Czego nie wiedziałam/nie wyczytałam o macierzyństwie

Zaczęty przez rubin04, 03 Sty 2010, 22:22:59

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Mi tez sie dluzylo, ale potem zdalam sobie sprawe, ze jednak ten okres bardzo szybko mija i ze wolalabym wykorzystac go inaczej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: golinda w 11 Sty 2010, 10:55:48
jak?

No wlasnie zamiast stresowac sie, ze dziecko mi rozwalilo caly dzien, ze w nocy nie spie zyc troche bardziej rytmem dziecka. Spac w dzien (tego nie robilam bo chcialam cos tam nagdonic, zrobic, zalatwic). Olac sprzatanie, gotowanie, etc i bardziej cieszyc sie maluchem. Ja sie stresowalam, ze ona mi sprzatac czy prasowac nie daje.
Teraz bym np. nagotowala i pomrozila jedzenie na zapas.
Fajnie jak ktos mzoe liczyc na pomoc mamy, tesciowej, siostry, kogokjolwiek.
U nas na dodatek to sie zbieglo ze smiercia etscia wiec w ogole byl kolowrotek.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

Cytat: nionczka w 11 Sty 2010, 11:01:43Ja sie stresowalam, ze ona mi sprzatac czy prasowac nie daje.

ja się tym nie stresowałam, bo poprsotu mi nie dawał, spał 2 razy po 20 minut w ciągu dnia. i nie miałąm siły nic innego robić tylko egzystować ;)

Cytat: kasiad w 11 Sty 2010, 10:39:26

nie tylko :D zgadnij kogo jeszcze :D

za trudna zagadka :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: nionczka w 11 Sty 2010, 11:01:43Olac sprzatanie, gotowanie, etc i bardziej cieszyc sie maluchem.
chyba dlatego tak miło wspominam ten okres niemowlecy
olałam wszystko, smiałam się z faktu łazenia przez cały dzień w piżamie ;) z korzystania z toalety z Michałem na ręku etc

Michał przecież "kazał" nosic się na reku cały czas ale ja jakoś nie wspominam tego okresu źle :hmm: chyba własnie dlatego że sie nastawiłam że tak jest i reszta roboty nie jest ważna ;)




jestynka

ja z okresu noworodkowego i wczesnoniemowlęcego uwielbiałam leżeć z Filipem wtuleni w siebie do godz. 12. Teraz on już na taki numer nie pójdzie.
Miło wspominam też pobyt w szpitalu, bo super ludzie byli w sali, utrzymujemy kontakty, odwiedzamy się itp.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Mnie zaskoczyło jeszcze jedno.... sypiam snem kamiennym, zawsze i w każdych warunkach, nie budze się jak mąż wychodzi do pracy, ale każde poruszenie dziecka w łóżeczku (nie mówiąc o płaczu) wyrywa mnie z najgłębszego nawet snu
To się nazywa instynkt

A i ze nie można obiektywnie stwierdzić, czy twoje dziecko jest ładne czy brzydkie, bo subiektywnie wydaje ci się ze jest najpiękniejsze :D

Ciągle każe mężowi potwierdzać, ze jest cudna, a on stwierdza złośliwie, ze jest normalnym niemowlakiem, grubym i z odstającymi uszami :D

kasiad

Cytat: elvelve w 11 Sty 2010, 11:18:02
Mnie zaskoczyło jeszcze jedno.... sypiam snem kamiennym, zawsze i w każdych warunkach, nie budze się jak mąż wychodzi do pracy, ale każde poruszenie dziecka w łóżeczku (nie mówiąc o płaczu) wyrywa mnie z najgłębszego nawet snu
To się nazywa instynkt

elv przejdzie :D

po tylu miesiącach zarwanych nocy doszło do tego, że jak po całym tygodniu jestem padnięta i w nocy choćby mnie armatą mieli budzić, ja śpię snem kamiennym ;D

