Autor Wątek: składniki kosmetyków  (Przeczytany 26518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

doda

Odp: bezpieczne kosmetyki
« Odpowiedź #50 dnia: 17 Sty 2010, 20:14:58 »
i bądź tu mądry Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #51 dnia: 17 Sty 2010, 20:17:50 »
Ja miałam mylne przeświadczenie, że konserwanty w kremie są po to, żeby jego składniki miały przedłużony termin ważności, czyli np. gliceryna się nie zsiadła jak mleko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj A wg tamtego artykułu tu chodzi o ochronę kosmetyku przed zanieczyszczeniami, które dostają się do niego z zewnątrz. Niech ktoś mądrzejszy to potwierdzi lub wytłumaczy, że nie o to jednak chodzi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

goga

« Odpowiedź #52 dnia: 17 Sty 2010, 20:18:28 »
no niestety - chyba od chemii i konserwantów nie da nam się uciec

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

doda

« Odpowiedź #53 dnia: 17 Sty 2010, 20:19:55 »
inka a poczytałaś te linki, które podałam?
mi się wydaje, ze chodzi o obie sprawy

może nam konwalia wyjaśni

goga

« Odpowiedź #54 dnia: 17 Sty 2010, 20:20:34 »
najlepszy krem jaki pamietam to taki jaki robiła moja mama - ale on musiał byc przechowywany w lodówce, bo inaczej się psuł,tylko był tłusty - więc do stosowania na noc

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 17 Sty 2010, 20:20:34 »

inkageo

« Odpowiedź #55 dnia: 17 Sty 2010, 20:20:50 »
Właśnie czytam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #56 dnia: 17 Sty 2010, 20:22:55 »
zastanawiam się nad tymi ekologicznymi kosmetykami i nad tymi, które można przygotować samodzielnie z zakupionych składników - te mają chyba max 2 tyg ważności

jeszcze o tym pomyślę i może kupię coś do domu

bozena.dp

« Odpowiedź #57 dnia: 17 Sty 2010, 20:24:36 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
bozena.dp no to czemus taka przerazona, ze Twoje kosmetyki wszystkie to cos maja, skoro nawet nie wiesz, czy powinnas ? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

bo se pomyślałam, że może mam przez przypadek coś "zdrowego", albo teraz sobie coś takiego kupie, bez tych parabenów i sls-nów (tu już trochę łatwiej) ale widze ze to nie takie proste i będę dalej się "truła" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 17 Sty 2010, 20:27:15 wysłana przez bozena.dp »

inkageo

« Odpowiedź #58 dnia: 17 Sty 2010, 20:27:20 »
Ja używam masła shea, 100%, nierafinowanego, bez żadnych dodatków i ma termin ważności ok. 12 miesięcy chyba Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Może samo w sobie jest bakteriobójcze  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #59 dnia: 17 Sty 2010, 20:30:16 »
inka, tam w tym sklepie internetowym z kosmetykami eko, które znalazłam,
to te kosmetyki też mają dość długi termin ważności

chyba żadne ze sklepowych kosmetyków nie będą miały krótszego.

gdzie kupowałąś ten produkt, w internecie?

Dodany tekst: 17 Sty 2010, 20:34:07
zobacz to byłaby odpowiedź,

te produkty zawierają konserwanty naturalne
« Ostatnia zmiana: 17 Sty 2010, 20:34:07 wysłana przez doda »

inkageo

« Odpowiedź #60 dnia: 17 Sty 2010, 20:34:16 »
W eco spa kupowałam już kilka razy, czyli wlłśnie tamten link, a zielona glinka od tego importera, jest świetna, nawet M. jej używa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

suegro

« Odpowiedź #61 dnia: 17 Sty 2010, 20:46:35 »
zastanawiam się nad tymi ekologicznymi kosmetykami i nad tymi, które można przygotować samodzielnie z zakupionych składników - te mają chyba max 2 tyg ważności

jeszcze o tym pomyślę i może kupię coś do domu

Ja tak robię.

Kupuję składniki i sama kremy kręcę.
Ale fakt, nie zawsze mi się chce, bo trzeba to robić często.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

doda

« Odpowiedź #62 dnia: 17 Sty 2010, 20:54:21 »
a gdzie kupujesz składniki?

suegro

« Odpowiedź #63 dnia: 17 Sty 2010, 20:56:53 »
W sklepach internetowych, np mazidla.com.

doda

« Odpowiedź #64 dnia: 17 Sty 2010, 21:23:40 »
inka w jednym z art. , któe wkleiłam jest taki fragment:

Masowa produkcja kosmetyków całkowicie naturalnych jest w praktyce niemożliwa. Zawsze są obecnie w kosmetykach jakieś składniki syntetyczne. Przy rozważaniach dotyczących kosmetyków naturalnych nie bierzemy pod uwagę ograniczenia lub całkowitego braku konserwantów w kosmetykach. Niemożliwa jest również masowa produkcja kosmetyków nie zawierających środków konserwujących. Istnieje oczywiście możliwość produkowania ale wyłącznie na własny użytek kosmetyków nie zawierających konserwantów. Niestety kosmetyki takie mają bardzo krótki, ściśle ograniczony czas przydatności do użytku. Produkcja taka, tj. kosmetyków bez konserwantów musi odbywać się w zamkniętych, sterylnych pomieszczeniach, bez kontaktu ze środowiskiem. Dlatego produkcja taka nie jest możliwa na skalę masową a i koszt stworzenia takich warunków jest bardzo wysoki. Dla kosmetyki naturalnej istotne jest to jakie i w jakiej ilości konserwanty użyto do produkcji kosmetyków.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 17 Sty 2010, 21:23:40 »

inkageo

« Odpowiedź #65 dnia: 17 Sty 2010, 21:38:09 »
Czytałam, ale jakoś tak powierzchownie temat potraktowali, niewiele wyjaśniając i przemycając autoreklamę, przynajmniej takie odnoszę wrażenie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Na chłopski, czy też inżynierski rozum chyba łatwiej stworzyć sterylne warunki przy masowej produkcji, koncernowi kosmetycznemu, niż niszowemu, garażowemu producentowi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Na pewno sterylnych warunków nie uzyskam we własnej łazience, szczególnie gdy kot lubi spać w umywalce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #66 dnia: 17 Sty 2010, 21:39:51 »
haha no masz rację Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

odniosłam podobne wrażenie, zwłaszcza, że to akurat jest strona konkretnego producenta kosmetyków Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 17 Sty 2010, 21:56:45
i jeszcze coś:

« Ostatnia zmiana: 17 Sty 2010, 21:56:45 wysłana przez doda »

mayagaramond

« Odpowiedź #67 dnia: 18 Sty 2010, 09:29:09 »
a w codziennej diecie aż roi sie od konserwantów, no i to wszystko kumulujemy w sobie

moim zdaniem to nieprawda  i niestety na rozpowszechnianiu tej teorii zarabiaja wszelkie farmy pieknosci i innie specjalisci oferujacy detox. Przeciez ludzki organizm sam sie oczyszcza (zdrowy organizm, nie mowie tu o osobach z niewydolnoscia nerek itp.). Oczywiscie to, ze dieta zlozona z hamburgerow nie jest zdrowa jest jasne. Ale to nie ma nic wspolnego z oczyszczaniem tylko ze zdrowym odzywianiem.

« Ostatnia zmiana: 18 Sty 2010, 09:32:18 wysłana przez mayagaramond »
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

« Odpowiedź #68 dnia: 18 Sty 2010, 09:47:47 »
a ten paraben to ma się paraben nazywać czy jakoś inaczej?

bo przejrzałam na szybko i tysch SLSów to wszedzie mam pełno ale parabenów żadnych nie zauwazyłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Lwica

« Odpowiedź #69 dnia: 18 Sty 2010, 10:07:19 »

a ten paraben to ma się paraben nazywać czy jakoś inaczej?

Na poprzedniej stronie doda wymieniała odmiany oarabenów:

Methylparaben
Butylparaben
Ethylparaben
Propylparaben
Isopropylparaben
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

doda

« Odpowiedź #70 dnia: 18 Sty 2010, 10:09:19 »
kasia ten paraben w różnych odmianach, to niestety w prawie każdym kremie jest
w kremach na rozstępy do stosowania w ciąży też często jest
sprawdziłam na swoich próbkach ze szkoły rodzenia

salsa

« Odpowiedź #71 dnia: 18 Sty 2010, 10:11:31 »
dziewczyny nie dajcie sie zwariować Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

powiem szczerze, ze skoro nic mnie nie uczula itp to wole kupić krem w sklepie niż kręcic go w domu - kompletnie nie mam na to czasu
wiadomo, ze trzeba czytac etykietki i patrzeć co się kupuje czy to do jedzenia czy to do smarowania, ale nie mozna aż tak sie tym stresować Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 18 Sty 2010, 10:14:12
Inka - ja sobie kupiłam to małso shea jakis czas temu i stoi - do czego Ty tego uzywasz?
raz wrzuciłam do kąpieli ale szczerze wole sól
no i raz czy dwa nałożyłam an włosy ale jedyna różnica jaką zauważyłam to to, ze sie przetłuściły po dwóch dniach (moje włosy nie robia takich rzeczy na co dzień )
« Ostatnia zmiana: 18 Sty 2010, 10:14:12 wysłana przez salsa »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #72 dnia: 18 Sty 2010, 10:19:24 »
Methylparaben
Butylparaben
Ethylparaben
Propylparaben
Isopropylparaben
to chyba niedokładnie czytałam bo nic takowego nie zauwazyłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
no nic poczytam sumienniej jak wrócę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a teraz dzieciowo, trochę mnie przeraziła ta info o chusteczkach nawilżanych
i się zastanawiam czy są jakiekolwiek bez tych parabenów?

doda

« Odpowiedź #73 dnia: 18 Sty 2010, 10:26:37 »
czy są jakiekolwiek bez tych parabenów?

hmm tego nie wiem, czy są do dostania normalnie w sklepach i jakie marki,
ale są do dostania tutaj:

ja się zastanowię nad kupnem takich rzeczy dla Małego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #74 dnia: 18 Sty 2010, 10:31:32 »
ale czy moze mi ktos wytlumaczyc jak krowie na rowie - co robia niedobrego te parabeny i SLSy normalnemu czlowiekowi??
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę