Rozciągamy się / rozgrzewka

Zaczęty przez Anupka, 12 Lut 2010, 17:45:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anupka

Znalazłam stronę z opisem i fotkami ćwiczeń na rozciąganie:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.asp

Przy okazji: czy takie ćwiczenia to już wystarczająca rozgrzewka? Przyznaję, że nigdy nie mam pomysłu na rozgrzewkę, więc zawsze to pomijam, a chyba jednak warto coś robić...

Jeśli jednak rozciąganie to nie rozgrzewka, to zaproponujcie coś proszę :)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

#1
Cytat: Anupka w 12 Lut 2010, 17:45:53Jeśli jednak rozciąganie to nie rozgrzewka, to zaproponujcie coś proszę


znam sie srednio, ale podobnie cwiczenia robie na koniec (bo nie wolno rozciagac nierozgrzanych miesni). Wejdz na sporotowa spowiedz, wkleilam tam linki do niemieckich stron. Jak na nie wejdziesz, to wybierz warm up.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

O, nie widziałam wcześniej tego wątku. Potwierdzam - rozciąganie na koniec. W rozciąganiu chodzi o rozciągnięcie mięśni, bo w czasie wysiłku mięśnie się skracają. A rozgrzewka ma rozgrzać stawy itp., żeby były mniej urazochłonne ;).

mayagaramond

golinda czy taka kolejnosc jest prawidlowa:

rozgrzewka
aerobowe
brzuch
rozciaganie?

Czy najpierw brzuszki a pozniej aerobowe? A moze to wszystko jedno? (wyglada na to, ze wf, to nie takie latwe studia ;) )
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

suegro

Ja zawsze jak poćwiczę to sobie przypominam o rozgrzewce   :rotfl: :rotfl:
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: suegro w 15 Mar 2010, 12:58:50
Ja zawsze jak poćwiczę to sobie przypominam o rozgrzewce   :rotfl: :rotfl:

opluty opluty
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

effik

Cytat: suegro w 15 Mar 2010, 12:58:50
Ja zawsze jak poćwiczę to sobie przypominam o rozgrzewce   :rotfl: :rotfl:

lol

weszłam na ten wątek z konkretnego powodu, może któraś mi odpowie w takim razie: a co robić, żeby się w ogóle porozciągać? jakie ćwiczenia? chodzi mi o to, żeby idąc na fitness dosięgać jednak do podłogi albo umieć złapać za stopę i przyciągnąć klatkę do podłogi dla przykładu lol

Anupka

Zenek, no wkleiłam link z ćwiczeniami na rozciąganie w 1 wątku ;D
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

#9
Cytat: Anupka w 23 Mar 2010, 16:05:28
Zenek, no wkleiłam link z ćwiczeniami na rozciąganie w 1 wątku ;D

to ja widzę, ale czy to mnie rozciągnie? lol
no właśnie nie umiem tak jak ta pani to co, mam robić codziennie do skutku?