Polecane książki dla dzieci

Zaczęty przez rubin04, 08 Lut 2010, 19:49:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


konwalia

#2076
A coś o dojrzewaniu i anatomii człowieka?  Dwie książki z czasów wychowania Mai już przeczytała. Mówi,  że mam jeszcze coś kupić,  bo musi wiedzieć więcej, skoro chce być lekarzem albo farmaceutą :D


konwalia

Pokażę jej.
A polecicie czytnik dla dzieci?  Ja mam paperwhite 4, ale teraz to są po 700zł 🙄 więc jakiś tańszy



calla

Justynna, chcialam Ci jeszcze raz podziekowac za polecenie ksiazek o Philipie. Kupilismy dwie kolejne. Sa fantastyczne!
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)


ddu

Stefkowi podoba się bardzo Smok przez płot i druga część, Marcina Mortki
(mi mniej), Stef ma 6 lat

ddu

godz. 22.30

Hela, dlaczego nie śpisz? co Ty tam znowu czytasz?

Mamo, czemu Ty się pytasz, co ja czytam? Przecież w tym domu są same porządne książki do czytania!

i pokazuje Gwiaździstą noc Vincenta, Historię sztuki dla dzieci.
mamy to ze 3 lata, próbowałam jej czytać, ona coś tam próbowała...  nie szło.
i nagle oderwać jej od tej książki nie można, może więc to pozycja dla  trochę starszych dzieci, które lubią malowac
może Wam się przyda na jakiś prezent

jestynka

Ta historię sztuki dla Gai kupię :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

#2086
Polecam Wam najserdeczniej serię o Hedwidze.
Bardziej dla dziewczynek 6-7 lat.
Fantastyczna opowieść napisana swietnym językiem o dylemtach wieku wczesnoszkolnego.
https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-hedwiga.html

jusia

Cytat: jo_miekka w 26 Lis 2020, 14:08:29
Polecam Wam najserdeczniej serię o Hedwidze.
Bardziej dla dziewczynek 6-7 lat.
Fantastyczna opowieść napisana swietnym językiem o dylemtach wieku wczesnoszkolnego.
https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-hedwiga.html
Kupiłam. Lenka czyta sama i podoba się
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

Angie

Hedwigę znam  :)

Na Mikołajki zamówiłam dla Leny Szczyptę magii  :)

magdalinska

wy wszystko wiecie :D
w naszej bibliotece jest taka zabawa - Literackie bingo. Jest plansza, i trzeba przeczytac książki o określonej tematyce. Moze znacie cos ciekawego?
1. ksiązka, której akcja rozgrywa sie w czasie II wojny światowej - tu mam Zaklęcie na W i Asiunię
2. ksiązka, której akcja rozgrywa sie w rodzinie
3. książka, której akcja rozgrywa sie w czasie wakacji
4. Książka, na podstawie której powstał film - Akademia Pana Kleksa, Karolcia, Opowieści z Narnii - cos jeszcze? Oprócz Harrego, za grube na obecną chwile ;)
5. Książka, która jest kryminałem - oprócz Lassego i Mai
6. Książka, w której występują wydarzenia fantastyczne
7. Książka, której wydarzenia odnoszą się do historii Polski

zwierzatko_mojej_mamy

3. wakacje z duchami, podróż za jeden uśmiech, długi deszczowy tydzień
4. wakacje z duchami, podróż za jeden uśmiech, pany samochodziki, Pippi, księga dżungli, dzieci z bullerbyn, doktor dolittle
5. wakacje z duchami, długi deszczowy tydzień, pany samochodziki, seria Chmielewskiej dla młodszych z Janeczką i Pawełkiem - zacząć od Nawiedzonego domu ;) co mi przypomina, że muszę kupić młodemu
6. no to sama wymieniłaś ;) Akademia Pana Kleksa, Opowieści z Narni, Harry, Baśniobór
7. Podróżnicy - do prawda tylko historii odkryć i zdobywców, ale się liczy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

kotabma

magdalinska,  jest film Karolcia?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kotabma

Cytat: magdalinska w 12 Sty 2021, 09:43:377. Książka, której wydarzenia odnoszą się do historii Polski
Kroniki Archeo - w którejs częsci akcja dzieje się w pl i jest związana z krzyzakami.
Cytat: magdalinska w 12 Sty 2021, 09:43:376. Książka, w której występują wydarzenia fantastyczne
Magiczne drzewo - czerwone krzesło
Cytat: magdalinska w 12 Sty 2021, 09:43:374. Książka, na podstawie której powstał film
tajemniczy ogród, Mała księzniczka
Cytat: magdalinska w 12 Sty 2021, 09:43:37. książka, której akcja rozgrywa sie w czasie wakacji
Dziewczyna i chłopak
Cytat: magdalinska w 12 Sty 2021, 09:43:372. ksiązka, której akcja rozgrywa sie w rodzinie
Musierowicz(?)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

#2093
Cytat: magdalinska w 12 Sty 2021, 09:43:374. Książka, na podstawie której powstał film - Akademia Pana Kleksa, Karolcia, Opowieści z Narnii - cos jeszcze? Oprócz Harrego, za grube na obecną chwile
Janko Muzykant. jeżeli brakuje wam czasu :)

Cytat: magdalinska w 12 Sty 2021, 09:43:372. ksiązka, której akcja rozgrywa sie w rodzinie
niezłe ziółko

Cytat: magdalinska w 12 Sty 2021, 09:43:37Książka, w której występują wydarzenia fantastyczne
baśniobór

Cytat: magdalinska w 12 Sty 2021, 09:43:37Książka, która jest kryminałem
Kroniki Archeo

magdalinska

Cytat: kotabma w 12 Sty 2021, 10:27:51
magdalinska,  jest film Karolcia?
google pokazuje ze jest, chcoiaz nie ogladałam ;)

dzieki! jak komus jeszcze cos przyjdzie do głowy, to piszcie :)

Kroniki przeczytał juz wczesniej, Magiczne drzewo tez, wiec odpada. Ale z innych propozycji na pewno skorzystamy

tam w soboty jest taki facet, straszny gbur, az sie nie chce człowiekowi o nic pytac. Ale chodze tez do jednej z filii, tam jest fajna babka, cos pomoze mi dla Monka, bo on tez niby bierze udział. Wpadł juz wiekowo do grupy starszej (od 7-16 lat), a mi tematycznie pasuje do młodszej, do 6 lat :/ no nic,, zobaczymy

była tez pozycja  biografia, pozyczylismy biografie Kopernika, ale swietna! az sama przegladnełam, tak super napisana, dla dzieci

Justynna

#2095
magdalinska,
1. Biały ptak (w formie komiksu), Rok, w którym nauczyłam się kłamać
2. Grudniowy gość
5. Sposób na Elfa i wszystkie części o Elfie
6. Baśniobór, Piraci oceanu lodowego
To tak na szybko, popatrzę co tam mamy w domu :)

magdalinska

Justynna,  czekałam na Ciebie :D

Justynna

#2097
3. Wakacje Mikołajka, Duszan

Justynna

#2098
6. "Bob" Wendy Mass, Rebecka Stead, "Chłopiec z wyspy", "Tajemne życie magów", "Lampka"

Justynna

Nie przeczytaliśmy chyba żadnej książki, która by się odnosiła do historii Polski. Nasze książki, to magia, fantastyczne wydarzenia, przygoda, zagadka i zwierzęta :)