Chata goralska

Zaczęty przez sysiorex, 18 Lut 2010, 23:25:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sysiorex

Witam ponownie :)
Mam maly dylemat zostaly mi dwa msc do wesela a nie mam pojecia jak wystroic sale.
jest to ladna chatka w typowym goralskim stylu...
Co najlepiej zrobic by nie przesadzic i podkreslic jej styl.
Dodatki i kwiaty mam w kolorach pomaranczy i bieli.
Baaaardzo prosze o jakies rady .

malybob

Ja bym jej nie stroila, jest piekna.

aniak1211

Srodek strasznie "goly"
znam takie chaty-restauracje,
przewaznie zdobione sa suszkami,
jakies gliniane gary.

http://www.protea.com.pl/restauracja.htm

http://opalkowachata.pl/boleslawiec/galeria/zdjecia/kategoria/2

Mysle ze jakies kwiaty na stolach,ewentualnie swieczniki wystarcza :)

sysiorex

No wlasnie jest troche za pusto....i chcialabym jednak zaznaczyc w jakis suptelny gdzie siedzia Nowozency....ale nie chce zadnych golabkow czy serduszek...

aja

może poręcze udekorować kwiatami - albo słupki

vobi

sysiorex, kiedys byl watek o dekoracji podobnej chaty, duzo informacji tam nie ma, ale moze jakies inspiracje znajdziesz
http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,750.0.html

zwierzatko_mojej_mamy

ja widzialam kiedys wesele w zakopcu w takiej chatce i powiesili tylko kaskady bialych lampek choinkowych o sufitu - w pionie, jakby deszcz padal ;) fajnie to wygladalo o dziwo ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

claridad

#7
i bardzo dobrze ze serduszek nie chcesz :) Ale jak dla mnie to miejsca dla nowozencow wcale nie trzeba jakos "specjalnie stroic". Itak wszystkie oczy sa zwrocone w Wasza strone ;) np. swiatelka choinkowe zwierzaka mozna powiesic :)
zalezy tez w jaka strone chcesz pojsc, co ci w duszy gra :) mi sie np. widzi stylizacja takiego schroniska gorskiego. Na stołach galezie swierku (czy tam czego innego), kwiaty w drewnianych baliach, swieczki w sloiczkach obwiazanych juta, podswietlone naczynia z szyszkami itd.

Mozna tez pojsc w strone nadchodzacej wiosny - tulipany i gerbery w drewnianych/glinanych naczyniach wypelnionych mchem, wianki z flaszyny a na nich drewniane ptaszki, wierzba mandżurska a na niech kwiatowe kule, cynkowane naczynia z plywajacymi kwiatami/swieczkami.
Jakos tak :)

Dodany tekst: 19 Lut 2010, 11:43:33



Dodany tekst: 19 Lut 2010, 11:46:51


aniak1211

A moze kompozycje z takich kwiatow-szuszonych :)
http://www.protea.sklep.pl/

claridad

jesli suszki to laczone z zywymi. Ja pierwotnie mialam miec tylko suszona lawende i wyszlo zbyt smutno. jednak co zywy kfiat to zywy :)

dorcia

#10
jeśli wesele masz na wiosnę to ja nie szła bym w żadne susze - suche kwiaty kojarzą mi się z jesienią i zimą - a my po tak długiej zimie spragnieni jesteśmy kolorów, życia itd. ożywiłabym to wnętrze jak największą ilością żywych kwiatów (żonkili, tulipanów, narcyzów, frezji, hiacyntów itd..). można ustroić nimi stoły, wejście, całą salę. i będzie pięknie, żywo i soczyście. no i będzie to pasowało do charakteru góralskiej chaty

claridad

swoja droga...ja to chcialabm miec wesele w takiej chacie :dreaming:

vobi

#12
Cytat: dorcia w 19 Lut 2010, 15:30:49jeśli wesele masz na wiosnę to ja nie szła bym w żadne susze - suche kwiaty kojarzą mi się z jesienią i zimą - a my po tak długiej zimie spragnieni jesteśmy kolorów, życia itd. ożywiłabym to wnętrze jak największą ilością żywych kwiatów (żonkili, tulipanów, narcyzów, frezji, hiacyntów itd..).

