Wybór mieszkania

Zaczęty przez aga1322, 25 Sty 2010, 16:07:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aga1322

Czym kierować się przy kupnie mieszkania?
W budynku 3 piętrowym-lepsze pierwsze czy drugie piętro?
Czy ma znaczenie, że pod lokalem jest piwnica?-(na pierwszym piętrze)
Wybrać blok z którego widać okna sąsiada czy lepiej blok z którego widzimy plac zabaw?(czy nie bedzie zbyt głośno)
Pomóżcie, bo nigdy nie mieszkałam w bloku. Dlatego może te dziwne pytania z mojej strony.

Dodany tekst: 25 Sty 2010, 16:08:22

http://www.willadeveloper.pl/
Chodzi o budynek E
gnieszka

zwierzatko_mojej_mamy

aga1322 ja nie moge znalezc tam budynku E w wybierz mieszkanie, jest tylko b i c  :hmm:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aga1322

#2
musisz kliknąć na trzeci rząd (budynków żółtych) drugi budynek na przeciwko jest plac zabaw

Dodany tekst: 25 Sty 2010, 16:38:54

http://www.willadeveloper.pl/projects/FINAL/osiedle.html
http://www.willadeveloper.pl/projects/FINAL/12E/loader.html

Piąte i szóste okno od lewej
gnieszka

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: aga1322 w 25 Sty 2010, 16:07:12Czym kierować się przy kupnie mieszkania?
rozkladem ;)
Cytat: aga1322 w 25 Sty 2010, 16:07:12
W budynku 3 piętrowym-lepsze pierwsze czy drugie piętro?
ja lubie byc wyzej i bralabym 2 - szczegolnie, ze blok nowy to pewnie bedzie jakas wozkowania i piwnica
Cytat: aga1322 w 25 Sty 2010, 16:07:12
Czy ma znaczenie, że pod lokalem jest piwnica?-(na pierwszym piętrze)
ze dokladnie pod podloga masz piwnice? na pewno ma - z jednej strony w piwnicy nie zamieszka male krzyczace dziecko albo babcia lubiaca glosna sluchac radia, z drugiej - w piwnicy w zimie nikt grzal nie bedzie i moze to wychladzac mieszkanie
Cytat: aga1322 w 25 Sty 2010, 16:07:12
Wybrać blok z którego widać okna sąsiada czy lepiej blok z którego widzimy plac zabaw?(czy nie bedzie zbyt głośno)
tutaj nie pomoge - mam i parking z trzepakiem i blok po drugiej stronie - co prawda jakies 80 m dalej i ludzie nie zagladaja sobie z bliska, ale chyba bardziej mnie irytuja krzyki pod oknem, niz potencjalni podgladacze ;) z jednym oknem nawet poczulam wiez, bo tak samo dlugo siedzimy w nocy :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

Ja bym brala z widokiem na plac zabaw, ale to tylko dlateog, ze nie jest on zaraz pod oknem, tylko jeszcze parking i ulica go oddziela. I mieszkanie raczej na 2 pietrze, bo przez komorki bedzie cieplo uciekac. A tak sasiedzi zawsze grzeja :) A, co do tego placu zabaw, nei zwrocilam uwagi, ale na ktora strone swiata wtedy okna wychodza? Bo ja wybralabym mieszkanie z oknami na wschod lub zachod. Nie wzielabym polnocy, bo ciemno i poludnia, bo latem przez caly dzien slonce i upal w mieszkaniu, na parapecie ani w jednym, ani w drugim przypadku kwiatow trzymac nie mozna, w pierwszym za cimeno, a w drugim slonce wypala latem ;D

mignon

Aga, no co kto lubi ;D

okna od południa - mobka już wypisała minusy
my mamy od wschodu, ale latem słońce też słońce wali po oczach aż boli, musimy przestawić łóżko ;)
kwiatków nie lubię, więc akurat mi to obojętne ;)
więc np. sypialnia od północy by mi nie przeszkadzała
z jednej strony plac zabaw to potworny hałas, dzieciaki pozwalają nieźle wrzeszczeć, ale z drugiej - jeśli planujecie własne, a dzieciak będzie już na tyle duży, że będzie mógł bawić się sam - jeden rzut okiem i widzisz co dzieciak robi ;)

