składniki kosmetyków

Zaczęty przez temp_doda, 16 Sty 2010, 23:11:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mika

Cytat: doda w 03 Lut 2010, 17:48:06
jeśli to kogoś jeszcze interesuje :D to w drogerii natura jest fajna linia niemieckich kosmetyków certyfikowanych przez BDIH
nie pamiętam nazwy, ale jak ktoś poszuka, to łatwo znaleźć


i w rossmanie kremy certyfikowane przez ekocert, chyba firmy ava, ale nie jestem pewna



te z rossmanna sprawdziłam, niestety maja parabeny więc dla mnie odpadają :(

inkageo

Znalazłam w Lidlu resztki kosmetyków Suhada z certyfikatem BDIH. Nie stały tam gdzie kosmetyki, tylko przy słodyczach, niedaleko mrożonek ;) Kupiłam tonik i krem na dzień, były jeszcze żele pod prysznic, odżywki do włosów, olejki do ciała, maseczki i peelingi, kosmetyki do makijażu. Pierwsze wrażenie średnie. Nie zwróciłam uwagi, że tonik jest na alkoholu.. Pewnie będzie szczypał od lat już takich nie używam i nie sądziłam, że się jeszcze produkuje :( No zobaczymy. Zapach bardzo mocny, ale da się chyba wytrzymać.
Imagine there is no hate

inkageo

O rany, przemyłam twarz tonikiem 15 minut temu, a śmierdzę jakbym wylała na siebie wiadro perfum  :crazy: M właśnie wszedł do sypialni i się mnie pyta co tak śmierdzi...
I co mi z tego, że w składzie nie ma pochodnych ropy naftowej, jak jest dużo alkoholu i drugie tyle substancji zapachowych..
Imagine there is no hate

abkasia

a kosmetyki avene maja w skladzie te parabeny?

konwalia

Cytat: abkasia w 07 Lut 2010, 12:46:26
a kosmetyki avene maja w skladzie te parabeny?

większość tak

abkasia

Cytat: konwalia w 07 Lut 2010, 18:39:57
większość tak
ach szkoda....
a co te parabeny powoduja?

justynaaaa2

abkasia lepiej nie wiedzieć :D jeśli nic ci się nie dzieje ze skórą po kosmetykach których używasz to nie czytaj tego wątku  ;) wg zasady "mniej wiesz dłużej żyjesz" :)

tiliam

Dziewczyny nie wiem czy ktoś już pisał wcześniej o kosmetykach FITOMEDU

ja bardzo lubię ich szampony - używam od niedawna, zachęcona opiniami siostry:)
co prawda są slsy ale na dalszym miejscu

wprowadzili też kremy - nie mają parabenów
może kogoś zainteresuje
http://www.fitomed.pl/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

miałam kiedyś szampon z fitomedu - boski był, tylko teraz nie mogę go dostać w żadnej aptece :(

vobi


tiliam

mika

można zamówić na stronie fotomedu, ja kiedyś kupiłam w zwykłej aptece na pradze :)
można zamówić w doz, i odebrać np. osobiście
albo wybrać się na ursynów - koło wyścigów, do sklepiku fitomedu
ja ostatnio się tam wybrałam bo miałam duże zamówienie dla mnie, siostry i koleżanek z pracy:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: tiliam w 09 Lut 2010, 17:13:23można zamówić w doz, i odebrać np. osobiście
o to mi chodzilo wlasnie ;D

mika

dzięki dziewczyny polewam :)

Lwica

Mikuś especially for you  bighug dziś moja kluska dostała od cioci krem bez parabenów z HIPP Krem ochronny na wiatr i niepogodę nawet już pisza na opakowaniu http://www.hipp.pl/tce/frame/main/86.htm

Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

Kasia

tak, hippy maja niektóre produkty bez parabenów, trzeba czytac składy :)

rilla

a ja kupiłam krem bambino do buzi i też nie ma parabenów

abkasia

Cytat: justynaaaa2 w 08 Lut 2010, 15:30:03
abkasia lepiej nie wiedzieć :D jeśli nic ci się nie dzieje ze skórą po kosmetykach których używasz to nie czytaj tego wątku  ;) wg zasady "mniej wiesz dłużej żyjesz" :)
wlasnie chyba sie do tego zastosuje.. ;D

ishka82

Cytat: abkasia w 17 Lut 2010, 19:39:51
wlasnie chyba sie do tego zastosuje.. ;D
Ja już się zastosowałam ;) ;D

evelka

Jakby któraś była zainteresowana to od poniedziałku będą w lidlu kosmetyki z certyfikatem BDIH http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_7915.htm

inkageo

Nie jest taka najgorsza ta Suhada ;) Od wczoraj używam kremu i toniku, sam tonik ma bardzo mocny zapach, ale jak zasmaruję go szybko kremem to da się wytrzymać, nawet zaczyna podobać mi się ten zapach, ale ja mam upodobanie do dziwnych ;) Krem się trochę niefajnie rozsmarowuje, zostawia białe smugi, trzeba dobrze wklepać, ale tłumaczę sobie, że dzięki temu mam masaż twarzy :D
Imagine there is no hate

zosia2007

Cytat: rilla w 11 Lut 2010, 09:58:32
a ja kupiłam krem bambino do buzi i też nie ma parabenów
tak, tak ten ochronny nie ma, pielęgnacyjny ma

rilla

to dobrze, ze nie kupowałam:) pielegnacyjny mam z hippa - ale próbke
zobacze czy w ogóle bede małego czymś maziać
w sumie to najpierw mógłby się łaskawie wyprowadzić

tachogti

Cytat: rilla w 04 Mar 2010, 13:24:26w sumie to najpierw mógłby się łaskawie wyprowadzić
Mlody wyyylaaaaazzz! :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

mobka

#173
Doda, a patrzylas na kosmetyki Bubchen? Tu przykladowy krem ochronny http://www.calineczka.pl/sklep/bubchen-babys-first-krem-ochronny-p-10323.html?cPath=240_243

Dodany tekst: 20 Mar 2010, 16:57:51

I przykladowe mleczko z Oko Testem http://www.calineczka.pl/sklep/bubchen-babys-first-mleczko-pielegnacyjne-p-10326.html?cPath=240_243

Generalnie sporo tych kosmetykow ma Oko test :)

Ala84

dzięki dziewczyny! bardzo, ale to bardzo pomocny wątek!