Zgadzam sie z przedmowczynia, faktycznie jesli wesele w kwietniu to zamiast przedluzac suszkami zime, lepiej przyspieszyc swiezymi kwiatami wiosne ;D

dorcia

Cytat: claridad w 19 Lut 2010, 18:12:02swoja droga...ja to chcialabm miec wesele w takiej chacie dreaming
ja też! tylko trzeba bardzo uważać żeby nie pomieszać stylów - dobrze jest podporządkować temu wszystko -jedzenie, muzykę, całą oprawę, łącznie z samochodem (limuzyny niewskazane :) )

sysiorex

Szczerze to troche sie obawiam ze bedzie za malo 'weselnie' i 'uroczyscie' ...ciesze sie ze bedzie swojsko :)ale z drugiej strony to jest TEN dzien i chyba chcialabym by bylo wszystko idealnie...
Odnosnie mojego bukietu to beda cantadeski albo tulipany.
chyba polaczylabym Suszki + troche wiosennego klimatu..
A co na te stoly polozyc ? worki z juty ? :>

dorcia

właści
Cytat: sysiorex w 20 Lut 2010, 00:27:55A co na te stoly polozyc ? worki z juty ? :>
właściwie, czemu nie? ekologia jest w modzie :)

aniak1211

Cytat: sysiorex w 20 Lut 2010, 00:27:55Odnosnie mojego bukietu to beda cantadeski albo tulipany.
chyba polaczylabym Suszki + troche wiosennego klimatu..
A co na te stoly polozyc ? worki z juty ? :>

Mysle ze tulipany beda pieknie wygladaly i niepowtarzalnie-malo panien mlodych ma tulipany;)
Do tego tulipany z suszonymi beda ladnie wygladaly,
albo tuliopany z iinnymi zywymi :)

claridad

#17
jesli tulipany to inne zywe :) Chata drewniana, suszki moga troche za bardzo wtopic sie w tło. A tulipki mozna z wierzba polaczyc :)

Jesli lubisz tulipany to z pewnoscia beda pasowaly. To takie "swojskie" (w dobrym tego slowa znaczeniu :) ) kwiaty. Pasuja do nich rustykalne dodatki - wianki, juta, rafia, sznurki lniane, koronki. Co prawda tulipany w cieple rozwina sie bardzo szybko, ale noc spokojnie przetrzymaja.
Inne fajne kwiaty to gerbery - fuzy wybor kolorystyczny, przystepne ceny i przede wszystki brdzo trwale kwiaty (a moim zdaniem bardzo niedoceniane). Wygladaja jak mini sloneczniki wiec jesli chcesz pojsc w rustykalna stylistyke to bylby to strzal w dziesiatke.

Dodany tekst: 20 Lut 2010, 12:19:11


vobi

#18
Cytat: sysiorex w 20 Lut 2010, 00:27:55Odnosnie mojego bukietu to beda cantadeski albo tulipany.

Tulipany!!!!! Sa dostepne tylko wiosna, wiec wiekszosc PM moze tylko pomarzyc o bukiecie czy dekoracjach z tulipanow (albo tylko dla nich zdecydowac sie na slub wiosenny :) ). Jest mnostwo odmian tulipanow, poczawszy od tych klasycznych przez jakies "poszarpane" az po takie wydluzone (proponuje podpytac emcie albo justynne o szczegoly), wiele kolorow - wiec spokojnie mozna nawet z samych tulipanow zrobic cala dekoracje slubno-weselna. Popatrz, np. tutaj http://weselinka.blox.pl/2009/04/Wesele-cale-w-tulipanach.html

claridad

tutaj co prawda jest dekoracja ze slonecznikami, ale tak samo mozna gerbery zaaraznzowac. Natomiast jesli masz tulipany w bukiecie to ja bym sie zdecydowala w calosci na "tulipanowe wesele". Nawet niewielkie kompozycje z tych kwiatow potrafia zbudowac piekny klimat.
Ciekawe tylko jak to by wyszlo finansowo, nie wiem jaki masz budzet na dekoracje i nie wiem czy sama robisz dekoracje czy zlecasz je florystce :)

vobi

#20
Cytat: sysiorex w 20 Lut 2010, 00:27:55Szczerze to troche sie obawiam ze bedzie za malo 'weselnie' i 'uroczyscie' ...ciesze sie ze bedzie swojsko :)ale z drugiej strony to jest TEN dzien i chyba chcialabym by bylo wszystko idealnie...

moze... tylko glosno mysle, nie znam sie zuelnie na tym... ale moze w takim razie nie pchac sie juz za bardzo w swojskosc i "siermieznosc", tylko uzupelnic klimat chaty (swoja droga, gdzie to jest? Jestem z BB ale nie kojarze tej chaty w zaden sposob) dekoracjami PROSTYMI, niewymyslnymi. I wlasnie te tulipany, ewentualnie inne wiosenne kwiaty, bardzo by mi tu pasowaly. Moze nawet wielokolorowe, wnetrze jest dosc monotonne kolorystycznie, wiec spokojnie mozna je rozweselic :)



Dodany tekst: 20 Lut 2010, 12:34:14

Cytat: sysiorex w 20 Lut 2010, 00:27:55A co na te stoly polozyc ? worki z juty ? :>

a trzeba cos klasc? :hmm:

claridad

jeszcze w temacie tulipanow, mozna je wykorzystac w niebanalny sposob jako... prezent dla gosci. Zamiat migdalow czy slodkosci sprezentowac cebulki tulipanow :) My naszym gosciom  ten sposob sprezentowalismy sadzonki lawendy :) slodkosci na weselu jest pod dostatkiem i migdaly goscie zjedza raz, dwa  a taka cebulka to i mile wspomnienie bedzie :) U nas goscie sie bardzo cieszyli z sadzonek, chociaz troche sie balam jak to zostanie przyjete (bo to wlasciwie wioska a rodzina taka tradycyjna). Zapakoalismy je w torebki papierowe, zwiazalismy koronka, na torebce wydrukowalismy nasze imiona, date, do sadzonki dolaczylismy karteczke z podziekowaniami i juz.


sysiorex

No to tulipany gora :) Macie jakies zdjecia w kolorach pomaranczy z biela >??
Chcialabym sie zmiescic w 1000zl ze wszystkim. (Bukiet +sala+Kosciol) nie wiem czy to duzo czy malo ...ale chce to polecic dobrej florystce by miec o jeden problem z glowy mniej.   (zna ktos taka zaufana ??)
vobi ta chatka nazywa sie Gosciniec szumny 2 w Jaworzu Nalerzu wlasciciele 1-ki zbudowali w 2009 kolejna tylko ze wieksza wlasnie na takiego typu uroczystosci.

dorcia

#23
sysiorex, ja byłam na weselu w jedynce w zeszłym roku! to była wczesna jesień wiec sala była ustrojona wrzosami, a ty musisz ją wiosennie ożywić. Tulipany zawsze są i będą w modzie no i plusem jest to że nie są drogie, szczególnie na wiosnę więc powinnaś się zmieścić spokojnie w ustalonej sumie. Jedyny problem może być ze robieniem kompozycji z tych kwiatów (słyszałam kiedyś od kwiaciarki, że mają za grube łodygi i się do tego średnio nadają).

claridad

:) super. Tulipany rules :D wiesz co, mi bylo ciezko znalezc florystce zeby sie zmiescic w takiej kwocie. Najtansza chciala 2300 za wszystko (trzy bukiety, dwie butonierki, samochod, sala, kwiatki dla rodzicow, kosciol). Ale moze ziewczyny znaja jakas fajna w Twoim regionie o przystepnych cenach.
Wiesz problem tez jest taki, ze zazwyczaj jak florystka slyszy ze to slub...no to podchodzi inaczej. Tak samo fryzjer wezmie wiecej za fryzure slubna niz jakby wzial za zwykla wieczorowa. Ja po moich poszukiwaniach stwierdzam, ze 1700/2000 to dolna granica. Ale moze to tylko ja mam takie doswiadczenia.

a pomarancze z biela poszukam.
nie wiem czy znasz taki serwis www.projectwedding.com? Tam jest masa zdjec i mozna szukac po kolorach. Dla mnie to byla spora inspiracja.