Autor Wątek: składniki kosmetyków  (Przeczytany 26215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Odp: bezpieczne kosmetyki
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Sty 2010, 10:33:53 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Inka - ja sobie kupiłam to małso shea jakis czas temu i stoi - do czego Ty tego uzywasz?
raz wrzuciłam do kąpieli ale szczerze wole sól
no i raz czy dwa nałożyłam an włosy ale jedyna różnica jaką zauważyłam to to, ze sie przetłuściły po dwóch dniach (moje włosy nie robia takich rzeczy na co dzień )
Do kąpieli, na włosy? Ja maleńką ilością smaruję twarz, dłonie, czasem łydki. Więcej stosuję jak mam katar, to pod nos, wtedy się nie czerwieni i nie pęka. Ogólnie na przesuszoną, uszkodzoną skórę. Biorę odrobinę, rozcieram w dłoniach i rozprowadzam na skórze.

Dodany tekst: 18 Sty 2010, 10:35:43
ale czy moze mi ktos wytlumaczyc jak krowie na rowie - co robia niedobrego te parabeny i SLSy normalnemu czlowiekowi??
A czy to nie jest czasem tak, że jak nie ma akurat parabenów, to jest inny środek konserwujący, bo jakiś muszą dać?
« Ostatnia zmiana: 18 Sty 2010, 10:35:43 wysłana przez inkageo »
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

mayagaramond

« Odpowiedź #76 dnia: 18 Sty 2010, 10:36:06 »
ale czy moze mi ktos wytlumaczyc jak krowie na rowie - co robia niedobrego te parabeny i SLSy normalnemu czlowiekowi??

na parabeny mozesz reagowac alergia i moga zapychac. Podejrzewano tez zwiazek miedzy dezodorantami z parabenami i rakiem (bo w tkance rakowej stwierdzono parabeny). Jak na razie ani tego zwiazku nie udowodniono ani teorii nie obalono.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty 2010, 10:36:23 wysłana przez mayagaramond »
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

« Odpowiedź #77 dnia: 18 Sty 2010, 10:36:59 »
podobno szkodza, ale nie ma dowodow, czy i czy w tej postaci

moze bym na mlodej to maslo wyprobowala..... inka ono sie klei bardzo?
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #78 dnia: 18 Sty 2010, 10:37:40 »
hmm tego nie wiem, czy są do dostania normalnie w sklepach i jakie marki,
ale są do dostania tutaj:

ja się zastanowię nad kupnem takich rzeczy dla Małego Smiley

ja duzo kosmetyków dla małego nie uzywam
w zasadzie to góownie płyn do mycia ciała i chusteczki ida systematycznie
reszta to doraźnie i "wariować" nie będę

kurde drogie te xhusteczki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
30zł za 60szt Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #79 dnia: 18 Sty 2010, 10:39:44 »
mayagaramond, elve, inka dziekowac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

czyli podobny problem jak maslo i margaryna, kawa i jej nie picie, lampka wina i nie lampka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj czyli nie rozumiem tego  pospolitego ruszenia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #79 dnia: 18 Sty 2010, 10:39:44 »

elve

« Odpowiedź #80 dnia: 18 Sty 2010, 10:41:15 »
ja bym bardziej porownala ze szczepionkami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #81 dnia: 18 Sty 2010, 10:43:52 »
elvelve eee no nie, bo :
przy normalnym zdrowym czlowieku:

zaszczepisz na rozyczke - nie zachoruje, nie zaszczepisz - zachoruje

kupisz z parabenem - nic sie nie stanie, kupisz bez - nic sie nie stanie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 18 Sty 2010, 10:44:17 wysłana przez zwierzatko_mojej_mamy »

