czy uważasz, że to właśnie na mężczyźnie powinien spoczywać główny obowiązek utr

Zaczęty przez mayagaramond, 21 Lut 2010, 20:39:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

cumber pewnie, ze tak :D
moje postrzeganie problemu jest tez innego rodzaju - ja z powodow finansowych na przyklad nie moge sobie teraz pozwolic na zmiane pracy/porzucenie jej, zeby zrobic rok przerwy i spedzic ten rok na szukaniu celu w zyciu ;) jesli cel bym miala znaleziony juz teraz to pewnie inaczej bym patrzyla na ewentualna opcje straty pracy/kariery :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: szelma w 23 Lut 2010, 10:31:19
Eeee, to u nas nie działa, bo albo wracamy razem, albo ja wracam później :D.

bo dobra zona to czeka w domu na meza, a nie szlaja sie po okolicy lol

Dodany tekst: 23 Lut 2010, 10:42:41

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Lut 2010, 10:39:17przeciez dlaczego siedzimy na tym forum ?


opluty opluty
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Hehe, ja bym chciała, żebyśmy oboje zarabiali więcej - a wręcz DUŻO ;). To, że podziwiam mojego D., nie ma się nijak do faktu, że sama chcę pracowac i nie ma takiej sumy, którą mógłby zarabiać, żebym siedziała w domu i dyrygowała służącymi ;). Ot co.

mayagaramond

Cytat: cumberland w 23 Lut 2010, 10:39:23Bo jest ambitny, bo jest odpowiedzialny, bo wie czego zawodowo chce i wie jak to osiągać.

ale ambicja i odpowiedzialnosc nie oznaczaja, ze ktos bedzie b. dobrze zarabial. Bo to czy dobrze zarabiam, zalezy od wykonywanego zawodu i branzy. Wiec to ze ktos skonczyl np. inzyniere budowlana i zarabia 10 000 m-ce nie jest dla mnie wyznacznikiem ambicji.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"


mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

cumberland

zwierzaku jasna sprawa, nas finansowo też nie stać na to aby nie pracować.
Ale mnie dodatkowo to chyba nie stać psychicznie? emocjonalnie? na to aby mój facet nie zarabiał. Nie chciał zarabiać. Nie chciał zarabiać więcej niż zarabia? Ot taki model ;)


inkageo

Gdyby M mi oznajmił, że rzuca pracę, bo chce zostać wolontariuszem i pomagać potrzebującym to nie byłabym zachwycona ;)
Imagine there is no hate

jestynka

mi w chwili obecnej podoba się układ jaki jest u nas w rodzsinie, mąż pracuje zarabia na tyle, że jesteśmy w sanie się utrzymać, ale jużn ie bylibysmy w stanie spłacać kredytu, którego jeszcze nie mamy, ja pracuję na pół etatu zarabiam 1/3 tego co mąż.
Nie chcę zrobić z siebie wielozadaniowego kombajnu , o czym pisze zwierz i wiem, że bym nie wyrobiła  zpracą na cąły etat
+plus Filip + studia.
Na szczęście jesteśmy w stanie zrezygnować z kilku przyjemnoiści na rzecz mojego niezapierdzielania.
A ja pracując mam odskocznię od domu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cumberland

Cytat: mayagaramond w 23 Lut 2010, 10:46:27
ale ambicja i odpowiedzialnosc nie oznaczaja, ze ktos bedzie b. dobrze zarabial. Bo to czy dobrze zarabiam, zalezy od wykonywanego zawodu i branzy. Wiec to ze ktos skonczyl np. inzyniere budowlana i zarabia 10 000 m-ce nie jest dla mnie wyznacznikiem ambicji.

Jak ktoś od zawsze chciał być świetnym inż. a do tego sensownie i konsekwentnie realizuje swój zawodowy plan i dzięki temu zarabia 10 tys. to dla mnie to jednak jest jakiś wyznacznik ambicji  ;) A co w tym złego, że wybrał sobie dobry zawód? ;)

szelma

cumberland, wszystko zależy od tego, czym kto się zajmuje i jakie ma możliwości pracy. Wymarzona praca D. oznaczałaby takie same zarobki aż do samej emerytury, ale byłaby spełnieniem zawodowych marzeń. I mnie to absolutnie nie przeszkadza.

mayagaramond

Cytat: inkageo w 23 Lut 2010, 10:56:05
Gdyby M mi oznajmił, że rzuca pracę, bo chce zostać wolontariuszem i pomagać potrzebującym to nie byłabym zachwycona ;)

ze wzgledow finansowych czy dlatego, ze, hm, nie wypada, zeby facet nie zarabial?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Bo kobieta w pracy przecież odpoczywa od dziecka ;) Ja w pracy chcę pracować, a w domu odpoczywać :)

Dodany tekst: 23 Lut 2010, 10:59:36

Cytat: mayagaramond w 23 Lut 2010, 10:58:28
ze wzgledow finansowych czy dlatego, ze, hm, nie wypada, zeby facet nie zarabial?
Ze względów finansowych. Gdybyśmy mieli miliony na koncie, to mógłby sobie pozwolić na takie fanaberie ;)
Imagine there is no hate

szelma

Cytat: cumberland w 23 Lut 2010, 10:57:41A co w tym złego, że wybrał sobie dobry zawód?

