wanienka

Zaczęty przez temp_doda, 07 Sty 2010, 14:23:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

temp_doda

jaką wanienkę wybrać?

wiem, że są takie:
1. zwykła
2. profilowana (wanienka ONDA np. http://www.totu.pl/redir/?s=830&si=8300001860&p=12999 )
3. tommiee tube

co macie i co polecacie? :)

mam trochę kłopoty z kręgosłupem i zastanawiam się czy w tym celu, tzn. aby chronić swój kręgosłup, opłaca się kupić stojak do wanienki, aby kąpać dziecko na stojąco, a nie pochylając się nad wanną?

czy macie stelaż do zainstalowania wanienki na wannie? czy takie rozwiązanie jest potrzebne, czy kłopotliwe? (chodzi mi tu przede wszystkim o mój kręgosłup)

babycry babycry babycry

Kasia

wanienka stoi na pralce i to jest dla mnie bardzo wygodna i optymalna wysokość
schylać się nie muszę, jakbym musiała to bym stojak kombinowała :)

tak samo jak przewijak muszę mieć na łóżeczku, tak samo wanienka na pralce sprawdza się idealnie :)



mamy zwykła, najzwyjklejszą wanienkę
mieliśmy dokupiony leżaczek ale on całkowicie się nie sprawdził

nic wiecej nie uzywalismy, bez problemu kąpalismy Michała :)
teraz Michał leży w wanience, przekreca się na boki, radocha na całego :)

elve

ja miała malutką wanienkę w przewijaku, akurat starczyła na pierwsze 2 miesięce, była profilowana i to mi bardzo przeszkadzało
teraz mamy większą wanienkę, taką najprostszą i jest świetna

wanienkę stawiam na blacie z łazience i dzięki temu nie musze się schylać
nie wiem jak sprawdza się stelaż, ale zdrowy kręgosłup ci sie przyda

Kasia

a podoba mi się jeszcze wielorybek z FP
zuziak takową ma :)


tych profilowanych z wbudowaną foczką bym nie brała

Kasia

#4
Cytat: doda w 07 Sty 2010, 14:39:22jaka to jest profilowana z wbudowaną foczką?
to taka jaką ty wkleiłaś o ile dobrze widzę


i tej rofilowanej nie polecam bo ona nie kazdemu pasuje i na krócej starcza


elve

mnie nie pasowała, te wystające elementy wbijały się Ani, poza tym mnie było niewygodnie
szczególnie jak się zrobiła nieco bardziej ruchliwa

wogóle odnoszę wrażenie że im prostsze rzecz tym lepiej się sprawdzaja (no może poza wózkami)

wiaderko jest fajne, ale nie odebrałabym dziecku przyjemności kopania podczas kąpieli ;D

Kasia

a taka nieprosta i fajna to taka http://allegro.pl/item860581805_fisher_price_wanna_wanienka_delfinek_gratis.html

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

#7
zuzia ma coś w stylu tego delfinka którego wcześniej wkleiłam
podobną :) i takie mi się podobają


ja mam taka zwykłą i ona tez jest super :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Dodany tekst: 07 Sty 2010, 14:50:35

Cytat: doda w 07 Sty 2010, 14:45:58
KASIA znalazłam coś takiego jeszcze:

http://www.babyclub.pl/product-pol-1017-Wanienka-kapielowa-FISHER-PRICE-Akwarium.html
wanienka z hamakiem

a jaką zuzia ma?


ta z hamakiem jest zajefajna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bardzo mi się podoba

hamak mozna zdjąć i masz normalna wanienkę tzn nie całkiem normalną bo tam jest chyba ta poprzeczna "belka" jak w tym delfinku
ale to tez fajne :)



jest jeszcze w wersji zielonej :)

Kasia

ee bez sensu

zawsze mozna pieluchę połozyć, chociaz ja jej też nie używałam :)


nionczka

Cytat: doda w 07 Sty 2010, 14:52:20
a te wkładki antypoślizgowe do wanienek?
to się opłaca kupić?
bo gdzieś czytałam, że bez sensu, bo się grzyb może zrobić tam, czy pleśń

:beer: piwko dla Was za pomoc :D

U mnie cialo dziecka zatrzymywalo sie na plastiku. Slizgac za chiny ludowe sie nie chcialo.
Ja sie zgadzam z Elve, im prosciej tym lepiej.
Chociaz ja sama mam wielki kombajn wanienkowy, ale to juz inna historia.
Najlepsza moim zdaniem jest umywalka/prosta wanienka z ikei za 5 euro  a potem prawdziwa wanna.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

my dostaniemy stojak, a dokupujemy wanienke, najprostsza, mała, 86 cm

rubin04

Ja mam taką jak Kasia - zwykła i jest bardzo ok.

Tez chciałam stelaż na wannę bo te standardowe stelaże za duzo miejsca zajmują itd. A że nie znalazłam stelaża na wanne to M. ku mojemu zaskoczeniu (bo adamem Słodowym to on nigdy nei był :D ) sam zrobil taki stelaż i był super stabily i funkcjonalny. Tylko estetyka średnia, no ale co tam.

Teraz wanienkę wkładamy do wanny bo P. lubi sie popluskać i chlapac wodą. No i M. go kąpie wiec mój kręgosłup nie cierpi. Ja tylko przychodzę z ręcznikiem po kąpieli :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

#12
doda, stojak mamy od mojego chrzesniaka - jak bede go miała to go zmierze i pojde do sklepu po wanienke. Wydaje mi sie, ze sa rozne stojaki. Na pewno na wieksze wanienki 100 cm i na te mniejsze

Dodany tekst: 07 Sty 2010, 15:15:14

doda
większa
http://allegro.pl/item875804335_wanienka_102cm_stojak_z_suszarka_super_cena_hit.html
mniejsza
http://allegro.pl/item877121872_zestaw_kolorowa_wanna_wanienka_84_cm_stojak.html

elve

doda nie wypadnie :)
pierwsze kapiele najlepiej we dwoje, potem nabierzesz wprawy

rubin04

Cytat: elvelve w 07 Sty 2010, 15:18:25potem nabierzesz wprawy
albo mąż przejmie na stałe kąpanie tak jak u mnie z czego jestem bardzo zadowolona a mój kręgoslup jeszcze bardziej :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

no ja niestety kapie sama, ale doszlam do sporej wprawy

aniak1211

A moj dopiero od kilku tygodni kapie mala ;)
tzn szaleje z nia aja i tak musze umyc :D

Co do wanienek-im prostrza tym lepsza,
a te wklady podobno fajne sa ale trzeba suszyc po kazdej kapieli zeby nie zaplesnialy,
no i chyba czesto sie je wymienia.
Ja bym kupila na poczatek :)

Angie

doda ja mam zwykłą wanienkę i stojak i to jest  super rozwiązanie,
bo też nie mam jak postawić wanienki na pralce. Wanienka musi byc wyżej, bo nie wyobrażam sobie kąpać na podłodze.
Nie kupuj profilowanej, bo prędzej czy pozniej będzie ci przeszkadzać i kupisz zwykłą ;D

rilla

doda dla mnie to tez najlepsze wyjscie. A stojak fajnie sie sklada, ten z dodatkowo suszarka jest w ogole super!

feeling.good

doda polewam za wątek  :beer: Sama się nad nim zastanawiałam :)

Oglądam od kilku dni różne rodzaje wanienek i nie mogę się zdecydować. Skłaniam się ku najprostszej, tak jak radzą dziewczyny i ku stojakowi. Nie wiem tylko czy kupować 80 czy 100 cm od razu. Jak radzicie?

Chciałabym chyba żeby miała odpływ, bo w razie gdybym musiałą sama kąpać będzie mi łatwiej wylać wodę.

Widziałam w mothercare super zestaw za 100 zł. Wanienka z odryciem kąpielowym, myjkami, jakimś wkładem antypoślizgowym i pojemniczkami, które można zawiesić na wanience. Mam tylko obawy czy nie lepsza byłaby trochę większa. Muszę ją mizerzyć :)

rilla

#20
nasi znajomi i wlasnie rodzina (po nich stelaz) maja mala wanienke. Na malucha wystarczy, a starsze dzici i tak sobie siadaja w wanience, lapia boczkow i kula jak sie myje glowke. Wiec jak dla mnie 80 cm jest ok

Dodany tekst: 07 Sty 2010, 16:21:07

doda, ale chyba nie kupuje sie najpierw 80, pozniej 100... tylko jednA:) jak dziecko jest na tyle duze, ze nie miesci sie w 80 to juz sie kapie w normalnej wannie/brodziku. stojak bede miec po chlopczyku, ktory ma 14 m-cy, wazy 15 kg i spokojnie sie miesci w tej wanience, ale jest juz za ciezki na stojak:)

Angie

#21
Lepiej od razu większą ;D Bo taka 80 to będzie po chwili za mała ;D
Wylewanie wody jest troche kłopotliwe, ale nawet jak kupicie taką z odpływem,
to trzeba ją przetransportować nad wannę/prysznic żeby wylać wodę, więc
taki odpływ nic nie daje ;D. A jak dziecko to wyjmie to można mieć małą powódz  :mocking:

A w ogóle to ja teraz najchętniej kąpałabym w dużej wannie,
ale nie mam  :crying:  Lena tak kapała się u babci i było super ;D

zuzia

doda
czuje się wywołana do tablicy :)

zaczęliśmy od zwykłej, prostej wanienki.
i było ok. przez ok. 2 miesiące.
później Michał zaczął się prężyć, napinać (co przy jego wzmożonym napięciu mięśniowym nie było dobre) i w ogóle kąpiel przestała być przyjemnością.
próbowaliśmy leżaczka, ręczników (w dużej wannie na spód ręcznik i ręcznik zrolowany pod głowę) ale też nie.
dopiero ten delfinek był strzałem w 10!
teraz już wyjęlismy zaporę i Michał w tym siedzi a niedługo przenosi siędo dużej wanny.

aja

#23
Doda moim zdaniem najlepsza i niezawodna jest najprostsza i duża wanienka! ze stelazem
ja ponieważ lubię czasem nowości dałam się namówić PaNIU w sklepie na profilowaną (ale go wyklinałam przez kilka dni :D) ja miałam problem umyć dziecku głowke w tej wanience - no porażka jakaś ale chyba wszystko zależy czy będziecie czesto mieć okazję myć maluszka razem czy jednak będziesz to robiła sama bo o ile mnie pamięć nie myli Twenne chwaliła sobie tą wanienkę
potem teściowa nam przyniosła zwykłą ale małą wanienkę - tu też porażka bo korzystaliśmy z leżacza, którego bardzo bardzo polecam i polecam jednak zakup tego droższego a nie za 10 zł bo sa i takie - brakowało nam miejsca więc kupiliśmy dużą a i ona na krótko była bo znów brakowało miejsca i tak w wieku 4 mc Młody znalazł się w leżaczku w wannnie a strych mój peka w szwach od wanienek :D
z leżaczka wyrósł jak miał 6 mc ale na szczęscie już sam siedział wieć dobrze się złożyło :)

ten delfinek wygląda całkiem fajnie

aja

Doda ja też pojechałam po najzwyklejszą a wyszłam z profilowaną (no ale wtedy to nie było takiego wątku ;D) pamiętam do tej pory jak nas namawiał i zachwalał i mówił ze najlepiej mu sie sprzedają   :stupid: