Przekąska - muszle makaronowe z nadzieniem z owoców morza

Zaczęty przez aja, 02 Lut 2010, 20:45:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aja

Zachęcam bo smakuje ciekawie - nawet ja to lubię a za owocami morze nie przepadam
dobre jako przekąska i świetnie sprawdza się na imprezach

Makaron muszle 1 opakowanie
ser gouda 30 dag
szczypior 1 lub 2 pęczki
paluszki krabowe 1 opakowanie
krewetki koktajlowe 1 opakowanie
majonez
sól, pieprz.

Krewetki wrzucamy na wrzątek na ok.10 min, następnie je rozdrabniamy, paluszki kroimy na bardzo drobną kosteczkę, szczypior siekamy, ser tarkujemy na nawiększych oczkach, dodajemy majonez ok.2/3 łyżek, doprawiamy solą i pieprzem.


Anupka

#1
aja, brzmi pysznie, wypróbuję! O ile nie stracę cierpliwości przy nakładaniu farszu w te muszle, hehehee
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

kiedyś jo wklejała jakiś przepis z tymi muszlami, tylko nadzienie było inne :)
pamiętam, bo podawałam go mamie -robiła na jakąś imprezę ;)

aja

Cytat: Anupka w 02 Lut 2010, 20:59:39nie stracę cierpliwości przy nakładaniu farszu w te muszle
niestety to jest najmniej przyjemne zajęcie z tego wszystkiego ale może wypracowac dwa zwinne ruchy małą łyżeczką

ale za chiny nie mogę sobie przypomniec nazyw tej przekąski  :knuje:

justynaaaa2

aja pewnie ma w nazwie słowo "conchiglie" ;)

bozena.dp

Cytat: justynaaaa2 w 02 Lut 2010, 21:19:40
kiedyś jo wklejała jakiś przepis z tymi muszlami, tylko nadzienie było inne :)
pamiętam, bo podawałam go mamie -robiła na jakąś imprezę ;)

gdzie ten przepis jo? bo nie umiem go znaleść ;D

goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

jo_miekka


zuzia

aja
mniam!
daj znać jak będziesz je robić to wpadniemy z M. :D

feeling.good

A czym jeszcze nadziewałybyście takie muszle? Chodzi mi o coś szybkiego, żebym mogła je podać jako przekąskę na zimno podczas imprezy


zosia2007

ja bym nadziała sałatką z tuńczyka, kukurydzy i jajka

feeling.good


niewiemjaka

przepraszam  :blush: ale chyba bym nie spróbowała tych muszli :D ze względu na wygląd, taki mdły.. jeszcze jak bym pomyslala jak ktoś sie bawi w napełnianie ich i jak to robi...

no ale żeby nie było ;) każdemu może smakować coś innego
wklejam tez muszle, które znalazłam w gazecie Palce lizać, może komuś się przyda

wrobelek0403

niewiemjaka, nie wiem jakie masz skojarzenia, ale muszle napełnia się małą łyżeczką ;) to sie niczym nie rózni od kanapek :P
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

no tak, ale nie wygladaja apetycznie to raz, po drugie ugotowany makaron taka mala muszla, trzeba to trzymac w rece, napełniac pojedynczo, wypada, wyslizguje sie, obciapuje, no i tak 50 razy, wiem, ze to idiotyczne, ale jakos tak noooooooooooooooooooo, ja dziekuje :D :P

wrobelek0403

ok lol lol

one nie są małe, to nie te malenkie muszelki :D i zapewniam Cie, ze nic sie nie wyslizguje i ciapie lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login