remontujemy kasiadowe mieszkanie :)

Zaczęty przez kasiad, 15 Lut 2010, 11:09:51

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

#75
O tak, elvelve dobrze mowi. W salonie duza szafa by sie przydala, ja mam w zabudowie na cala sciane w kolorze mlecznobialym. Nie rzuca sie w oczy :)

Dodany tekst: 15 Lut 2010, 21:06:08

Tylko nei wiem, gdzie sa okna i nie wiem, gdzie mozna taka szafe rozwazyc :D

kasiad

#76
Cytat: elvelve w 15 Lut 2010, 20:53:24

w przedpokoju to raczej się nie naszalejemy, choć przydałyby się dokładniejsze pomiary... no i koniecznie umiejscowienie okien

w przedpokoju myślałam, żeby zrobić taką szafę

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Dodany tekst: 15 Lut 2010, 21:11:15

Cytat: golinda w 15 Lut 2010, 21:01:10
:foch: :foch: :foch:

bighug bighug bighug

mobka

kasiad nie wim, gdzie te szafe w przedpokoju chcesz zmiescic  :knuje:

kasiad

#78
Cytat: mobka w 15 Lut 2010, 21:04:51
W salonie duza szafa by sie przydala, ja mam w zabudowie na cala sciane w kolorze mlecznobialym. Nie rzuca sie w oczy :)


taka szafa, mlecznobiała, z potrójnymi drzwiami, środkowymi oszklonymi stoi w drugim pokoju, przeznaczonym dla Olka  ;)
mama kupiła ja wbrew mej woli z 15 lat temu ;D ja się nie zgadzałam, żeby nie było ;D

psioczy na nią do tej pory :D
grugiej takiej nie chcę ;D

Dodany tekst: 15 Lut 2010, 21:14:51

mobka nie mówię, że taka wielką ;D
ale coś podobnego na miarę moich salonów :D

elve

a zmieści się? jaką szerokość ma przedpokój?

doczytałam że pokój Olka też do remontu. Ma być tylko dla Olka? czy będzie pełnił jeszcze jakąś funkcję?

kasiad

#80
Cytat: elvelve w 15 Lut 2010, 21:15:03

doczytałam że pokój Olka też do remontu. Ma być tylko dla Olka? czy będzie pełnił jeszcze jakąś funkcję?

tylko Olka :)
niech nawet w tak małym mieszkaniu ma dziecko swój pokój :)

suegro

Cytat: golinda w 15 Lut 2010, 20:53:22
suegro, zajebiste są tam ceny

tapety ok. 250zł/m
materiały też kurewsko drogie
wszystko piękne, ale ceny mocno przesadzone!

napisałam, ciekawa jestem, a szukam narzuty już od dłuższego czasu ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kasiad

Cytat: elvelve w 15 Lut 2010, 21:15:03
a zmieści się? jaką szerokość ma przedpokój?


elv teraz w przedpokoju też jest szafa
więc nowa na pewno się zmieści


justynaaaa2

czy te cyfry na planie to są wymiary  :hmm:
bo jeśli tak to z nich wynika, że przedpokój ma mniej niż metr  :hmm: jeśli głębokość szafy będzie miała 50 cm. (to jest chyba min. żeby wieszak powiesić w szerz :hmm:) to przejście będzie miało niecałe 50 cm.  :crazy: no nie wiem ale to chyba ciasno  :hmm: no chyba, ze to nie są wymiary ;D

zwierzatko_mojej_mamy

kasiad nie oddalabym takiego duzego pokoju dziecku lol lol

su jak chcesz drogie narzuty to w witku na dole maja :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

suegro

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lut 2010, 21:23:32su jak chcesz drogie narzuty to w witku na dole maja

Jasne, jasne, zależy mi przede wszystkim, żeby droga była :P

A asortyment Witka znam na pamięć ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

a może przesunąć tą ścianę i zrobić mniejszy pokój dla dziecka a powiększyć salon, można by wtedy wydzielić jakąś część sypialną  ;)
albo w pokoju dziecka zrobić dużą szafę i dać więcej mebli żeby na zagracić salonu szafami ;)

zwierzatko_mojej_mamy

suegro i nie podobaja ci sie tamte?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: justynaaaa2 w 15 Lut 2010, 19:17:40
mobka o matko ale ta tapeta daje po oczach przestrzennością  :padam:
ja bym chyba nie dała rady z taką tapetą  :hmm: już po chwili patrzenia na powiększenie zaczęło mi się w głowie w kręcić  :crazy:

ja tez bym zwariowala ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

Potrzebuje wymiarów:

Przedpokój: długość i szerokość korytarza, szerokość jednych i drugich drzwi, odległości od ściany do drzwi
Salon: długość i szerokość, lokalizacja drzwi (włączając odległości od ścian) i lokalizacja okien, wymiary sofy
Pokój Olka: j.w.

mayagaramond

Nie lubie tapet, kojarza mi sie z anglia, a znia kojarza mi sie tez dywany w lazienkach i wielgachne, ciezkie lozka z draperia doookola ;)

I w zasadzie nie napisalas jakie lubisz kolory, jaki styl. Nawet nie wiem jakie foty wklejac, ma bys sielska-anielsko czy nowoczesnie?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

ja bym sobie tu wydzieliła taki kącik sypialny :D
nie wiem tylko jak te wymiary mają się do rzeczywistości no i ułożenie okien może być problemem ;) żeby ściana nie przechodziła przez środek okna :D
nie wiem czy dziecku potrzebny jest aż taki pokój ;) ja bym go zmniejszyła  :P
chyba wszelkimi sposobami próbowałabym uszczknąć choć kawałek miejsca sypialnianego, bo nie wyobrażam sobie spać w salonie, no ale ja to ja :D

elve

nie ruszałabym pokoju, 12m2 to wcale nie tak dużo
pod warunkiem, ze Olek nie zaanektuje całego mieszkania do własnych celów ;)

zwierzatko_mojej_mamy

ja bym ruszala ;) mnie irytuje spanie w sralonie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

i założę się ze to ściana nośna :rotfl:

justynaaaa2

buuuu a takie ładne rysunki poczyniłam :D
no ale pewnie jest tak jak elve mówi - to nośna ;) zawsze nośne są te, co fajnie by było je poprzesuwać  ;)

konwalia

#96
co do spania w sralonie, my tak spaliśmy 3 lata, koszmar
nie wiem jak pracujecie, ale u nas P. ma nocki, więc mi w zasadzie zostawała kuchnia :( a tu nawet w kuchni nie moznaby hałasu zrobić.
I jesli zdecydujecie się nie wydzielać sypialenki, to na pewnoi w dziecięcym walnełabym dużą szafę na rzeczy potrzebne
nie dacie rady w salonie przechowywać swoich rzeczy, książek, dokumentów, poscieli, obrusów, HOBBY itd...

my mamy 62m2/3os i szafy pod sufit w korytarzu, pokoju młodej i sypialence naszej to i tak mało  :blush:

Dodany tekst: 15 Lut 2010, 22:17:41

a jeśli wózek ma stać w pokoju dziecięcym, to nie wydzielałabym sypialenki, ale wtedy na jedną ścianę walnęła płytką szafę "dla was", ale jej front juz jakiś dziecięcy np motyw dżungli ja bym widziała, pozostałe 3 ściany jasne

mayagaramond

a nie mozna wydzielic kaciaka dzieciecego? Lekcji na razie nie musi odrabiac ;) najlepiej byloby przeniesc kuchnie, ale na te pare lat nie bardzo sie oplaca, trzebaby tez skuc kafle, ato kupa roboty. A mieszkanie ile ma wysokosci? Nie da sie zrobic empory i tam dac lozka?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

mayagaramond kasiad pisała, że 2,50 ma wysokość, więc wyjątkowo niskie moim zdaniem  ;)
może i kącik dziecięcy to nie jest głupi pomysł  :hmm:

mayagaramond

Cytat: justynaaaa2 w 15 Lut 2010, 22:23:52mayagaramond kasiad pisała, że 2,50 ma wysokość, więc wyjątkowo niskie moim zdaniem


dzieki, przeoczylam. Przy 2,50 nie sie nie da wykombinowac.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"