Biustonosz do karmienia

Zaczęty przez ishka82, 27 Sty 2010, 12:10:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Wiem, ze jest ogólny watek o cyckonoszach, ale wydaje mi się, że mamusiek jest na tyle dużo, że przyda się osobny, w którym nasze uwagi i linki nie zaginą w gąszczu informacji ;)
Niestety temat biustonosza do karmienia jest cholernie ciężki, o czym się niedawno przekonałam próbując takowy zakupić w sklepie...prosząc o 75 z jak największą miseczką dostawałam 75D i uwagę miłej sprzedawczyni, że jak będzie miska za mała, to ona poszuka większego obwodu, bo wtedy miska będzie większa :crazy: Tylko wtedy, to ja się tym dwa lub trzy razy obkręcę :mocking: Stanęło na tym, że nie kupię na miejscu odpowiedniego, ani nawet zbliżonego do odpowiedniego biustonosza :(

Zmierzyłam się dziś dokładnie i wyszło mi, że mam 81 pod biustem ( :padam: ) i 105 w biuście :)
Korzystając z kalkulatora http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/ wyszedł mi rozmiar 75I, co odpowiada angielskiemu 34FF (a myślałam, ze 75E/F będzie dobre ;) ). Co o tym myślicie, czy właśnie 75I powinnam poszukać? :hmm:

Na szybko na Allegro znalazłam takie aukcje (jestem zdziwiona, że w ogóle coś znalazłam):
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=887959411&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any. (obawiam się, że ta falbanka może podrażniać skórę)
http://www.allegro.pl/item889538851_5052_biustonosz_do_karmienia_anita_75i_wys_0_zl.html
http://www.allegro.pl/item882097852_panache_glam_biustonosz_do_karmienia_34f_75f_75h.html (to jest odpowiednik 75H, ale ja jakoś nie mogę ogarnąć tej miseczki I ;) Do tej pory patrzyłam na 75F)
Boję się kupować ubrania, a co dopiero biustonosz przez net, ale chyba nie mam wyjścia ;D

Zachęcam bardziej doświadczone w temacie Wiedźmy do wypowiadania się, polecania sklepów, producentów itp. A może macie uwagi także do rozmiarów i tego jak one się zmieniają po porodzie i w trakcie karmienia?

vobi

ishka82 co do rozmiaru to nie doradze, ale na pewno moge polecic biustonosze z firmy Anita, swietne!  :thumbup:

zuzia

ja jak zawsze polecę Melissę.
spokojnie można odsyłać i wymieniać jakby coś.
tylko trzeba pamiętać, że oni mają polską rozmiarówkę i są dość śclisłe te karmniki.

martullek

ishka82 ja co do rozmiaru też nie doradzę.

co do samego biustu - po porodzie na pewno mi się jeszcze trochę zwiększył i stanik kupiony jeszcze w ciąży był lekko mały. natomiast teraz, gdzieś od 2-3 tygodni mam wrażenie, że biust jest mniejszy - na pewno mniejszy niż w ciąży. gdzieś czytałam, że mniej więcej po 6-8 tygodniach karmienia laktacja się stabilizuje i tak może być.

nionczka

Mi po porodzie biust baaardzo sie zmienil. Mialam dwa balony. Postawilam na tanie-ladne biustonosze sportowe odpinane z przodu. Strzal w dziesiatke! Nie potzrebowalam zadnych specjalnych do karmienia, 3 razy drozszych.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

hm w smyku sa staniki do karmienia za 29 zł, nie wiem czy jakis sportowy w tej cenie uda mi sie znalezc. Ogolnie tylko rozmiary dziwne... a ja pod biustem mam duzo wiecej niz 80:D w sumie nei wiem dlaczego:D

nionczka

Cytat: rilla w 27 Sty 2010, 12:25:33hm w smyku sa staniki do karmienia za 29 zł, nie wiem czy jakis sportowy w tej cenie uda mi sie znalezc. Ogolnie tylko rozmiary dziwne... a ja pod biustem mam duzo wiecej niz 80:D w sumie nei wiem dlaczego:D

No nie. To troche inne proporcje. Ja znalazlam najtanszy stanik do karmienia za 35 euro. Sportowe za 12, przecena byla, ale znalazlam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: nionczka w 27 Sty 2010, 12:22:52
Mi po porodzie biust baaardzo sie zmienil. Mialam dwa balony. Postawilam na tanie-ladne biustonosze sportowe odpinane z przodu. Strzal w dziesiatke! Nie potzrebowalam zadnych specjalnych do karmienia, 3 razy drozszych.
no np. u mnie by to nie przeszło bo musiałabym ręką podtrzymywać drugą pierś bo z niej też leciało i to mocno

Kasia

ja kupiłam jakis w swiecie dziecka za 40zł
nie był zły :)

ishka82

Cytat: rilla w 27 Sty 2010, 12:25:33
hm w smyku sa staniki do karmienia za 29 zł, nie wiem czy jakis sportowy w tej cenie uda mi sie znalezc. Ogolnie tylko rozmiary dziwne... a ja pod biustem mam duzo wiecej niz 80:D w sumie nei wiem dlaczego:D
Ja u mnie znalazłam od 10 do 60zł staniki, takie zwykłe, miękkie, bawełniane i wszystko byłoby ok, ale one w ogóle nie podtrzymywały biustu, obwód 75 tylko w jednym był ok, reszta jak nic zaniżona, no i moje cycki wypływały z miski D, a większych nie było :( Chętnie kupiłabym tanioszkę na początek, a później coś lepszego, ale chciałabym, żeby ten cyckonosz był choć mniej więcej taki jak powinien być ;)

