Rozmowy o podwyzke - czyli zbijamy argumenty szefa;)

Zaczęty przez mayagaramond, 11 Sty 2010, 12:32:13

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

#25
W takiej sytuacji najfajniej byloby moc wstac i powiedziec "do widzenia", ale do tego trzeba miec duuuzo odwagi (albo duzo kasy).

Ale raz cos takiego zrobilam. W Anglii dorabialam tez jako kelnerka. Pracowala tam tez moja kolezanka, ktora poprosila mnie, zebym byla swiadkiem na jej slubie. Slub byl akurat w czwartek, a ja w czwartki zawsze bylam jedyna kelnerka.

Kilka tygodni przed spytalam inna kelnerke, ktora od czasu do czasu nam pomagala, czy moglabym w ten dzien za mnie przyjsc. Nie ma problemu. jak wszyscy goscie poszli, ide do szefa, zeby spytac czy moge wziac wolne i jednoczesnie powiedziec, ze juz zalatwilam zastepstwo i chyba nie zdazylam ust otworzyc, a ten na mnie z geba, ze nie ma tu ustalania za jego plecami, bo to on decyduje.

Wywiazala sie niezla afera. Powiedzial, ze wolnego nie dostane. I jak nie przyjde to moge w ogole nie przychodzic. Powiedzialam mu, ze w takiej sytuacji rzeczywiscie wiecej nie przyjde. A Monika (ta kolezanka, ktora wychodzila za maz), powiedziala wtedy "i ja tez nie".

Facet zostal bez kelnerki i musiala na jakis czas zamknac restauracje ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

#26
Cytat: golinda w 11 Sty 2010, 19:07:30
nasz szef kiedys bezczelnie powiedzial nam, ze na nasze umiejetnosci i to co robimy to i tak zarabiamy za duzo

Moj tez! I to wiele razy. Nie on mnie, ale o moim dziale.

Dodany tekst: 11 Sty 2010, 21:34:17

Ja dzis dostalam oferte podwyzki, przejscia na dzialalnosc lub zwolnienie z odszkodowaniem i prawem do zasilku. Mam sobie sama wybrac. Kusi mnie ostatnia opcja! I to bardzo.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: nionczka w 11 Sty 2010, 21:31:40Ja dzis dostalam oferte podwyzki, przejscia na dzialalnosc lub zwolnienie z odszkodowaniem i prawem do zasilku. Mam sobie sama wybrac. Kusi mnie ostatnia opcja! I to bardzo.

opcja podwyzka i praca z PL nie wchodza w rachube?

Zalezy ile mialabys odszkodowania i ile zasilku. Bo przyjazd do PL jest juz pewny?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cytat: mayagaramond w 11 Sty 2010, 21:40:04
opcja podwyzka i praca z PL nie wchodza w rachube?

Zalezy ile mialabys odszkodowania i ile zasilku. Bo przyjazd do PL jest juz pewny?


No wlasnie juz nie ma opcji z praca na etacie z praca zdalna. zaslania sie jakimis przepisami BHP, ale to sciema. Czyli jesli wybieram opcje 1, nie ma Polski, nie ma nic. A ja tak poza tym wypalilam sie juz w tej pracy i stracilam serce.

Zasilek to 75% pensji podstawowej, jak na Wawe nie najgorzej i przez 2 lata. Odprawa jeszcze nie wiem dokladnie ile, ale to i tak poszloby na konto oszczednosciowe. ja zylabym z zasilku i szybko chcialabym znalezc prace.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: nionczka w 11 Sty 2010, 21:45:14Zasilek to 75% pensji podstawowej, jak na Wawe nie najgorzej i przez 2 lata. Odprawa jeszcze nie wiem dokladnie ile, ale to i tak poszloby na konto oszczednosciowe. ja zylabym z zasilku i szybko chcialabym znalezc prace.

czyli bylabys w tym czasie tez ubezpieczona? Sorry, ze jak tak chrzenie zawsze o tym ubezpieczeniu, ale moim zdaniem jest konieczne, inaczej tfu, tfu, mozesz sie nie wyplacic.

W Wawie pewnie moglabys zaczac od korepetycji, dopoki nie znajdziesz stalej pracy. Zawsze to jakis dodatkowy grosz. A zabezpieczenie finansowe na dwa lata daje ci dosc duze pole manewru. A J. zostalbny jeszcze w Bilbao czy pojechal od razu z Toba? A czy moglabys wynajc mieszkanie w Bilbao tak zeby pokrylo ci rate kredytu?

