Autor Wątek: minimum szafy czyli budujemy BAZĘ  (Przeczytany 16116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

Odp: minimum szafy czyli budujemy BAZĘ
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Sty 2010, 13:04:35 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W gruncie rzeczy zgadzam sie z Salsa, ale pracowe ubrania baardzo zaleza od sektora. Ja nie moglabym chodzic do pracy w garsonce i na obcasie bo wygladalabym kretynsko. Podobnie z rozmowami kwalifikacyjnymi i nawet spotkaniami z klientami. Wiadomo, ze czasem trzeba sie ubrac lepiej, ale u nas nigdy to nie bedzie biala koszula do garnituru. Tak samo jak nikt nigdy nie przyszedl pod krawatem choc codzienne koszule sie zdarzaja.

he he garsonka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj dzieki za przypomnienie tego śmiesznego słowa

nigdy w życiu nie miałam i nigdy w zyciu bym nie założyła Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
nie mam tez na mysli elegancji pracowej w wydaniu szaro-burej sekretary

dzisiejsza moda daje nam możliwość naprawdę fajnego zestawienia ciuchów eleganckich i ładnych kobiecych - tak zebyśmy wyglądały elegancko modnie profesjnalnie i fajnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

przebieranie się za biurwę sprawia ze stajemy się szare i nijakie a w efekcie giniemy w tłumie (mudurkowatośc, kompleciki czy garsonki jak dla mnie odpadają)

oczywiście nie kazda praca wymaga takiego samego ubioru - poza tym np. u mnie w kancelarii jest mniejszy formalizm ubraniowy niż np w kancelarii w której pracuje moj przyjaciel. A moj mąz to juz w ogole do pracy chodzi tylko sportowo bo ciężko by  mu było latać po budowie w marynarkach i laczkach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 03 Sty 2010, 13:09:43
ja do pracy najczęściej zakładam ołówkową spódnice (szarą kremową, czarną lub granatową) lub spodnie materiałowe dłuższe za obcasy, i do tego górę - bluzeczkę albo sweterek albo jedno i drugie - mam rozne kroje, modele i kolory - raczej nie pastele bo nie lubię Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj niemniej zestawienie czarno-białe lubię rownież Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 03 Sty 2010, 13:09:43 wysłana przez salsa »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

effik

« Odpowiedź #51 dnia: 03 Sty 2010, 13:19:50 »
ja właśnie zmieniłam pracę na siedzącą na dupie. znaczy poprzednia też taka była i można się było ubrać dowolnie, ale zdarzały się chwile reprezentacyjne (wywiady, targi, konferencje) i wtedy ubiór obowiązywał nieco bardziej oficjalny. białych koszul co prawda nie nosiłam, bo nie lubię, ale kostiumy z bluzkami czarnymi czy w innych stonowanych barwach już tak.
teraz te rzeczy zostaną mi w szafie, ale dobrze, że są, bo do jakiegoś teatru czy na bardziej oficjalną uroczystość się przydadzą.
brakuje mi fajnej spódnicy. mam ze 2, ale nie do wszystkiego pasują. przydałaby się taka bardziej dopasowana, może kiedyś taką upoluję, na razie nie znalazłam niczego, w czym bym dobrze wyglądała Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #52 dnia: 03 Sty 2010, 13:20:17 »
he he garsonka Smiley dzieki za przypomnienie tego śmiesznego słowa

nigdy w życiu nie miałam i nigdy w zyciu bym nie założyła Smiley

no ale garnitur damski to przecie garsonka jak sie patrzy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
tylko inna nazwa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 03 Sty 2010, 13:20:46
to tak jak palto vel płaszcz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 03 Sty 2010, 13:20:46 wysłana przez Kasia »
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #53 dnia: 03 Sty 2010, 13:31:41 »
ja nie mam garnituru damskiego

mam kilka marynarek (ale nie takich stricte garniturowych) oraz spódnice i spodnie, ktore z nimi zestawiam ale to nie są komplety, gdyż nie lubie bardzo kompletów

