Polecane książki dla dzieci

Zaczęty przez rubin04, 08 Lut 2010, 19:49:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziuta

#150
Cytat: marcheewka w 04 Lut 2012, 21:54:06Kupiłam "Binta tańczy" i Lalo gra na bębnie , pokazałam tą pierwszą Oli, ale nie zainteresowała jej! Absolutnie, nawet nie chciała ogladnąć do końca... Dla jakiego wieku to książeczki, ona jest już za duża? (16 m)??
kupiłam "Babo chce" i "Lalo gra na bębnie", przeczytałam i byłam lekko rozczarowana (na czele z tekstem "babo puszcza bąki") :blush: za to Karol pokochał miłością wielką ;D śpi z tymi książkami ;D ;D
a ja z czasem się coraz bardziej przekonuję, "babo chce" już polubiłam, a "łału" (lalo) czytać muszę, bo ciągle i nieustannie namawia mnie Karol ;D

Dodany tekst: 06 Lut 2012, 14:10:34

Cytat: Justynna w 06 Lut 2012, 09:07:58zamówiłam to tydzień temu i czekam na przesyłkę
też zamówiłam i też czekam :)

Justynna

#151
Cytat: ziuta w 06 Lut 2012, 14:10:08
też zamówiłam i też czekam :)
wersję miejską czy wiejską? ;)
a Babo i Lalo też u nas rządzą :D



Dodany tekst: 06 Lut 2012, 14:39:07

Kupiłam "Byczka Fernando" Leafa Munro i książeczka jest super! Polecam, zwłaszcza dla dzieci, które lubią rymowane historie :)

ziuta

#152
Cytat: Justynna w 06 Lut 2012, 14:15:18wersję miejską czy wiejską?
miejską, książek w wiejskich tematach mamy całe mnóstwo i chwilowo mam dosyć krów, koni i owiec :D
Cytat: Justynna w 06 Lut 2012, 14:15:18zwłaszcza dla dzieci, które lubią rymowane historie
o, mojemu dziecku wszystko jedno, ale ja lubię rymowane, muszę sprawdzić :)

golinda

Cytat: ziuta w 06 Lut 2012, 14:49:39o, mojemu dziecku wszystko jedno, ale ja lubię rymowane, muszę sprawdzić Smiley

to pokupuj te wszystkie Brzechwy, Tuwima etc.

J.J. Kerna fajne jest o koniku polnym co tylko bzykał :D

ziuta

Cytat: golinda w 06 Lut 2012, 14:53:39to pokupuj te wszystkie Brzechwy, Tuwima etc.
to już mamy, to było pierwsze, w co celowałam ;D teraz rozszerzamy horyzonty ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: golinda w 06 Lut 2012, 14:53:39koniku polnym co tylko bzykał
ja nie moge z tymi bajkami :D mam skojarzenia zawsze te same.. mis wyjmujacy pedzel, "namaluje Ci pedzelkiem swyyyym", wiewiorki "wlasnie tutaj żołądź byl!!", "ja jestem maly winnie..."
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Justynna

#156
Cytat: ziuta w 06 Lut 2012, 14:49:39
mojemu dziecku wszystko jedno, ale ja lubię rymowane, muszę sprawdzić :)
z rymowanych to Michał uwielbia również "Niebieską dziewczynkę" z "Poczytaj mi mamo" :)


Dodany tekst: 06 Lut 2012, 15:07:21

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 06 Lut 2012, 14:59:58
ja nie moge z tymi bajkami :D mam skojarzenia zawsze te same.. mis wyjmujacy pedzel, "namaluje Ci pedzelkiem swyyyym", wiewiorki "wlasnie tutaj żołądź byl!!", "ja jestem maly winnie..."
ło matko, co to?  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Dodany tekst: 06 Lut 2012, 15:08:59

Cytat: ziuta w 06 Lut 2012, 14:49:39
miejską
a my wieśniaki, wiejską :D nawet piankowe puzzle do wanny kupiłam zestaw "Farma"  :rotfl:

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ziuta

Cytat: Justynna w 06 Lut 2012, 15:06:47a my wieśniaki, wiejską  nawet piankowe puzzle do wanny kupiłam zestaw "Farma"
no to mówię przecież, że my, wieśniaki, już wiejskich mamy od groma :D teraz muszę pokazać dziecku, jak miasto wygląda lol

Justynna

Cytat: ziuta w 06 Lut 2012, 15:39:45
no to mówię przecież, że my, wieśniaki, już wiejskich mamy od groma :D teraz muszę pokazać dziecku, jak miasto wygląda lol
chyba też pora się za to zabrać, bo tylko wieś, wieś, wieś :D

marcheewka

Cytat: ziuta w 06 Lut 2012, 14:10:08
kupiłam "Babo chce" i "Lalo gra na bębnie", przeczytałam i byłam lekko rozczarowana (na czele z tekstem "babo puszcza bąki") :blush: za to Karol pokochał miłością wielką ;D śpi z tymi książkami ;D ;D
a ja z czasem się coraz bardziej przekonuję, "babo chce" już polubiłam, a "łału" (lalo) czytać muszę, bo ciągle i nieustannie namawia mnie Karol ;D

Dodany tekst: 06 Lut 2012, 14:10:34
też zamówiłam i też czekam :)

no to juz sama nie wiem... ona skończyla wlaśnie 16 miesięcy, te Babo wcale jej nie kręcą, czyli jeszcze dorośnie??? Ona woli ksiażeczki - wierszyki, gdzie jest trochę treści i melodia, a ta Binta to taka infantylna mi się wydaje - Pies, kura, mama, tata, tato pam pam, lalo pim pim, itp dzoecko patrzyło na mnie jak na głupka ;) i wcisnęło mi w ręke Pawła i Gawła.

Z bardzo głodnej gąsienicy wczoraj wyjadała słodycze :-) lizała kawałek ciasta, kiełbasę i ogórka :-)

Narazie schowaam Bintę i Lalo do szafy, moze dorośnie...

A jak nie, to moze ktoś chce kupic??? Sprzedam za pół ceny!

Justynna

marcheewka, Ola po prostu lubi klasykę :)
Michał lubi Lalo, a przy czytaniu Lalo "gramy". Książka trochę na tym cierpi, ale cóż ;D

marcheewka

Cytat: Justynna w 06 Lut 2012, 16:13:37
marcheewka, Ola po prostu lubi klasykę :)
Michał lubi Lalo, a przy czytaniu Lalo "gramy". Książka trochę na tym cierpi, ale cóż ;D

ha, ona chyba lubi wierszyki, bo np tekst Świnka ma apetyt spory, zjadła 4 pomidory, dwa jabłuszka, kasze Burka i stokrotek sześć z podwórka klasyka nazwać nie można.
Jedyne co muszę przyznac, to "grała" na kanapie pam, pam , ale bez tej książki wcześniej graliśmy na desce sedesowej, wiec walic w bębęn potrafiła ;)

niewiemjaka

szukałam czegoś na wzór Astrid Lindgren (bo za dlugie jeszcze dla wik) i znalazlam dzisiaj i kupilam w empiku
"Nusia i wilki" Pija Lindenbaum taka o strachach http://www.zakamarki.pl/show_object.php?id=60&txt=lindenbaum&lang=pl ciekawe czy Wik nie wystraszy sie tych wilkow :mocking: dla mnie wspaniale wyglada :)
a jak sie sprawdzi (bo autorka znana i ceniona podobno, bo ja nie czytalam) to kupie moze jeszcze

mika

niewiemjaka ooo ja Nusie kupiłam chrześnicy już dawno temu - świetna jest
rewelacyja jest też seria o Lottcie: http://bonito.pl/k-341111-pewnie-ze-lotta-umie-prawie-wszystko ale to pewnie znasz :) i ksiązki Ulfa Starka : http://bonito.pl/szukaj/ulf%20stark/1,0,0/0


niewiemjaka

mika  :highfive: właśnie o Lotcie też planuję zakupić :D chociaż sporo tekstu ma nie wiem czy to wytrzymam lol
blog o ksiazkach http://makiwgiverny.blogspot.com/2011/06/pewnie-ze-lotta-umie-prawie-wszystko.html
no i o Emilu też może. ale nie wiem czy te o Emilu fajne

Nusia sie bardzo spodobała Wiktorowi chociaz te wilki sa straszne :ohboy:
bardzo mu sie jeszcze spodobala kolejna z serii madrej myszy "Zuzia idzie do przedszkola" bardzo! :)

dzieki za Ulfa Starka :beer:

elve

Anka uwielbia Poczytaj mi mamo, dajcie znać jak wyjdzie kolejny tom

Polecicie coś na tym poziomie? Krótkie, proste fabuły

ddu

marcheewka mi się też Binta wydaje durna :D no ale to nie mi się ma podobać. a jak się Oli nie podoba, no to przecież nic dziwnego :) niektórzy lubią romanse, inni kryminały
my mamy tylko Binta tańczy, więc inne książki z tej serii chętnie kupię. daj znać na priv


bozena.dp

#170
Cytat: elvelve w 08 Lut 2012, 20:12:53Polecicie coś na tym poziomie? Krótkie, proste fabuły

a takie coś "365 bajek na dobranoc"? nie mam tej książki, nie wiem czy jest na poziomie, przeglądałam ją raz w sklepie i słyszałam, że fajna, może kupie jak Paweł będzie starszy ;)
http://merlin.pl/365-bajek-na-dobranoc_PUBLICAT/browse/product/1,967876.html?gclid=CNyt5PvXka4CFUS_zAodrwtzIw

Dodany tekst: czw, 9 lut 2012, 23:24:09

Cytat: mika w 07 Lut 2012, 21:30:41rewelacyja jest też seria o Lottcie:

a to dla dzieci w jakim wieku?
i która książka o Lottcie najfajniejsza? ;)


aja

ja polecam najnowsze odkrycie; fajne bo jest troszkę pomysłow na wykonanie róznych rzeczy tj; kaczki, owcy, kury w bardzo prosty sposób
'Z wizyta w naklejkowie, Rymowanki z naklejkami'
dystrybutor; www.olesiejuk.pl
http://www.bookador.pl/ksiazka/247830/z-wizyta-w-naklejkowie-i-rymowanki-z-naklejkami/

mobka

WLasnie przepuscilam ponad 100zl na ksiazki ;D Zamowilam, Babo chce, Bardzo glodna gasienice, Czy chcesz zostac moim przyjacielem, Cynamon i Trusia  dwie sztuki, Nasisnij mnie. Beda w srode. Dam znac, czy podeszly mi i dziecku.

fasolka1980