Potrawy wegetariańskie na wesele

Zaczęty przez magoo, 27 Lut 2010, 12:55:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magoo

Dziewczyny w moim menu jest prawie samo mieso  :ohboy:
bedziemy chcieli dodac jakies potrawy bezmiesne, tylko teraz pytanie jakie. Chcialabym zeby byly eleganckie i sycace, aby nie bylo, ze ci, ktorzy nie jedza miesa siedza glodni. Macie jakies propozycje? A moze mialyscie na weselu cos, co sie super sprawdzilo?

justynaaaa2

magoo a macie na weselu jakichś typowych wegetarian?
bo ja tak sobie na początku myślałam, że w sumie jakieś dania wege powinny być, po czym po chwili doszłam do wniosku "zaraz zaraz ale przecież znam moich gości, wiem kogo zapraszam i nie ma wśród nikogo wege" i doszłam do wniosku, że jeśli ktoś nie będzie miał ochoty na mięso to zje rybę :) i w związku z tym 1 danie będzie rybne, 1 mięsne i 1 drobiowe :) oczywiście mówie tylko o ciepłych daniach, bo na bufecie, zimne przekąski będą jak najbardziej bezmięsne :)

ddu

ha ! magoo
u mnie wege była siostra świadek, mój przyjaciel, przyjaciółka męża
zaserwowaliśmy oczywiście kilka ryb, ale także naleśniki z warzywnym nadzieniem, tartaletki z kurkami, tartaletki z porami, był też specjalny grill z warzywnymi szaszłykami i wege sałatkami. poszło wszystko! mięsożercy zazdtościli wegetarianom.

ale byłam też na weselu, gdy siedzący na przeciwko mnie wegetarianin otrzymał frytki z surówką/
to było wypasione wesele mojej przyjaciółki. było mi wstyd

magoo

#3
wiem, ze jedna moja kuzynka byla przez wiele lat wegetarianka, w ciazy troche miesa jadla, a w chwili obecnej nie wiem jak jest. poza tym my w propozycjach obiadu mamy tylko mieso, bez ryb. a ja sama predzej zjem cos bezmiesnego. poza tym 2 pozniejsze cieple posilki to tez tylko mieso, a ze mamy mozliwosc zrobic je pol na pol to myslalam nad czyms warzywnym. dopiero na koncu bedzie barszcz z krokietem, chociaz widzac predyspozycje hotelu to krikoet moze byc z miechem tez :D

chodzi wlasnie o to, ze jak bede chciala wprowadzic cos bezmiesnego to musze to wymyslec sama i dlatego czekam na fajne propozycje

Dodany tekst: sob 27 lut 2010 13:08:14 GMT-1

ddu wlasnie, potrawy wege moga zjesc tez miesozercy, a ja znajac babeczki z mojej rodziny wiem, ze moga byc na takie cos chetne

ddu

ja zjadłam z przyjemnością. za mięsem nie przepadam, był upał, szaszłyki z bakłążanami były boskie

justynaaaa2

no ja szczerze mówiąc mimo, że nie wege to jakoś specjalnie za mięsem nie przepadam ;) zdecydowanie wybieram rybę ew. coś z drobiu, a gdybym była u ddu na weselu też bym wolała być wegetarianką :D

calla

#6
magoo u mnie na weselu bylo kilka takich osob.

I z tego co pamietam, do obiadu mieli roznego rodzaju ryby i ser smazony (podobno byl przepyszny).
Na przekaske zamiast talerza wedlin byl talerz serowy (rozne zolte + plesniaki). Duzo salatek przeroznych i wiecej nie pamietam ;-) Juz dawno to bylo ;-)

Mozesz zapytac w swojej restauracji co jeszcze mozna podac. Na pewno cos sami zaproponuja i cos sobie wybierzesz :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

szelma

U nas było tak: przystawki tylko bezmięsne, zupa ze szparagów (więc bez mięcha), potem na główne danie (oprócz mięsa): cukinia zapiekana z fetą, potem na zimno sałatki (w sumie prawie 10 różnych), a na koniec barszcz z krokietami (wszystkie bezmięsne) i gołąbki z kaszą.

Wszyscy - i mięsni, i bezmięsni - byli z menu zadowoleni :).

ddu

a. no fakt. my też mieliśmy barszcz bezmięsny... mięsożercy mogli dostać paszteciki

ale i tak hitem, o dziwo, były naleśniki i szaszłyki

emcia

usiłuję sobie przypomnieć
na pewno w którymś momencie z dań na ciepło były klusko-kopytka ze szpinakiem