piekna piękna ;) dlatego ptrzebuje pomocy bo sama jakis obraz mam w głowie ale za chwile zmienia się on na inny  :headbang: i tak ciągle

mamy :

szafa - czarne szkło i wykończenie kolor dębu
łóżko - kolor dębu
stolik - do przemalowania ( w miare potrzeb)

przydałoby sie ewentualnie :

komoda - jaka?

do zmiany :

podłoga - jaki kolor ??? (chyba panele będą )
ściany - jw ???
jak to wszystko ustawić ???
zagłówek łóżka może zmienic kolor wedle potrzeb (znaczy jakiś pokrowiec sie naszyje w odpowiednim kolorze czy cos ;) )

ma byc nowocześnie ale nie surowo i zimno
romantycznie ;) ale nie mdło
oryginalnie ale też praktycznie ;)

myślałam o intensywnym kolorze na jednej ścianie, na drugiej jakas tapeta  i na dwoch pozostałych inny kolor - i pisząc to juz widze styl 'wieś tańczy i huczy' a tego chciałabym uniknąć :D
proszę więc o pomoc  :pray:

siog

Chermelle nie robilabym roznych scian, jutro przejrze wszystko i napisze, a na pocz polecam usiasc z kawa lub innym napojem i poogladac to:
http://www.livingetc.com/gallery/main.php?g2_itemId=108

poogladaj galerie moze jakies inspiracje znajdziesz

inkageo

#2
Bardzo podoba mi się połączeniu dębu z oliwką :) Jutro pomyślę, bo idę już spać ;)

Dodany tekst: 01 Mar 2010, 23:22:15

Ta oliwka piękna!
http://www.livingetc.com/gallery/main.php?g2_itemId=5907
Imagine there is no hate

Chermelle

siog  :beer: za skarbnice pomysłów - ale ogarne je jutro ;)

inka nie lubie oliwkowego  :blush:

aja

#4
Chermelle ja bym zrobiła albo tapete na jednej ścianie a reszta jednolity kolor lub intensywniejszy kolor zamias tapety
bo tapweta i dodatowo jeszcze dwa inne kolory to troszkę dużo - skoro masz już czarna szafę to może zaakcentować ten czarny kolor czyli czarne dodatki -żyrandol, lampy i tapeta czarna z jakimś wzorem? zaraz pomyslimy a ja poszukam jakis fot (albo jedno albo drugie bo lampy mogą się zlać na czarnej tapecie)
tylko czy byś się dobrze czuła?

Chermelle

Cytat: aja w 02 Mar 2010, 08:06:47
Chermelle ja bym zrobiła albo tapete na jednej ścianie a reszta jednolity kolor lub intensywniejszy kolor zamias tapety
bo tapweta i dodatowo jeszcze dwa inne kolory to troszkę dużo - skoro masz już czarna szafę to może zaakcentować ten czarny kolor czyli czarne dodatki -żyrandol, lampy i tapeta czarna z jakimś wzorem? zaraz pomyslimy a ja poszukam jakis fot (albo jedno albo drugie bo lampy mogą się zlać na czarnej tapecie)
tylko czy byś się dobrze czuła?


lubie czarny we wnętrzu tylko żeby go jakos mądrze rozłożyć coby nie było jak w grobie ;)

elve

#6
tak na szybko ;)
jestem podobnego zdania jak aja, warto pociągnąć motyw czerni we wnętrzu
a styl glamour?

sciany zostawiłabym jasne (szary?), podłoga debowa
zagłówek łózka zostawiłabym w spokoju
czarny żyrandol, kapa na łóżko, srebrne/szare poduchy
stoliki na czarno, albo zostawić żółte jako "mrugnięcie okiem"

z linku siog:
http://www.livingetc.com/gallery/main.php?g2_itemId=1161

Chermelle

#7
elvelve właśnie myślałam nad białymi deskami na podłoge  :hmm:

na której ścianie ustawic szafe i która to czarna ściana miałaby byc ?

