składniki kosmetyków

Zaczęty przez temp_doda, 16 Sty 2010, 23:11:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

temp_doda

rozpoczął się temat o bezpiecznych kosmetykach

piszmy tutaj o tym, jakie składniki kosmetyków mogą być szkodliwe, czego unikać, a czego nie, na co zwracać uwagę, gdy kupujemy kosmetyki.

chciałabym porozmawiać nie tylko o kosmetykach dla kobiet, ale też dla dzieci,
o oliwkach, kremach na odparzenia, etc.
temat jest w zasadzie ten sam, bo chodzi o konkretne szkodliwe składniki, więc nie widzę potrzeby dwóch wątków i lepiej mieć wszystko w jednym miejscu, ale w razie co, poprosimy grzecznie zwierzaka, aby nam wydzielił osobny wątek, ok? gdyby nam to przeszkadzało.

więc niech będzie to mieszany dziecięco - ciążowo - ogólny wątek dobrze?


suegro

Obiecałam, więc wklejam listę kosmetyków bez SLS-ów.

Produkty nie zawierające Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate


Żele pod prysznic i płyny do kąpieli

•Johnson & Johnson Baby Softwash (SLS na dalszej pozycji)cena ok.10zł
• L'Occitane Honey Harvest Płyn do kąpieli
• Nivea Bath Care Kremowy olejek pod prysznic - cena ok. 13 zł
• Nivea Baby Płyn do kąpieli kremowy - cena ok. 13 zł
• Nu Skin Living, Moisturizing Hand & Body Wash (zawiera Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate) - cena ok. 19 zl
• Palmolive Naturals Miód i Mleko (większość żeli Palmolive tak jak i
ten zawiera C12-13 Pareth Sulfate podobny do SLS) - cena ok. 11 zł
• Rossmann Babydream żel do kąpieli i pod prysznic - cena ok. 8 zł
• Rossmann uniwersalny żel - cena ok. 8 zł
• SVR Topialyse Żel kremowy do mycia ciała bez mydła - cena ok. 56 zł
• Ziaja Lipocell Bloker żel pod prysznic - (info: nie do codziennej
pielęgnacji) - cena ok. 10 zł