doda

« Odpowiedź #82 dnia: 18 Sty 2010, 10:43:56 »
zwierzak. ja nie wiem, nie jestem farmaceutą, ani chemikiem, żeby móc dobrze ocenić to co piszą w internecie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale ciekawią mnie takie tematy i po przejrzeniu internetu pod tym kątem uważam, że może być coś na rzeczy. podałyśmy tutaj wszystkie kilka linków, nie wiem, czy je przeczytałaś, bo tam jest odpowiedź, przynajmniej częściowa, na Twoje pytanie. Długą listę szkodliwych substancji zawartych w kosmetykach podaje podobno osławiony w temacie prof. Różański, linka podała MOBKA. mowa tam jest nie tylko o alergicznym działaniu tych substancji, ale też o innych skutkach.
ile jest w tym prawdy, ja nie potrafię powiedzieć, ale chyba można spokojnie sobie o tym porozmawiać. tak, czy inaczej temat jest szeroki i nie każdego musi interesować.

mi się bardzo podobają linię kosmetyków naturalnych, które znalazłam w necie, zastanawiam się nad tym, czy ich nie wypróbować.

inkageo

« Odpowiedź #83 dnia: 18 Sty 2010, 10:47:25 »
moze bym na mlodej to maslo wyprobowala..... inka ono sie klei bardzo?
Tak, w tym przypadku określenie masło jest adekwatne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Jak rozgrzejesz w dłoniach, to robi się płynne, ale jest tłuste.
Używałam tego (jest twardsze): Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
A teraz tego: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Przez jakiś czas do pielęgnacji używałam tylko zielonej glinki i tego masła, rzeczywiście raz na zawsze pozbyłam się wyprysków na twarzy, ale może to kwestia mojego wieku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Teraz zdarza mi się wyprysk raz w miesiącu (oczywiście przed dużą imprezą), a wcześniej to raz w tygodniu. Ostatnio znowu używam kremów, a masła raz na jakiś czas, bo ja lubię ładne słoiczki i pachnące mazidła, a masło ładnie nie pachnie, chociaż można się przyzwyczaić. Używałam non stop przez ponad pół roku.

mayagaramond

« Odpowiedź #84 dnia: 18 Sty 2010, 10:47:56 »
Ja kiedys zawziecie czytalam wizaz i watki o skladnikach. Tylko im wiecej czytalam tym wiekszy mialam metlik Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

elve

« Odpowiedź #85 dnia: 18 Sty 2010, 10:48:12 »
zwierzatko_mojej_mamy bardziej myslalam szczepionki z rtecia i bez

doda

« Odpowiedź #86 dnia: 18 Sty 2010, 10:50:47 »
Ja kiedys zawziecie czytalam wizaz i watki o skladnikach. Tylko im wiecej czytalam tym wiekszy mialam metlik

no to jak pamiętasz coś ciekawego na ten temat to się z nami podziel Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
trudno nie mieć mętliku,bo to jednak dość trudne sprawy są, a temu co piszą w necie wierzyć na 100% nie można Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #87 dnia: 18 Sty 2010, 10:52:42 »
zwierzatko_mojej_mamy bardziej myslalam szczepionki z rtecia i bez

wiem, ze to inny temat, ale od znajomej, ktora jest bieglym szczepionkowym dowiedzialam sie, ze w nowych szczepionkach juz od lat nie ma rteci.

elve

« Odpowiedź #88 dnia: 18 Sty 2010, 10:53:32 »
ja sie zastanawiam nad skutecznoscia tych wszystkich, szczegolnie drogich, kosmetykow
moze wlasnie glinka, woda i maslo to jest klucz do wiecznej mlodosci i urody

salsa

« Odpowiedź #89 dnia: 18 Sty 2010, 10:53:56 »
Inka - no tak wyczytałam w necie ale i na opakownaiu _ ze jak sie doda do wody w wannie to ma nawilżac czy cos tam a jak na włosy przed umyciem to regeneruje itp Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

czyli w zasadzie niepotrzebnie kupiłam

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #89 dnia: 18 Sty 2010, 10:53:56 »

