Powrot do pracy po urodzeniu dziecka

Zaczęty przez vobi, 03 Lut 2010, 13:56:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Cytat: elvelve w 08 Lut 2010, 12:52:37
Moze i jestem sentymentalna.... ale boje sie ze Ania pokocha opiekunke bardziej niz mnie. No ale moze niepotrzebnie sie martwie
No chyba zgoopiałaś :stupid: :stupid: :stupid:

Justynna

Cytat: ishka82 w 08 Lut 2010, 13:16:32
A to też udupia... :crying: Ale już niedługo wiosna i długie spacery do parku z wózkiem :)
to jedyne pocieszenie, w które w tej chwili mnie trzyma przy życiu  ;)

kasiad

#102
Cytat: abkasia w 08 Lut 2010, 10:58:31

Hugo w nocy ma smoczka na lancuszku przypietego do koszulki i jak sie przebudza, to sobie wklada i spi dalej...
moze najpierw przestane go przypinac do ubranka...

mój zasypia przeważnie bez smoka, ale w nocy jak się budzi z rykiem tylko ze smokiem znowu zaśnie ;D
a jak przez sen go wypluje to sam sobie go znowu włoży i śpi dalej ;D

Dodany tekst: pon 08 lut 2010 13:26:09 GMT-1

Cytat: ishka82 w 08 Lut 2010, 13:16:32
A to też udupia... :crying: Ale już niedługo wiosna i długie spacery do parku z wózkiem :)

takie udupienie można przeżyć ;D
ale jaka radość z późniejszych spacerów :)
ale za tym tęsknię ;D

Angie

Cytat: dragonfly w 08 Lut 2010, 13:19:10
to chyba tylko ja glupia zachrzaniam do kuchni ;)
tam juz stoi termos z goraca woda plus chlodna woda w butelce ;) zreszta nie narzekam, bo jak jest m to jest jego dzialka - to nocne karmienie ;D

:highfive: :highfive: :highfive:

nie tylko Ty bo ja też :)  W kuchni mam termos z gorącą wodą i dzbanek z zimną i tam robię mleko ;D

Kasia

ja na początku miałam cały ekwipunek na stoliku przy łóżku
ale szybko go przeniosłam do kuchni, wygodniej mi było :D
bo w pokoju to po ciemaku robiłam a w kuchni sobie lampke zapalałam.

zuzia

Cytat: Kasia w 08 Lut 2010, 09:36:21
jacys nudysci nam rosna, bo mój tez uwielbia się rozbierać ;) z ubieraniem już róznie bwya ;)

witamy w klubie
ostatnio było tak, że Michał już mega zmęczony, pada, płacze bo chce spać etc.
rozebrałam go, zdjęłam pieluchę i... w syna wstąpiły nowe siły witalne :padam:

jestynka

Cytat: Angelos w 08 Lut 2010, 13:41:00
:highfive: :highfive: :highfive:

nie tylko Ty bo ja też :)  W kuchni mam termos z gorącą wodą i dzbanek z zimną i tam robię mleko ;D

u nas Filip by nas na dobre wybudził, jakbym musiałą iśc do kuchni, bo to dłuzej trwa, a on nie może poczekać minuty na jedzene w spokoju,tylko się drze ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve


niewiemjaka

zagłosowałam :) planuje wrócić jak Wiktorek będzie mial 10,5-11,5 mca
a w ciąży planowałam wrócić już czyli jak miał 7,5 mca

i tez bardzo sie boje rozłąki :( tego że to nie ja bede przy nim jak się będzie bawił, płakał, uczyć nowych rzeczy itp przez cały dzień.. strasznie strasznie....:( zwłaszcza że pewnie bede w domu o 18.oo jak dobrze pojdzie..........

rubin04 a ta metoda ktora uzyla koleznka to taka wojskowa dyscyplina z ta nauka zasypiania (tabelka z minutami) czy jakas inna ? i ile ma jej dziecko?

