składniki kosmetyków

Zaczęty przez temp_doda, 16 Sty 2010, 23:11:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Czytałam, ale jakoś tak powierzchownie temat potraktowali, niewiele wyjaśniając i przemycając autoreklamę, przynajmniej takie odnoszę wrażenie ;) Na chłopski, czy też inżynierski rozum chyba łatwiej stworzyć sterylne warunki przy masowej produkcji, koncernowi kosmetycznemu, niż niszowemu, garażowemu producentowi ;) Na pewno sterylnych warunków nie uzyskam we własnej łazience, szczególnie gdy kot lubi spać w umywalce :D
Imagine there is no hate

mayagaramond

#51
Cytat: goga w 17 Sty 2010, 20:14:28a w codziennej diecie aż roi sie od konserwantów, no i to wszystko kumulujemy w sobie


moim zdaniem to nieprawda  i niestety na rozpowszechnianiu tej teorii zarabiaja wszelkie farmy pieknosci i innie specjalisci oferujacy detox. Przeciez ludzki organizm sam sie oczyszcza (zdrowy organizm, nie mowie tu o osobach z niewydolnoscia nerek itp.). Oczywiscie to, ze dieta zlozona z hamburgerow nie jest zdrowa jest jasne. Ale to nie ma nic wspolnego z oczyszczaniem tylko ze zdrowym odzywianiem.


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

a ten paraben to ma się paraben nazywać czy jakoś inaczej?

bo przejrzałam na szybko i tysch SLSów to wszedzie mam pełno ale parabenów żadnych nie zauwazyłam :hmm:

Lwica


Cytat: Kasia w 18 Sty 2010, 09:47:47a ten paraben to ma się paraben nazywać czy jakoś inaczej?

Na poprzedniej stronie doda wymieniała odmiany oarabenów:

Methylparaben
Butylparaben
Ethylparaben
Propylparaben
Isopropylparaben
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

salsa

#54
dziewczyny nie dajcie sie zwariować :)

powiem szczerze, ze skoro nic mnie nie uczula itp to wole kupić krem w sklepie niż kręcic go w domu - kompletnie nie mam na to czasu
wiadomo, ze trzeba czytac etykietki i patrzeć co się kupuje czy to do jedzenia czy to do smarowania, ale nie mozna aż tak sie tym stresować ;)

Dodany tekst: 18 Sty 2010, 10:14:12

Inka - ja sobie kupiłam to małso shea jakis czas temu i stoi - do czego Ty tego uzywasz?
raz wrzuciłam do kąpieli ale szczerze wole sól
no i raz czy dwa nałożyłam an włosy ale jedyna różnica jaką zauważyłam to to, ze sie przetłuściły po dwóch dniach (moje włosy nie robia takich rzeczy na co dzień )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

Cytat: Dorotka1981 w 18 Sty 2010, 10:07:19Methylparaben
Butylparaben
Ethylparaben
Propylparaben
Isopropylparaben
to chyba niedokładnie czytałam bo nic takowego nie zauwazyłam :hmm:
no nic poczytam sumienniej jak wrócę ;)



a teraz dzieciowo, trochę mnie przeraziła ta info o chusteczkach nawilżanych
i się zastanawiam czy są jakiekolwiek bez tych parabenów?

zwierzatko_mojej_mamy

ale czy moze mi ktos wytlumaczyc jak krowie na rowie - co robia niedobrego te parabeny i SLSy normalnemu czlowiekowi??
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

#57
Cytat: salsa w 18 Sty 2010, 10:11:31Inka - ja sobie kupiłam to małso shea jakis czas temu i stoi - do czego Ty tego uzywasz?
raz wrzuciłam do kąpieli ale szczerze wole sól
no i raz czy dwa nałożyłam an włosy ale jedyna różnica jaką zauważyłam to to, ze sie przetłuściły po dwóch dniach (moje włosy nie robia takich rzeczy na co dzień )
Do kąpieli, na włosy? Ja maleńką ilością smaruję twarz, dłonie, czasem łydki. Więcej stosuję jak mam katar, to pod nos, wtedy się nie czerwieni i nie pęka. Ogólnie na przesuszoną, uszkodzoną skórę. Biorę odrobinę, rozcieram w dłoniach i rozprowadzam na skórze.


Dodany tekst: 18 Sty 2010, 10:35:43

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Sty 2010, 10:31:32
ale czy moze mi ktos wytlumaczyc jak krowie na rowie - co robia niedobrego te parabeny i SLSy normalnemu czlowiekowi??
A czy to nie jest czasem tak, że jak nie ma akurat parabenów, to jest inny środek konserwujący, bo jakiś muszą dać?
Imagine there is no hate

mayagaramond

#58
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Sty 2010, 10:31:32
ale czy moze mi ktos wytlumaczyc jak krowie na rowie - co robia niedobrego te parabeny i SLSy normalnemu czlowiekowi??

na parabeny mozesz reagowac alergia i moga zapychac. Podejrzewano tez zwiazek miedzy dezodorantami z parabenami i rakiem (bo w tkance rakowej stwierdzono parabeny). Jak na razie ani tego zwiazku nie udowodniono ani teorii nie obalono.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Sty 2010, 10:31:32
ale czy moze mi ktos wytlumaczyc jak krowie na rowie - co robia niedobrego te parabeny i SLSy normalnemu czlowiekowi??
podobno szkodza, ale nie ma dowodow, czy i czy w tej postaci

moze bym na mlodej to maslo wyprobowala..... inka ono sie klei bardzo?

Kasia

Cytat: doda w 18 Sty 2010, 10:26:37hmm tego nie wiem, czy są do dostania normalnie w sklepach i jakie marki,
ale są do dostania tutaj:
http://www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl/

ja się zastanowię nad kupnem takich rzeczy dla Małego Smiley


ja duzo kosmetyków dla małego nie uzywam
w zasadzie to góownie płyn do mycia ciała i chusteczki ida systematycznie
reszta to doraźnie i "wariować" nie będę

kurde drogie te xhusteczki :hmm:
30zł za 60szt :(

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond, elve, inka dziekowac ;)

czyli podobny problem jak maslo i margaryna, kawa i jej nie picie, lampka wina i nie lampka ;) czyli nie rozumiem tego  pospolitego ruszenia ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

ja bym bardziej porownala ze szczepionkami :rotfl:

zwierzatko_mojej_mamy

#63
elvelve eee no nie, bo :
przy normalnym zdrowym czlowieku:

zaszczepisz na rozyczke - nie zachoruje, nie zaszczepisz - zachoruje

kupisz z parabenem - nic sie nie stanie, kupisz bez - nic sie nie stanie :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Cytat: elvelve w 18 Sty 2010, 10:36:59moze bym na mlodej to maslo wyprobowala..... inka ono sie klei bardzo?
Tak, w tym przypadku określenie masło jest adekwatne ;) Jak rozgrzejesz w dłoniach, to robi się płynne, ale jest tłuste.
Używałam tego (jest twardsze): http://www.ecospa.pl/maslo-karite-shea-p-89.html
A teraz tego: http://www.ecospa.pl/maslo-karite-shea-nilotica-ekologiczne-p-171.html

Przez jakiś czas do pielęgnacji używałam tylko zielonej glinki i tego masła, rzeczywiście raz na zawsze pozbyłam się wyprysków na twarzy, ale może to kwestia mojego wieku ;) Teraz zdarza mi się wyprysk raz w miesiącu (oczywiście przed dużą imprezą), a wcześniej to raz w tygodniu. Ostatnio znowu używam kremów, a masła raz na jakiś czas, bo ja lubię ładne słoiczki i pachnące mazidła, a masło ładnie nie pachnie, chociaż można się przyzwyczaić. Używałam non stop przez ponad pół roku.
Imagine there is no hate

mayagaramond

Ja kiedys zawziecie czytalam wizaz i watki o skladnikach. Tylko im wiecej czytalam tym wiekszy mialam metlik ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

zwierzatko_mojej_mamy bardziej myslalam szczepionki z rtecia i bez

mayagaramond

Cytat: elvelve w 18 Sty 2010, 10:48:12zwierzatko_mojej_mamy bardziej myslalam szczepionki z rtecia i bez


wiem, ze to inny temat, ale od znajomej, ktora jest bieglym szczepionkowym dowiedzialam sie, ze w nowych szczepionkach juz od lat nie ma rteci.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

ja sie zastanawiam nad skutecznoscia tych wszystkich, szczegolnie drogich, kosmetykow
moze wlasnie glinka, woda i maslo to jest klucz do wiecznej mlodosci i urody

salsa

Inka - no tak wyczytałam w necie ale i na opakownaiu _ ze jak sie doda do wody w wannie to ma nawilżac czy cos tam a jak na włosy przed umyciem to regeneruje itp :P

czyli w zasadzie niepotrzebnie kupiłam

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

inkageo daj linka do glinki :pray:

inkageo

#71
Ja uważam, że najważniejszy jest umiar. Czyli nie stosować kilkunastu kosmetyków jednocześnie, czy na przemian kilku kremów. Tylko jeden słoiczek, skończy się to kupić następny. Jak cera się buntuje (wypryski, zaczerwienienie, łuszczenie) to rzeczywiście spróbować odstawić i zastosować coś naturalnego jak to masło na przykład, kosztuje grosze. Jak się nie buntuje, to w sumie nie ma co kombinować ;)

Dodany tekst: 18 Sty 2010, 10:58:19

Cytat: Kasia w 18 Sty 2010, 10:56:01
inkageo daj linka do glinki :pray:
To jest strona importera, powinien mieć najtaniej, ale sprawdź też allegro:
http://arpol-fr.otwarte24.pl/25,Glinka-zielona-w-tubie-400g
Imagine there is no hate

Kasia

dobra, już znalazłam ten link do glinki :)

mayagaramond

#73
Cytat: elvelve w 18 Sty 2010, 10:53:32
ja sie zastanawiam nad skutecznoscia tych wszystkich, szczegolnie drogich, kosmetykow
moze wlasnie glinka, woda i maslo to jest klucz do wiecznej mlodosci i urody


tu jest ostatni test kremow:

http://www.testberichte.de/r/test/478/gesichtspflege-tagescremes.html

np. bobby brown dostal pale, lancome tez (5,2 - w de skala jest odwrotne). Najlepsza ocene (strona 1) dostal nivea...)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

#74
Cytat: salsa w 18 Sty 2010, 10:53:56
Inka - no tak wyczytałam w necie ale i na opakownaiu _ ze jak sie doda do wody w wannie to ma nawilżac czy cos tam a jak na włosy przed umyciem to regeneruje itp :P

czyli w zasadzie niepotrzebnie kupiłam


Na opakowaniu mojej nie ma nic o włosach, czy kąpieli, może to inne masło. Jest dużo gatunków ;) Zresztą to chodzi chyba o to, że można je wykorzystać do produkcji szamponu, odżywki, czy płynu do kąpieli, ale po dodaniu do innych składników, a w stężeniu 100% do stosowania na skórę :)

"Pielęgnacja skóry - Masło Shea w czystej postaci stosowane jest do pielęgnacji skóry na całym ciele oraz do masażu ciała. Jako składnik używane jest w produkcji kremów, lotionów, kosmetyków do makijażu, kremów do opalania, kremów po goleniu i mydeł.

W czystej postaci rozpuszcza się w dłoni. Nakładane na skórę tworzy delikatną, ochronną i pielęgnacyjną warstwę. Może być używane na twarzy oraz w tak delikatnych częściach twarzy jak skóra pod oczami."
Imagine there is no hate