Kurczak Tikka Masala wg Gordona Ramsey'a

Zaczęty przez mobka, 07 Lut 2010, 16:09:09

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Skusiłam się dzięki Rubin, która pochwaliła się twórczością swojego męża. Tu przepis w oryginale: http://www.channel4.com/food/recipes/chefs/gordon-ramsay/chicken-tikka-masala-recipe_p_1.html

A tu moje tłumaczenie wraz z własnymi komentarzami w nawiasach ;):

Składniki:
-Olej z orzeszków ziemnych (dałam zwykły)
-1 duża cebula
-2 świeże zielone papryczki chilli (dałam jedną czerwoną, jedną zieloną - z czerwonej wydłubałam ziarenka, choć Gordon w swoim filmiku (http://www.channel4.com/food/on-tv/cookalong-live/cookalong-live-the-series/week-6/how-to-make-tikka-masala_p_1.html) nie wydłubuje)
-1 calowy kawałek imbiru
-3 ząbki czosnku
-1/2 łyżeczki sproszkowanej papryki chilli (dałam płaskie pół łyżeczki, choć Gordon we wspomnianym wcześniej filmiku sypie kopiaste pół)
-1 łyżeczka kurkumy
-2 łyżeczki Garam Masala
-1 łyżka brązowego cukru (dałam płaska, Gordon sypie taką solidną)
-1 łyżka przecieru pomidorowego
-400g pomidorów z puszki w kawałkach
-4 piersi z kurczaka po ok. 150g każda
-10 suszonych liści curry (nie dałam, bo nie mam)
-4-6 łyżek jogurtu naturalnego (dałam 3 kopiaste łyżki jogurtu w stylu greckim)
-garść porwanej świeżej kolendry (nie dałam, miałam zamiar dać pietruszkę, ale zapomniałam kupić)

Sposób przyrządzenia:
Na patelni rozgrzać ok. 2 łyżek oleju (w fimiku mówi bodajże, żeby go nie żałować, ja polałam dość sporo). Wrzucić na patelnie pokrojoną cebulę (w piórka), pokrojoną papryczkę chilli, pokrojony w słupki imbir, przeciśnięty przez praskę czosnek. Smażyć ok. 2-3minuty do zmięknięcia.

Dodać sproszkowane chilli, kurkumę, Garam Masala i cukier. Gotować 1-2minuty, dodać łyżkę koncentratu i pomidory z puszki. Pozwolić im się gotować dalej przez kilka minut.

Następnie wrzucić wszystko do malaksera (miksowałam blenderem w pojemniku do tego przeznaczonym) i zmiksować.

Na tej samej patelni rozgrzać ponownie odrobinę oleju, wrzucić pokrojonego w kostkę kurczaka i smażyć do lekkiego zezłocenia. Zalać zmiksowanym sosem, dodać liście curry i gotować przez ok. 10min, aż do ugotowania kurczaka (ja podczas smażenia kurczaka odrobinę posoliłam).

Dodać jogurt, zamieszać, posypać porwaną kolendrą. Podawać z ryżem - Gordon podaje sposób jego przyrządzenia, ja ugotowałam zwykły paraboiled.


Mój komentarz:

Wychodzi bardzo dobre, dużo i dość ostre, mimo iż zmniejszyłam ilość pikantnego. Następnym razem wygrzebie ziarenka z drugiej papryczki. Przepis naprawdę wart uwagi, gdyż nie wymaga wyszukanych przypraw (Garam Masalę można kupić z Kotanyi np. w hipermarkecie, do dostania też w sklepach sieci Kuchnie Świata), robi się szybko i bez sztucznych dodatków. Jutro będę dojadać resztę z dzisiaj i na pewno kiedyś jeszcze zrobię  :thumbup:


callja

Przepis już skopiowany do katalogu potraw ;) polewam soczkiem !!!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

abkasia

masala, to jedna z moich ulubionych przypraw.. ;D

twinnie77

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka


dorcia

mmmm..imbir!! wpisuje w rubrykę "trzeba spróbować"  :beer:

magoo

az dziwne, ze jeszcze sie tutaj nie wypowiadalam
robilam juz kilka razy, pycha
i dzisiaj tez zrobilam :)

sonja

O! zrobię sobie, przystosuję do Dukana i zrobię :D

mobka

#8
Cytat: sonja w 18 Lip 2010, 20:15:23
O! zrobię sobie, przystosuję do Dukana i zrobię :D
Ale tak bez ryzu czy innego bedziesz jadla? Bo on pikantny bardzo :D

Dodany tekst: 18 Lip 2010, 20:26:31

No ja musze przed porodem jeszcze raz machnac, bo pozniej moze byc maly problem :D Chyba bedzie w tym tygodniu :D

sonja

mobka lubię pikantne, ryżu mieć nie muszę ;D

mobka


emcia

zrobiłam na jutro
użyłam świeżych pomidorów i jest pomidorowo-słodkie, chyba coś nie tak, muszę doprawić żeby było "bardziej"

OlaFasola

o, ja też robiłam już z tydzień temu, ale zapomniałam napisać.
Dobre, ostre tak jak lubię, czyli dość mocno, ale następnym razem zamarynuję w czymś wcześniej kuraka.

Helena

licie curry można kupic na allegro :) dosyc wydajny wynalazek
przepis skopiowany w weekend wypróbuję :)
:beer:

mobka


malutenka

Zrobię w weekend, będzie akurat na trzy osoby, bo znowu mamy głodnego na obiedzie.


justynaaaa2

doda dobre wychodzi z tego przepisu? bo ja w ogóle to lubię, jest też pyszny gotowiec w słoiku
ale jak sobie pomyślę, że mam się narobić i ma mi średnio smakować to wolę słoik ;)

mobka