głównie kierowałabym się układem mieszkania :)
jednych wkurzają sąsiedzi, inni są do tego przyzwyczajeni

nionczka

Cytat: aga1322 w 25 Sty 2010, 16:07:12Czym kierować się przy kupnie mieszkania?
Instynktem, zdrowym rozsadkiem, sugestiami osob, ktore nam dobrze zycza. A tak naprawde wazne sa min:
-rozklad, czy odpowiada Waszym potrzebom i czy da sie mieszkanie ewentualnie przerobic w razie potrzeby na dodatkowa sypialnie, gabinet, pokoj goscinny, etc
-czy mieszkanie bedzie latwo odsprzedac jesli nie ma byc docelowym
-czy jest dobrze skomunikowane z Waszymi miejscami pracy /choc te moga sie zmienic), z domami rodzinnymi, etc.
- orientacja wobec stron swiata, wedle gustu, ja lubie na poludnie :-)


Cytat: aga1322 w 25 Sty 2010, 16:07:12W budynku 3 piętrowym-lepsze pierwsze czy drugie piętro?

Drugie. Na pierwszym nisko=glosniej. I mozna trafic na 2 upierdliwych sasiadów co chodza na obcasach, na drugim juz tylko na jednego.

Cytat: aga1322 w 25 Sty 2010, 16:07:12Wybrać blok z którego widać okna sąsiada czy lepiej blok z którego widzimy plac zabaw?(czy nie bedzie zbyt głośno)

Zalezy jak blisko te okna. Ale chyba bym jednak wolala okna sasiada niz plac zabaw. Chociaz tez zalezy jak blisko ten plac zabaw. Bo jak wybierzesz 1 pietro i plac tuz pod domem to moze byc glosno.

Co do piwnicy nie wiem. Moze byc chlodno, wilgotnie? Ale chyba jest odpowiednia izolacja wiec problemu byc nie powinno.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mignon

Cytat: nionczka w 25 Sty 2010, 21:27:46Zalezy jak blisko te okna. Ale chyba bym jednak wolala okna sasiada niz plac zabaw. Chociaz tez zalezy jak blisko ten plac zabaw. Bo jak wybierzesz 1 pietro i plac tuz pod domem to moze byc glosno.

moi rodzice mieszkają na 4, a hałas i tak jest niesamowity, więc myślę, że różnica jednego piętra w poziomie hałasu nie ma już takiego znaczenia ;)

ale też wybrałabym drugie piętro :)

nionczka

A to pierwsze jest czy parter? WIdze 3 pietra i pierwsze jest niskie, taki parter raczej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aga1322

To jest pierwsze piętro. Generalnie to mieszkano raczej będzie za rok dwa do sprzedania i pod tym kątem jest kupowane. Na drugim  piętrze to samo jest już sprzedane. My chcemy kupić 40-45 metrów. To ma akurat 41. Pozostałe meiszkania są w granicach 35 lub 37 metrów a więc mniejsze.
gnieszka

konwalia

ja mieszkam na drugim, widzę i okna sąsiadów (ale daleko) i plac zabaw, który nam nie przeszkadza, a wieszając pranie milej popatrzeć na trawkę za oknem

parter tylko gdyby zamiast balkonu był ogródek ;)

jo_miekka

mieszkam na pierwszym, mam okna na plac zabaw z jednej strony i na parking z drugiej
hałas jest umiarkowany i tylko latem a okien nie zasłaniam cały rok :)

malybob

Ja wiekszosc zycia mieszkalam na pierwszym pietrze (to bylo ok. aczkolwiek byl czas,kiedy wlasne na 1. pietra baylo sporo wlaman. I na przedostatnie tez.). Okna wychodzily na okna sasiadow -masakra, bloki zbyt blisko siebie postawione i wszystko bylo widac jesli ktos nie zaslonil okien.Plac zabaw byl prawie pod oknami (budynek ustawiony pod katem) i nigdy nie zwrocilam uwagi na halas.
Okna od polnocy - tragedia, nigdy wiecej.

