składniki kosmetyków

Zaczęty przez temp_doda, 16 Sty 2010, 23:11:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

suegro wytlumaczylam na poprzedniej stronie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Lwica

Cytat: konwalia w 18 Sty 2010, 13:21:29ja zamiast szaleć z subst szkodliwymi, radzę czytać oznaczenie otwartego słoika (3M, m, 12M) i na pudełku pisać datę markerem(wiem nieładne)

:beer: za rade!
Jedyne co mi się nasuwa z tego wątku. Dobrze jest wiedzieć co się używa, czym to "może" grozić. A co już z tą wiedzą zrobimy to nasza sparawa. Podobnie jest w przypadku papierosów, alkoholu, używek itp. Posiadam dostarczającą wiedzę na temat zagrozeń i ryzyka i świadomie mogę decydować o wdrażaniu ich w swoim życiu albo ograniczaniu.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

salsa

słysząłam ze tanie kosmetyki maja duzooo więcej konserwantów niz droższe - ale nie wiem nic na ten temat :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: salsa w 18 Sty 2010, 13:29:35słysząłam ze tanie kosmetyki maja duzooo więcej konserwantów niz droższe - ale nie wiem nic na ten temat


plotkujesz salsa, oj nieladnie ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

suegro

Cytat: salsa w 18 Sty 2010, 13:29:35
słysząłam ze tanie kosmetyki maja duzooo więcej konserwantów niz droższe - ale nie wiem nic na ten temat :D

Nie ma takiego rozróżnienia.
Trzeba czytać składy.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

#106
Cytat: salsa w 18 Sty 2010, 13:29:35
słysząłam ze tanie kosmetyki maja duzooo więcej konserwantów niz droższe - ale nie wiem nic na ten temat :D
Jeżeli te konserwanty są po to, żeby chronić krem przed bakteriami (grzybami czy czym tam jeszcze) które sami do niego pakujemy paluchami, to nie wydaje mi się, żeby droższy miał mieć ich mniej i miał się nam szybciej zepsuć ;) Przecież to by psuło opinię o marce, gdyby po miesiącu krem śmierdział i się ważył ;)
Imagine there is no hate

salsa

#107
Cytat: inkageo w 18 Sty 2010, 13:54:02
Jeżeli te konserwanty są po to, żeby chronić krem przed bakteriami (grzybami czy czym tam jeszcze) które sami do niego pakujemy paluchami, to nie wydaje mi się, żeby droższy miał mieć ich mniej i miał się nam szybciej zepsuć ;) Przecież to by psuło opinię o marce, gdyby po miesiącu krem śmierdział i się ważył ;)

konserwanty - żeby kosmetyki miał przedłużona trwałość
ale nie chce siać plotek - czytałam o tym przy okazji tej akcji, że zakażą w UE stosowania konserwantów w kosmetykach
wtedy polskie firmy podniosły w prasie larum, ze ona stosują konserwanty właśnie z kręgu tych, ktore maja być zakazane - i że nie stać ich na wymianę tych składników, gdyż cześc firm bedzie musiało podnieść ceny a częśc upadnie

te artykuły były rok temu , w gazetach informacyjnych i tyczyły sie głownie polityki UE a nie stricte zawartości kosmetyków :D

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

#108
Znalazłam  :jejeje: :jejeje: :jejeje:

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,100961,6536895,Raban_o_parabeny.html

Dodany tekst: 18 Sty 2010, 15:07:34

Bardzo polecam ten artykuł :)
Imagine there is no hate

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

nie wiem, czy wiecie, że jesli kosmetyk jest ważny dlużej nix 30mcy, to producent nie ma obowiazku umieszczania daty ważności (dyrektywa UE), wytsrczy partia produkcyjna(najcześciej szyfrem) i korzystają z tego coraz częściej duże koncerny kosmetyczne
i jak dla mnie to na dzień dzisijszy to jest bardziej niepokojace, bo dłużej niż 30mcy to 31mcy czy 80?
i to jest wypinanie sa na konsumenta

inkageo

O właśnie, polskie kosmetyki zawsze mają datę przydatności (przynajmniej te które kupuję), a zagramaniczne bardzo często są bez tej daty i mnie to wkurza. Te które przywozi mi siostra z Anglii zawsze są bez daty i nie wiem czy mogę jeszcze używać, czy wywalić.. Z body shopu nie mają na pewno dat.
Imagine there is no hate