Dodany tekst: 03 Sty 2010, 13:37:19
w zasadzie garsonka to spodnica i żarkiet do kompletu
garsona kojarzy mi się z zestawieniem dłuższej spodnicy i żakietu na jeden guzik
wolę sformułowanie "kostium" czyli jakas bardziej nowoczesna forma spodnicy  i marynarki
ale juz spodnie i marynarka to garnitur  damski
« Ostatnia zmiana: 03 Sty 2010, 13:37:19 wysłana przez salsa »

nionczka

« Odpowiedź #54 dnia: 03 Sty 2010, 13:43:56 »
Moja mama chodzi w garsonkach, polowe z nich ma w bezu plus biala bluzka. Uwielbia te kombinacje i musze przyznc, ze jej w niej dobrze. Ona ciagle uzywa tego slowa i to w moim zyciu wlasciwie jedyny kontekst kiedy pojawia sie kostium/garnitur/garsonka. Lubie to slowo bo jest takie mamine. mam tez ciocie starszej daty, ktora ma duzo takie tracacego myszka slownictwa. Bardzo to lubie :-)

Ja tez kompletów nie znosze, ani ubran ani mebli...

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 03 Sty 2010, 13:43:56 »

salsa

« Odpowiedź #55 dnia: 03 Sty 2010, 13:54:50 »
nionczka  no to w ramach naszej niechęci kompletowej :  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 03 Sty 2010, 13:55:56
mnie też sie kojarzy słowo garsonka ze starszym pokoleniem
moja mam akurat używa słowa kostium/garnitur ale niektóre ciocie faktycznie "garsonka"
« Ostatnia zmiana: 03 Sty 2010, 13:55:56 wysłana przez salsa »

magoo

« Odpowiedź #56 dnia: 03 Sty 2010, 15:15:40 »
hihi garsonka to fajne slowo, wlasnie takie mamine
sama mialam dotychczas jeden kostium, kupiony przypadkowo jeszcze w liceum i byl naprawde super, szczerze mowiac jakbym jeszcze kiedys cos takiego znalazla to chetnie bym znowu kupila. Acha w komplecie mialam go na sobie moze z 5 razy, ale osobno dobrze sie komponowal praktycznie z kazdym ciuchem z szafy. No w sumie mozna powiedziec, ze mialam baze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

effik

« Odpowiedź #57 dnia: 03 Sty 2010, 15:18:30 »
hmmm a czy wspomniał ktoś o rajstopach? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

noki

« Odpowiedź #58 dnia: 03 Sty 2010, 16:21:38 »
nareszcie sie dowiedzialam co to garsonka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #59 dnia: 03 Sty 2010, 20:35:25 »
W gruncie rzeczy zgadzam sie z Salsa, ale pracowe ubrania baardzo zaleza od sektora. Ja nie moglabym chodzic do pracy w garsonce i na obcasie bo wygladalabym kretynsko. Podobnie z rozmowami kwalifikacyjnymi i nawet spotkaniami z klientami.

zgadzam sie. Kolege pracuje dla producenta sportowego obuwia i na rozmowy z klientami nie moze isc w garniuturze, to poprostu nie pasuje do wizerunku firmy.

Kostiumy b. mi sie podobaja, rowniez komplety (przy zestawie jednokolorowym, to musi byc z reguly komplet, inaczej odcien sie rozni, szczegolnie przy czarnym).

Garsonki nie musza byc babciowe:

Ale ostatnio najchetniej kupuje sukienki.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

effik

« Odpowiedź #60 dnia: 03 Sty 2010, 20:38:24 »
ja mam 2 komplety które lubię. do jednego fajnego z Tatuum (ma elementy, dzięki którym nie jest tak bardzo oficjalny) przestaję się mieścić, zatem... czas schudnąć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #61 dnia: 03 Sty 2010, 21:28:46 »
Ja mam jeden ulubiony komplet dopasowana marynarka, ostro taliowana i spódnica tulipan, mam tez spodnie do tego kompletu ale one juz takie zwykłe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

no i mam tez garniturek taki szary i lekko nudny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale na razie sie go nie pozbywam bo moze jeszcze mi sie przyda Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

chociaż na razie oba garnitury sa ostro ciasne wiec wiszę spokojnie w szafie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

chocoladette

« Odpowiedź #62 dnia: 03 Sty 2010, 21:38:37 »
Ja nigdy nie mialam i nie zamierzam miec Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

