Czego nie wyczytałam/nie wiedziałam w ciąży..

Zaczęty przez rubin04, 03 Sty 2010, 21:56:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gioseppe

stan paznokci rzeczywiscie idealny, na razie taki stan sie utrzymuje
cera w 1 trymestrze byla brzydka, potem OK
a po porodzie idealna
w sumie dopiero niedawno zaczely mi sie pojawiac pojedyncze krostki w okolicach okresu
pierwsze slysze o tym, zeby wlosy na nogach nie rosly :))

podczas porodu tez bylam zaskoczona drgawkami i przeszywajacym chlodem
i strasznie chcialo mi sie spac na partych, ze zmeczenia, nie z nudy :D

Cytat: nionczka w 04 Sty 2010, 21:18:19
No ja to mialam po 10 h lezenia i nudzenia sie w sali do "rozwierania". A chwile pozniej zostalam zabrana do pokoju porodowego.
kurde, farciara :) niejedna chcialaby sie tak ponudzic ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

magdalinska

aha, mi tez włosy na nogach prawie nie rosna ;) a nei wiedziałam ze tak moze byc
i dopisze jeszcze ruchy, nigdzi enie czytałam o wystajacej gulce, (tyłek, piesc, pieta?) niezle mnie to zszokowało którejs nocy ;) no i przesuwania czyms (reka, noga?), czasami po całej szerokosci brzucha - swietne uczucie :D a myslalam ze są tylko kopniaczki ;)

jestynka

ja mialąm duże dreszcze ok. 30 min po cesarce, myślałam ,że coś się dzieje ze mną i zawołałam pielęgniarkę :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marlen_ka

ja dopiero jestem po I trymestrze, ale jak na razie zaskoczyło mnie wymiotowanie, nie wiedziałam ze mozna obudzic sie w nocy tylko po to, zeby wymiotowac, tak samo było na samą mysl o jedzeniu, nie musze nawet go widziec albo czuc.
tak samo nie wierzyłam w to, ze mozna spac 16 godzin na dobe, a czasem mozna zasnac nawet w czasie rozmowy z kims
i to bieganie w kółko do toalety. Myslałam, ze kobiety w ciazy czesto sikaja wtedy, jak dziecko jest juz duze i uciska na pecherz, zszokowało mnie to ze juz od 2 miesiaca ciaży bardzo czesto sikam, musze tez wstawac kilka razy w nocy

Justynna

o jeszcze mi się przypomniało, że nawet mycie zebów było dla mnie ogromnym problemem (normalnie odruch wymiotny miałam) masakra  :crying:

marlen_ka

Cytat: Justynna w 05 Sty 2010, 12:56:03
o jeszcze mi się przypomniało, że nawet mycie zebów było dla mnie ogromnym problemem (normalnie odruch wymiotny miałam) masakra  :crying:

dokładnie, miałam to samo!

sonatina

- masakrycznie wielki głód (przy pierwszej ciąży), w zasadzie nie do opanowania. Wczesniej sadziłam, że w ciązy nie powinno sie jeść za dwoje i dziwiłam się, że kobiety są w stanie duuzo przytyć. Cóż, teraz rozumiem,
- ból porodu. Nie sądziłam, nie byłam sobie nawet w stanie wyobrazić jak może być wielki!! Teraz juz się boję,
- naciecie podczas porodu. Przy pierwszym byłam całkowicie nieswiadoma i miłam szczescie bo mnie omineło. Teraz mam nadzieje, że to szczęście nadal mnie nie opuści,
- Ciałe chodzenie do toalety,

brawurka

marlenka mnie w sumie też zaskoczyło spanie zwlaszcza,że z maja nie miałam tak, jak bylam w ciąży z Igą to na drzemke nie mogłam sobie pozwolić,wychodziląm więc na spacer do babci,za domem ma ławeczke,maja spałą w wózku a ja skulona na twardej ławce, było niewygodnie,ale ja musialm się przespac

ishka82

Jeszcze sobie przypomniałam ;) Bardzo mocno zaskoczyło mnie ciepło. Czytałam, że w ciąży jest cieplej niż bez niej, ale ja totalny zmarzluch myślałam sobie dobra, dobra ;) :P A tu rzeczywiście ubieram się o wiele lżej, praktycznie nie noszę rękawiczek, nie marzną mi stopy (a normalnie, to od wczesnej jesieni skarpetki były najlepszym przyjacielem, także w nocy), w domu często siedzę w krótkim rękawku i otwieram okna, a maż łazi i zamyka za mną, bo mu zimno :mocking: To zdecydowanie najdziwniejsza i najbardziej zaskakująca rzecz, która spotkała mnie do tej pory w ciąży :D