Kasia

« Odpowiedź #90 dnia: 18 Sty 2010, 10:56:01 »
inkageo daj linka do glinki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #91 dnia: 18 Sty 2010, 10:57:32 »
Ja uważam, że najważniejszy jest umiar. Czyli nie stosować kilkunastu kosmetyków jednocześnie, czy na przemian kilku kremów. Tylko jeden słoiczek, skończy się to kupić następny. Jak cera się buntuje (wypryski, zaczerwienienie, łuszczenie) to rzeczywiście spróbować odstawić i zastosować coś naturalnego jak to masło na przykład, kosztuje grosze. Jak się nie buntuje, to w sumie nie ma co kombinować Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 18 Sty 2010, 10:58:19
inkageo daj linka do glinki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
To jest strona importera, powinien mieć najtaniej, ale sprawdź też allegro:
« Ostatnia zmiana: 18 Sty 2010, 10:58:19 wysłana przez inkageo »

Kasia

« Odpowiedź #92 dnia: 18 Sty 2010, 10:58:49 »
dobra, już znalazłam ten link do glinki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #93 dnia: 18 Sty 2010, 10:59:31 »
ja sie zastanawiam nad skutecznoscia tych wszystkich, szczegolnie drogich, kosmetykow
moze wlasnie glinka, woda i maslo to jest klucz do wiecznej mlodosci i urody

tu jest ostatni test kremow:

np. bobby brown dostal pale, lancome tez (5,2 - w de skala jest odwrotne). Najlepsza ocene (strona 1) dostal nivea...)
« Ostatnia zmiana: 18 Sty 2010, 10:59:56 wysłana przez mayagaramond »

inkageo

« Odpowiedź #94 dnia: 18 Sty 2010, 11:01:52 »
Inka - no tak wyczytałam w necie ale i na opakownaiu _ ze jak sie doda do wody w wannie to ma nawilżac czy cos tam a jak na włosy przed umyciem to regeneruje itp Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

czyli w zasadzie niepotrzebnie kupiłam

Na opakowaniu mojej nie ma nic o włosach, czy kąpieli, może to inne masło. Jest dużo gatunków Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Zresztą to chodzi chyba o to, że można je wykorzystać do produkcji szamponu, odżywki, czy płynu do kąpieli, ale po dodaniu do innych składników, a w stężeniu 100% do stosowania na skórę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

"Pielęgnacja skóry - Masło Shea w czystej postaci stosowane jest do pielęgnacji skóry na całym ciele oraz do masażu ciała. Jako składnik używane jest w produkcji kremów, lotionów, kosmetyków do makijażu, kremów do opalania, kremów po goleniu i mydeł.

W czystej postaci rozpuszcza się w dłoni. Nakładane na skórę tworzy delikatną, ochronną i pielęgnacyjną warstwę. Może być używane na twarzy oraz w tak delikatnych częściach twarzy jak skóra pod oczami."
« Ostatnia zmiana: 18 Sty 2010, 11:02:05 wysłana przez inkageo »

salsa

« Odpowiedź #95 dnia: 18 Sty 2010, 11:01:55 »
Ja uważam, że najważniejszy jest umiar. Czyli nie stosować kilkunastu kosmetyków jednocześnie, czy na przemian kilku kremów. Tylko jeden słoiczek, skończy się to kupić następny. Jak cera się buntuje (wypryski, zaczerwienienie, łuszczenie) to rzeczywiście spróbować odstawić i zastosować coś naturalnego jak to masło na przykład, kosztuje grosze. Jak się nie buntuje, to w sumie nie ma co kombinować Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

tez tak uważam
teraz używam kremów Iwostinu z jednej linii i bardzo mi pasują
do tego mam żel do twarzy z Soraya juz drugie opakowanie
jeden peeling enzymatyczny
jeden krem pod oczy, jeden puder (+ jakies tam malowidła ale tez w umiarkowanych ilościach), szampon i odzywkę z tej samej serii + jakies dwie maski na głowe ale używam jak mi sie przypomni, jeden żel do ciala i jeden intymny, jedną sol
dwa balsamy, jeden krem do stóp i jeden do rak
najwięcej sztukowo mam perfum Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nie lubie mieć łazienki zawalonej toną mazi, których i tak nie używam

