wanienka

Zaczęty przez temp_doda, 07 Sty 2010, 14:23:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

#50
Cytat: ziuta w 26 Kwi 2010, 16:06:421) leżaczek frotte (wydaje mi się bardziej przyjazny dla dziecka, mięciutki, cieplutki, ale na pewno starczy na krócej no i boje się, że dziecko mimo wszystko będzie z tego zjeżdżać...)
http://www.allegro.pl/item1007624154_lezaczek_fotelik_do_kapieli_noworodka_z_frotki_hit.html


miałam ten lezaczek, odradzam! dziecko sie z niego zsuwa, niewygodny jest strasznie :( uzywalismy kilka razy, w końcu dalismy sobie spokój i kąpaliśmy małego tylko w wanience :)


Jezeli chcesz cos koniecznie kupić to wydaje mi się ze foczka bedzie wygodniejsza :)


nie moge znaleźć na allegro tego wieloryba z fisher price, on drogi nie był :hmm:
z fishera fajna jest jeszcze ta wanienka ale cena juz wysoka http://www.allegro.pl/item1016633074_fisher_price_wanienka_do_kapieli_2x_gratis.html
ten wieloryb był bardzo podobny, tylko tego leżaczka chyba nie miał :)

gdzieś na strefie wklejałam tego wieloryba :)

Chociaz ja osobiscie teraz wolałabym kupić wanienkę z takim progiem, fisher price ma wieloryba :) taka wanienka wydaje mi sie super rozwiązaniem, choć tak naprawdę nie mam z nia doswiadczenia ;)
zuzia taka miała to może potwierdzi że fajna :)

Dodany tekst: 26 Kwi 2010, 16:47:06

Cytat: ziuta w 26 Kwi 2010, 15:50:53
No dobra, ale tak technicznie: przecież jak podłoże pieluszkę i na niej położę dziecko to ono dalej leży całkiem na płasko. W wanience jest woda, więc dziecko leży głową w tej wodzie, prawda? Wystarczy że przekręci główkę w bok i w najlepszym wypadku napije się wody. Czyli wniosek taki, żu muszę tą główkę podtrzymywać przez całą kąpiel. Ergo: pieluszka nie rozwiązuje mojego problemu  :blush:

jedną ręka podtrzymujesz dziecku główke i ciałko a drugą pucujesz malucha :)
spokojnie dasz radę :D

Dodany tekst: 26 Kwi 2010, 17:49:23

wiedzialam że tego wielorybka juz polecalam :)
on wydaje mi sie syper :) ta przegrodę można później wyjąć :) (chyba)

Cytat: Kasia w 07 Sty 2010, 14:45:52
a taka nieprosta i fajna to taka http://allegro.pl/item860581805_fisher_price_wanna_wanienka_delfinek_gratis.html

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


zuzia

Kasia
o taka chodzi?
http://www.allegro.pl/item1011360507_fisher_price_wanna_wanienka_delfinek_bcm.html

ja miałam takiego delfinka, polecam, sprawdził się super!

Kasia

Cytat: zuzia w 26 Kwi 2010, 17:53:01
Kasia
o taka chodzi?
http://www.allegro.pl/item1011360507_fisher_price_wanna_wanienka_delfinek_bcm.html

ja miałam takiego delfinka, polecam, sprawdził się super!

no tak :) o tą :) dla mnie ta wanienka jest bombowa :) tak mi sie wydaje :)
jakbym miala drugie dziecko to bym na bank własnie ta kupiła :) no chyba że wygram w totka to wtedy kupiłabym tą droższą z FP :D

ziuta

Cytat: Kasia w 26 Kwi 2010, 18:41:59miałam ten lezaczek, odradzam! dziecko sie z niego zsuwa, niewygodny jest strasznie  uzywalismy kilka razy, w końcu dalismy sobie spokój i kąpaliśmy małego tylko w wanience
Ooo, dzięki Kasia za opinię!
Tego wieloryba z fisher price'a widziałam - też mi się wydaje fajny, na początku byłam mocno napalona :) ale jednak ta wanienka jest mniejsza, więc na krócej starczy, i ma tą jedną stronę tak mocno nachyloną - wydaje mi się, że przez to większego (siedzącego) dziecka nie będzie się dało położyć/pochylić np. do spłukania włosów... :hmm: Zreszta na tych zdjęciach wieloryba tak to właśnie wygląda, że wieksze dziecko już tylko siedzi, jak sie oprze na tym pochyłym boku to ma wody max. do pasa...
http://www.allegro.pl/item1011360507_fisher_price_wanna_wanienka_delfinek_bcm.html
Może zuzia rozwieje moje wątpliwości  ;)

zuzia

ziuta
z jednej strony tak, ale jak maluch siedzi to posadzisz go już raczej w dużej wannie bo w tej małej (niezależnie czy wieloryb czy ciut większa) to mu będzie się nudziło.
a ta zielona część na środku jest wyjmowana.

ziuta

zuzia może jestem naiwna, ale jakoś zamierzałam dłużej przetrzymać Młodego w wanience - napuszczanie całej wanny wody codziennie na szybką kapiel kilkumiesięcznego malucha wydaje mi się dość... rozrzutne  :blush:

Kasia

Cytat: ziuta w 26 Kwi 2010, 18:28:42
zuzia może jestem naiwna, ale jakoś zamierzałam dłużej przetrzymać Młodego w wanience - napuszczanie całej wanny wody codziennie na szybką kapiel kilkumiesięcznego malucha wydaje mi się dość... rozrzutne  :blush:

ja uważam tak jak zuzia :) wanienka jest tylko dla naprawde małego szkraba

póżniej lepsza jest zwykla dorosla wanna :)
wody napuszcasz tylko trochę :)10-20cm :)

mój Michał uwielbia siedziec w wannie, nawrzucam mu zabawek, on sie kapie a ja siedze na wannie i czytam książkę :D (oczywiscie jak go juz umyję)

ishka82

A ja przyszłam bronić wkładek z gąbki :P
Ja powiem szczerze, że na dzień dzisiejszy sobie kąpieli bez tego nie wyobrażam ;D Małą kąpię sama, ona tego nie cierpi i nie bywa spokojna, do tego mam schizę, żeby uszu jej nie moczyć (bo przeszła zapalenie, nie wiem, czy nie po zalaniu w wanience), a na tym wkładzie kładę ją i obie czujemy się bezpiecznie :) Nie zgodzę się, że to długo schnie - jak się dokładnie wyżmie, to schnie szybko, ja nawet na grzejnik nie kładłam ;) Co do bakterii, to trochę racja, ale bez przesady...po każdej kąpieli płuczę to dokładnie, wyżymam i odkładam do wyschnięcia. Poza tym, to kosztuje ok. 10-15zł, więc można co kilka tygodni wymienić na nowe :)
Pewnie niedługo zacznę Niuśke kąpać bez tego wkładu, ale póki co jest niezawodny ;) Pielucha nam sie nie sprawdzała, bo jak mała wierzgała, to tylko nam się plątała i wkurzała...no i tez trzeba było ją podtrzymywać ;)

marcheewka

Wczoraj  w szkole rodzenia położna odradzała wanienki profilowane jako mało praktyczne i wkłady z gąbki jako siedlisko bakterii.
Zastanawiam sie nad leżaczkiem do wanienki takim z materiału

http://allegro.pl/item1164635403_super_lezaczek_do_wanienki.html

czy ktos to miał??

Kasia

ja miałam lezaczek ale inny, ten mój całkowicie się nie sprawdził

ale ten co pokazałaś inaczej, duzo lepie wyglada :D

marcheewka

Cytat: golinda w 29 Lip 2010, 15:00:40
a ja ci mówię - bierz wiaderko! ;D

Wiaderko dla mnie odpada, moze i jest wygodne ale nie wzbudza mojego zaufania, zresztą mało w nim miejsca na manewry. Planuje klasyczną wanienkę, tylko nie wiem co do niej - leżak, plastikowy wkład??

Kuzynka mi mówiła, ze ona kąpała dziecko kładąc ręcznik do wody, mały sie nie ślizgał i był trochę wyżej, moze to jest sposob....

aja

#61
marchewka ja miałam bardzo podobny do tego który link wkleiłas choć nie opierało sie go o wanienkę tylko miał swoją podporę i był z materiału, który ściagałam i od czasu do czasu prałam
bardzo sobie go chwaliłam - służył nam długo bo jeszcze jak sie przesiedliśmy do wanny duzej to tak go jeszcze używaliśmy


wklejam link żeby pokazać o jaką nózkę mi chodzi bo leżaczek jeszcze nie taki :)  v   http://www.okazje.info.pl/okazja/inne/lezaczek-do-kapieli-z-frotki.html

mobka

Ja lezaczka nie mam i raczej nie zamierzam kupowac. Wanne mam zwykla, 100cm. Na poczatku maz bedzie trzymal, pozniej pewnie jedna reka sobie poradzimy. Z reszta u mnie maz zapowiada, ze on kapac bedzie ;D

kamu2

Ja miałam wannę najzwyklejszą na stelażu, taką poleciły nam położne na szkole rodzenia  i było ok.
Do tego mieliśmy leżaczek plastykowy "foczkę" bardzo ułatwiał kąpanie.Jak Maks miał 6 miesięcy przestałam go kąpać w wanience.   
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

vobi

ja mialam chyba trzy "udogodnienia" do wanienki - lezaczek, plastikowa foke i gabczaste cos - wszystkie poszly weg po jednym uzyciu :rotfl:

Kasia

#65
Cytat: aja w 29 Lip 2010, 20:24:15
marchewka ja miałam bardzo podobny do tego który link wkleiłas choć nie opierało sie go o wanienkę tylko miał swoją podporę i był z materiału, który ściagałam i od czasu do czasu prałam
bardzo sobie go chwaliłam - służył nam długo bo jeszcze jak sie przesiedliśmy do wanny duzej to tak go jeszcze używaliśmy


wklejam link żeby pokazać o jaką nózkę mi chodzi bo leżaczek jeszcze nie taki :)  v   http://www.okazje.info.pl/okazja/inne/lezaczek-do-kapieli-z-frotki.html

no, co ludx to opinia

my mieliśmy ten sam lezaczek i ja go xle oceniam ;)

Dodany tekst: 29 Lip 2010, 23:07:06

w biedronce sa teraz w ofercie takie zwykłe wanienki za 26,99 chyba :)
wanienka jest wyposazona w odpływ wody i wbudowany termometr :)

aja

Cytat: Kasia w 30 Lip 2010, 00:05:55no, co ludx to opinia
pewnie to zależy jak komu wygodnie
ja po kilku dniach kąpieli "na rękach" stwierdziłam,że jest mi niewygonie i kupujemy leżaczek
dla mnie był świetny
taki mieliśmy
dziecko się z niego nie zsuwało więc chyba jest dobrze wyprofilowany

Kasia

Cytat: aja w 30 Lip 2010, 11:20:00
pewnie to zależy jak komu wygodnie
ja po kilku dniach kąpieli "na rękach" stwierdziłam,że jest mi niewygonie i kupujemy leżaczek
dla mnie był świetny
taki mieliśmy
dziecko się z niego nie zsuwało więc chyba jest dobrze wyprofilowany

no to inny niż ten który wkleiłas w pierwszym linku ;)
ja miałam ten z linka i był kiepski ;) bo on w ogóle nie był wyprofilowany ;) dziecko się zsuwało ;)

ziuta

Ja 2 miesiące temu miałam ten sam problem - główkowałam co tu kupić, żeby nie utopić dziecka  ;)
Strefa radziła nie kupować nic, ja nie posłuchałam i kupiłam plastikową foczkę - wywaliliśmy ją po pierwszym razie i odtąd kąpiemy bez żadnych udogodnień.... Mąż podkłada jedynie pieluchę tetrową, ale to żeby dziecko nie leżało bezpośrednio na plastiku. Okazało się, że jedna ręka w zupełności wystarcza, żeby wykąpać takiego malucha (druga ręka podtrzymuje główkę).

Kata

My kupiliśmy zwykłą wanienkę 100 cm długości i planuję podkładać pieluchę tetrową żeby mała się nie ślizgała.

Ostatnio była u mnie koleżanka z 3-miesięczną córeczką i w ramach ochłody zrobiłyśmy jej kąpiel w naszej wanience i wtedy się okazało, że nasza wanna jest na tyle niewymiarowa, że nie da się w niej postawić wanienki  :crying: Po chwili konsternacji i podłożeniu na dno wanny dwóch obróconych miednic, udało się stabilnie postawić wanienkę :) ale dobrze, że nadarzyła się okazja do tego testu, bo przynajmniej mam już rozwiązanie opracowane :)
Pozdrawiam

Kata

niewiemjaka

Cytat: ziuta w 30 Lip 2010, 14:40:14Strefa radziła nie kupować nic, ja nie posłuchałam i kupiłam plastikową foczkę - wywaliliśmy ją po pierwszym razie
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

marcheewka

Cytat: niewiemjaka w 15 Sie 2010, 12:19:59
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

no my też chcielismy kupić leżaczek albo foczkę, strefa odradzała.... na ostatnich zajęciach w szkole rodzenia mielismy praktykę z kąpieli noworodka i powiem, że uchwyt "na ręke" bardzo mi sie spodobał i mojemu M tez, więc rezygnujemy z leżaczka. Położymy pieluszkę, albo mały ręcznik i będziemy kąpać na ręce, zobaczymy co z tego wyjdzie :-)

Kata

My podkładamy pieluszkę tetrową, a A. trzyma Alę na ręce i nawet nam to sprawnie idzie :) pomimo wrzasków, gdyż mała jeszcze trochę boi się kąpieli.
Pozdrawiam

Kata

ishka82

Cytat: Kata w 16 Sie 2010, 14:23:39
My podkładamy pieluszkę tetrową, a A. trzyma Alę na ręce i nawet nam to sprawnie idzie :) pomimo wrzasków, gdyż mała jeszcze trochę boi się kąpieli.
Penie jej przejdzie :) Niusia bała się i nie lubiła kąpać, a teraz kąpiel, to wielka frajda z mnóstwem śmiechów chichów i rozbryzgiwaniem wody ;D Nawet zalanie oczu nie skutkuje płaczem :D

Kasia

jak dziecko sie boi to warto poprobowac z temperatura wody, może bardziej bedzie mu odpowiadała cieplejsza lub chlodniejsza :D