vobi

Cytat: elvelve w 09 Lut 2010, 12:15:14
hihih i jak zawsze offtop

eeee tam, watek bez offtopu to jak zolnierz bez karabinu ;D
a lepiej taki offtop tutaj niz np. na plotach gdzie kogos moze np. draznic

fasolka1980

no prosze jak sie wątek ciekawie rozwinał :D


rubin04

Niewiemjaka - jej córka ma teraz ponad rok, ale oduczała ją cyca i spania na rekach jak miała jakies 8 mc.
Tę ksiązke M. chyba ma gdzies w pdfie wiec podeslij maila to wyślę Ci wieczorem, bo tam są rózne porady dla dzieci w róznym wieku.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

rubin04 super dzięki :) bo tak sie przymierzam do ponownego podejscia.. ale jak mysle o tej metodzie z tego e-booka http://vanilka.republika.pl/usnij.htm dr Eduard Estivill to mnie ciarki przechodza  upsik

zuzia

rubin04
to może i mi wyślij tego pdf'a, co?
dzięki  :daisy:

brawurka

co do rozbierania się,to Maja wstaje ok 8,ubieram ją,o 10 mówi,że idzie spac, tylko po to zeby sie rozebrac, później walkażeby ją ubrać, ok 14 drzemka,musze wyciągać całą pościel,rozkłądać łożko, ona sie rozbiera )do naga) i śpi ok godziny,potem walka o ubieranie, o 19 sie rozbiera do spania i nie ma sznas ja ubrac,do 21 walka i zasypia, ubieram dopiero jak śpi,inaczej nie mam z nią szans

niewiemjaka


jestynka

u nas Filip zdejmuje czapkę, ekawiczki i rajstopy, musze je ubierać pod bodziaka.
Raz na spacerze zdjął sobie czapkę, a ja nie spojrzałam do wózka, tylko głupia sę cieszyłam ,że tak nad wyraz spokojnie siedzi i się nie zastanawiałam co ludzie tak się gapią.Tego dnia był straszny wiatr, całe szczęscie , że nie dostał zapalenia ucha.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

#117
Odkopuje stary watek, bo mam pytanie w temacie - jakie formalnosci sie zalatwia przy opiece (mam na mysli te dwa dni przyslugujace w roku, zwane potocznie "opieka")? W zeszlym roku opieke bral moz maz, tylko zglaszal w ksiegowosci ze bierze i bylo ok. W tym roku chce te dni wykorzystac sama, i ksiegowa kaze mi wypelniac jakis dwustronnicowy druk ZUS Z-15 (wniosek do uzyskania zasilku opiekunczego). Jak to u Was wyglada? Z gory dzieki za pomoc! :D

Kasia

#118
vobi u mnie na wniosku urlopowym sa dwie opcje: urlop wypoczynkowy i te dni opieki
przy wypełnianiu wniosku urlopowego wykreslasz niepotrzebne i tyle :)

no tak, ty wyedytoowałaś i teraz moja odp jest bez sensu lol

edit: widze ze znowu wkleiłas :D hehehe
nadążyć za Toba nie moge :D

vobi

#119
Kasia, juz poprawilam, sorry za zamieszanie, odpowiedzj est jak najbardziej z sensem i dziekuje!

Dodany tekst: 08 Kwi 2010, 10:10:55

no, bo kiedy zobaczylam ze jest juz odpowiedz, to stwierdzilam ze niewazne czy to dobry watek czy nie ;D


Kasia

u mnie to sie urlop dla matki z dzieckiem nazywa czy jakos tak

opieka to w razie choroby dziecka

martullek

te dwie strony druku wypełnia się tylko jak się bierze zwolnienie lekarskie z tyt. opieki nad dzieckiem. a dwa dni, które przysługuje matce lub ojcu to się tylko deklaruje

vobi

#122
Cytat: Kasia w 08 Kwi 2010, 11:11:21opieka to w razie choroby dziecka
o widzisz, to stad moze byc caly problem - musze uzgodnic z ksiegowa nomenklature :D

Dodany tekst: 08 Kwi 2010, 10:13:34

dzieki dziewczyny! :beer:

Kasia

i przy tej chorobowej opiece trzeba pamietac ze ona nie przysługuje jak jesteśmy na urlopie :(

martullek

Art. 188. [Zwolnienie od pracy] Pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Art. 189. [Zasiłek opiekuńczy] Prawo do zasiłku za czas nieobecności w pracy z powodu konieczności sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem regulują odrębne przepisy.

z Kodeksu - art. 188 dot. dwóch dni tzw. dla matki z dzieckiem, a 189 zwolnienia lekarskiego na opiekę - i tu się wypełnia druk