emcia

« Odpowiedź #63 dnia: 03 Sty 2010, 21:45:52 »
Zgadzam się, że nie do każdej pracy w garsonce i białej bluzce.
Elegancja w pracy to jednak dość szerokie pojęcie. Na szczęście, bo u mnie w robocie kostium to przesada.
Ale w drugą stronę: moim zdaniem do JAKIEJKOLWIEK pracy nie należy chodzić w butach z odkrytymi palcami, gołymi ramionami, w szortach, w przesadnych dekoltach. To po prostu kwestia smaku i dobrego wychowania.
To mówiłam ja: dresiara w sukience Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale jestem niewychowana
ale ciut ciężko by mi się sadziło kwiaty w szpilkach i spódnicy w ogrodzie na słońcu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #64 dnia: 03 Sty 2010, 22:30:24 »
emcia niekoniecznie szpilki - gustowne drewniaczki z zakrytymi palcami i juz jestes bizneswoman Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 03 Sty 2010, 22:30:24 »

salsa

« Odpowiedź #65 dnia: 03 Sty 2010, 22:36:19 »
Maya - jezeli ktos ma dobrac marynarkę i spódnice w odcinaniach różniących sie od jeden ton to fakt - gryzie się
jednakę moje "nie nosze kompletów" polega na tym ze obie czesie są diametralnie rożne od siebie  widac, ze to nie jest pomyłka ale faktycznie zamierzony efekt

co do rajstop - nie nosze latem "ciepłą wiosną i jesienią" - zimą nosze bo mi zimno Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 03 Sty 2010, 22:37:29
nosze do pracy pip tuły
ej - wyglądają dobrze a u nas to nie problem  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 03 Sty 2010, 22:37:29 wysłana przez salsa »

konwalia

« Odpowiedź #66 dnia: 04 Sty 2010, 08:41:47 »
ja kiedyś w sądzie widziałam młodą panią mecenas w todze i japonkach, toż to trzeba mieć fantazję, co z tego, że było lato, eleganckie są tylko zakryte czubki butów

mayagaramond

« Odpowiedź #67 dnia: 04 Sty 2010, 09:25:30 »
eleganckie są tylko zakryte czubki butów

te slowa powtarzane sa jak mantra. Ciekawe kto pierwszy wpadl na ten pomysl Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Odkryte buty sa eleganckie, do sukni balowej / wieczorowej zaklada sie (wieczorowe) sandaly. Rowniez na Wiedenski Bal w Operze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A czy ktos moze chodzic do pracy w odkrytych butach czy nie zalezy znow od pracy. Ja chodze, w koncu nie pracuje w City Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #68 dnia: 04 Sty 2010, 09:44:06 »
A królowa Elżbieta miała odkryte palce na własnym ślubie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

mayagaramond

« Odpowiedź #69 dnia: 04 Sty 2010, 09:50:09 »
A królowa Elżbieta miała odkryte palce na własnym ślubie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

dobrze, ze jej nie zdetronizowali Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jestynka

« Odpowiedź #70 dnia: 04 Sty 2010, 10:40:38 »
ale jestem niewychowana
ale ciut ciężko by mi się sadziło kwiaty w szpilkach i spódnicy w ogrodzie na słońcu

ja też Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj dodatkowo najczęściej pracuję w dresie, taki charakter pracy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
uważam, że przedszkolanka w żakieciku to pomyłka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #71 dnia: 04 Sty 2010, 12:51:38 »
ja latam do pracy w peep toe-ach (do sądu też nosiłam) nikt mi nigdy nie zwrócił uwagi ze coś nie halo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

i w gołych nogach Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

tachogti

« Odpowiedź #72 dnia: 04 Sty 2010, 16:30:59 »
Mysle, ze skoro ja latam do pracy i na uczelnie w glanach (zawsze wypastowanych) i w trampkach, to wszystkie "golopalczaste" moga czuc sie rozgrzeszone Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj aczkolwiek na obronie mimo upalu mialam ponczochy i "cale buty" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #73 dnia: 04 Sty 2010, 17:17:16 »
"cale buty"

glany to jak najbardziej "cale buty" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

tachogti

« Odpowiedź #74 dnia: 04 Sty 2010, 17:25:16 »
maya one sa "najcalsze" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj