Polecane książki dla dzieci

Zaczęty przez rubin04, 08 Lut 2010, 19:49:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

Dzieki! Z ta historia to mi fajna pani z biblio pomoze :)

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Cytat: Angie w 02 Gru 2020, 22:44:217. Książka, której wydarzenia odnoszą się do historii Polski
A o niedźwiedziu Wojtku? Ujdzie?

magdalinska

Cytat: jo_miekka w 13 Sty 2021, 11:05:25
A o niedźwiedziu Wojtku? Ujdzie?
oooo mysle ze tak! dzieki!

magdalinska

#2104
jakby ktos szukał  historycznych, to Pani mi dała taką książke, to seria, inne są o Piastach, Jagiellonach, i dalej nie pamietam :) wydaje sie fajna, tak na szybko przejrzałam, końcówka to pamietnik chłopca i opis z jego punktu widzenia PRL

Angie

Ja kojarzę jeszcze książki  Mieszko ty Wikingu i Jadwiga kontra Jagiełło. Seria Ale historia.

ddu

#2106
ale fajna zabawa!

1. ksiązka, której akcja rozgrywa sie w czasie II wojny światowej - Tajemnica Floriana, Tajemniczy ogród
2. ksiązka, której akcja rozgrywa sie w rodzinie - Opowieści z Narnii, Musierowicz, Gofrowe serce
3. książka, której akcja rozgrywa sie w czasie wakacji -  Piaskowy Wilk
4. Książka, na podstawie której powstał film - Mery Poppins
5. Książka, która jest kryminałem - Enola Holmes
6. Książka, w której występują wydarzenia fantastyczne - Tajemnica moneta (H połknęła ostatnio w 2 dni!)
7. Książka, której wydarzenia odnoszą się do historii Polski - Tajemnica Floriana

ddu

Cytat: Justynna w 12 Sty 2021, 16:15:57
6. "Bob" Wendy Mass, Rebecka Stead, "Chłopiec z wyspy", "Tajemne życie magów", "Lampka"

Lampka przeczytana?
Hela czyta :)
tych pozostałych nie znamy...

magdalinska

#2108
ddu, dzieki! Tajemniczą monete mu kupie, bo nie ma w biblio.  Piaskowego wilka własnie czytał, wzielismy jako bohatera zwierzęcego, mowił ze fajne
to taka plansza, sama bym wzieła udział, jakby sie wiekowo załapała :D

ddu

Chyba się podoba...
Ale nie ma takiego ssania jak przy Monecie...wtedy czytała nom stop. Aż skonczyla


ddu

Hela ma dziś mało lekcji i żadnych nart ;), nadrobi Lampkę
dam znać

jo_miekka

Cytat: ddu w 20 Sty 2021, 20:08:06Ale nie ma takiego ssania jak przy Monecie...wtedy czytała nom stop. Aż skonczyla
Co to?


ddu

Dziewczyny,
trafiłam na tą publikację.
to nie dla dzieci, ale dla edukatorów_ek przyrodniczych,
dla mnie jako rodzica też inspirująca.
dotyczy tego, jak "uczyć" dzieci funkcjonowania w przyrodzie, zaciekawiać, uczyć odpowiedzialności...
polecam:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=705216100158333&id=121312385215377

cytacik:
" Drugi rodzaj spotkania to naturalna obecność dzieci i dorosłych w przyrodzie. To przekonanie, że jesteśmy jej częścią, i codzienne dbanie o świat ożywiony: o zwierzęta, o rośliny, o siebie wzajemnie. To wspólne pielęgnowanie domowych ogrodów, spacerowanie i nazywanie roślin dookoła domu, dbanie o środowisko, spędzanie i docenianie czasu na zewnątrz, dostrzeganie tej przyrody, która jest najbliżej. "

" Przyroda jako naturalny stan rzeczy jest przestrzenią zintegrowaną z człowiekiem. Nie potrzebujemy jej poszukiwać, ona jest wokół nas i z nami. Więzi z przyrodą można zacząć tworzyć z miejsca, w którym właśnie się znajdujemy. "



Justynna

ddu, przejrzałam listę lektur dla klas 4-6 i nawet kilka czytaliśmy. Lolka, Paxa, Drzewo życzeń, Harrego Pottera, Baśnibór, Mirabelkę.
Na pewno będę zerkać na tę listę, bo widzę tam dużo interesujących pozycji :)

A i czekam na nowe zamówienie z książkami! :D

Justynna

ddu, Michał czyta "Tajemniczą monetę" i nasza książka ma odwrotnie wklejone strony, tyłem do okładki. Czy też tak mieliście, czy mamy wybrakowany egzemplarz?

ddu

Justynna, widziałam Twoje pytanie, ale ja po prostu nie wiem, gdzie jest ta książka...
pewnie u góry u H, ale ja tam nie wchodzę. a jesteśmy w takim galopie, że nie mam jej po prosu kiedy o to zapytać.
ale zapytam.
choć wydaje mi się, że nasz egzemplarz ok

Hela parzeczytała Lampkę, bardzo jej się podobała. dużo o tej książce mówi

Justynna

ddu, spoko. Tak się tylko zastanawiam. Nie szukaj jej specjalnie.
A "Lampka" jeszcze nieprzeczytana u nas.
Za to dziś odebrałam "Wszystkie kolory świata" :)

ddu

tego jeszcze nie mam :)

Hela kupiła sobie następną część Enoli a jeszcze ma pełno innych książek
a tu 200 mil podwodnej żeglugi do zaprezentowania przed klasą

Justynna

Kupcie dzieciom "Wszystkie kolory świata". To powinna być lektura w szkole, ale w tych czasach to niestety nierealne :(

zuzia

Cytat: Justynna w 20 Mar 2021, 09:43:17
Kupcie dzieciom "Wszystkie kolory świata". To powinna być lektura w szkole, ale w tych czasach to niestety nierealne :(
zamówiłam.
nie wiem czy polonistka nie padnie na zawał, ale....

jestynka

Justynna, ta książka jest ciekawa ze względu na przesłanie, czy też dobrze się ja czyta?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

Mamom dziewczynek polecam książkę o cialopozytywnym dojrzewaniu na stronie moonka.pl