Dodany tekst: [time]pon 18 sty 2010 11:02:55 GMT-1[/time]
inkageo  ja musze zobaczyć jakie ja mam - wiem, ze na pewno jest robione na zimno i tez sie rozpuszcza w dloni pod wpływem ciepła

zaraz go poszukam w necie
« Ostatnia zmiana: 18 Sty 2010, 11:03:35 wysłana przez salsa »

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #96 dnia: 18 Sty 2010, 11:11:17 »
doda no ja rozumiem, ze chcesz na przyklad isc przez zycie w zgodzie z natura i nie uzywac chemii itd i nic mi do tego, natomiast szczerze nienawidze gdziekolwiek w internecie takich watkow zatytulowanych np "bezpieczne warzywa" i w srodku mamy wykaz warzyw i wszyscy sie rzucaja i patrza, ze na przyklad marchwka bedzie rakotworcza i uczulajaca.

tzn dla mnie to jest watek typu nagonka - ktos sobie przeczyta pierwsza strone i bedzie uwazal, ze jego ogranizm jest zatoksyczniony i zaraz sie mu skora zluszczy, bo wszystkie kosmetyki zawieraja to co zle i jeszcze pomysli, ze jest zla matka, bo smaruje czyms dziecko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jesli rozsiewamy jakas plote, to z tytulem np "bezpieczne warzywa dla osob z alergia na skladniki X i Y przy zalozeniu, ze kupujemy od rolnika z certyfikatem Z" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

lista pana profesora nijak mnie nie przekonuje, bo nie sa podane ani ilosci dziennego przecietnego wchlaniania, ani minimalnej dawki szkodzacej, stezenia w kremie zagrazajacego wymienionymi objawami itd itp, zatem wiem tylko, ze jakis skladnik moze dzialac tak i tak, ale czy dziala i kiedy to nie wiem.

to tak jakby rozlozyl marchewke na czynniki pierwsze, znalazl tam nanogram szkodliwej substancji i podal wynik jako zagrozenie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  np znalazlam zdanie: "Przy podwyższonych dawkach betakaroenu i tokoferoli następował wzrost kancerogenezy w przypadku palaczy. " co juz jest jakims sygnalem, przy zalozeniu, ze to jest udowodnione i gdzies sa te badania, ale dalej nie wiem ile to jest podwyzszone, ile normalne, i w zwiazku z tym poki co, raczej nie wywale soku marchwiowego z diety Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #97 dnia: 18 Sty 2010, 11:11:51 »
tu o tym, zeby nakładać na włosy i dodawać do kąpieli :

nie moge znaleźć tego, ktore ja mam (choc kupowane w necie)

inkageo

« Odpowiedź #98 dnia: 18 Sty 2010, 11:21:21 »
O rzeczywiście podają, że można na włosy, ale przed umyciem szamponem z tego co rozumiem. No to by miało ewentualnie sens, bo później szampon dokładnie musi zmyć ten tłuszcz  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Może spróbuję i dam znać jaki efekt Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 18 Sty 2010, 11:21:45 wysłana przez inkageo »

salsa

« Odpowiedź #99 dnia: 18 Sty 2010, 11:28:24 »
O rzeczywiście podają, że można na włosy, ale przed umyciem szamponem z tego co rozumiem. No to by miało ewentualnie sens, bo później szampon dokładnie musi zmyć ten tłuszcz  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Może spróbuję i dam znać jaki efekt Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

no ja tak zrobiłam-nałożyłam troche tego na włosy, wmasowałam itp - nałożyłam na to nawet czepek taki do maski na włosy potem sie wykąpałam i na koniec umyłam głowę
efekt był jak po WAX ale włosy miałam tłuste po dwóch dniach gdzie moje włosy się praktycznie ne przetłuszczają (myje je co 3  dni z poczucia obowiązku a nie z tego powodu, ze wyglądają na nieświeże)

ale ale - wiecie, ze WAX wypuścił serie kosmetyków do włosów ( a nie tylko te maski długo-czekjące) muszę wypróbować tym bardziej, ze ejst ciekawa seria "wakacyjna" czyli na lato (chroni od słońca wody itp)
« Ostatnia zmiana: 18 Sty 2010, 11:29:10 wysłana przez salsa »