Kasia

wybrałabym wyzsze piętro i wiodkiem na plac zabaw o ile krzyki dzieci nie beda ci przeszkadzać

ja lubię poludniowa ekspozycję, wolna przestrzeń przed oknem i życie na potworku :D

a wybierajac mieszkanie kieruję sie głownie rozkladem, aby pokoje były ustawne, patrzac na plan juz usatawiam meble :D i sprzety ;)

parter i tego typu pomysły odradzam stanowczo, chociaz z własnego doświadczenia wiem ze da się zyc na parterze i pewne zalety też są ;)
przynajmniej znam sąsiadów a oni mnie :D

aga1322

gnieszka

Kasia

całkiem fajne :), ustawne :)

zwierzatko_mojej_mamy

dla mnie tez jest fajne - na pewno nie bedzie problemow ze sprzedaza ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

fajne, choć ja bym powiekszyła korytarz kosztem tego korytarzyka w sypialni, a wejście do lazienki dała tam gdzie wanna

salsa

#18
Cytat: aga1322 w 25 Sty 2010, 16:07:12
Czym kierować się przy kupnie mieszkania?
W budynku 3 piętrowym-lepsze pierwsze czy drugie piętro?
Czy ma znaczenie, że pod lokalem jest piwnica?-(na pierwszym piętrze)
Wybrać blok z którego widać okna sąsiada czy lepiej blok z którego widzimy plac zabaw?(czy nie bedzie zbyt głośno)
Pomóżcie, bo nigdy nie mieszkałam w bloku. Dlatego może te dziwne pytania z mojej strony.

Dodany tekst: pon 25 sty 2010 16:08:22 GMT-1

http://www.willadeveloper.pl/
Chodzi o budynek E


ja mieszkam na parterze i jest mi ok, zamiast balkonu mam ogródek. mam ciszę i święty spokój :)

ale przyszłam że tak powiem "na wybrane"

jesli chodzi o moje preferencje (nie wiem, czy to w czymś pomoże ;) )

- sypialnia od wschodu: lubię jak rano budzi mnie słońce bo to mnie mobilizuje do wstania, nie lubie jak latem wali słońcem po oczach - szczególnie, że po południu jak wrócę z pracy i miałabym ochotę na drzemkę lub tez czytanie itp to miałabym nagrzana sypialnię i walące po oczach słońce, lubie miec chłodną sypialnię
salon od  zachodu a jeszcze lepiej od południa : tu lubię dużo światła i jasność, szczególnie zimą tego nigdy dosyć
- kuchnia od  wschodu lub północy - żeby się nie nagrzewała bo jednak tam jest jedzenie itp, poza tym jak sie gotuje to juz i tak się nagrzewa
- taras balkon ogród itp od południa lub południowego wschodu - żeby można było posiedzieć w słońcu (szczególnie rano w weekendy miło sie je śniadanie) a po południu wypić wino na zewnątrz




Dodany tekst: wto 26 sty 2010 09:54:36 GMT-1

aga1322  a i nie wzięłabym nigdy z widokiem na okna sasiada - z dwojga złego wole plac zabaw :D


Dodany tekst: wto 26 sty 2010 09:55:25 GMT-1

Cytat: konwalia w 26 Sty 2010, 09:47:18
fajne, choć ja bym powiekszyła korytarz kosztem tego korytarzyka w sypialni, a wejście do lazienki dała tam gdzie wanna


ja tez bym tak zrobiła - można by wtedy na tej ścianie od drzwi zrobić wąską szafe na płaszcze i buty
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

aga1322

#19
Mieszkanie zarezerwowane.
Niestety zostało Nam pierwsze piętro.

Wybrałam to:

Dodany tekst: 26 Sty 2010, 15:18:30

A miałam do wyboru jeszcze to:



Dodany tekst: 26 Sty 2010, 15:20:20

Wybrałam pierwsze.
Dobry wybór waszym zdaniem?? Które ma lepszy rozkład?
gnieszka

zwierzatko_mojej_mamy

pierwsze fajniejsze - kuchnia dluzsza i nie wchodzi sie w salon od razu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mignon


salsa

a jakie to strony świata ? bo ja nie widze ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Sty 2010, 15:22:43
pierwsze fajniejsze - kuchnia dluzsza i nie wchodzi sie w salon od razu ;)
tez tak mysle

elve

zdecydowanie pierwsze! nie ma tego bezsensownego korytarzyka w sypialni