magdarynka

#59
Ze cycki tak szybko rosna, i bola. Jak zdejme stanik i sie ruszam to musze je podtrzymywac bo mam wrazenie ze lataja mi wokol klatki piersiowej.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

o tak zeszłoroczna zima, była najcieplejsza ze wszystkich :)
a cycki rosły mi szybciej niż brzuch :D
spanie też mnie nie ominęła, mogłam zasnąć wszędzie, po wstaniu pokecić się chwilę i potem znów pójśc spac. Często kładłam się o 17 na chwilkę,a budziłam się rano
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

hehe mnie cycki tylko odrobine urosly, zaskoczeniem dl amnie jest to, ze nie sa duze i piekne:D
zimno jest mi nadal, spie w skarpetkach, az mi nogi puchna:D wczoraj az szczekalam zebami kladac sie do lozka ( w mieszkaniu 21 stopni:)

Moze ja nie jestem w ciazy tylko przytylam?:D:D

sonatina

ishka82
miałam tak samo, tylko że było lato..., czasem myslałam, że padnę tak było ciepło. Ale po ciązy wszystko wróciło do normy :)

ishka82

Cytat: sonatina w 07 Sty 2010, 14:14:50
ishka82
miałam tak samo, tylko że było lato..., czasem myslałam, że padnę tak było ciepło. Ale po ciązy wszystko wróciło do normy :)
Mnie się to podoba, bo jest zima, a ja zimą zawsze marzłam ;) Teraz jest fajnie pod tym względem :)

sonatina

Przypomniałam sobie nawet, że którejś nocy wysyłałam męża do tesco po wiatrak :)

kasiad

#65
że też dopiero tutaj dotarłam :D

mnie zaskoczyło w ciąży:

- mdłości w środku nocy, potrafiłam się obudzić o 1 w nocy i szłam do łazienki :bad:
- mega wielka zgaga, czegoś takiego nawet nie można sobie wyobrazić (jadłam po 6 rennie w ciągu 2 godzin bo ból był nie do wytrzymania) ;D
- że w 10 sekund może się tak zechcieć spać, że trzeba się położyć tu i teraz natychmiast :D
- ciągły ucisk na pęcherz, chociaż wcale siku tak często się nie chciało ;D
- mega głód i wilczy apetyt, który prowadził do tego, iż jadłam obiad z 3 dokładkami :D
- miałam piękne, lśniące włosy, które w ogóle nie wypadały, tak samo cudną cerę i paznokcie :)
- spadek libido ;D
- że skurcze mogą taaak boleć, a poród może być traumą :(


Justynna

#66
Ostanio się dowiedziałam (na własnym przykładzie), że krwanienia z nosa, zdarzają się kobietom w ciąży i jeśli nie są bardzo częste, to nie ma powodu do niepokoju :)

elve

Mnie jeszcze zaskoczyło, ze mycie zębów może prowokować wymioty
I ze tylko na myśl o zapachu można wymiotować (tak mi się przypomniało, bo mam w lodówce starą sałatkę i nie mam odwagi jej wyrzucić, to chyba zostało mi z czasów ciąży)

Justynna

Cytat: golinda w 11 Sty 2010, 11:22:20
okropieństwo! też miałam, ale tylko z prawej dziurki

no nie jest to fajne, ale na razie przytrafiło mi się tylko w domu. boję się, żeby mi się nie zdarzyło gdzieś indziej

feeling.good

Mój nos i dziąsła krwawią codziennie. Biorę rutinoscorbin na uszczelnianie, ale na niewiele się zdaje.

Mam słabe naczynia krwionośne i już nie raz na nogach pojawiały mi się takie niby "malinki". Wtedy brałam tez witaminę K i pomagało. Podczas jutrzejszej wizyty muszę zapytać, czy mogę coś z tym robić.

errata

Cytat: elvelve w 11 Sty 2010, 11:14:40Mnie jeszcze zaskoczyło, ze mycie zębów może prowokować wymiotyI ze tylko na myśl o zapachu można wymiotować


eh mam to bez ciazy ;D

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

da się zyc. naszczesie tak mam tylko z rana. dlatego tez nie moge jesc sniadan, bo odrazu mam odruch wymiotny, po otwarciu lodowki. pozniej jest juz ok