rano się budzę i słyszę, że Mąż wstawał do Olka 5 razy, dał Mu jeść nad ranem, a ja ni w ząb tego nie słyszałam ;D

jestynka

ja cały czas słyszę Filipa w nocy, a nieraz chciałabym nie słyszeć
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

nie wiedziałam,że wystarczy pomyśleć o dziecku żeby mieć piersi pełne mleka. jak jechałam do szkoły to starałam sie jak najmniej myslec co u Mańki

vobi

Cytat: kasiad w 11 Sty 2010, 10:39:26
nie tylko :D zgadnij kogo jeszcze :D

no, niechby sie znalazl ktos kto by Olusiowi podskoczyl! opluty opluty opluty

aniak1211

Cytat: jestynka w 11 Sty 2010, 11:43:48
ja cały czas słyszę Filipa w nocy, a nieraz chciałabym nie słyszeć
Ja tak samo.
Nawet ja mala sie przewraca to ja slysze,
a jak dlugo sie nie budzi to ja sama sie obudze i czekam az zacznie drzec sie :headbang:

abkasia


aniak1211

Cytat: abkasia w 28 Sty 2010, 18:48:28
ja slysze, ale czasem usdaje, ze nie... ;D
Jak ja nie wstane do niej to ona sama wyjdzie z lozeczka i stanie pod lozkiem :D

abkasia

Cytat: aniak1211 w 28 Sty 2010, 19:03:38
Jak ja nie wstane do niej to ona sama wyjdzie z lozeczka i stanie pod lozkiem :D
eee no to luz!!
mala do ciebie pezychodzi, uspokaja sie i sama wraca do lozeczka.. ;D

aniak1211

Cytat: abkasia w 28 Sty 2010, 19:05:05
eee no to luz!!
mala do ciebie pezychodzi, uspokaja sie i sama wraca do lozeczka.. ;D
no prawie...
tylko ze nie uspokaja sie,zazwyczaj
stoi i patrzy na mnie az ja wezme i odloze :D

siog

przed tym jak zostalam mama nie przeczytalam zadnej ksiazki i zadnych porad. olalam totalnie.
nie wiedzialam ze mozna tak kochac, ale prawda jest ze teraz kocham bardziej niz na poczatku
myslalam ze karmienie piersia jest latwe no bo to naturalne a okazalo sie inaczej

chyba tyle, mam aniola w domu. teraz mala spi az do 10 jak jestesmy leniwe:)

errata

Myślałam, że nie pozwolę nikomu brać mojego dziecka na ręce ;D że ono jest moje i tylko moje - ot tak posądzałam się o zaborczość w tym temacie :D Ale okazało się, że nie mam z tym najmniejszego problemu, a w ręcz przeciwnie (wyjątek stanowi tutaj tylko moja teściowa - z bliżej nieokreślonego powodu).

zuzia


magdalinska


rilla

 my też:) lubimi to, ale też się z siebie śmiejemy, szczególnie jak czasami komuś się "chwalimy" przed przypadek, a on się na nas patrzy jak na wariatów:D

Justynna

no dokładnie! czasem się zapominamy i zachwycamy naszym Miśkiem przed kimś, kogo to nieszczególnie interesuje :D  

bozena.dp

mnie zaskoczyły problemy z karmieniem piersią - przecież to takie naturalne powinno być ;D

kotabma

Cytat: bozena.dp w 08 Maj 2011, 15:13:05mnie zaskoczyły problemy z karmieniem piersią - przecież to takie naturalne powinno być
przez 2 miesiace karmienie piersia bylo dla mnie koszmarem
dopiero pozniej stalo sie przyjemne i nie zamienilabym tych chwil na zadne inne
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

Cytat: bozena.dp w 08 Maj 2011, 15:13:05mnie zaskoczyły problemy z karmieniem piersią
mnie zaskoczył tylko ból przy karmieniu przez te parę dni - aż łzy mi leciały