wanienka

Zaczęty przez temp_doda, 07 Sty 2010, 14:23:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

Kata a moze jest głodna? my na poczatku kapalismy Kubusia przed jedzeniem, tez byly wrzaski  ;)

zosia2007

Kata a moze jej za zimno jest. podgrzewacie pokoj do kapieli? moj co prawda nie plakal przy kapieli tylko przy wyjeciu z wody i wiem ze bylo mu zimno, jak zaczelismy podgrzewac lazienke wrzaski sie skonczyly

Kata

#77
Kąpiemy Alę w pokoju, temperatura otoczenia to ok 20 stopni C. Temperatura wody też jest dobra.

To wygląda tak, że kąpiemy ją jak się wieczorem obudzi, mniej więcej między 19 a 20. Po kąpieli jest karmienie.
Jak ostatnio spróbowaliśmy ją kąpać jakieś 20 min. po jedzeniu to jej się ulewało w trakcie kąpieli.

Mam więc nadzieję, że te wrzaski to lęk, który jej niedługo przejdzie, bo już miewa krótkie chwile, że w wodzie nie płacze ale też nie bardzo wie co robić, np. czy kopać nogami czy nie.
Pozdrawiam

Kata

zuzia

Kata
Michał początkowo był kąpany w tradycyjnej wanience. ale ręka jako podkład szybko przestała mu wystarczać - była dla niego za mało stabilna. napinał się i płakał.
leżaczek to była porażka
podkładanie ręczników pod plecy i pod głowę (żeby miał ją wyżej) też nic nie dało.
dopiero taka wanienka profilowana była strzałem w 10.
kupilismy w US (bo tam akurat byliśmy) taką wanienkę delfinka. w PL też ją można dostać - na allegro (to fp).
może o to chodzi? może jej za mało stabilnie jest?

fasolka1980

Kata ale płacze cały czas czy przy wyciąganiu/wkładaniu do wanny?

Bo jesli np przy wyjmowaniu z wanny to spróbujcie ją wyciagać twarzą do wanienki- zeby widziała co się z nia dzieje. Igorowi to pomagało :)

mika

A my kąpiemy w zwykłej wanience ale wstawiamy taki stojak - tutaj chyba nazywacie to foczką i to jest dla nas rewelacyjne rozwiązanie :) Kalina siedzi sobie spokojnie, uwielbia się kąpać, za każdym razem jest zaskoczona jakby sie pierwszy raz kąpała... i też płacze jak się ją wyciaga z wody

jestynka

Cytat: Kata w 17 Sie 2010, 13:55:39Kąpiemy Alę w pokoju, temperatura otoczenia to ok 20 stopni C

Kata jak to robicie,że w taki upały macie tak niską temperature?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kata

Zaczyna płakać przy wkładaniu i potem kontynuuje  :crying:

A temperaturę mamy taką bo ten pokój jest w cieniu, no i mury domu są chyba grube, bo w upały jest ewentualnie zaduch ale nie ma wyższej temperatury w dzień niż 26 stopni.
Pozdrawiam

Kata

ishka82

Kata, hmm, a 20 stopni przy kąpieli to nie za mało troszkę? :hmm:

nionczka

Cytat: ishka82 w 17 Sie 2010, 20:51:13Kata, hmm, a 20 stopni przy kąpieli to nie za mało troszkę?

u nas nigdy tyle nie bylo a placzu nie bylo :-)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

my kapalismy w troche wyzszej, pewnie jakies 22-23st

brawurka

maja płakała bo kąpałam ją przed karmieniem, potem najpierw karmiłam i dopiero kąpiel i było ok, Iga płakała bo tak, potem się przyzwyczaiła

Kata

Położna twierdzi, że taka temperatura jest ok.

A dzisiejsza kąpiel była już bez wrzasku  :point_lol:, więc może to był zwykły lęk i powoli go przezwyciężamy? :)
Pozdrawiam

Kata

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: ishka82 w 17 Sie 2010, 20:51:13Kata, hmm, a 20 stopni przy kąpieli to nie za mało troszkę? hmm
hartowac i wietrzyc, by Ci moja mac powiedziala ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 17 Sie 2010, 21:20:10
hartowac i wietrzyc, by Ci moja mac powiedziala ;D
No normalnie to tak, ale przy kąpieli jednak dziecko mokre i łatwo traci ciepło, szczególnie takie małe ;) Bo moja, to już stary koń ;) Mi 20 wydaje się mało, bo ja sama ciepłolubna, a przy kąpieli, to już w ogóle.

zwierzatko_mojej_mamy

ishka82 no u mnie 20 to i tak o 2 stopnie wiecej niz normalna temperatura w domu w zimie (tam gdzie mamy czujnik ;) ), w kraku nie mamy czujnika, ale ja wole miec powietrze dokola chlodne i sie najwyzej ubrac w wiecej ;) w lazience tutaj tez nie mamy zadnego kaloryfera, tylko rure za plytkami, a i tak cieplo ;)
a jak wyciagasz takie dziecko to nie wycierasz? :> nie okrywasz recznikiem, tylko schnie samo ? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

zwierzatko_mojej_mamy, mała wystaje z wanienki i ma mokre części ciałka na wierzchu :P Bo ona tak dużo wody, żeby ją zakryło nie lubi ;) Bo po wyjęciu, to jasne, że od razu w ręcznik :D
Ja mam cholernie ciepłe mieszkanie i często mam problem jak zbić temperaturę, zimą też, wkurzające to strasznie...nigdy nie podwyższałam specjalnie na kąpiele, nawet jak mała była świeżo wykluta ;D Jedyne co, to zamykałam okna, żeby jej nie przewiało...teraz często i tego nie robię ;)

zwierzatko_mojej_mamy

no ja rozumiem ;) ale przeciez nie kapiesz jej na zewnatrz i to w przeciagu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

talula

A jak często się kąpie takie małe dziecko? zakładacie po kąpieli czapkę na jakiś czas?

nionczka

Cytat: talula w 27 Sie 2010, 12:57:42A jak często się kąpie takie małe dziecko? zakładacie po kąpieli czapkę na jakiś czas?

zalezy od kraju, lekarza, rodziców...
czapki nie zakladalismy nigdy choc w domu u nas bylo chlodno (to taki eufemizm, bylo zimno).
A mala kapalismy 2-3 razy w tygodniu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

Cytat: talula w 27 Sie 2010, 12:57:42A jak często się kąpie takie małe dziecko? zakładacie po kąpieli czapkę na jakiś czas?
My kąpiemy codziennie, a co do czapki to nie zakładaliśmy nigdy w domu, po kąpieli też nie.

mobka

Kapiemy codziennie i czape zakladamy, bo okna byly pootwierane. Moj maz ma troche obsesje na punkcie czapki ;)

zosia2007

kapalam i kapie codziennie, przez 1 miesiac zakladalam czapke bo maly mial dlugie wlosy i sie balam ze go przewieje zanim one wyschna, teraz nie zakladam mimo non stop pootwieranych okien

nionczka

A kapiecie tak czesto bo chcecie czy takie dostalyscie wytyczne od lekarzy?
Nam lekarka powiedziala, zeby kapac co 2-3 dni najwyzej i nam to odpowiada bo ani my ani Irene za kapaniem nie przepadamy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

moja mama mnie kapala codziennie wiec i ja kapie malego codziennie. mal uwilbia sie kapac, zreszta po kapieli szybciej zasypia - kapiel go wycisza. kiedys poszlismy na grilla do znajomych to maly w wozku do 23 wariowal i nei chcial zasnac, jak wrocilismy do domu, wykapalismy go to po 5 min spal