salsa

Cytat: konwalia w 18 Sty 2010, 16:14:04
nie wiem, czy wiecie, że jesli kosmetyk jest ważny dlużej nix 30mcy, to producent nie ma obowiazku umieszczania daty ważności (dyrektywa UE), wytsrczy partia produkcyjna(najcześciej szyfrem) i korzystają z tego coraz częściej duże koncerny kosmetyczne
i jak dla mnie to na dzień dzisijszy to jest bardziej niepokojace, bo dłużej niż 30mcy to 31mcy czy 80?
i to jest wypinanie sa na konsumenta

ja kupuje i używam
nie kupuje tonami tylko jak skończę krem to wtedy nowy
jak odkładam krem (bo z jakiegoś powodu nie będę go używać przez więcej niż tydzień) to trzymam go w lodówce
jak do tej pory na kupowanych przez mnie kremach są daty niemniej nie zdarzyło mi się używać jakiegoś kosmetyku dłużej niż rok od zakupu (tyle to u mnie lezy np. maska do włosów ale juz nie krem do twarzy )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Ja mam problem z podkładami, błyszczykami, bo to u mnie czasem długo leży.
Imagine there is no hate

konwalia

Cytat: salsa w 18 Sty 2010, 16:18:45
ja kupuje i używam
nie kupuje tonami tylko jak skończę krem to wtedy nowy
jak odkładam krem (bo z jakiegoś powodu nie będę go używać przez więcej niż tydzień) to trzymam go w lodówce
jak do tej pory na kupowanych przez mnie kremach są daty niemniej nie zdarzyło mi się używać jakiegoś kosmetyku dłużej niż rok od zakupu (tyle to u mnie lezy np. maska do włosów ale juz nie krem do twarzy )

ale nie wiesz ile stał w magazynie czy na półce ;)

suegro

Cytat: konwalia w 18 Sty 2010, 16:23:34ale nie wiesz ile stał w magazynie czy na półce

I w jakim miejscu był przechowywany.

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

#116
Cytat: konwalia w 18 Sty 2010, 16:23:34
ale nie wiesz ile stał w magazynie czy na półce ;)

no ale mam datę ważności do której i tak nie dobijam

Dodany tekst: 18 Sty 2010, 16:28:07

Cytat: suegro w 18 Sty 2010, 16:26:00
I w jakim miejscu był przechowywany.



he he w taki sposób to lepiej nic nie kupować, niczym sie nie smarować, nic nie jeść itp :P a o ile krem sobie jeszcze mozna ukręcic to juz marchewki nie wyhoduje, kury nie zabije itp :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Salsa ale rozmawiamy o tym, że kosmetyki czasem nie mają podanej daty ważności, że zgodnie z przepisami, nie zawsze muszą ją mieć wybitą ;) I że to niefajnie, a fajnie właśnie jak wybita jest ;)
Imagine there is no hate

salsa

Cytat: inkageo w 18 Sty 2010, 16:40:11
Salsa ale rozmawiamy o tym, że kosmetyki czasem nie mają podanej daty ważności, że zgodnie z przepisami, nie zawsze muszą ją mieć wybitą ;) I że to niefajnie, a fajnie właśnie jak wybita jest ;)

no ja wiem o czym rozmawiamy, przecież napisałam ze poki co udaje mi sie kupić z datą :)
na co pojawia się problem, ze wybicie wybiciem, ale jednak nie wiadomo ile stały i jak przechowywane - no to juz nie dajmy się zwariować :D syfów na mordzie poki co nie mam  :D :D 
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

Bozi i po co było mi tu wchodzić ;)
teraz wszedzie widze te parabeny i SLSy
w moich ulubionych kosmetykach :(

przeciez nie przerzuce sie na dzuięciecy szampon, bo moje włosy zastrajkują :hmm:

mignon

Cytat: Kasia w 18 Sty 2010, 17:46:55Bozi i po co było mi tu wchodzić
teraz wszedzie widze te parabeny i SLSy
w moich ulubionych kosmetykach

mam identycznie ;) choć częściej jednak SLSy ;)

suegro

Cytat: Kasia w 18 Sty 2010, 17:46:55przeciez nie przerzuce sie na dzuięciecy szampon, bo moje włosy zastrajkują

A skąd wiesz? :D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: suegro w 18 Sty 2010, 21:37:39
A skąd wiesz? :D


kombinowałam juz z wieloma szmponami i tylko elsevy mi pasują (dowolne nieprzeźroczyste)
a tam i SLSy i parabeny :(

a ten z rossmana to jaki jest? perlowy czy przejrzysty? bo jak perlowy to może spróbuje :hmm:

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

#124
ja wczoraj patrzyłam na żel do mycia ciała hippa i chyba tez nie miał parabenów, SLSów chyba tez nie ale dobrze nie pamietam :hmm:

Dodany tekst: 19 Sty 2010, 08:47:18

za to johnson top to toe ma wszystkiego dużo ;)