Angie

ishka82 ja tak jak zuzia polecam melissę :) Staniki są w dobrej cenie i są ok :)

ishka82

#11
zuzia, Angie, juz patrzę na ich stronę :) Tylko u nich chyba z rozmiarami jest jakoś inaczej :hmm: Przy różnich między obwodami 24cm polecają miseczkę F, tylko nic nie pisze jak się odnieść do rozmiaru pod biustem...przy 81/105 powinnam wg nich kupić 80F? Jakie macie doświadczenie z tymi rozmiarami? Mnie się wydaje, ze 80 będzie za duże, no i czy miska F nie będzie mała? :hmm:

Dodany tekst: 27 Sty 2010, 13:28:04

Tu jest ich tabela rozmiarów http://www.melissa.com.pl/polski/menuGl/rozmiarowka.php i już zgłupiałam, bo wg tego co pisałam w pierwszym poście wychodzi mi polski rozmiar 75I :padam:

Dodany tekst: 27 Sty 2010, 13:28:30

No i oczywiście :beer: dla doradzających :)

Dodany tekst: 27 Sty 2010, 13:29:03

A, jeszcze jedno...macie jakieś sprawdzone modele w tej melissie?

justynaaaa2

ishka82 ta Polska rozmiarówka jest inna i mi się wydaje, że obwód często bierzesz większy  :hmm: ja mam jeden polski stanik i w 65 nie było szans się dopiąć a w 70 też ledwo oddycham gdzie angielskie 65 jest teraz raczej luźne, ale ja takie wolę ;)
specjalista nie jestem, więc może niech się zuzia albo angie wypowiedzą ja one zamawiały ;)

Angie

ishka82 ja miałam podobny obwód do Twojego i kupiłam 70, okazała się za ciasna i stosowalam
przedłóżkę. Myślę, że 75 byłoby ok, bo one się nie rozciągają. Ja kupiłam chyba 70 h i miseczka była ok,
w biuście chyba 104  :hmm:

ishka82

No ja teraz mam na sobie polski stanik z obwodem 75, w 70tki mieszczę się na siłę i nie jest mi wygodnie :thumbdown: Czyli myślę, że 75 będzie ok (chyba, że one w ogóle się nie rozciągają, to nie wiem, ale nigdy nie nosiłam 80tki), tylko ta miska...wg nich F, tylko to pewnie przy obwodzie 80 :hmm: Czyli myślę, że G lub H powinno być ok :hmm:
A długo czekałyście na przesyłkę? Nie było problemu z ewentualną wymianą lub zwrotem?

zuzia

ishka82
teraz nie bardzo mogę ale przypomnij mi się albo wieczorem na plotach albo jutro to ci napiszę moje obserwacje co do melissy i jej rozmiarówki :)

ishka82

Cytat: zuzia w 27 Sty 2010, 14:02:04
ishka82
teraz nie bardzo mogę ale przypomnij mi się albo wieczorem na plotach albo jutro to ci napiszę moje obserwacje co do melissy i jej rozmiarówki :)
Ok zuzia, wielkie dzięki :thankyou:

rubin04

mi też po porodzie bardzo się biust zmieniał wiec kupiłam na wyprzedaży 4 staniki CK po 50 zł/sztuka
Kupiłam z ząłożeniem że po pierwsze mam uczulenie na widok typowych "karmników" a opuszczenie ramiączka jest równie skuteczne i praktyczne, po drugie wiedziałam że zaraz zacznę chudnąc więc inwestycja w staniki jest krótkoterminowa.

dzis te staniki są mocno za duże - i w obwodzie, i w miseczce wiec cieszę się że nie kupiłam jakiś droższych.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

ishka82 mam ten pierwszy, EKO MAMA czy cos takiego. falbanka nie podraznia,  zabudowany dosc wysoko, rozmiarówka tez jakby wieksza... zamowiłam 75, to mi latał na wszystkie strony, wymieniłam na 70. poza tym fiszbiny wbijaja mi sie w zebra (chyba), moze to kwestia brzucha a nie biustonosza, ale na razie lezy, a ja chodze w innym (jak juz jakis zaloze ;) )
aha, zapiecie ma na 3 haftki, tez mnie to wkurza, bo przyzwyczajona jestem do 2 :/

ishka82

magdalinska, a możesz mi napisać ile masz pod biustem?

magdalinska

tak, ale za chwile, za jakas godz, ok ?

ishka82


elve

ja mam takie:
http://www.allegro.pl/item872972696_biustonosz_stanik_do_karmienia_70c_bialy_koronka.html
i lepiej sprawdzaja mi sie wlasnie takie odpinane
w 70c na poczatku ledwo sie zapinałam, teraz jest luzny; o dziwo, całkiem poprawnie biust zbiera
tylko ja go za 25zł kupiłam

ishka82

elvelve, całkiem ok ten stanik, tylko ta rozmiarówka :headbang:

elve

no nie ma mniejszych niz 70 obwodu... ale przez pierwsze 2 miesice i tak bym sie nie zmiescila
mizet ma swoja strone