Polecane książki dla dzieci

Zaczęty przez rubin04, 08 Lut 2010, 19:49:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Justynna

Cytat: jestynka w 26 Mar 2021, 15:39:57
Justynna, ta książka jest ciekawa ze względu na przesłanie, czy też dobrze się ja czyta?
to są opowiadania różnych autorów, od świetnych po dobre, ale generalnie bardzo dobrze się czytają :)

Angie

Ddu dzięki za Enolę. Lena dwie pierwsze części połknęła w trochę ponad jeden dzień.

cumberland

Justynna, już wcześniej sie na te Kolory czaiłam, i tym bardziej kupiłam. Jesteśmy w połowie. Potwierdzam świetna! Moja ulubiona póki co to Miasteczko, a Czorta i Żabę muszę czytać codziennie 😉

Justynna

cumberland, cieszę się, że też Wam się podoba. Nadal uważam, że powinna być lekturą w szkole.

zwierzatko_mojej_mamy

ktoś ma enolę do odsprzedania może?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

cumberland

Cytat: Justynna w 08 Kwi 2021, 22:43:52cumberland, cieszę się, że też Wam się podoba. Nadal uważam, że powinna być lekturą w szkole.

przy Smoku Wawelskim F mnie spytał:
-a jak to się stało, że Kaczyński pozwolił wydać tę książkę?

także ten, cieszmy się, że można ją dzieciom czytać póki co, lektura szkolna...marzenie...

Justynna

Cytat: cumberland w 09 Kwi 2021, 09:45:04
przy Smoku Wawelskim F mnie spytał:
-a jak to się stało, że Kaczyński pozwolił wydać tę książkę?
:D

Kasia

Dla 8 latki poszukuję:
,,Książka może być czarodziejska, ciekawa ale nie Harry Potter."

Maja pokazywała jej Sklepik okamgnienie i Agencję duchów (bo akurat Majka na teraz fun) i raczej się nie spodobało.

elve


malutenka

Cytat: Kasia w 12 Cze 2022, 19:31:18
Dla 8 latki poszukuję:
,,Książka może być czarodziejska, ciekawa ale nie Harry Potter."

Maja pokazywała jej Sklepik okamgnienie i Agencję duchów (bo akurat Majka na teraz fun) i raczej się nie spodobało.

Kroniki Spiderwick

margareta


Justynna

"Śnieżna siostra" Maja Lunde. Przepiękna, wzruszająca opowieść wigilijna. Historia o stracie, smutku, ale też o magii Świąt. Polecam bardzo.

Angie

Dla dzieci mniejszych,  a szczególnie dla tych wysokowrażliwych seria o Pinku.
Leon jest taki jak Pink.  I lubi czytać jego historie.

Justynna

A dla młodszych dzieci "Co lubią uczucia" :)
Mnie zachwyca Nostalgia i Wdzięczność, a J. Złośliwość :D

Justynna

Cytat: Angie w 14 Gru 2022, 10:44:15
Dla dzieci mniejszych,  a szczególnie dla tych wysokowrażliwych seria o Pinku.
Leon jest taki jak Pink.  I lubi czytać jego historie.
Nie znamy, ale zobaczymy, czy mają w bibliotece :)


brawurka


Katarina9102

Jeżeli chodzi o książki dla dzieci, to powiem szczerze moja córka- 4 klasa, czytała lekturę "Mikołajek". Stwierdziła, ze jej się nie podoba, bo za dużo ta było wyzwisk typu idiota, cholera itd .

rudasekawf

Możecie polecić jakaś książkę dla dziewczynki lat 12.
Coś o uczuciach, ale w taki przystępny sposób:)

Justynna

rudasekawf, może "Szkoła bohaterek i bohaterów".
Czy coś z powieści?

malutenka

Cytat: rudasekawf w 10 Sty 2023, 11:03:31Możecie polecić jakaś książkę dla dziewczynki lat 12.
Coś o uczuciach, ale w taki przystępny sposób:)
Jeśli z powieści to fajna jest seria "Dziewczyny" Jacqueline Wilson

Justynna

Cytat: Angie w 14 Gru 2022, 10:44:15Dla dzieci mniejszych,  a szczególnie dla tych wysokowrażliwych seria o Pinku.
Leon jest taki jak Pink.  I lubi czytać jego historie.
czytamy. Świetna. Poruszam z J. tematy do rozmowy po każdym rozdziale. Fajnie angażuje dzieci do rozmowy o uczuciach :)

Justynna

A dla starszych dzieciaków polecamy z Michałem fantastyczną książkę "Niepowstrzymani. Jak przejęliśmy władzę nad światem".

Angie

Justyna cieszę się że się podoba. Ja niezmiennie jestem zachwycona Pinkiem. Leonowi czytanie tych historii i omawianie ich dużo daje. Stale wracamy.