No to ma fajnie. A ja sama sobie winna, że wybrałam, co wybrałam, i wyszłam za mąż, za kogo wyszłam ;).

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: szelma w 23 Lut 2010, 10:59:42A ja sama sobie winna, że wybrałam, co wybrałam,
poki to jest to, co chce to i tak jestes w genialnej sytuacji :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

No nie narzekam ;). Ale mimo ambicji, 10 000 miesięcznie nie zarabiam ;). No chyba że euro mocno w górę by poszło lol.

cumberland

szelma, pewnie że masz rację
nie wszystko jest mierzalne w pieniądzu
można osiągać sukcesy i pięknie się rozwijać mimo, że kasa z tego marna ;D

no ale to już kwestia tego co w życiu chcemy robić i czy jesteśmy z tym co robimy zawodowo najzwyczajniej w świecie życiowo szczęśliwi 


mayagaramond

Cytat: cumberland w 23 Lut 2010, 10:57:41
Jak ktoś od zawsze chciał być świetnym inż. a do tego sensownie i konsekwentnie realizuje swój zawodowy plan i dzięki temu zarabia 10 tys. to dla mnie to jednak jest jakiś wyznacznik ambicji  ;) A co w tym złego, że wybrał sobie dobry zawód? ;)

zgadza sie, ale jakby wybral sobie zawod bibliotekarza i konsekwetnie go realizowal to tez byloby to dla mnie wyznacznikiem ambicji - bo ambicja to nie chec zarabiania 10 000 tylko wyznaczanie trudnych celow i ich konsekwentna realizacja.

Nie ma w tym nic zlego, ze ktos wybral sobie dobrze platny zawod, ale nie pensja jest wyznacznikiem ambicji.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"


jestynka

Cytat: inkageo w 23 Lut 2010, 10:58:51Bo kobieta w pracy przecież odpoczywa od dziecka  Ja w pracy chcę pracować, a w domu odpoczywać


nie chodzi o to ,że odpoczywa, w moim przypadku ja idę do stada dzieciakow ;)
tylko zmienia się chociażby tryb dnia, pogada się z koleżankami z pracy, wykona się inne czyności itp.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Cytat: jestynka w 23 Lut 2010, 11:09:42

nie chodzi o to ,że odpoczywa, w moim przypadku ja idę do stada dzieciakow ;)
tylko zmienia się chociażby tryb dnia, pogada się z koleżankami z pracy, wykona się inne czyności itp.
Jednak większość moich koleżanek tak właśnie twierdzi, że idą z wielką radością do pracy, bo tam odpoczywają fizycznie i psychicznie ;)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: cumberland w 23 Lut 2010, 11:08:31
nic podobnego nigdzie nie napisałam

nie twierdze ;) Napisalam tylko jak rozumiem /nie rozumiem/ pojecie "ambitny" :)

:beer:

Dlaczego kobiety maja mniejsze stopy?

Zeby mogly stac blizej zlewu lol lol

Dodany tekst: 23 Lut 2010, 11:13:30

Dlaczego pralnia nie jest dobrym miejscem na podrywanie kobiet?
Bo kobiety ktora nie ma wlasnej pralki nie bedzie stac zeby cie utrzymac.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jestynka

Cytat: inkageo w 23 Lut 2010, 11:11:05
Jednak większość moich koleżanek tak właśnie twierdzi, że idą z wielką radością do pracy, bo tam odpoczywają fizycznie i psychicznie ;)

ja też idę z wielką radością i z wielką radością z niej wracam :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Nie ma jednego słusznego modelu rodziny ;D Grunt żeby wybrać ten, w którym my czujemy się najlepiej ;)
Imagine there is no hate

szelma

Cytat: golinda w 23 Lut 2010, 11:14:26tylko od tej rutyny, takich samych dni, braku kontaktu z ludźmi, poczucia uwięzienia

I nie trzeba mieć dziecka, żeby chodzić do pracy między innymi z tych powodów (oprócz własnego rozwoju, kasy itp.).