Ech, ostatnio tak sobie myslama, zeby wrocic do PL i otworzyc z toba niemiecko-hiszpanskie przedszkole ;D Przy czym ja nie moglabym zajmowac sie dziecmi ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

dobre, dobre my razem przedszkole ;-). My mozemy zarzadzac z do brudnej roboty Jestynke wezmiemy :-)

Ubezpieczenie jest oczywiscie w ramach zasilku.
J. dolaczylby do nas jakies 2 tyg pozniej.
Wynajem naszego mieszkania pokrywa kwote hipoteki, skladki na wspolnote, naszych ubezpieczen na zycie i jeszcze jakis grosz zostaje. I bylo tulu chetnych, ze nawet pozalowalismy, ze wyzszej sumy nie podalismy w ogloszeniu.
Wszystko dobzre omyslane, wszelkie wyliczenia wskazuja na to, ze pomysl nie jest zly. Zobaczymy!
Ja trzymam kciuki za Twoja podwyzke!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

nionczka:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: w takiej sytuacji nawet bym sie nie zastanawiala, tylko wywalczyla jak najwyzsze odszkodowanie ;D


:beer: :beer: :beer:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

mayagaramond, doda :beer: :beer: :beer:
Potrzebuje wlasnie takich slow wsparcia! Bo w glowie jednak takie glupie mysli sie pojawiaja, ze pracy sie nie porzuca (nawet jesli kosztuje mnie ona nerwy i zdrowie).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia


nionczka

Cytat: Kasia w 11 Sty 2010, 22:27:22
nionczka ja tu na Ciebie w Warszawie czekam :D

To poleje Ci, zeby Ci sie nie dluzylo!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

nionczka, jak napisałaś na jakich warunkach możesz się zwolnić, to dziwię się co Ty tam jeszcze robisz ;D

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

nionczka popieram dziewczyny calkowicie!!! zwalniaj sie dziewczyno!!!

mayagaramond

#38
Cytat: magoo w 11 Sty 2010, 22:44:46
nionczka popieram dziewczyny calkowicie!!! zwalniaj sie dziewczyno!!!

ale dopiero jak bedziesz miec odszkodowanie na papierze :)

Dodany tekst: 11 Sty 2010, 22:46:59

Cytat: nionczka w 11 Sty 2010, 21:59:56dobre, dobre my razem przedszkole ;-). My mozemy zarzadzac z do brudnej roboty Jestynke wezmiemy :-)


chyba by nie dalo rady, bo przedszkole musialoby byc niemiecko-hiszpanskie ;) Niestety moj maz nie chce bawic cudzych dzieci ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

Cytat: mayagaramond w 11 Sty 2010, 22:46:15chyba by nie dalo rady, bo przedszkole musialoby byc niemiecko-hiszpanskie wink Niestety moj maz nie chce bawic cudzych dzieci Grin
maya, tak to napisałaś jakby cudze to polskie dzieci byly ;) hehehehe
a niemieckie i hiszpańskie to swoje ;)

mayagaramond

Cytat: Kasia w 11 Sty 2010, 22:50:27
maya, tak to napisałaś jakby cudze to polskie dzieci byly ;) hehehehe
a niemieckie i hiszpańskie to swoje ;)
lol lol
nie, no cudzych w sensie nie wlasnych. Ale to z powodu olbrzymie odpowiedzialnosci, a nie dlatego, ze nie lubi dzieci.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

wiem  o co chodzilo :D tylko tak mi sie skojarzyło jak przeczytałam :D

justynaaaa2

Cytat: Kasia w 11 Sty 2010, 22:27:22
nionczka ja tu na Ciebie w Warszawie czekam :D
ja czekam razem z Kasią  :highfive:
a poważnie to trzymam kciuki za dobrą decyzję  :thumbup:

zuzia

nionczka
2 lata to duuuużo czasu - na bank znalazłabyś pracę, a siedzieć w dotychczasowej pracy jeżeli nie masz do niej serca i w ogóle to nie wiem czy ma sens.
wiec czekam z Kasia i Justą :)

magoo

Cytat: mayagaramond w 11 Sty 2010, 22:46:15
ale dopiero jak bedziesz miec odszkodowanie na papierze :)

no ma sie rozumiec :)

malybob

Nionczka, a jak idziesz na zasilek  to nie masz obowiazku meldowania sie w ichniejszym Urzedzie Pracy? Tak z ciekawosci pytam, bo wiem,ze we Fr. jak sie tu dostaje zasilek to trzeba tu byc :/
Jesli nie macie takich haczykow, to super opcja dla Ciebie! :)

salsa

Moj na hasło podwyżka mówi: w tym miescie prawnicy pracują za 600 zl i na zlecenie więc Wy macie dobrze i nie ma mowy ...........
i koniec dyskusji

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: salsa w 12 Sty 2010, 09:56:44
Moj na hasło podwyżka mówi: w tym miescie prawnicy pracują za 600 zl i na zlecenie więc Wy macie dobrze i nie ma mowy ...........
i koniec dyskusji



nastepny specjalista of polityki personalnej...

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Cytat: mayagaramond w 12 Sty 2010, 10:15:05
nastepny specjalista of polityki personalnej...



i motywowania  pracowników :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

suegro

Ja miałam to szczęście, że jeszcze nigdy nie musiałam sama prosić o podwyżkę - inicjatywa wychodzi od szefa co rok przy rozmowie podsumowującej.

Raz tylko zasugerowałam większą kwotę niż proponowana.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login