Do mycia twarzy

• A.T.W. Antystres Żel do mycia twarzy - cena ok 10 zł
• Apotheker Dr. Scheller żele do mycia twarzy
• Apotheker Dr. Scheller, żel z algami
• Avene, Gel surgras au cold cream
• Avene Cleanance
• BONIDERM, Preparat do mycia twarzy - cena ok 8 zł
• Dax Cosmetics Perfecta, Cera wrazliwa lagodny zel hypoalergiczny
• Dax Cosmetics, Perfecta Czysta Cera, Antybakteryjny żel do mycia twarzy z mikrogranulkami
• Dax Cosmetics, Perfecta Czysta Cera, Antybakteryjna pianka do mycia twarzy (zawiera disodium laureth sulfosuccinate)
•Dax Cosmetics, Perfecta, Antytrądzikowy żel do mycia twarzy z mikrogranulkami arbuz+wapń+alantoina For Lady
• Dermedic, Acne Expert G, żel oczyszczający do mycia skóry trądzikowej
• Dermedic Normativ oczyszczajacy zel do mycia twarzy
• Eco Cosmetics, Żel z wyciągiem z liści winorosli i białą herbatą
• Eris, Lirene, Cera tłusta i mieszana, Żel matująco - oczyszczający do mycia twarzy
• Eris, Pharmaceris A -Łagodzący żel myjący
• Eris, Pharmaceris N kojacy zel myjący
• Eris, Pharmaceris T Łagodna pianka do mycia twarzy
• Eris, Pharmaceris R, Płyn myjąco- tonizujący
• Eris, Tilia żel głęboko oczyszczający dla skóry szczególnie wrażliwej
• Eris, Under 20 Pink Energy energizujacy zel do mycia twarzy
• Eris, Lirene Beauty Care, Nawilżająco-kojący żel do mycia twarzy
• Eris, Lirene, Jedwabiście kremowy żel do mycia twarzy
• Eris, Lirene, Żel peelingujący do mycia twarzy
• Eris, Young & Unique, Aksamitny żel do mycia twarzy
• Idea 25, Citrobiotic, Antyrodnikowa pianka do mycia i demakijażu twarzy
• Idea 25 Tess Żel myjący
• Idea 25 Żel myjąco-łagodzacy
• Kolastyna, Nastolatki, Żel do mycia twarzy antybakteryjny
• Kolastyna, Piękno Natury, Żel do mycia twarzy oczyszczająco-kojacy (tylko stara wersja)
• L'Occitane Immortelle pianka
• La Roche Posay – Toleriane
• Lancome Gel Carte (zawiera Potassium Laurate, Potassium Myristate)
• Shiseido Pureness
• Nivea, Żel do mycia skóry suchej z granulkami
• Norel, Acne Immuno-Care, Żel myjący antybakteryjny
• Norel, Dermosystem 20 Antystress, Żel myjący oczyszczanie i sebo-regulacja
• Nu Skin Nutricentials, Creamy Cleansing Lotion do cery normalnej i suchej
• Nu Skin Nutricentials, Pure Cleansing Gel do cery mieszanej i tłustej (zawiera Ammonium Lauryl Sulfate)
• Physiogel Cleanser hipoalergiczny żel myjący dla skóry wrażliwej
• Seba med, Clear Face Mouse
• Seba med., łagodnie myjąca emulsja do skóry
• Stiefel, Physiogel Cleanser
• SVR, Lysanel (zawiera kwasy AHA i BHA)
• Tołpa, Huminea Hydrativ
• Vichy Purete Thermale
• Vichy, Purete Thermale mleczko 3 w 1
• Ziaja Calma HLC żel do mycia twarzy
• Ziaja, Tin Tin zel myjacy antybakteryjny
• Ziaja BioBalans




Szampony

• Bubchen szampon z lipą i rumiankiem dla dzieci
• Cosmetici Dora szampon nawilżający z mleczkiem migdałowym do częstego mycia (zawiera sodium coceth sulfate).
• Home Institut w kartoniku w przeźroczystej butelce
• L'Occitane Szampony: Ultra Rich Shea Butter, Olive Harvest,
Honey Harvest do ciała i włosów,
• L'Occitane szampony: Aromachologie Artemisia Shampoon i
Aromachologie Angelica Shampoo (zawierają disodium
laureth sulfosuccinate, tea-lauryl sulfate)
• L'Oreal Professionel Color Gloss
• Nivea szampon dla niemowląt. (SLS-jest ale na końcu składu)
• Nu Skin Living, Pure Shampoo (zawiera Ammonium Laureth Sulfate)
• Nu Skin Epoch, Ava Puhi Moni Anti-Dandruff Shampoo (zawiera
Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate)
• SVR Provegol (zawiera DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE)
• TiGi Honey & Oatmeal (zawiera DISODIUM LAURETH
SULFOSUCCINATE)
• ROSSMANN Babydream szampon dla dzieci



Higiena intymna

• Idea 25 z przywrotnika, kory dębu i nagietka.
• Idea 25 pianka Citrobiotic, pianki do hig. Intymnej
• Idea 25 Revitol Bio-żel do higieny intymnej
• Kolastyna żele do higieny intymnej
• Lactacyd Femina – emulsja do higieny intymnej ph 5,2
• Lactacyd Płyn ginekologiczny oczyn ph 3,5
• Lactacyd Żel do higieny intymnej
• Lirene żel do higieny intymnej

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: suegro w 16 Sty 2010, 23:19:46• Apotheker Dr. Scheller żele do mycia twarzy
• Apotheker Dr. Scheller, żel z algami


tych zeli chyba juz nie ma. Mam w domu zel do mycia twarzy z jablka granatu i na 5 pozycji jest Sodium Lauryl Sulfoacetate. To to samo?

A ten zel z alg byl swoja droga swietny. Szkoda, ze juz go nie ma.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mobka

Cytat: suegro w 16 Sty 2010, 23:19:46Lactacyd Femina – emulsja do higieny intymnej ph 5,2

SLSy odpowiadaja za spienianie, tak? To ciekawe co sie w niej tak pieni, bo pieni sie jak glupia. I to chyba jedyny specyfik do higieny intymnej, ktory wywoluje u mnie uczucie pieczenia ;D

mika

tutaj dostałam kiedyś od koleżanki artykuł o kosmetykach do opalania z wyniakami testów, niestety po niemiecku, więc jakby Maya miała chwilę ;) i coś mogła streścić to by było miło ;)
http://www.oekotest.de/cgi/index.cgi?artnr=67664;bernr=10;seite=01;co=;suche=sonnencreme

suegro

#5
Cytat: mayagaramond w 16 Sty 2010, 23:29:11Mam w domu zel do mycia twarzy z jablka granatu i na 5 pozycji jest Sodium Lauryl Sulfoacetate. To to samo?

Tak.
Poza tym, jeśli juz jest sls w składzie to im dalej tym lepiej :)


Dodany tekst: 16 Sty 2010, 23:51:30

Cytat: mobka w 16 Sty 2010, 23:32:18SLSy odpowiadaja za spienianie, tak?

Nie tylko one.

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

tutaj jest marka środków czystości opartych na składnikach naturalnych - sama ich jeszcze nie używałam (poza płynem do mycia łazienki), ale czytałam bardzo dużo pozytywnych opinii- jednak przyzwyczajenie do Lidla jest na razie silniejsze
http://wmdp.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=4&id=12&Itemid=14
marka Frosch

sonja

Nieświadomie używam jednego "zdrowego" kosmetyku: Physiogel Cleanser hipoalergiczny żel myjący dla skóry wrażliwej i polecam bardzo, bardzo

konwalia

Cytat: mobka w 16 Sty 2010, 23:32:18czucie pieczenia
zawiera kwas mlekowy, przy podraznionej sluzówce może dac taki efekt

vobi

Cytat: mika w 16 Sty 2010, 23:53:13http://wmdp.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=4&id=12&Itemid=14marka Frosch

nie wiem, moze to kwestia przyzwyczajenia do silnych srodkow typu Domestos czy nawet plyn z Lidla, ale np. plyn do WC z Froscha to dla mnie zupelna pomylka, mam wrazenie ze WC jest po jego uzyciu dokladnie w takim samym stanie, jak przed :hmm:

Lwica

Chyba jak wszystkie poleciałam do łazienki i zaczęłam czytać wszytskie składy na kosmetykach
SLS......paraben....SLS....paraben "o maj gat"  :crazy:
Na szczęście jest światełko w tunelu jeden  z żeli do mycia twarzy nie ma ani jednego ani drugiego (chociaz nie ma go na liście u Suegro a już zwątpiłam że mój jest beee przez to) DAX Cosmetics PERFECTA Oczyszczanie żel do mycia twarzy z mikrogranulkami i okazaało się ufff że  płyn do kąpieli mojego dziecka też tego nie ma i o dziwo na etykiecie jest na pisane nie zawiera parabenów. Szok!
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mika

Dorotka1981 co to za płyn do kąpieli dla Wikusi?

Lwica

O dziwo Nivea Pielęgnujący Płyn do Kąpieli
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

Lwica

No włąsnie ja mam jeszcze kilka innych kosmetyków Nivea na wykończeniu w domu i też wszędzie parabeny są a na tym nie ma! I nawet na etykiecie jest http://www.nivea.pl/products/show/9098
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

suegro

Dorotka1981 ale nie przejmuj sie tak, moja lista nie jest jedyna i słuszna ;)
Trzeba po prostu przeglądać składy.

Zresztą nie wszyscy są uczuleni na slsy :)

Moim celem nie było wywoływanie paniki tylko zwrócenie uwagi :)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika


Lwica

Cytat: suegro w 17 Sty 2010, 14:09:52Zresztą nie wszyscy są uczuleni na slsy Moim celem nie było wywoływanie paniki tylko zwrócenie uwagi

Ale nie wzbudziłaś we mnie paniki tylko ciekawość i to dobrze bo ja własnie niestety mam ciągle problemy z trądzikiemi wypryskami mam je owszem w jednym rejonie tylko ale nie mogę ich skutecznie zwalczyć. A własnie skoro jesteś to wiesz coś o SMS sodium myreth sulfate??
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mika

suegro mnie by interesował temat filtrów, bo kiedyś próbowałam przez to przebrnąć na wizażu, ale nie dałam rady, ktore składniki dezaktywują składniki filtrów, mogłabyś podac jakieś dobre zestawy?

suegro

Cytat: Dorotka1981 w 17 Sty 2010, 14:12:59

Ale nie wzbudziłaś we mnie paniki tylko ciekawość i to dobrze bo ja własnie niestety mam ciągle problemy z trądzikiemi wypryskami mam je owszem w jednym rejonie tylko ale nie mogę ich skutecznie zwalczyć. A własnie skoro jesteś to wiesz coś o SMS sodium myreth sulfate??

Bardzo podobny w działaniu detergent do sls.

Tak samo jak Sodium Chloride i Ammonium Lauryl Sulfate.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

hm ja przegladnelam swoje kosmetyki - uzywam ich niewiele, ale najgorsze to ta oliwka bambino, robiona przez nivea... skoncze pudelku i kupie ta z rossmana

suegro

Cytat: mika w 17 Sty 2010, 14:14:27
suegro mnie by interesował temat filtrów, bo kiedyś próbowałam przez to przebrnąć na wizażu, ale nie dałam rady, ktore składniki dezaktywują składniki filtrów, mogłabyś podac jakieś dobre zestawy?

Z tego co pamiętam to talk w pudrach.
Ale nie wszystkie filtry on destabilizuje, tylko te co mają parsol

Ja używam filtrów iwostin +50.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

#21
Cytat: mika w 16 Sty 2010, 23:48:38
tutaj dostałam kiedyś od koleżanki artykuł o kosmetykach do opalania z wyniakami testów, niestety po niemiecku, więc jakby Maya miała chwilę ;) i coś mogła streścić to by było miło ;)
http://www.oekotest.de/cgi/index.cgi?artnr=67664;bernr=10;seite=01;co=;suche=sonnencreme

troche za duzo tego, nie mam teraz czasu. W skrocie: przetestowali 23 kosmetyki, zaden nie zostal oceniony bdb, polowa db, trzy dostaly troje, jeden troje z minusem (ausreichend), dwa mierny, a szec dostalo paly.

Niestety nie moge wejsc na tabele z wynikami, bo trzeba za nie zaplacic. Ale np Avene odjeli punkty, bo zawiera Ethylhexyl Methoxycinnamate.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

hmm - zastanawiam sie, czy ten watek powinien miec wlasnie taka nazwe? :D bo z tego, co pisze su, to te kosmetyki sa bez ww skladnikow, ale ten skladnik nie zabija, tylko nie sprzyja cerom z alergia i problemami tak ? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

#23
Ponoc maja tragiczne dla naszego organizmu dzialanie: http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm ;D

Dodany tekst: 17 Sty 2010, 14:50:51

PS
Mam SLSy we wszystkich preparatach myjacych, procz wspomnianego lactacydu, ktory powoduje u mnie po nalozeniu pieczenie ;D

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"