wanienka

Zaczęty przez temp_doda, 07 Sty 2010, 14:23:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniak1211

Tu lekarze nic na temat kapieli mi nie mowili :D
Kapie co dziennie-sama sie myje codziennie to i mala ;)
Tymbardziej ze Dominika jest wiecznie w ruchu i poci sie,
zdaza sie jej nie wykapac jak pozno wrocimy do domu-ale to bardzo rzadko :)

OlaFasola

Cytat: zosia2007 w 27 Sie 2010, 16:05:43moja mama mnie kapala codziennie wiec i ja kapie malego codziennie. mal uwilbia sie kapac, zreszta po kapieli szybciej zasypia - kapiel go wycisza.
to tak jak u nas.
Kąpiel to wielka fajda i zabawa. Poza tym wprowadza rutynę i wiadomo, że jest kąpiel, potem kolacja i spanie.

Jak były takie straszne upały, to o "kąpałam", a raczj moczyłam nawet 3x dziennie.

Kata

#102
Kąpiemy codziennie i zawsze po kąpieli zakładamy czapeczkę.

Dodany tekst: 27 Sie 2010, 16:50:19

Cytat: mobka w 27 Sie 2010, 13:49:56
Moj maz ma troche obsesje na punkcie czapki ;)

mój też takową obsesję wykazuje :)
Pozdrawiam

Kata

sonatina

Igora kąpiemy codziennie, Ignaca z racji tego, że się poci teraz też. Wczesniej kąpaliśmy go co 2 dni.
Czapki nigdy po kapieli nie zakładałam i nie zakładam. Ja zresztą jestem antyczapkowa. Igor od urodzenia a ma już prawie 2 miesiace nie miał jeszcze ani razu czapki na głowie.

magdalinska

do upałow kapalismy co drugi dzien, czapke zakłapalismy przez jakis miesiac, bo mielismy chłodno w domu (zima i mrozy). Jak sie zaczely upaly, to kapiemy codziennie. Teraz, jak bedzie juz chlodniej, to pewnie znowu bedziemy kapac co drugi dzien

feeling.good

my też kąpiemy codziennie. W tym względzie rutyna świetnie działa. Staś wie, że jest kąpiel, później butka i spanie. A po drugie, Mały uwielbia kąpiele :)

foszek

Cytat: nionczka w 27 Sie 2010, 15:00:31
A kapiecie tak czesto bo chcecie czy takie dostalyscie wytyczne od lekarzy?
Nam lekarka powiedziala, zeby kapac co 2-3 dni najwyzej i nam to odpowiada bo ani my ani Irene za kapaniem nie przepadamy.
mysmy tez takie wytyczne dostali.
Czapki uzywlam w domu tylko jak maly mial ciemieniuche, a najlepiej kapalo mi sie malego w umywalce

abkasia

#107
to my jestesmy nienormalni, bo kapiemy 2 razy dzienie, plus po kupie pupa jest myta pod kranem... :D
chusteczek mokrych do higieny pupy nie uzywamy ;D

Dodany tekst: 28 Sie 2010, 13:32:00

Cytat: sputnik w 27 Sie 2010, 18:45:51
czapka po kąpieli? u nas nigdy to nie miało miejsca, przecież ciepło jest, przeciągów nie ma.

Dodany tekst: 27 Sie 2010, 17:46:39

a, i kąpię codziennie.
u nas tez nigdy czapki w domu maly nie mial.. ;D
nawet mi to do glowy nie przyszlo... ;D

marax

a codziennie myjecie wlosy ?? moja ma juz tak dlugie ze sama nie wiem czy jej nie krzywdze za czesto myjac -pozniej sie wlos przyzwyczaja i trzeba myc codziennie .

foszek

Cytat: abkasia w 28 Sie 2010, 14:31:00plus po kupie pupa jest myta pod kranem...
mysmy w pewnym momencie tez zaprzestali uzywania husteczek i przeszlismy na mycie pod kranem

abkasia

#110
Cytat: maraxela w 28 Sie 2010, 14:09:19
a codziennie myjecie wlosy ?? moja ma juz tak dlugie ze sama nie wiem czy jej nie krzywdze za czesto myjac -pozniej sie wlos przyzwyczaja i trzeba myc codziennie .
nie nie codziennie, jak sa upaly to codziennie, jak jest tak jak teraz to co 3 dni

Dodany tekst: 28 Sie 2010, 13:21:22

a wogle kupilam ostatnio taki plyn i jest boski i maly ma po nim przepiekne super blyszczace wloski!

Dodany tekst: 28 Sie 2010, 14:21:53

jest najlepszy z tych ktore kupowalam do tej pory, a kupowalam rozne i tansze i drozsze...

marax

a gdzie ten plyn kupilas ??

aniak1211

maraxela
Dominika ma bardzo geste wloski i strasznie sie poci ale nie myje wloskow codziennie,
w upal co drugi dzien,teraz jest u nas chlodniej wiec myje co 3-4 dni,zalezy jak sie spoci :D

Domince strasznie poci sie glowka,w ogole glowa jest ciepla,
kilka dni temu jak bylysmy na sali zabaw to wygladala jakby z wanny wyszla-inne dzieci nie mialy tak,
jak spi to w samej koszulce i pampersie-bez przykrycia i tez czesto budzi sie z mokrymi wloskami,
zastanawiam sie czy nie podac jej wit.d,gdzies, kiedys wyczyczytalam ze pomaga :hmm:

foszek

#113
Cytat: abkasia w 28 Sie 2010, 15:19:30jest najlepszy z tych ktore kupowalam do tej pory, a kupowalam rozne i tansze i drozsze...
my tej serii uzywamy od urodzenia, podoba mi sie zapach. Choc do wloskow ostatnio lubie uzywac emolium szamponu, wlosy sie po nim tak ladnie blyszcza....

Maraxela moj tato jedzie do mnie we wrzesniu, moge ci kupic do odebrania byloby za Bierutowem :D


Dodany tekst: 28 Sie 2010, 16:03:47

Cytat: aniak1211 w 28 Sie 2010, 15:50:22zastanawiam sie czy nie podac jej wit.d[/quote
witaminy D nie podaje sie przy tak duzej ilosci slonca, my mamy zakaz stosowania od kwietnia/maja do pazdziernika

nionczka

A ten produkt jest tylko w Niemczech dostepny?
Ja szukam czegos do wlosków co sie latwo i szybko splukuje, albo wcale. Bo Irene nie lubi kapieli i nienawidzi mycia wlosów. I ucieka z piskiem na widok prysznica.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Cytat: nionczka w 28 Sie 2010, 16:10:21
A ten produkt jest tylko w Niemczech dostepny?
Ja szukam czegos do wlosków co sie latwo i szybko splukuje, albo wcale. Bo Irene nie lubi kapieli i nienawidzi mycia wlosów. I ucieka z piskiem na widok prysznica.
widzialam w Nwoej Hucie w sklepie, na allegro jest tego pelno: http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=b%C3%BCbchen

a jak znajdziesz szampon ktory nie trzeba splukiwac to chetnie tez taki kupie :D a tobie beczke piwa postawie

konwalia

Cytat: foszek w 28 Sie 2010, 17:18:43szampon ktory nie trzeba splukiwac to chetnie tez taki kupie  a tobie beczke piwa postawie
klorane szampon suchy
rene furterer szampon suchy

psika się, zostawia chwilę i wyczesuje

abkasia

Cytat: maraxela w 28 Sie 2010, 14:40:59
a gdzie ten plyn kupilas ??
kupilam w superpharmie... ale byl niestety zaskakujaco drogi.... chyba z 28 zl kosztowal... myslalm, ze to jakis tani produkt, kupowalam kilka rzeczy... a potem patrze w domu a tu taka cena...
ale jest dobry...

aniak1211

Cytat: foszek w 28 Sie 2010, 17:02:24witaminy D nie podaje sie przy tak duzej ilosci slonca, my mamy zakaz stosowania od kwietnia/maja do pazdziernika

Wiem ze w okresie letnim nie podaje sie wit.d
ale u nas nie ma slonca:D
Jak poswieci kilka minut rano tak pozniej same chmury ;)

marax

foszek nie bede cie fatygowac a druga sprawa znajac siebie to nie mailabym kiedy go odebrac . W bierutowie to ja z rok nie bylam a mam tam duza rodzinę

mobka

Kurde, ja mam umywalke za wysoko a bidet za nisko. I tylko na chustezkach jade. Moze jak Mlody glowke bedzie trzymal to umywalka albo bidet dadza rade.
No i kapie codziennie, pozniej butla i spac :D A czapke zakladam, na wszelki wypadek ;) No i maz jak juz pisalam jest czapkowy ;)

talula

Cytat: nionczka w 27 Sie 2010, 13:08:41zalezy od kraju, lekarza, rodziców...czapki nie zakladalismy nigdy choc w domu u nas bylo chlodno (to taki eufemizm, bylo zimno).A mala kapalismy 2-3 razy w tygodniu

Twoja opcja bardzo mi się podoba ;)

magdalinska

ja nie wiem jak wy myjecie te dzieci w umywalce. probowałam, nie ma szans, ani go tam posadzic, ani trzymac, niewygodnie, ciasno,musze uwazac, zeby sie nie uderzyl o baterie, pozniej nie mam gdzie powycierac......   wole chusteczki ;)

talula

Cytat: foszek w 27 Sie 2010, 23:39:27Cytat: nionczka  Sierpień 27, 2010, 03:00:31 A kapiecie tak czesto bo chcecie czy takie dostalyscie wytyczne od lekarzy?Nam lekarka powiedziala, zeby kapac co 2-3 dni najwyzej i nam to odpowiada bo ani my ani Irene za kapaniem nie przepadamy.mysmy tez takie wytyczne dostali.Czapki uzywlam w domu tylko jak maly mial ciemieniuche, a najlepiej kapalo mi sie malego w umywalce


no ja tez podobne info wyczytalam w ostatnim M jak mama..kolezanka dodala, ze takie malenkie, to ona co drugi dzien, a wieksze jak wiecej sie rusza i poci wiecej to nawet codziennie...
tylko po co ja czapki kupiłam? ;) no ale może zima sie przydadza..hmmm

nionczka

Cytat: magdalinska w 01 Wrz 2010, 12:35:19ja nie wiem jak wy myjecie te dzieci w umywalce. probowałam, nie ma szans, ani go tam posadzic, ani trzymac, niewygodnie, ciasno,musze uwazac, zeby sie nie uderzyl o baterie, pozniej nie mam gdzie powycierac......   wole chusteczki

ja podmyc w umywalce tez nigdy nie potrafilam (zreszta wiele zalezy od umywalki i kranu tez).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login