myślałam o takim rozwiazaniu (coś jak na zdjeciu) tapeta czarna lub czarna z wzorem ( na zdjeciu niżej)
ściana wokół okna fuksja
reszta szara i gdzies tapeta ;)

jestynka

Cytat: elvelve w 02 Mar 2010, 09:11:30albo zostawić żółte jako "mrugnięcie okiem"


ten pomysł bardzo mi się podoba
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

Cytat: Chermelle w 02 Mar 2010, 08:50:22
lubie czarny we wnętrzu tylko żeby go jakos mądrze rozłożyć coby nie było jak w grobie ;)
naczytala sie o wampirach czy co? ;) podba mi sie ta czarno-sliwkowa (?) sciana na ostatnim zdjeciu :)

Chermelle

Cytat: dragonfly w 02 Mar 2010, 16:02:16
naczytala sie o wampirach czy co? ;) podba mi sie ta czarno-sliwkowa (?) sciana na ostatnim zdjeciu :)

ee tam nie naczytała ja mam milion pomysłów na jeden pokój: czarny, tapeta, fuksja, szary, dąb, białe deski itd tylko polać kisielem/kiślem żeby się ciągnęło  :crazy:

dragonfly

Cytat: Chermelle w 02 Mar 2010, 16:13:13czarny, tapeta, fuksja, szary, dąb, białe deski itd tylko polać kisielem/kiślem żeby się ciągnęło  crazy
misz-masz modny jest ;D cokolwiek nie wymyslisz, na pewno bedzie pieknie :)

Chermelle

#12
Cytat: dragonfly w 02 Mar 2010, 16:16:38
misz-masz modny jest ;D cokolwiek nie wymyslisz, na pewno bedzie pieknie :)

taa ale żebym sie nie bała potem wchodzic do tego pokoju ;) tyle cudów bedzie i będzie strach który pierwszy po oczach da ;)

dragonfly

Cytat: Chermelle w 02 Mar 2010, 16:18:34
taa ale żebym sie nie bała potem wchodzic do tego pokoju ;) tyle cudów bedzie i będzie strach który pierwszy po oczach da ;)
przynajmniej Ci sie szybko nie znudzi ;D

mayagaramond

#14
czy lozko ma taki kolor jak na zdjeciu? Jasny?

Jesli tak, to barok srednio mi pasuje. (mnie sie tez ten styl opatrzyl, ale to inna bajka)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Chermelle

mayagaramond łóżko ma kolor dębu ale raczej to jasny dąb ;D

mayagaramond

Cytat: Chermelle w 02 Mar 2010, 16:43:05
mayagaramond łóżko ma kolor dębu ale raczej to jasny dąb ;D

boze co ja bym zrobila bez internetu:

http://czterykaty.pl/czterykaty/5,59868,2746002.html

lol

Jesli jest jasny to nie robilabym sypialni barokowej, jakos mi sie to gryzie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

jesli chodzi o ustawienie mebli, to szafe wstawiłabym na sciane z drzwiami
łózko na sciane przylegajaca do szafy (nie wchodzi sie na łozko, łozko bokiem do okna)

pokój jest duzy, wiec w rogu, koło okna mogłabys wstawic nieduzy fotel i lampe stojaca do czytania (o ile potrzebujesz)

jesli koniecznie chcesz ciemna sciane, to tylko jedna, ta za łózkiem
jesli chodzi o kolory, na twoim miejscu uzyłabym czerni, szarosci/srebra, debu i np. zółtego, przy mocnej czerni nie szalałabym z wieksza iloscia kolorów, oraz z kolorami ciemnymi (ciemnozielony, fiolet, braz, granat)
na okno koniecznie zasłony, bo wschodzace słonce bedzie was budzic, oraz ociepla wnetrze, proponuje jednolite, w kolorze sciany z oknem (np szare)

justynaaaa2

#18
pomyłka  :crazy:
ale chociaż było na temat, tylko pomyliłam okno z drzwiami :D

Chermelle

zwierzak o tu moja sypialnia ;)

nadal nad nią mysle

i nadal nie wiem  :headbang:

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl