Perfumy i inne fajne odrobiny luksusu na co dzień :)

Zaczęty przez claridad, 15 Lut 2010, 12:20:45

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

claridad

Heloooł :)

ja osobiscie mam lekkiego fioła na punkcie perfum (nawet mialam przejsc pracowac do sephory ale sie rozmyslilam  :P) i innych fajnych gadzetow umilajacych zycie. tylko te cenyyyy. Jakos mnie nie stac na milion pincet perfum roznorakich :/ i tak sobie pomyslalam, ze podziele sie z wami fajnym odkryciem (ktore byc moze znacie): www.lulua.pl
perfumeria prowadzi bardzo fajny dzial probek, gdzie za 30 zl mozna zamowic piec probek perfum, a kazda nastepna probka to 6zl.
niby drobiazg (w koncu to probka) ale bez tego nie mialabym szansy pieknie sobie pachniec a. goutal :)

Ten zapach Annick Goutal stworzyła dla swojej jedynej córki - Camille. Camille miała wtedy 13 lat i właśnie wkraczała w świat dorosłości. Poprosiła mamę by stworzyła dla niej perfumy. Annick chciała, aby ten zapach pozostając jeszcze dziecinnie niewinny, wyrażał budzącą się do życia kobiecość. Połączyła więc zapachy które kojarzą nam się ze spokojnym dzieciństwem (gruszka, brzoskwinia, świeżo ścięta trawa) z odrobiną róży i wanilii.

Efekt był zaskakująco piękny. A zapach... cóż kochają i używają go kobiety na całym świecie w wieku od lat 7 do 77. Każde tchnienie sprawia, że kobieta przenosi się w świat dziecięcych marzeń, ale pozostaje ciągle kobieca. Jest to zapach który chce się całować. (oznacza - Ukochana)


uwielbiam te opisy perfum :)

jak macie info o innych fajnych miejscach i okazjach to wpisujcie :)

effik

claridad mnie się kiedyś udało kupić takie miniaturki perfum, nawet opakowania były na wzór oryginalnych, tylko takie małe. to było sto lat temu i głównie chodziło mi o to, żeby wypróbować te zapachy zanim kupię "pełnowymiarowe". pewnie zamknęli to konto, bo generalnie to były jakieś próbki, których nie powinno się sprzedawać (tylko ładnie zrobione, prawdopodobnie francuskie).

a co do perfum - polecam nieustannie promocje w Superpharmie :)

dorcia

ale przecież próbki perfum to można (darmowo) w sephorze poprosić i innych perfumeriach  ;)

effik

Cytat: dorcia w 15 Lut 2010, 20:01:49
ale przecież próbki perfum to można (darmowo) w sephorze poprosić i innych perfumeriach  ;)

można, sure. u mnie nie dają ;D

ale jak patrzę na tę perfumerię, o której pisze claridad, no to takich próbek w sephorze się nie dostanie. inni producenci.

claridad

mozna, mozna :) tylko ze lulua to taka perfumeria niszowa i tych perfum w sephorze czy douglasie nie doswiadczysz. Jesli o probki chodzi to ja wole douglasa bo chociaz te probki dostane, sephora zawsze skapi (przynajmniej w moim przypadku).
A w historii probek nabytych taka droga to tylko jeden zapach mi sie spodobal, na tyle zeby kupic - "liberte" cacharel. A reszte to jakies śmierdziuszki mi sie trafiaja :(

claridad

ja wlasnie czekam na paczuszke z truskawki :) chwilowo celnicy sprawdzaja paczke ;)

konwalia

jak dla mnie to ceny najlepsze ma superpharm, ale ja kupuję tylko dwa zapachy, nie mam potrzeby eksperymentować, bo i tak wracałam

goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

konwalia

noa(ta klasyczna konwaliowa), choc kiedyś się uśmiałam, bo dziewczyna która ze mną pracowała, powiedziała, że pachnę jak jej teściowa lol
i miracle

siog

tez nosze tylko dwa zapachy. mysle ze dorosla kobieta zna swoje zapachy/perfumy i jest im wierna  ;)

claridad

Cytat: siog w 15 Lut 2010, 22:55:14
tez nosze tylko dwa zapachy. mysle ze dorosla kobieta zna swoje zapachy/perfumy i jest im wierna  ;)

mysle, ze jest to prawda chociaz chyba moja kobiecosc ewoluuje wciaz i wciaz bo lubie nowe zapachy :) ale do jednego wracam jak bumerang - euphoria blossom, takze moze i na dobrej drodze jestem :)
ja do zapachowo podchodze troche jak do ksiazek - mam swoje ukochane ale jest ich tyle, ze ciagle chce poznawac nowe (druga strona tego porownania jest to, ze nie kupuje ksiazek za 300 zł :D )

goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

aniak1211

Cytat: konwalia w 15 Lut 2010, 22:39:01noa

Kocham ten zapach na kims,na papierku
na mnie smierdzi :(

Po porodzie przestalam uzywac perfum,bardzo rzadko o nich pamietam,
mam jeden ukochany zapach z oriflame ktory jest strasznie nietrwały,
ale tak lubie ten zapach ze zawsze go kupuje :)

claridad

Cytat: aniak1211 w 15 Lut 2010, 23:14:14

Po porodzie przestalam uzywac perfum,bardzo rzadko o nich pamietam,
mam jeden ukochany zapach z oriflame ktory jest strasznie nietrwały,
ale tak lubie ten zapach ze zawsze go kupuje :)

ja tak mam z gucci II, wpadam w ekstaze jak go wacham, a ulatnia sie w takim tempie, ze nie nadążam psiukać :(

justynaaaa2

claridad ja też gucci2 uwielbiam, ale mi on pachnie długo  :hmm: najbardziej lubię już taki po 2-3 godzinach  ;) i uwielbiam jak pachnie mi nim szalik :)
to jest chyba jedyna rzecz w zimie jaką lubię - szaliki pachnące perfumami :)

claridad

Cytat: justynaaaa2 w 15 Lut 2010, 23:59:52
claridad ja też gucci2 uwielbiam, ale mi on pachnie długo  :hmm: najbardziej lubię już taki po 2-3 godzinach  ;) i uwielbiam jak pachnie mi nim szalik :)
to jest chyba jedyna rzecz w zimie jaką lubię - szaliki pachnące perfumami :)

ja tez spryskuje szaliki i apaszki :) i tam gucci sie dlugo trzyma. Masz racje w 100%...uwilbiam delikatny zapach perfum na szaliku :)

adrianna79

ja uwielbiam donne karan black cashmere (na wieczor) i jestem zalamana ze go juz nie produkuja. na co dzien lubie "she" armaniego, albo brit by burberry

claridad

mnie ciekawi ralph lauren "notorius"
Nuty głowy: czarna porzeczka, różowy pieprz, bergamotka
Nuty serca: kwiat kosmos, piwonia, goździk
Nuty bazy: piżmo, paczula, wanilia, fiołek

jeno funduszu brakło :(


dorcia

ja uwielbiam Cacharel Amor Amor - to jest moja baza, zapach który nigdy mi sie nie nudzi

Głowa
różowy grejfrut, mandarynka, pomarańcza
Podstawa
białe piżmo, drzewo sandałowe, wanilia, amber
Serce
kwiat melati, konwalia

claridad

Cytat: dorcia w 16 Lut 2010, 02:11:56
ja uwielbiam Cacharel Amor Amor - to jest moja baza, zapach który nigdy mi sie nie nudzi

Głowa
różowy grejfrut, mandarynka, pomarańcza
Podstawa
białe piżmo, drzewo sandałowe, wanilia, amber
Serce
kwiat melati, konwalia

dorcia ja to chyba jestem walnieta ;) jak mi jest zle i smutno na swiecie to sobie czytam opisy i linie zapachowe perfum :)

dorcia


claridad

Cytat: dorcia w 16 Lut 2010, 09:51:22
claridad ale dlaczego źle i smutno?
a bo z natury jestem ponura i pesymistyczna ;)

no dobra, zartuje :) ot, czasami tak jest. ale jak czytam te zapachy to mysle sobie, kurde, ile pieknych rzeczy jest na swiecie i mi sie poprawia :D

dorcia

ahaaa, a ja przeczytałam, że jest ci smutno i źle jak czytasz opisy perfum  :point_lol: i się zastanawiam dlaczego :D (nie wyspałam się wczoraj to pewnie dlatego ;) )

claridad

Cytat: dorcia w 16 Lut 2010, 16:45:07
ahaaa, a ja przeczytałam, że jest ci smutno i źle jak czytasz opisy perfum  :point_lol: i się zastanawiam dlaczego :D (nie wyspałam się wczoraj to pewnie dlatego ;) )


ja tez, za dlugo na strefie siedzialam ;)